Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θελεις βιντεο καλο να παρεις μια ψηφιακη βιβτεοκαμερα!!

Δεν νομιζω να θελεις απο ενα κινητο να τραβαει και βιντεο και καλο!!!!

 

Ευχαριστω πολυ! Πως δεν το'χα σκεφτει αυτο, να παρω ψηφ. βιντεοκαμερα.. Καταπληκτικη ιδεα!

Μα ειμαστε σοβαροι?.. 400+ ευρω σκεφτομαι να σκασω. Δεν ρωτησα (και ειδικα εσενα..) αν εχει ποιοτητα ψηφ. βιντεοκαμερας. Απλα αν εχει μια αξιοπρεπη αποδοση. Και μην ειρωνευεσαι. οκ? Φορουμ ανταλλαγης αποψεων και πληροφοριων ειναι. Και στο κατω κατω θεμα προσωπικων προτεραιοτητων ειναι φιλε. Σ'εμενα, τυχαινει σ'ενα κινητο τηλ. να ειναι πρωτο μου κριτηριο η βιντεοκαμερα, οπως σ'εναν αλλον π.χ. το wlan..(που δεν θα του συστησω βεβαια να παει να παρει laptop..)... Πειραζει ???...

Y.Γ. Και που΄σαι.. Οσο για το αν θελω καλο βιντεο απο κινητο, ΝΑΙ θελω. Τουλαχιστον σαν του Ν95... Οποτε το υφακι και η μαγκια αλλου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστω πολυ! Πως δεν το'χα σκεφτει αυτο, να παρω ψηφ. βιντεοκαμερα.. Καταπληκτικη ιδεα!

Μα ειμαστε σοβαροι?.. 400+ ευρω σκεφτομαι να σκασω. Δεν ρωτησα (και ειδικα εσενα..) αν εχει ποιοτητα ψηφ. βιντεοκαμερας. Απλα αν εχει μια αξιοπρεπη αποδοση. Και μην ειρωνευεσαι. οκ? Φορουμ ανταλλαγης αποψεων και πληροφοριων ειναι. Και στο κατω κατω θεμα προσωπικων προτεραιοτητων ειναι φιλε. Σ'εμενα, τυχαινει σ'ενα κινητο τηλ. να ειναι πρωτο μου κριτηριο η βιντεοκαμερα, οπως σ'εναν αλλον π.χ. το wlan..(που δεν θα του συστησω βεβαια να παει να παρει laptop..)... Πειραζει ???...

Y.Γ. Και που΄σαι.. Οσο για το αν θελω καλο βιντεο απο κινητο, ΝΑΙ θελω. Τουλαχιστον σαν του Ν95... Οποτε το υφακι και η μαγκια αλλου.

 

θα σε παρακαλεσω να ανακαλεσεις αυτα που ειπες για μενα σχτικα με υφακι και τετοια!!

Ειναι οπως και εσυ αναφερεις χωρος ανταλλαγης αποψεων και εγω ειπα την αποψη μου..

Αν εσυ εχεις την μυγα ... προβλημα σου και παρεξηγησες..

Οσο αν ρωτησες εμενα ή αλλους αυτο δεν φαινεται απο την ερωτηση που εκανες οποτε οποιος παρακολουθει την συζητηση μπορει να πει την αποψη του..

Και φυσικα δεν σε ειρωνευομαι ουτε εσενα ουτε ποτε κανεναν!

Απλα ειπα την αποψη μου!

Τελος συγνωμη αν ενοιωσες οτι ηταν ειρωνικο το στυλ μου!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

θα σε παρακαλεσω να ανακαλεσεις αυτα που ειπες για μενα σχτικα με υφακι και τετοια!!

Ειναι οπως και εσυ αναφερεις χωρος ανταλλαγης αποψεων και εγω ειπα την αποψη μου..

Αν εσυ εχεις την μυγα ... προβλημα σου και παρεξηγησες..

Οσο αν ρωτησες εμενα ή αλλους αυτο δεν φαινεται απο την ερωτηση που εκανες οποτε οποιος παρακολουθει την συζητηση μπορει να πει την αποψη του..

Και φυσικα δεν σε ειρωνευομαι ουτε εσενα ουτε ποτε κανεναν!

Απλα ειπα την αποψη μου!

Τελος συγνωμη αν ενοιωσες οτι ηταν ειρωνικο το στυλ μου!

 

Φυσικα και ενιωσα οτι ηταν σκετη ειρωνια η απαντηση σου. Οπως θα ενιωθες κι εσυ αν ρωτουσες (θα το ξαναπω το παραδειγμα), αν το τηλεφωνο εχει καλη συνδεση wlan, κι εγω σου απαντουσα καπως ετσι: '' αν θες συνδεση ιντερνετ να πας να παρεις laptop φιλε. Κινητο ειναι. Οχι υπολογιστης..'' Ενω εσυ μια απλη ερωτηση εκανες για μια δυνατοτητα του τηλεφωνου.. Πως θα ενιωθες..? Εξαλλου, για να μην ξεχνιομαστε, φυσικα και θελουμε φιλε μου σημερα ΚΑΙ wlan, ΚΑΙ καλη φωτογραφια, ΚΑΙ καλο βιντεο.. Τοσα χρηματα δινουμε. Αλλιως, θα εμενα με τα ιστορικα και συλλεκτικα μου πλεον, Τ39 και 6310i, που δεν εχουν τιποτα απ'ολα αυτα, και θα'μασταν ολοι ευχαριστημενοι. Και με καμποσα ευρω παραπανω στις τσεπες μας.. Οποτε, αρκετα με την καραμελα που πιπιλιζουν συνεχως καποιοι, ''αν θες καλη φωτο και βιντεο παρε ψηφιακη''.. Και αυτη τη φορα δεν το λεω για σενα ειλικρινα. Για καποια ''παπαγαλακια'' το λεω. Απο μερους μου λοιπον, το θεμα θεωρειται ληξαν.

Φιλικα, Αντωνης :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ενιωσα οτι ηταν σκετη ειρωνια η απαντηση σου. Οπως θα ενιωθες κι εσυ αν ρωτουσες (θα το ξαναπω το παραδειγμα), αν το τηλεφωνο εχει καλη συνδεση wlan, κι εγω σου απαντουσα καπως ετσι: '' αν θες συνδεση ιντερνετ να πας να παρεις laptop φιλε. Κινητο ειναι. Οχι υπολογιστης..'' Ενω εσυ μια απλη ερωτηση εκανες για μια δυνατοτητα του τηλεφωνου.. Πως θα ενιωθες..? Εξαλλου, για να μην ξεχνιομαστε, φυσικα και θελουμε φιλε μου σημερα ΚΑΙ wlan, ΚΑΙ καλη φωτογραφια, ΚΑΙ καλο βιντεο.. Τοσα χρηματα δινουμε. Αλλιως, θα εμενα με τα ιστορικα και συλλεκτικα μου πλεον, Τ39 και 6310i, που δεν εχουν τιποτα απ'ολα αυτα, και θα'μασταν ολοι ευχαριστημενοι. Και με καμποσα ευρω παραπανω στις τσεπες μας.. Οποτε, αρκετα με την καραμελα που πιπιλιζουν συνεχως καποιοι, ''αν θες καλη φωτο και βιντεο παρε ψηφιακη''.. Και αυτη τη φορα δεν το λεω για σενα ειλικρινα. Για καποια ''παπαγαλακια'' το λεω. Απο μερους μου λοιπον, το θεμα θεωρειται ληξαν.

Φιλικα, Αντωνης :)

 

 

Το ιδιο και απο εμενα!!

Φιλικα Στρατος!!!

Τωρα οσο για το βιντεο δεν ξερω γιατι δεν το δοκιμασα ακομα νυχτα! Θα δω και θα σου πω!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και απο εμενα!!

Φιλικα Στρατος!!!

Τωρα οσο για το βιντεο δεν ξερω γιατι δεν το δοκιμασα ακομα νυχτα! Θα δω και θα σου πω!

ok! θα περιμενω να μου πεις..! :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά: το κινητό έχει flight mode? Δηλαδη γίνεται να το απενεργοποιώ ως κινητό αλλά να μπορώ να το λειτουργώ ως ατζέντα ή να ανοίξω το wifi ανεξάρτητα από το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις 24 σελιδες του τοπικ, βλεπω πως πρεπει να ειναι αρκετα αξιολογο το συγκεκριμενο phone!

Δυο ερωτησεις:

1. Επειδη εχω μια σημαντικη επιδοτηση απο vodafone, αν το παρω απο εκει θα εχει καμια διαφορα? Θα ειναι κλειδωμενο?

2. Η λειτουργια του απλου μηνυματος ειναι ευκολη? Η εναλλαγη ελληνικων - άγγλικων και 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα κανονικα?

 

Ευχαριστω!

 

ΥΓ. Αψογη και κατανοητη η προσπαθεια του vagelisda, περιμενω να την ολη εγκατασταση οταν τελικα το αγορασω!

Link to comment
Share on other sites

Kαινουργιο μελος, και πριν καθομουν και εγραφα μια ωρα αλλα τα εγραψα στο "απαντηση" μπορει να μου πει κανεις που πηγαν ολα αυτα που εγραψα;;;;
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμενο δε θα ειναι,λογω ανοιχτου λογισμικου,το πολυ να σου εχει το λογοτυπο καπου.

Τα μηνυματα κανονικα δε θα εχεις προβλημα,ο αριθμος των χαρακτηρων επισης,η εναλλαγη γλωσσας,θελει τρεις κινησεις αντι για δυο που θελουν τα ερικσον π.χ.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Kαινουργιο μελος, και πριν καθομουν και εγραφα μια ωρα αλλα τα εγραψα στο "απαντηση" μπορει να μου πει κανεις που πηγαν ολα αυτα που εγραψα;;;;

 

:D που να πηγαν ρε ψηλε...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

ok! θα περιμενω να μου πεις..! :)

 

Τελικα το βιντεο την ημερα ειναι πολυ ικανοποιητικο στα 640Χ480.

Την νυχτα λογω του οτι δεν εχει φως/φλας ειναι απλα καλο για νυχτα!

Προσωπικη αποψη παντα!!!

Τωρα σε σχεση με Ν95 δεν ξερω γιατι δεν γνωριζω το συγκεκριμενο τηλ.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Kαινουργιο μελος, και πριν καθομουν και εγραφα μια ωρα αλλα τα εγραψα στο "απαντηση" μπορει να μου πει κανεις που πηγαν ολα αυτα που εγραψα;;;;

 

:D που να πηγαν ρε ψηλε...απλα χαθηκαν υποθετω,μαλον αργησες πολυ και εφαγε κομπλα το συστημα..καλως ηρθες :p

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμενο δε θα ειναι,λογω ανοιχτου λογισμικου,το πολυ να σου εχει το λογοτυπο καπου.

Τα μηνυματα κανονικα δε θα εχεις προβλημα,ο αριθμος των χαρακτηρων επισης,η εναλλαγη γλωσσας,θελει τρεις κινησεις αντι για δυο που θελουν τα ερικσον π.χ.

 

To κακο ειναι οτι η συγκεκριμενη εταιρια δεν το εχει καν.... :mad:

 

Ελπιζω να μπορω να παρω την επιδοτηση και το κινητο μεσω πλαισιου αν γινεται, οπως μου προτεινε ενας φιλος απο το φορουμ εδω..... :O

 

Αλλιως για κανα Νοκια Ν82 ή95 με βλεπω...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

To κακο ειναι οτι η συγκεκριμενη εταιρια δεν το εχει καν.... :mad:

 

Ελπιζω να μπορω να παρω την επιδοτηση και το κινητο μεσω πλαισιου αν γινεται, οπως μου προτεινε ενας φιλος απο το φορουμ εδω..... :O

 

Αλλιως για κανα Νοκια Ν82 ή95 με βλεπω...:wacko:

 

Αν η εταιρεια ειναι η vodafone στο πλαισιο μπορεις!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

:D που να πηγαν ρε ψηλε...απλα χαθηκαν υποθετω,μαλον αργησες πολυ και εφαγε κομπλα το συστημα..καλως ηρθες :p

 

Πολυ γρηγορα υπεθεσες οτι ειμαι "ψηλος" μπορει ομως και να ειμαι "ψηλη".

Τελος παντων, δεν εχω ξαναγραψει σε forum και δεν ηξερα που παταω για να γραψω....και οταν ειδα οτι δεν εμφανιστηκαν πουθενα νομισα οτι ειχα πατησει λαθος κουμπι.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το g810 απο 10/07 και εχω και το Ν82 οποτε μπορω να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη...

Σε φωτογραφια το G810 ειναι ενα κλικ καλυτερο απο το Ν82 (του οποιου ομως η φωτο ειναι οπως ειναι μετα απο καμποσες αναβαθμισεις), οταν τραβατε με φλας να βαζετε την ρυθμιση του λευκου στο "φως ημερας" και το φλας στο "red eye reduction" ειναι αψογες.....

Τωρα το βιντεο ειναι 20fps προς ωρας γιατι νομιζω οτι κανονικα πρεπει να ειναι 23fps αλλα το βιντεο του ειναι πιο ευκρινη απ' οτι του Ν82 το οποιο τραβαει καθαρα μονο σε ακτινα 1 μετρου απο εκει και επειτα θολωνει το τοπιο.....και οι ταινιες που βλεπουμε στην tv ειναι 25fps οποτε θα ειναι αρκετα καλο μετα απο καποιες αναβαθμισεις υποθετω.....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

λοιποοον,μου εφυγε ο πατος αλλα σας τα εγραψα και λιανα,μη σας φαινεται βουνο,στην πραξη δεν ειναι τοσο δυσκολο.εχουμε και λεμε...

για να βρειτε το garmin ψαξτε στο ipmart,(αφου εχετε γραφτει) για "Best Greek map for Garmin Mobile XT S60v4.10.60 " δε σας δινω λινκ γιατι δε νομιζω να επιτρεπεται,δεν το βρηκα με τη μια,οποτε επιμενετε λιγο στο search,δοκιμαστε διαφορες παραλαγες.εκει θα βρειτε τα παντα,και οδηγιες και ολες τις εκδοσεις και της ιδιας της εφαρμογης και χαρτων.

θα πρεπει πρωτα ομως να εχετε ενα browser για τους φακελους του κινητου,οπως το δωρεαν x-plore,(απο το ipmart,μην τα ξαναλεμε).

---------------------------------------------------------------------------------------

συμπληρωματικες οδηγιες (σε συνδιασμο με αυτες που θα βρειτε) :

μη διαβασετε τυχον οδηγιες στα αγγλικα,θα σας μπερδεψουν,καλυτερα τις ελληνικες

1)τι πρεπει να εχουμε απο πριν:το x-plore,και καρτα μνημης (ναι οπωσδηποτε)

2)κατεβαζετε στο pc την τελευταια εκδοση garmin που εχει,4.10.80 αν θυμαμαι καλα,και την ξεζιπαρετε

3)πρεπει να ειναι σε ενα φακελο ολα που θα λεγεται garmin,μαζι και το αρχειο .sis,που ειναι και η ιδια η εφαρμογη,αν δεν ειναι,βαλτε κι αυτο στο φακελο

4)συνδεετε το κιν με το pc,σε μεταφορα δεδομενων,και αντιγραφετε χυμα μεσα στν καρτα (λογικα θα την εμφανιζει σαν e) το φακελο garmin

5)αποσυνδεετε το κιν,με το x-plore,ανοιγετε τιν καρτα μνημης,οπου και λογιακα θα βρειτε μεσα το φακελο garmin,τον ανοιγετε και μεσα θα δειτε το αρχειο .sis,(garmin.sis αν θυμαμαι καλα),κανετε κλικ επανω του και θα αρχισει να εγκαθισταται.

6)μολις τελειωσει η εγκατασταση,παμε στις εφαρμογες(εγκαταστ.),θα πρεπει να ειναι εκει το garmin(oyf!ποσες φορες ακομα πρεπει να πω garmin!!!)το ανοιγουμε και πάμε ρυθμίσεις \ πληροφορίες ,εκει θα δειτε ενα αριθμο που θα μας χρειαστει,card idπρεπει να λεει η κατι τετοιο,τον σημειωνετε καπου,κλεινετε το garmin(απο το πανω δεξια κουμπι,πισω πισω και εξοδος)

7)μεσα στο φακελο που εχετε στο pc,πρεπει να εχει και το κr@k του προγραμματος,μια κλειδογεννητρια (ξερω οτι ακουγεται γελιο,αλλα απαγορευεται στο φορουμ η φραση στα αγγλικα,μεταφραστε μονοι,ωωωωω) ,αυτο θα το κρατησετε ανοιχτο,ΜΗΝ το κλεισετε μολις κανουμε τα εξης:βαζουμε στην κλειδογεννητρια ,το card id που σημειωσαμε,παταμε generate,το νουμερο που θα σας βγαλει (ΚΑΙ ΕΔΩ ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΝ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ,ΟΠΟΤΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΤΕ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΟΛΕΨΕΙ) το κανετε copy,κανετε δημιουργια εγγραφου κειμενου,η notepad,μεσα στο εγγραφο κανετε paste,τον αριθμο,σωζετε το εγγραφο,το κλεινετε,πριν το μετονομασουμε οπωε θελουμε κανουμε το εξης:παμε εργαλεια/επιλογες φακελων/προβολη,και εκει που λεει "αποκρυψη επεκτασεων για γνωστους τυπους αρχειων" το ΞΕΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ,αν δεν ειναι ηδη.

τωρα το εγγραφο μας θα εχει καταληξη .txt

το μετονομαζουμε σε sw.unl ,δλδ δεν θα εχει καταληξη .txt πια.

8)ξανασυνδεουμε το κιν σε μεταφορα δεδομενων,το αρχειο sw που φιαξαμε,το πεταμε μεσα στο φακελο garmin,αν τυχον εχει καποιο αλλο με το ιδιο ονομα κανουμε αντικατασταση

AYTO ΚΥΡΙΟΙ ΜΟΛΙΣ ΣΑΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΟ GPS!!!!

 

παμ παρακατω τωρα

 

9)τι σας λειπει τωρα???ενας χαρτηηηηης....θα κατεβασετε τον autodrive hellas 1.4,

(ειπαμε απο που)

προτιμηστε τον κλειδωμενο αν εχει δυο εκδωσεις.

παμε τωρα στην κλειδογεννητρια που μας περιμενει ακομα αναμενη στα καρβουνα,απο κατω μας ρωταει ποιο χαρτη εχουμε η κατι τετοιο,θα πατε στην τελευται επιλογη που μπορουμε να βαλουμε καποιο δικο μας κωδικο,θα βαλετε το map id,που στη δικη μας περιπτωση ειναι το 822 νομιζω,πατατε generate,το νουμερακι που θας σας γεννησει,το κανετε παλι copy/paste σε ενα εγγραφο,και το μετονομαζετε ΑΚΡΙΒΩΣ,οπως λενε και το χαρτη μας,αν πχ το χαρτη τον λενε gmapsupp,το εγγραφο θα ονομαστει gmapsupp.unl

10)το χαρτη,μαζι με το τελευταιο αρχειακι που φτιαξαμε,τα πεταμε και αυτα χυμα,στο φακελο garmin του κωλοκινητου αυτου που μου εχει αλλαξει τα φωτα,και ναι...ναι...μαντεψτε...ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ!!!! κανονικα πρεπει να ανοιγει το προγραμμα,και να ψαχνει σημα(για πολυ ωρα πιθανον την πρωτη φορα μπορει και μιση),αν δεν το κανει,δεν ειναι τπτ,εχεις κανει καπου μ@λ@kι@,κανε ενα hard resetακι και ξανα απο την αρχη τις κινησεις με προσοχη στις λεπτομερειες και τα νουμερα!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

αυτα!πειτε κανα ευχαριστω οποιος διαβασε αυτα που μου εφυγαν τα χερια να γραψω,οπου εχω καποιο λαθος η παραλειψη μου λετε,γιατι τα εχω γραψει απο μνημης

καλες πλοηγησεις,και μην το πολυκοιτατε οταν οδηγητε,για το ιδιο λογο που δεν πολυκοιταμε και τις γυναικες οταν οδηγουμε,η κολωνα παραμονευει...:p

το νου σας...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

υ.γ. τωρα που τα ξαναδιαβαζω,μαλον σας τα λεω ολα,οποτε μην ασχολειθητε με αλλες οδηγιες,τοσο αναλυτικα,ουτε στο φορουμ των νοκια πια,που ξυριζει...αντε,μπρουκληδες σας εχω...

 

Ευχαριστω πολυ, αλλα.... μαλλον κανω κατι λαθος γιατι οταν το ανοιγω κανει αναζητηση συσκευης gps για λιγα δευτερα και μου βγαζει οτι δεν βρισκει.. χρειαζεται καποια αλλη ρυθμιση;;; Τι κανω λαθος;;;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Απο τον τροπο που γραφεις για ψηλος μου κανεις,αν κανω λαθος,εισαι σπανιο ειδος εδω μεσα.δεν ξερω τι να σου πω.για πηγαινε ρυθμισεις-συστημα-πατα 1 και βαλε ενσωματομενο gps,και πες τι εγινε
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Απο τον τροπο που γραφεις για ψηλος μου κανεις,αν κανω λαθος,εισαι σπανιο ειδος εδω μεσα.δεν ξερω τι να σου πω,πες μου ακριβως τι κατεβασες, τι κινησεις εκανες,τι αρχεια ειχε ο φακελος μεσα,και αυριο που θα εχω λαπτοπ μπροστα μου θα σου πω.

 

Λοιπον σου λεω σιγουρα οτι ειμαι μαλλον σπανιο ειδος αφου δεν με βρηκες και επιμενεις στο "ψηλος" γιατι ειμαι "ψηλη" και δεν εννοω σε υψος αλλα σε γενος (θηλυκο). Λοιπον τελικα το εγκατεστησα αλλα δεν μου βρισκει συσκευη gps. Τι εκανα λοιπον: κατεβασα το αρχειο που λεει garmin full 3-1 και ειναι δυο αρχεια καθως και ενα αρχειο που ειχε μεσα ενα ****** και ενα imei converter. Τα ξεζιπαρα σε φακελο που τον ονομασα garmin (οχι το ****** βεβαια) και τον πεταξα στην μνημη με xplore ανοιξα τον φακελο και εκανα εγκατασταση το προγραμμα, ετρεξα το ****** περασα μεσα το card id που εδεινε στις πληροφοριες εφτιαξα txt το εσωσα και το μετενομασα σε sw.unl και το πεταξα στο προγραμμα με αντιγραφη και αντικατασταση το ιδιο εκανα και για οτυς δυο χαρτες μαζι σε ενα αρχειο χωρις space μονοκοματα 50 νουμερα. Εκανα επανεκιννηση στο κινητο και οταν το τρεχω μου λεει οτι δεν βρισκει συσκευη gps......Τι εκανα λαθος;;;( φυσικα καταλαβαινεις τι ειναι τα αστερακια.....)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε σορυ,για δες το απο πανω ποστ μου
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το g810 απο 10/07 και εχω και το Ν82 οποτε μπορω να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη...

 

Σε λειτουργια GPS εχουν διαφορες? Σε Wi-Fi?

Τελος πιο ειναι πιο βολικο? Καλυτερη μπαταρια? :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τον τροπο που γραφεις για ψηλος μου κανεις,αν κανω λαθος,εισαι σπανιο ειδος εδω μεσα.δεν ξερω τι να σου πω.για πηγαινε ρυθμισεις-συστημα-πατα 1 και βαλε ενσωματομενο gps,και πες τι εγινε

 

Λοιπον σε προλαβα το εκανα ηδη ενω ηταν τσεκαρισμενο στο bluetooth gps το τσεκαρα στο ενσωματομενο αλλα μου βγαζει παλι το ιδιο...

Μηπως φταιει η συσκευη μου;;; Γιατι εχει ενα μικρο προβλημα..........οταν παω να συνδεσω τα ακουστικα η το καλωδιο της τηλεορασης μου λεει οτι η ταδε εφαρμογη τερματιστηκε και μου κανει επανεκιννηση του κινητου... απο το σερβις μου ειπαν οτι ειναι θεμα αναβαθμισης την οποια εχουν αλλα επειδη εκλειναν για διακοπες θα τους το παω αρχες Σεπτεμβριου.....:blink:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργια GPS εχουν διαφορες? Σε Wi-Fi?

Τελος πιο ειναι πιο βολικο? Καλυτερη μπαταρια? :)

 

Το gps δεν εχω καταφερει να το δουλεψω γιατι οπως προσεξες απο τα post μου εχω προβλημα προς ωρας.

Το wi-fi λειτουργει κανονικοτατα και δεν παρατηρησα καποια διαφορα στη ταχυτητα απο το Ν82. Τωρα σε οτι αφορα την χρησιμοτητα το μονο που με ξενιζει ειναι οτι για να παρεις τηλεφωνο πρεπει να το ανοιξεις δεν εχει εξωτερικο πληκτρο αποκλειστικα για κλησεις...η και για να απαντησεις, βεβαια αυτο ειναι πιο ευκολο γιατι απαντας απλως ανοιγωντας το. Ειναι θεμα γουστου, κατα τα αλλα ειμαι πολυ ικανοποιημενη και μαλλον θα σπρωξω το Ν82. Ελπιζω μονο αναβαθμισεις να γινονται μεσω υπολογιστη οπως με τα ΝΟΚΙΑ.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...