Jump to content

LG KF510


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To tilefwno apodeiktike poli kalo...eidika i diarkeia tis mpatarias kai genika oles oi leitourgies tou....Mono parapono gia mena oson afora ton file manager tou.Genika poli disxristos...
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες ειναι λιγο δυσχρηστο. Εγω τρεις τεσσερις φορες δεν προλαβα να το κλεισω οταν στον αριθμο που επαιρνα βγηκε τηλεφωνητης.

Επισης εψαξα ολο το manual και δεν βγηκα πως φευγουν απο την οθονη αναμονης οι τεσσερις επιλογες για γρηγορη εκκινηση καποιων μενου. Πολυ με ενοχλει να το βλεπω. Μπορει να βοηθησει καποιος μηπως μου ξεφυγε εμενα κατι?

Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις τις συντομευσεις στην οθονη αναμονης πας μενου>ρυθμισεις>εμφανιση>εμφανιση πληκτρων συντομευσης.

Ναι ειναι λιγο δυσχρηστο μεχρι να το συνηθισεις αλλα μετα...δε ξερω εμενα μ'αρεσει το τηλεφωνακι!

Link to comment
Share on other sites

Kαλα, μπροστα στα ματια μου το ειχα και δεν το εβλεπα..

Ευχαριστω πολυ.

 

Τις επομενες μερες θα ασχοληθω με το να βρω και να εγκαταστισω κανα παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ KF510 ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ (SAR) ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ MANUAL?ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ (ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 0.2ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ MANUAL)...ΤΗΝΧ
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και πολύ ποιοτικό τηλέφωνο. Το πήρα δώρο στην κοπέλα μου, σε κόκκινο χρώμα και είναι απλά κουκλί...

 

Μέχρι τώρα είναι πολύ ευχαριστημένη, εκτός από μια φορά που της κόλησε. Απλά έχει ένα σπαστικό. Όταν κλείνεις και ανοίγεις το κινητό έχει αλλάξει την γλώσσα γραψίματος από ελληνική σε αγγλική και πρέπει να την ξαναεπιλέξεις. Ίσως πάιζει ρόλο βέβαια οτί η γλώσσα του μενού είναι αγγλική. Παρόλα αυτά είναι σπαστικό.

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν συμβαινει μενει ελληνικα κανε καλυτερα επαναφορα ρυθμισεον μιπως ειχαν κανει κατι πριν παρις το κινιτο ακουσεμε
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έκανα δώρο στην κοπελιά μου, το αγόρασα από το πλαίσιο 269e και του βάλαμε μια κάρτα micro sd 2Gb.

Όμως συναντήσαμε κάποια προβληματάκια όπως:

Περάσαμε στην μνήμη sd φωτογραφίες τραβηγμένες από ψηφιακή φωτογραφική σε ανάλυση 5MP και σερνόταν στους φακέλλους, στη προεπισκόπηση και κολλούσε όταν προσπαθούσαμε να ανοίξουμε το Mp3 player. Τέλοσπάντων αυτό το λύσαμε κάνοντας resize τισ φωτογραφίες.

 

Το άλλο και πιο σοβαρό πρόβλημα είναι ότι κάτι πρέπει να λείπει από το μενού του mp3 player γιατί δε μπορούμε με τίποτα να φτιάξουμε λίστες αναπαραγωγής.

Δημιουργούμε μια καινούρια λίστα αλλά δεν υπάρχει μετά καμιά επιλογή για προσθήκη κομματιών ούτε στις έτοιμες λίστες "Όλα τα τραγούδια" κτλ εμφανίζονται τα mp3.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο και πιο σοβαρό πρόβλημα είναι ότι κάτι πρέπει να λείπει από το μενού του mp3 player γιατί δε μπορούμε με τίποτα να φτιάξουμε λίστες αναπαραγωγής.

Δημιουργούμε μια καινούρια λίστα αλλά δεν υπάρχει μετά καμιά επιλογή για προσθήκη κομματιών ούτε στις έτοιμες λίστες "Όλα τα τραγούδια" κτλ εμφανίζονται τα mp3.

Πας στον MP3 player, μπαίνεις στα My Playlists, πατάς options και New Playlist. Εκεί σου δίνει την δυνατότητα να της δώσεις πρώτα όνομα και μετά κάνεις mark τα τραγούδια που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Πας στον MP3 player, μπαίνεις στα My Playlists, πατάς options και New Playlist. Εκεί σου δίνει την δυνατότητα να της δώσεις πρώτα όνομα και μετά κάνεις mark τα τραγούδια που θέλεις.

 

Το πρόβλημα είναι οτι δεν μου βγάζει καθόλου τραγούδια να προσθέσω.

Τί κάρτα μνήμης έχεις εσύ αν επιτρέπεται; (Μάρκα και χωρητικότητα εννοώ)

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι οτι δεν μου βγάζει καθόλου τραγούδια να προσθέσω.

Τί κάρτα μνήμης έχεις εσύ αν επιτρέπεται; (Μάρκα και χωρητικότητα εννοώ)

Η κάρτα μνήμης είναι μια Transcend 2gb.

 

Βασικά κάνε πρώτα ένα φορματ της κάρτας από το τηλέφωνο και δεύτερον, ελπίζω να βάζεις τα τραγούδια σου στον φάκελο sounds που δημιουργεί το τηλ από μόνο του στην κάρτα μνήμης. Μέσα στον φάκελο sounds μπορείς να τα βάλεις σε δικούς σου φακέλους όπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα έχω κάνει όλα και επανειλημένες προσπάθειες.

Τελικά το πήγα στην αντιπροσωπεία και μου το έκαναν Update δούλεψε για λίγο βάζοντασ λίγα τραγούδια στην κάρτα και μετά όταν έβαλα περισσότερα άρχισε πάλι τις παλιές ιστορίες... να μην βλέπει δλδ κανένα τραγούδι πουθενά καρτα/μνήμη κινητού.

Είχα παρατηρήσει όσο δούλευε, ότι δημιουργεί ένα αρχείο Lg.m3u κάπου(κάρτα ή μνήμη). Θα μπορούσες να το εντοπίσεις και να μου πείς που ακριβώς πρέπει να βρίσκεται και ίσως να μου το έστελνες κιόλας και ας περιέχει τα δικά σου τραγούδια, απλώς ελπίζω στο να "ξεκολλήσει" ίσως...

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

να πω και εγω τη γνωμη μου μεχρι στιγμης...

Ειναι πολυ καλο και ποιοτικο κινητο με ωραια hitech στοιχεια και πολυ ευκολο μενου...

Το μονο που με χαλαει ειναι το slide καπακι το οποιο στο ανοιγμα του εχει ωραιο τελειωμα με καλο ηχο αλλα στο κλεισιμο ειναι λιγο βαρυ και αγριο...Το συγκρινω με το nokia 6500 που εχω....

(Ενταξει ειμαι λιγο ψιρας τι να κανω.)

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

mak25 evales karta mnhmhs me arketa mp3 arxeia kai prospa8hses na anoikseis to mp3 player apo to eidiko koumpaki mp3 sto plai?

sou doulevei kanonika h mousikh biblio8hkh kai oi playlists?

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

δε το εχω δοκιμασει...

Μεσα στην εβδομαδα παντως μαλλον ναι γιατι θα παρω καρτα μνημης..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ?:) ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ S.E. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΜΟΤΟ Κ1.

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ, ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ, ΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ. ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ, ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΕΝΑ ΜΙΝΙ PREVIEW, ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

Μ' ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΥΡΙΩΣ Η ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ, Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ, Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ( ΑΝΑΛΥΣΗ-ΣΕ ΗΛΙΟ Κ.Λ.Π. ):lol:

Link to comment
Share on other sites

me το filesystem τι γινεται μπορω να φτιαξω οσους υποφακελους θελω κ κ να βαζω τα αρχχεια οπως θελω γενικα ηταν σαν των siemens που εκανες οτι ηθελες :confused:
Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο πλαισιο και πραγματικα με εντυπωσιασε για την τιμη του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...