Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

vagelisda mporeis na mou steileis se pm to akrives link gia katevasma apo ta arxeia pou xreiazontai opws einai to x-plore kai to garmin giati exw provlima me to poio tha xreiastw apo ta tosa pou exei...

 

euxaristw ek twn proterwn...

:rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

vagelisda mporeis na mou steileis se pm to akrives link gia katevasma apo ta arxeia pou xreiazontai opws einai to x-plore kai to garmin giati exw provlima me to poio tha xreiastw apo ta tosa pou exei...

 

euxaristw ek twn proterwn...

 

Δε μπορω αυτη τη στιγμη,γιατι δεν τα εχω ευκαιρα,και δεν εχω και ιντερνετ οπως πολλακις εχω πει,οταν φτιαχτει το f.a.q θα βρω τροπο να βρισκονται ολα εκει σε κοινη θεα,οσο για το εξπλορ,εγω το πρωτο που ειχα βρει για s60 οs 9.1 μου εκανε μια χαρα,θα πρεπει δλδ να το ψαξεις λιγο,οπως και ολοι οι υπολοιποι,δε θα σου παρει πανω απο 10 λεπτα

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

vasika an mporeis grapse ti arxeia tha dimiourgithoun kata tin aposumpiesi giati egw katevasa ena garmin alla den prepei na itan to swsto giati mou evgale alla apo afta pou periegrafes esu...

i an mporeis na mou peis to megethos akrivws tou swstou garmin gia na xerw an einai ontws afto...

thnx gia to xrono sou...

:rocket:
Link to comment
Share on other sites

vasika an mporeis grapse ti arxeia tha dimiourgithoun kata tin aposumpiesi giati egw katevasa ena garmin alla den prepei na itan to swsto giati mou evgale alla apo afta pou periegrafes esu...

i an mporeis na mou peis to megethos akrivws tou swstou garmin gia na xerw an einai ontws afto...

thnx gia to xrono sou...

 

Ουτε αυτο μπορω να σου πω δυστυχως,γιατι το pc μου ειναι σε καποια κουτα στο καινουργιο μου σπιτι,περιμενοντας στωικα το ιντερνετ,και το φορματ που του χρειαζεται μετα απο παραφυση βιασμο του απο το αφεντικο του.στον οδηγο,εχω γραψει πανω πανω που θα τα βρεις ακριβως,μεχρι εκει επιτρεπεται να πουμετι πιο συγκεκριμενο να πουμε?αν βρεις το ποστ εκει στο ipmart,σου λεει πιο ειναι το καθενα,εκει θα βρεις ελληνικους χαρτες.η εκδοση που προτεινω εγω ειναι η 4.20,οχι η τελευταια,για διαφορους λογους.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

egw katevasa ena garmin 4.10.60 pou den einai i kainouria ekdosi... ki ekei exei odigies sta ellinika... an akolouthisw ekeines les na kataferw kati???

 

please voithame... an thes mporw na tis kanw copy edw gia na tis deis...

 

loipon egw ekana egatastasi to garmin opws lene oi odigies oi opoies einai paromoies me tis dikes sou vagelisda... kai mou psaxnei kanonika gps alla den mou vreiskei... isws omws ftaiei pou eimai stin kavala kai den exei kalo sima o doruforos...

:rocket:
Link to comment
Share on other sites

Σε καλο δρομο εισαι,θα μαθεις απο τα λαθη σου :p Πηγαινε μυνηματα 443 και 448

 

στο συστημα μου εχει 2 επιλογες

1 χρηση τουbluetooth gps και

2 χρηση του συνδεδεμενου...

 

μηπως δεν εχει ξεκλειδωσει το gps και μου βγαζει μονο αυτες τις επιλογες?

Link to comment
Share on other sites

στο συστημα μου εχει 2 επιλογες

1 χρηση τουbluetooth gps και

2 χρηση του συνδεδεμενου...

 

μηπως δεν εχει ξεκλειδωσει το gps και μου βγαζει μονο αυτες τις επιλογες?

 

Σωστές είναι οι επιλογές που σου βγάζει. Το συνδεδεμένο που λέει είναι το ενσωματομένο. Για το ότι δεν βρίσκει σήμα είναι λόγω του ότι δεν έχει δυνατή κεραία απο ότι φαίνεται το κινητό, εμένα σήμα βρίσκει μόνο όταν το αφήσω πάνω στο μεταλικό του παραθύρου μου και σήμερα κατάφερα και βρήκα σήμα στο πανεπιστίμιο μου, είχα όμως πρώτα ενωθέι σε wireless δίκτυο στο πανεπιστίμιο και όταν άνοιξα το google maps μετά απο λίγο μου είπε πως βρήκε σήμα απο δορυφόρους (το google maps κυρίως δουλέυει βάση δικτύου), όταν εκκίνησα απο μόνο του το garmin όμως στο πανεπιστίμιο δεν κατάφερε να βρεί σήμα, ίσως το google maps επειδή ήταν ενωμένο με το wireless να το βοήθησε να βρεί σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστές είναι οι επιλογές που σου βγάζει. Το συνδεδεμένο που λέει είναι το ενσωματομένο. Για το ότι δεν βρίσκει σήμα είναι λόγω του ότι δεν έχει δυνατή κεραία απο ότι φαίνεται το κινητό, εμένα σήμα βρίσκει μόνο όταν το αφήσω πάνω στο μεταλικό του παραθύρου μου και σήμερα κατάφερα και βρήκα σήμα στο πανεπιστίμιο μου, είχα όμως πρώτα ενωθέι σε wireless δίκτυο στο πανεπιστίμιο και όταν άνοιξα το google maps μετά απο λίγο μου είπε πως βρήκε σήμα απο δορυφόρους (το google maps κυρίως δουλέυει βάση δικτύου), όταν εκκίνησα απο μόνο του το garmin όμως στο πανεπιστίμιο δεν κατάφερε να βρεί σήμα, ίσως το google maps επειδή ήταν ενωμένο με το wireless να το βοήθησε να βρεί σήμα.

 

Καλά ρε παιδιά έχει όντως τόσο αδύναμο σήμα στο gps?? Το επιβεβαιώνεται κ οι υπόλοιποι κάτοχοι της συσκευής αυτό?? Θα είναι κρίμα να ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψετε να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα σχετικά με το GPS:

 

Το GPS του τηλεφώνου δεν είναι καθόλου κλειδωμένο. Άλλο σπάσιμο προγράμματος κι άλλο "ξεκλείδωμα συσκευής". Με το τηλέφωνο μόνο, ο χρήστης έχει πρόσβαση σε μια απλή εφαρμογή GPS, η οποια παρέχει τις εξείς δυνατότητες:

 

1. Λήψη στοιχείων θέσης (γεωγρ. πλάτος/μήκος, υψόμετρο κλπ)

2. Υπόδειξη γενικής κατεύθυνσης προς προκαθορισμένο σημείο.

3. Υπολογισμό χιλιομετρικής απόστασης που διανύουμε κατά την λειτουργία του GPS.

 

Όλα αυτά γίνονται μέσω 2 επιλογων στην συσκευή σας:

 

1. Μενου>Εργαλεία>Δεδομ. GPS

2. Μενου>Εργαλεια>Ορόσημα.

 

Προκειμένου να χρησιμοποιηθει η εφαρμογή, θα πρέπει το τηλέφωνο να συνδεθεί με δορυφόρο. Αυτό γινεται ώς εξης:

 

1. Πάμε Μενου>Εργαλεία>Δεδομ. GPS.

2. Πατάμε Επιλογές> Ρυθμ. Εντοπισμου θέσης και αφήνουμε επιλεγμένα τα Integrated GPS και Βάσει Δικτύου. Το Bluetooth GPS πρέπει να ΜΗΝ είναι επιλεγμένο.

3. Πατάμε Πίσω, επιλέγουμε Θέση και βλέπουμε στην οθόνη μας "Χωρίσ σύνδεση"

4. Όπως είναι το τηλέφωνο σε αυτή την οθόνη, το αφήνουμε σε εξωτερικό χώρο όπου το τηλέφωνο έχει επαφή με τον ουρανό. Την πρώτη φορά που θα το κάνουμε αυτό θα πρέπει να το αφήσουμε για 20-30 λεπτά. Τις επόμενεσ φορές θα χρειάζεται ΠΟΛΥ λιγότερο χρόνο (~1 λεπτό).

 

Σημείωση: αναφέρω εξωτερικό χώρο με οπτική επαφή στον ουράνο γιατι απλούστατα δεν μπορώ να ξέρω σε τι περιβαλλον ειναι ο καθένας. Μπόρει να δουλέψει οπουδήποτε αλλα ο εξωτερικός χώρος είναι σίγουρα εκεί που αποκλείεται να μην δουλέψει (κι έτσι καταλαβαίνεται αν υπάρχει όντως πρόβλημα με την συσκευή σας).

 

5. Μετά το πέρας του προαναφερθέντος χρόνου, το μηνυμα Χώρις Σύνδεση θα έχει φύγει και στην θέση του θα βλέπεται τα στοιχεία της θέσης σας.

 

Από εδώ και πέρα μπορειτε να χρησιμοποιήσετε την συσκεύη σαν έναν τυπικό δέκτη GPS με τις προαναφερθείσες λειτουργίες. Όποιος επιθυμεί, προμηθεύεται και εγκαθηστά επίπλεον εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον δέκτη όπως οι εφαρμογές πλοήγησης με χάρτες. Απλα ασ μην ταυτίζουμε το GPS μόνο με τους χάρτες και την φωνητικη καθοδήγηση. Το GPS έχει πολυ περισσότερες εφαρμογές τις οποιές αυτές οι συσκεύες, σε έναν βαθμό, τις εξυπηρετουν μια χαρα!

 

Στην διάθεση σας για οποιεσδήποτε ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά έχει όντως τόσο αδύναμο σήμα στο gps?? Το επιβεβαιώνεται κ οι υπόλοιποι κάτοχοι της συσκευής αυτό?? Θα είναι κρίμα να ισχύει.

 

Αν δοκιμαζεται το κιν μεσα σε δωματιο φυσικα και θα δυσκολευεται να πιασει ρε παιδια,μιλαμε για συσκευη που θελει οπτικη επαφη με δορυφορους,και τουλαχιστον τρεις.σε εξωτερικο χωρο τελος παντων,στο δρομο δλδ,οπου και χρησιμοποιειται καθε αναλογη συσκευη,πιανει σχεδον παντα 4 με 5 γραμμες

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμαζεται το κιν μεσα σε δωματιο φυσικα και θα δυσκολευεται να πιασει ρε παιδια,μιλαμε για συσκευη που θελει οπτικη επαφη με δορυφορους,και τουλαχιστον τρεις.σε εξωτερικο χωρο τελος παντων,στο δρομο δλδ,οπου και χρησιμοποιειται καθε αναλογη συσκευη,πιανει σχεδον παντα 4 με 5 γραμμες

 

Εννοείτε ότι εννοούσα σε εξωτερικο χώρο, το κινητό δεν το έχω αλλά σκέφτομαι να το πάρω γι αυτό ήθελα να μου λύσετε την απορία.

 

Επομένως ο δέκτης του δουλεύει μια χαρά, σας ευχαριστώ και τους 2 για τις διευκρινίσεις.

Link to comment
Share on other sites

τα κατεφερα τελικα,μαλον το προβλημα μου ηταν στο φακελο garmin.

μου εκανε αναζητηση δορυφορων και μεσα σε 2 κλειδωσε.

Link to comment
Share on other sites

τα κατεφερα τελικα,μαλον το προβλημα μου ηταν στο φακελο garmin.

μου εκανε αναζητηση δορυφορων και μεσα σε 2 κλειδωσε.

 

Ενταξει,ευκολος ησουν εσυ :p

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ευκολος ησουν εσυ :p

Το λαθος που εκανα ηταν μαλον στο unzip του garmin,γενικα ειναι παρα πολυ ευκολη η εγκατασταση του.Αυτο που με εντυπωσιασε πιο πολυ ειναι οτι εχει παρα πολλες λεπτομεριες,δεν περιμενα να δω οτι εχει μεσα την πολη μου αναλυτικα με τις οδους.

σας ευχαρισατω ακομη μια φορα ολουσ για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ανακαλυψα και δεν μ'αρεσει ειναι οτι ακομα και μια απλη αναβαθμιση να θες να κανεις πρεπει να παει στα κεντρικα.

Δεν υπαρχει service που να την κανει, ολα ειναι κεντρα παραλαβης, και το λιγοτερο που θα το αφησεις ακομα και για αναβαθμιση που με τα νοκια το εκανα απο τον υπολογιστη μου ειναι 5 ημερες.

:cry: Γιατι τετοια ταλαιπωρια;;;;

Πρεπει δηλαδη να εχουμε 2ο κινητο για να κανουμε τη δουλεια μας;;;;:shock:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ανακαλυψα και δεν μ'αρεσει ειναι οτι ακομα και μια απλη αναβαθμιση να θες να κανεις πρεπει να παει στα κεντρικα.

Δεν υπαρχει service που να την κανει, ολα ειναι κεντρα παραλαβης, και το λιγοτερο που θα το αφησεις ακομα και για αναβαθμιση που με τα νοκια το εκανα απο τον υπολογιστη μου ειναι 5 ημερες.

:cry: Γιατι τετοια ταλαιπωρια;;;;

Πρεπει δηλαδη να εχουμε 2ο κινητο για να κανουμε τη δουλεια μας;;;;:shock:

 

ΩΠΑ?? Φιλέ μιλάς σοβαρά:cry:? Δηλαδή τι, αν πάθει κάτι δεν υπάρχουν σημεία service για αναβαθμιση και ανταλλακτικά όπως υπάρχουν τα omnitec για sony ericsson για παράδειγμα:worry:? και αν όχι πού είναι τα κεντρικά? Πες μου οτι δεν είναι ετσι και πεταξα 440 ευρώ:blink:!!!

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

ΩΠΑ?? Φιλέ μιλάς σοβαρά:cry:? Δηλαδή τι, αν πάθει κάτι δεν υπάρχουν σημεία service για αναβαθμιση και ανταλλακτικά όπως υπάρχουν τα omnitec για sony ericsson για παράδειγμα:worry:? και αν όχι πού είναι τα κεντρικά? Πες μου οτι δεν είναι ετσι και πεταξα 440 ευρώ:blink:!!!

 

Η omnitech και η smartech καλύπτουν την samsung για service. Απλά κάποια υποκαταστήματα αυτών των εταιρειών ειναι pick-up centers.

Link to comment
Share on other sites

Η omnitech και η smartech καλύπτουν την samsung για service. Απλά κάποια υποκαταστήματα αυτών των εταιρειών ειναι pick-up centers.

 

Γνωριζεις ποια υποκαταστηματα ειναι αυτα;;;

Γιατι στην Αθηνα και smartec & omnitech που ρωτησα μου ειπαν οτι απλα τα στελνουν στα κεντρικα......:(

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Tωρα μολις μιλησα στο τηλεφωνο με τα κεντρικα της smartec που ειναι το επισημο service της samsung στο Χαιδαρι....ακομα και αναβαθμιση να θες το αφηνεις για 5-6 εργασιμες....

Μαλλον θα το πουλησω.... γιατι με την λογικη τους θα πρεπει να εχουμε 2ο κινητο..... που αν ειναι δυνατον.....:cry:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Tωρα μολις μιλησα στο τηλεφωνο με τα κεντρικα της smartec που ειναι το επισημο service της samsung στο Χαιδαρι....ακομα και αναβαθμιση να θες το αφηνεις για 5-6 εργασιμες....

Μαλλον θα το πουλησω.... γιατι με την λογικη τους θα πρεπει να εχουμε 2ο κινητο..... που αν ειναι δυνατον.....:cry:

 

ααααααα:cry:

Μόλις μίλησα με Omnitec Πειραιά και μου είπαν οτι το στέλνουν στα κεντρικά και θα κανει 10 μέρες!!! :mad: :blink::shock: Έλεος ρε παιδιά μήπως κανείς άλλος γνωρίζει κάτι γιατι άν είναι έτσι και πάθει κάτι πρέπει όντως να έχουμε standby κάποια άλλη συσκευή!

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ....μου αρεσει πολυ το κινητο αν και λιγο μεγαλο .... αλλα δεν πειραζει....

το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω σε μαυρο χρωμα εδς στην πατρα.... παντου σε ασημι το εχουν !!!

 

ξερει καποιο παιδι γνωστη αλυσιδα καταστηματων να το φερνει σε μαυρο ;;; εστω και στην αθηνα!

 

ειναι το μονο κινητο που μου αρεσει τοσο πολυ και θα ηταν κριμα να μην το παρω στο χρωμα που θελω....

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ....μου αρεσει πολυ το κινητο αν και λιγο μεγαλο .... αλλα δεν πειραζει....

το θεμα ειναι οτι δεν το βρισκω σε μαυρο χρωμα εδς στην πατρα.... παντου σε ασημι το εχουν !!!

 

ξερει καποιο παιδι γνωστη αλυσιδα καταστηματων να το φερνει σε μαυρο ;;; εστω και στην αθηνα!

 

ειναι το μονο κινητο που μου αρεσει τοσο πολυ και θα ηταν κριμα να μην το παρω στο χρωμα που θελω....

Εγω που το πηρα απο τον γερμανο το ειχε μονο σε γκρι,πλασιο ή e-shop κοιτα,μπορει να το εχουν σε μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο τον γερμανο το ειχε μονο σε γκρι,πλασιο ή e-shop κοιτα,μπορει να το εχουν σε μαυρο.

 

 

δυστυχως , τιποτα... ουτε το πλαισιο ουτε το e-shop ουτε ο γερμανος ουτε το play247 το εχουν !!!!

και δεν ειναι οτι δεν το εχουν τωρα, αλλα δεν το φερνουν καθολου

το μαυρο χρωμα !! :(:(:(:(

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Οντως, σε μαύρο δεν το έχω πετύχει πουθενά. Κι εγώ σε dark grey το πηρα ευτυχώς το οποιο είναι πολύ ωραίο!Δύσκολα νομίζω να το βρείς σε μαύρο :s

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι,Μήπως ασχολήθηκε κάποιος πως βάζουμε πιστοποιητικό σε G810;
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...