Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

Ο ευκολότερος τρόπος είναι μάλλον το να δώσεις το ΙΜΕΙ σου, αν έχεις όμως όρεξη να ψαχτείς εκεί θα βρεις διάφορους τρόπους.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

Ο ευκολότερος τρόπος είναι μάλλον το να δώσεις το ΙΜΕΙ σου, αν έχεις όμως όρεξη να ψαχτείς εκεί θα βρεις διάφορους τρόπους.[/QU

 

Σήμερα πρωί ζήτησα τον κωδικό και πριν λίγο τον είχα κιόλας φίλε eltsele. Δουλεύει επιλεκτικά όμως...στα 5 τα 4 έφτιαξα...Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απόκριση.Όποιος άλλος χρειάζεται πιστοποιητικά,παραείναι εύκολο.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο εχω κανει εξ αρχης και σωθηκα,αν δεν θες να χακαρεις τη συσκευη σου,στανταρ η καλυτερη λυση
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο εχω κανει εξ αρχης και σωθηκα,αν δεν θες να χακαρεις τη συσκευη σου,στανταρ η καλυτερη λυση

 

Καλημέρα,

Έχεις κανείς καταφέρει να χακάρει το G810 (όπως τα Nokia) για να βλέπεις τους φακέλους στο εσωτερικό δίσκο?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο εχω κανει εξ αρχης και σωθηκα,αν δεν θες να χακαρεις τη συσκευη σου,στανταρ η καλυτερη λυση

 

Με συγχωρείτε ρε παιδία τι ειναι αυτο το πιστοποιητικο? Για προστασία του κινητού? Σε τι είναι χρήσιμο? :confused:

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχεις κανείς καταφέρει να χακάρει το G810 (όπως τα Nokia) για να βλέπεις τους φακέλους στο εσωτερικό δίσκο?

 

Δε χρειαζεται να το χακαρεις εχω την εντυπωση,το x plοre,μου δειχνει τα παντα νομιζω,αν ρυθμισεις να σου φαινονται φακελοι κρυφοι,συστηματος κλπ απο τα tools

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε ρε παιδία τι ειναι αυτο το πιστοποιητικο? Για προστασία του κινητού? Σε τι είναι χρήσιμο? :confused:

 

Παρα πολλες εφαρμογες που κυκλοφορουν για κινητα,ειδικα για αυτους που ψαχνουν τις "τσαμπε",ειναι ανυπογραφες,η unsigned οπως θα το δεις πιθανον σε τιτλους εφαρμογων η sis παιχνιδιων.αυτο σημαινει οτι δεν εχουν καποιο "επισημο" πιστοποιητικο οτι δε θα πιασει το κιν φωτια αν τις εγκαταστησεις.εχουν βγει βεβαια πολλοι τροποι για να εγκαθιστας τετοιου ειδους εφαρμογες,και να παρακαμπτεις τους φραγκοφονιαδες κατασκευαστες,στην πλειοψηφια τους απαιτουν χακαρισμα της συσκευης με λιγο ως πολυ πολυπλοκους τροπους,και καμια φορα περιεργα συμπτωματα.ενας πολυ αξιοπιστος και απλος τροπος,ειναι αυτος για τον οποιο λενε απο πανω τα παιδια,οπου μεσω ενος ξενου θαυματουργου σαϊτ,εκδιδεις δικο σου πιστοποιητικο,μια φορα και τελος,και υπογραφεις καθε εφαρμογη απο κει και περα,αλλα αυτο πρεπει να γινεται στον υπολογιστη σου,οχι απευθειας στη συσκευη.αν δε σε ενοχλει αυτο,ειναι σιγουρα η κορυφαια λυση,απλα δινεις το ιμει σου στα παιδια στο φορουμ των νοκια,και απλα μπαινεις μετα στο ρωσικο σαϊτ και κατεβαζεις το προγραμματακι πιστοποιητικο σου.δειτε εκει για αναλυτικες οδηγιες,και οτι απορεια υπαρχει βλεπουμε.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να το χακαρεις εχω την εντυπωση,το x plοre,μου δειχνει τα παντα νομιζω,αν ρυθμισεις να σου φαινονται φακελοι κρυφοι,συστηματος κλπ απο τα tools

 

Thanks αλλά δεν εννοώ αυτό. Εννοώ αν έχει κανένας καταφέρει να χακάρει με τους γνωστούς τρόπους που υπαρχουν για τα Nokia, το G810 ή οποιαδήποτε άλλο Symbian της Samsung και να περνάει unsigned εφαρμογές στο κινητό απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

καμια θηκη εχετε βρει που να

εφαρμοζει επανω στο τηλ??

εχω κοιταξει παντου αλλα τιποτα.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια θηκη εχετε βρει που να

εφαρμοζει επανω στο τηλ??

εχω κοιταξει παντου αλλα τιποτα.:X

 

Βρήκα μιά θήκη τέλεια για το G810, σε άγνωστη εταιρεία μάλλον...(ήταν φθηνή) και με λογότυπο D&G. Την βρήκα στην Θεσσαλονίκη κάπου στην Αγίου Δημητρίου εάν θυμάμαι καλά, σε μαγαζί με ηλεκτρονικό εξοπλισμό.Είναι θήκη ζώνης,οριζόντια, λειτουργική και ταιριάζει γάντι στο τηλέφωνο.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλ. σε συγκριση με το N95 πως τα παει (γιατι εχω ηδη) και σκεφτομαι να παρω ενα G810 και να δωσω το N95 στην γυναικα μου!

Και δυο ερωτησουλες ακομη.

Οι εφαρμογες που εχω για το N95 κανουν για το G810 ? και η ποιοτητα κατασκευης πως ειναι γιατι το slide του nokia μου εχει σπασει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα Ν95 για να κάνω τη σύγκριση αλλά έχω πιάσει το 8άρι καινούριο και μπορώ να σου πώ το 810 από άποψη κατασκευής και δεσίματος είναι πολύ καλύτερο. Το ίδιο ισχύει και για το slide, πιστεύω πως θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος. Από θέμα εφαρμογών λόγω ίδιας πλατφόρμας δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Σε όσες εγκατέστησα βάσει Symbian S60 9.2 FP1 δεν είχα πρόβλημα.

 

Δεν θα παίζουν οι όποιες εφαρμογές μπορεί να χρησιοποιείς και εκμεταλλεύονται τον αισθητήρα κίνησης καθώς το G810 δεν έχει! Επίσης δεν έχει ηχογραφηση συνομιλίας και φωνητικές κλήσεις/εντολές. Το αναφέρω επειδή από όσο ξέρω τα S60 της Νόκια πρέπει να έχουν.

 

Κατά τα άλλα δεν έχω βρει κάποιο σημαντικό αρνητικό, είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλ. σε συγκριση με το N95 πως τα παει (γιατι εχω ηδη) και σκεφτομαι να παρω ενα G810 και να δωσω το N95 στην γυναικα μου!

Και δυο ερωτησουλες ακομη.

Οι εφαρμογες που εχω για το N95 κανουν για το G810 ? και η ποιοτητα κατασκευης πως ειναι γιατι το slide του nokia μου εχει σπασει τα νευρα.

 

1.τις δεχετε κανονικα.

2.πολυ καλο δεσιμο και σαν slide

και πισω το καλυμμα φωτoγρ.

γενικα σαν συσκευη καμια σχεση με το n95.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει πανω απο 15 εφαρμογες,και αλλα τοσα περιπου παιχνιδια,μια χαρα,προτιμω συνηθως να κατεβαζω αυτα που ειναι για ν95 απλο,που εχουν και το ιδιο μεγεθος οθονης.σαν κατασκευη εννοειται καμια μα καμια σχεση,ουτε με το 8 γιγα,ποσο μαλον με το απλο ν95.κατα τ'αλλα τωρα ποσο μεγαλη διαφορα θα δεις,δεν ξερω,ειναι παρεμφερεις συσκευες,το 810 σε σχεση με το απλο ν95,εχει καλυτερη αυτονομια,φλας ξενον,πολυ πολυ καλυτερη κατασκευη,πιο ανετη και γρηγορη λειτουργια σε εφαρμογες παιχνιδια κλπ.εσυ κρινεις αν αυτα ειναι επιχειρηματα,που σε κανουν να αλλαξεις συσκευη
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια λέτε συνέχεια, ότι παίρνει όλες τις εφαρμογες (apps) που παίρνουν και τα νόκια.

Αυτό όμως νομίζω πως δεν ισχύει 100% γιατί τις εφαρμογές της νόκια δεν μπορεις να τις εγκαταστήσεις στο G810.

Το έχω εδω και 2 μήνες και μετά από πάρα πολύ ψαξιμο και ιντερνετική μελέτη (και σε σχέση με τα πιστοποιητικά) δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω εφαρμογες όπως το nokia internet radio, ή το nokia wifi wizard κ.τ.λ....

Αν κάποιος έχει βρεί καποιον τρόπο να τα εγκαταστήσω στο samsung μου παρακαλώ ας κάνει ένα post και εδώ.

Κυρίως το internet radio v.1.4 με ενδιαφερει.Έχω καταφέρει να το κάνω singned me to δικό μου

Ι.Μ.Ε.Ι. , μου βγάζει τα αρχικά μυνήματα όταν το εγκαθιστώ αλλά μετά μου λέει πως δεν μπορει να το εγκαταστήσει...

PS: Δεν έχω χακάρει το κινητό μου αλλά τα unsigned τα κάνω signed για το κινητό μου.

Αν ξέρει κάποιος κατι παραπάνω σε σχέση με εγκατάσταση εφαρμογών της ΝΟΚΙΑ, σε άλλα κινητά symbian s60 3rd edition FP1 παρακαλώ ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εφαρμογές που παίρνουν τα Νόκια κι άλλο εφαρμογές της Νοκια! Το 1ο είπαμε, όχι το 2ο!

Μιλάμε για το αν παίρνει τις εφαρμογές για S60 3rd Edition και όχι τις εφαρμογές που εκδίδει η Νόκια για τις συσκευές οι οποίες μάλλον έχουν κάποιο παραπάνω κλείδωμα.

 

Δεν το γνωρίζω αυτό με τις εφαρμογές της Νόκια, αν έχει ασχοληθεί κάποιος...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά εννοούσα αν έχει βρεθει τρόπος

για το ξεκλείδωμα των ΝΟΚΙΑ εφαρμογών..

Τέλος πάντων ενδιαφέρομαι για internet radio όπως καταλαβατε, που να μπορώ όμως να προσθέσω streams της αρεσκείας μου και να υποστηρίζουν τα περισσότερα formats και με καλή στέρεο απόδοση >από 128κβ/sec...Nα υποστηρίαζει και shoutcast και BBC Radio1 και ελληνικά

ραδιόφωνα κ.λ.π. Έχει κανείς να προτίνει κάτι?

Έχω δοκιμάσει τον coreplayer αλλά δεν με ενθουσίασε με την ποιότητά του, παρόλο που έχει

πολλές και καλές ρυθμίσεις...

Ποια η γνώμη σας για τον LCGJoukboxe? Tέλος πάντων , κάθε πρόταση δεκτή...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά εννοούσα αν έχει βρεθει τρόπος

για το ξεκλείδωμα των ΝΟΚΙΑ εφαρμογών..

Τέλος πάντων ενδιαφέρομαι για internet radio όπως καταλαβατε, που να μπορώ όμως να προσθέσω streams της αρεσκείας μου και να υποστηρίζουν τα περισσότερα formats και με καλή στέρεο απόδοση >από 128κβ/sec...Nα υποστηρίαζει και shoutcast και BBC Radio1 και ελληνικά

ραδιόφωνα κ.λ.π. Έχει κανείς να προτίνει κάτι?

Έχω δοκιμάσει τον coreplayer αλλά δεν με ενθουσίασε με την ποιότητά του, παρόλο που έχει

πολλές και καλές ρυθμίσεις...

Ποια η γνώμη σας για τον LCGJoukboxe? Tέλος πάντων , κάθε πρόταση δεκτή...

 

Οι εφαρμογες που ειναι δημιουργημενες απο τη νοκια για νοκια συσκευες,ειναι παρα πολυ πιθανον να μη δουλευουν σε καμια αλλη συσκευη.δεν ειναι θεμα κλειδωματος,δεν τις εχουν φτιαξει γενικα για s60,ειναι φτιαγμενες να βλεπουν νοκια hardware,διαφορετικα δε μπορουν να δουλεψουν σωστα.για το αλλο δε γνωριζω,δεν εχω ιντερνετ,μονο wap,οποτε δεν το εχω ψαξει

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω παιδια.... ειναι πραγματικα υπεροχο.... πολυ ομορφο εξωτερικα

και πολυ καλη κατασκευη....τα πληκτρα μου φαινονται λιγο περιεργα αλλα θα το συνηθισω.....

 

σντε τωρα να μπλεχτεις με symbian και λοιπες εφαρμογες !!!! χαχαχα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, και συμπαθάτε με διότι πρόκειται για το πρώτο μου ποστ :)

 

Το ΝΟΚΙΑ 6110 Navigator μου πνέει τα λοίσθια, και ψάχνω για αντικαταστάτη. Προϋποθέσεις: να έχει WiFi και GPS / Navigator. Το Samsung 810 φαίνεται λίαν ενδιαφέρον - αν και επίκειται το ΟΜΝΙΑ το οποίο φαίνεται σκέτη ονείρωξη, άσε που μάλλον θα περιλαμβάνει (αν κει δεν είναι απόλυτα σαφές) πρόγραμμα Navigator.

 

Για να μην ξεφεύγω όμως από το θέμα, και επειδή με την αντιπροσωπία δεν έβγαλα άκρη, ποια είναι τα προγράμματα navigation που συνεργάζονται με το 810, και από που μπορώ να τα αγοράσω στην Ελλάδα -- μάλιστα κύριοι, σωστά ακούσατε, πρόκειται για εταιρικό κινητό, συνεπώς ενδιαφέρομαι να αγοράσω όχι για κλόπυραϊτ :D

 

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την μαζική σας ανταπόκριση :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, και συμπαθάτε με διότι πρόκειται για το πρώτο μου ποστ :)

 

Το ΝΟΚΙΑ 6110 Navigator μου πνέει τα λοίσθια, και ψάχνω για αντικαταστάτη. Προϋποθέσεις: να έχει WiFi και GPS / Navigator. Το Samsung 810 φαίνεται λίαν ενδιαφέρον - αν και επίκειται το ΟΜΝΙΑ το οποίο φαίνεται σκέτη ονείρωξη, άσε που μάλλον θα περιλαμβάνει (αν κει δεν είναι απόλυτα σαφές) πρόγραμμα Navigator.

 

Για να μην ξεφεύγω όμως από το θέμα, και επειδή με την αντιπροσωπία δεν έβγαλα άκρη, ποια είναι τα προγράμματα navigation που συνεργάζονται με το 810, και από που μπορώ να τα αγοράσω στην Ελλάδα -- μάλιστα κύριοι, σωστά ακούσατε, πρόκειται για εταιρικό κινητό, συνεπώς ενδιαφέρομαι να αγοράσω όχι για κλόπυραϊτ :D

 

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την μαζική σας ανταπόκριση :happy:

 

Σιγουρα δεχεται τα: Route66 Mobile8 και Garmin ΜobileΧΤ για αλλα δεν γνωριζω...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ δευτερη αυθεντική μπαταρία για το G810 σε καλή τιμή? Γερμανος και Σια που ρώτησα δεν εχουν. Εναλλακτικά γνωρίζετε καποιο μαγαζί που να έχει τους portable φορτιστές που φορτιζουν το κινητο μέσω μπαταρίας και όχι ρευματος αλλα να έχει βυσμα για το G810?

Τελος γνωρίζετε κανα καλό προγραμμα που να έχει τη δυνατοτητα να αντιγράφεις τηλεφωνικό καταλογο στοsamsung G810 (μαλλον μεσω bluetooth) γιατί τα μαγαζιά δεν το έχουν ακόμα.

Ευχαριστώ για βοήθεια.

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Χθες το είδα πάρα πολύ καλό, αλλά πολύ χαμηλός ο ήχος τους ασθενικό το ηχείο του.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Camera Duel: Nokia N96 Vs Samsung i8510 INNOV8 - Photo Samples

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/09/nokia-n96-picture02.jpg

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/09/samsung-innov8-c1.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/09/26/camera-duel-nokia-n96-vs-samsung-i8510-innov8-photo-samples/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...