Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαζω κανονικα ολα τα αρχεια,απλα θες και το δωρεαν x plore για να τα ανοιγεις.τα αποθηκευεις οπου θες.πασης φυσεως εφαρμογες,εφοσον ειναι φτιαγμενες για τη συγκεκριμενη πλατφορμα,δουλευουν εννοειται!γιατι οχι?το gps,αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγιες θα δουλεψει κομπλε.δεν ειναι δυνατον να ειναι τα μισα κινητα ελατωματικα,θελει τον τροπο του,δεν γινεται να το θες και τσαμπε και κρ ακαρισμενο ετοιμο,και να ειναι και πανευκολο!το wi fi μια χαρα το βρισκω,μπαινω ταχυτατα και δε μου εχει κανει ποτε κατι τελοσπαντων

 

κατσε για να καταλαβουμε κατεβασες (rar. sis. exe.) αρχεια με τον ενσωματομενο browser?τα νοκια s60 με την ιδια πλατφορμα παντος δεν κατεβαζουν αυτα τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κατσε για να καταλαβουμε κατεβασες (rar. sis. exe.) αρχεια με τον ενσωματομενο browser?τα νοκια s60 με την ιδια πλατφορμα παντος δεν κατεβαζουν αυτα τα αρχεια

 

Με το οπερα μινι ειπαμε

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Με το οπερα μινι ειπαμε

 

α τοτε λογικα θα κατεβαζει και με τον οπερα σε sis.. κατι ακομα που αποθηκευει τα αρχεια που κατεβαζεις στην καρτα μνημης η στην μνημη του τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Πορείες και δρόμους φυσικά και δεν θα δείξει χωρίς πρόγραμμα πλοήγησης. Τις συντεταγμένες όμως για το που είσαι ναι. Αφού υπάρχει ενσωματομένο πρόγραμμα για ειδικά αυτό το σκοπό.

 

Καλα,καταρχας το κινητο σου η δεν ειναι απο ελλαδα,η εισαι η φωτεινη εξαιρεση πανελληνιως που το κινητο εχει μεσα προγραμμα για το gps,και πως θα το κανεις χωρις να ξεκλειδωσεις το εσωτερικο gps ρε ψηλε?και απο που θα το ρυθμισεις να δουλεψει το εσωτερικο και οχι το μπλουτουθ οπως ειναι η εργοστασιακη ρυθμιση?δε σας καταλαβαινω,εσεις νομιζετε οτι σας δουλευω για να εχω μονο εγω gps και εσεις να γυρνατε ασκοπως χαμενοι σε στενα και σε σοκακια.παιδες,αν θελετε ακολουθητε αυτα που γραφω και γλυτωνετε λιγο χαμενο χρονο αφου δεν κανετε το πολυωρο ψαξιμο και τα ιδια λαθη με μενα.αν δε θελετε,ποσως με ενδιαφερει,δεν θα ξανααπαντησω σε ερωτηση που εχει απαντηθει 200 φορες,οποιος δεν πιστευει αυτα που λεω,απλα να μην τα διαβαζει,και να μην τα ακολουθει,

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

α τοτε λογικα θα κατεβαζει και με τον οπερα σε sis.. κατι ακομα που αποθηκευει τα αρχεια που κατεβαζεις στην καρτα μνημης η στην μνημη του τηλ?

 

Αυτο που λες ειναι το οπερα μομπαιλ,δεν ξερω αν το κανει,και ειναι μακραν πιο δυσχρηστο και χειροτερο ισως απο τον ενσωματομενο μπραουζερ,απλα δειχνει και σαϊτ με φλας,οπως και ο εργοστασιακος στα fp1,κατα τα αλλα δεν αξιζει,βαλε το μινι,ρυθμισε το για προβολη κινητου,και πληρη οθονη και θα με θυμηθεις.τα αρχεια τα αποθηκευω ειπα οπου θελω,αφου ρωταει καθε φορα.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα,καταρχας το κινητο σου η δεν ειναι απο ελλαδα,η εισαι η φωτεινη εξαιρεση πανελληνιως που το κινητο εχει μεσα προγραμμα για το gps,και πως θα το κανεις χωρις να ξεκλειδωσεις το εσωτερικο gps ρε ψηλε?και απο που θα το ρυθμισεις να δουλεψει το εσωτερικο και οχι το μπλουτουθ οπως ειναι η εργοστασιακη ρυθμιση?δε σας καταλαβαινω,εσεις νομιζετε οτι σας δουλευω για να εχω μονο εγω gps και εσεις να γυρνατε ασκοπως χαμενοι σε στενα και σε σοκακια.παιδες,αν θελετε ακολουθητε αυτα που γραφω και γλυτωνετε λιγο χαμενο χρονο αφου δεν κανετε το πολυωρο ψαξιμο και τα ιδια λαθη με μενα.αν δε θελετε,ποσως με ενδιαφερει,δεν θα ξανααπαντησω σε ερωτηση που εχει απαντηθει 200 φορες,οποιος δεν πιστευει αυτα που λεω,απλα να μην τα διαβαζει,και να μην τα ακολουθει,

 

Φίλε μου προφανώς δε γνωρίζεις ότι πολλά νοκια έρχονται με προεγκατεστημένη μια εφαρμογή που λέγεται "δεδομένα gps" κ κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα που ζητάει ο φίλος ταξιδιώτης παραπάνω. Δίνει τις συντεταγμένες χωρίς χάρτες κτλ, απλά τις συντεταγμένες.

 

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο κ για άλλες συσκευές, πάντως το δικό μου νοκια 6120 classic το είχε προεγκατεστημένο.

 

Κ δεν είναι όλα τα εσωτερικά gps κλειδωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα,καταρχας το κινητο σου η δεν ειναι απο ελλαδα,η εισαι η φωτεινη εξαιρεση πανελληνιως που το κινητο εχει μεσα προγραμμα για το gps,και πως θα το κανεις χωρις να ξεκλειδωσεις το εσωτερικο gps ρε ψηλε?και απο που θα το ρυθμισεις να δουλεψει το εσωτερικο και οχι το μπλουτουθ οπως ειναι η εργοστασιακη ρυθμιση?δε σας καταλαβαινω,εσεις νομιζετε οτι σας δουλευω για να εχω μονο εγω gps και εσεις να γυρνατε ασκοπως χαμενοι σε στενα και σε σοκακια.παιδες,αν θελετε ακολουθητε αυτα που γραφω και γλυτωνετε λιγο χαμενο χρονο αφου δεν κανετε το πολυωρο ψαξιμο και τα ιδια λαθη με μενα.αν δε θελετε,ποσως με ενδιαφερει,δεν θα ξανααπαντησω σε ερωτηση που εχει απαντηθει 200 φορες,οποιος δεν πιστευει αυτα που λεω,απλα να μην τα διαβαζει,και να μην τα ακολουθει,

 

http://bp1.blogger.com/_H4zNde2vptU/Rr7TzDkFVvI/AAAAAAAAAI8/6us4AQVMl74/s1600-h/pos.jpg

 

Απο Κύπρο είμαι και το κινητό απο Ουγγαρία το έχω πάρει. Αυτό το μενού στη φωτογραφία πιο πάνω στο κινητό σου δεν υπάρχει; Αν πας στα εργαλεία δεν σου έχει ένα πρόγραμμα που ονομάζετε Δεδομένα GPS; Ε αυτό είναι το ενσωματομένο πρόγραμμα που σου λέει απλά τις συντεταγμένες για το που βρίσκεσαι. Αφού και άλλους που ρώτησα στο φόρουμ εδώ το έχουν, δεν είναι απ'το πουθενά που τα σκέφτομαι και τα γράφω. Το έχω ψάξει το θέμα. Οι ρυθμίσεις του αυτού είναι στα στις ρυθμίσεις, στο πρώτο υπομενού και μετά τελευταία επιλογή νομίζω. Σου έχει να διαλέξεις μεταξύ bluetooth, network και ενσωματομένου.

 

Μην με παρεξηγείς, εκτιμώ πολύ τη βοήθεια που προσφέρεις για όλα εδω μέσα αλλά κάτι ξέρουμε και εμείς, για να επειμένω τόση ώρα για ενσωματομένο πρόγραμμα σημαίνει πως υπάρχει, μπορεί εσύ απλά να μην το έχεις τρέξει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς είναι η εφαρμογή που έλεγα ότι έχουν κ τα νοκια.

 

Ναι,και η οποια δε μου δουλευε πριν κανω τη διαδικασια ξεκλειδωματος με το garmin,και οσοι εχουν ξεκλειδωτο gps,καλη φαση,να το χαιρονται,δε με αφορα,εδω προσπαθουμε να δουμε πως θα ξεκλειδωσουμε τα κλειδωμενα και πιο συγκεκριμενα τα σαμσουνγκ 810,τα οποια εχουν κλειδωμενο δεκτη οπως και τα νοκια ν95,ν95 8g,ν82,ν81 και ενα καρο αλλα

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι,και η οποια δε μου δουλευε πριν κανω τη διαδικασια ξεκλειδωματος με το garmin,και οσοι εχουν ξεκλειδωτο gps,καλη φαση,να το χαιρονται,δε με αφορα,εδω προσπαθουμε να δουμε πως θα ξεκλειδωσουμε τα κλειδωμενα και πιο συγκεκριμενα τα σαμσουνγκ 810,τα οποια εχουν κλειδωμενο δεκτη οπως και τα νοκια ν95,ν95 8g,ν82,ν81 και ενα καρο αλλα

 

Και το ν95 ειχα και το 8gb ειχα χωρις χαρτες μεσα περασμενους αλλα οταν παταγες να σου βρει το στιγμα σου, σου εδινε συντεταγμενες κανονικοτατα, απλα αν ηθελες να βρεις διευθυνσεις επρεπε να βαλεις χαρτες.

Αλλα τα νοκια εχουν προεγκατεστημενο το συστημα πλοηγησης δηλαδη το μονο που χρειαζοτανε ηταν να περασεις τους χαρτες γι αυτο και σου εδιναν συντεταγμενες, ενω το g810 δεν εχει κανενα συστημα πλοηγησης βαζεις εσυ οποιο σε εξυπηρετει.......;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψυχραιμία μην τσαντίζεστε με το παραμικρό! Όλοι νομίζω πρέπει να ευχαριστήσουμε τον Vagelisda για το χρόνο και τη διαθεση του να γραψει όλη αυτή τη λεπτομερή διαδικασία με το GPS σε προηγούμενο post, αλλα και όσους άλλους χρήστες του κινητού μας δίνουν τα φώτα τους εδω μέσα. Οι όλες παρεξηγήσεις γίνονται επειδή δεν είναι απόλυτα κατανοητό απο τον γραπτο λογο να εξηγήσουμε τις ρυθμίσεις χωρίς να έχουμε την εικόνα του menu και επειδή όσοι δεν εχουμε ακόμα τη συσκευή στα χέρια μας, δεν μπορούμε να ξεκαθαρίσουμε πως ακριβώς ειναι στη συσκευή αυτα που περιγράφετε. Ας είμαστε λιγο πιο ήρεμοι για να έχουμε και καλύτερη πληροφόρηση απο όλους χωρίς να κάνει οποιοσδήποτε τον ξερόλα. Απλά για τους νέους χρήστες σαν εμένα να τα λέμε οσο το δυνατόν πιο ξεκάθαρα και αναλυτικά.

Πάντως όσον αφορα την απλή χρήση του GPS για το αν δείχνει συντεταγμένες (ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΕΣ) απ'ότι καταλαβα ισχύει με την ρύθμιση απο το http://bp1.blogger.com/_H4zNde2vptU/...1600-h/pos.jpg πηγαίνοντας σε κάποιο μενου που λέει δεδομένα GPS, οπότε εφόσον ισχύει θα το παραγγείλω κι εγω και θα σας πω την αποψη μου για τις λειτουργίες του.

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψυχραιμία μην τσαντίζεστε με το παραμικρό! Όλοι νομίζω πρέπει να ευχαριστήσουμε τον Vagelisda για το χρόνο και τη διαθεση του να γραψει όλη αυτή τη λεπτομερή διαδικασία με το GPS σε προηγούμενο post, αλλα και όσους άλλους χρήστες του κινητού μας δίνουν τα φώτα τους εδω μέσα. Οι όλες παρεξηγήσεις γίνονται επειδή δεν είναι απόλυτα κατανοητό απο τον γραπτο λογο να εξηγήσουμε τις ρυθμίσεις χωρίς να έχουμε την εικόνα του menu και επειδή όσοι δεν εχουμε ακόμα τη συσκευή στα χέρια μας, δεν μπορούμε να ξεκαθαρίσουμε πως ακριβώς ειναι στη συσκευή αυτα που περιγράφετε. Ας είμαστε λιγο πιο ήρεμοι για να έχουμε και καλύτερη πληροφόρηση απο όλους χωρίς να κάνει οποιοσδήποτε τον ξερόλα. Απλά για τους νέους χρήστες σαν εμένα να τα λέμε οσο το δυνατόν πιο ξεκάθαρα και αναλυτικά.

Πάντως όσον αφορα την απλή χρήση του GPS για το αν δείχνει συντεταγμένες (ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΕΣ) απ'ότι καταλαβα ισχύει με την ρύθμιση απο το http://bp1.blogger.com/_H4zNde2vptU/...1600-h/pos.jpg πηγαίνοντας σε κάποιο μενου που λέει δεδομένα GPS, οπότε εφόσον ισχύει θα το παραγγείλω κι εγω και θα σας πω την αποψη μου για τις λειτουργίες του.

 

να σαι καλα,αλλα δεν το κανω για τις ευχαριστιες,αλλα επειδη οταν ψΑχνομουν εγω,ενας δε βρεθηκε να βοηθησει,moderators κλπ στο φορουμ των samsung,απλα ειναι ανυπαρκτοι η δεν ξερουν που παν τα τεσσερα,σε αντιθεση με τους νοκιακιδες,που οι mods ειναι τρομεροι.δεν εχω καμια αντιρηση να ζηταει καποιος αναλυτικοτερα κατι,σπαζομοαι ομως τρομερα,οταν εγω για να βρω κατι καινουργιο ψαχνω τρεις ωρες σε ελληνικα και μη φορουμ,και μερικοι δεν κοιταν καν τη συζητηση που αφορα τη δικη τους αποκλειστικα συσκευη,και ρωτανε ολοι τα ιδια πραγματα.για να γραψω αυτο τον προχειρο οδηγο για το gps,εκατσα και διαβασα 300 σελιδες ,μου πηρε μια εβδομαδα,και καθε τρια μηνυματα καποιος ρωταει πως δουλευει το gps,30 σελιδες ειναι ρε πστ μου,μια ματια να ριξει.

anyway,επειδη οπως ειπαμε δεν υπαρχει καμια μεριμνα απο το forum σε αυτον τον τομεα,θα φτιαξω ενα f.a,q, υπομονη ομως γιατι ειμαι σε φΑση μετακομισης και δεν εχω ιντερνετ εδω και τρεις μηνες,και γραφω αποτο κινητο,μολις ξηγηθει η γαμοτελλας ,θα γινουν πιο ευκολα τα πραγματα.

 

επισης,τι σε νοιαζει αν θα σου βγαζει συντεταγμενες πριν το ξεκλειδωσεις???αφου θα το ξεκλειδωσεις και θα δουλευουν κομπλε οι χαρτες,η διαδικασια ειναι παρα πολυ ευκολη στην πραξη,μη κοιτατε τις οδηγιες και πελαγωνετε,σας το λεει ανθρωπος αμορφωτος και ανιδεος απο πολλα πολλα τεχνολογικα,και το garmin,ειναι ολα τα λεφτα του κινητου,στις διακοπες με εκανε μαγκα

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,σημερα μολις το πηρα...

αλλα εχο ενα μικρο προβλημα,δεν μπωρω να εγκαταστεισω εναν x-plore,οπωτε παω να το κανω install μου λεει οτι δεν υποστηριζει αυτο το αρχειο,μια μικρια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

 

επισης,τι σε νοιαζει αν θα σου βγαζει συντεταγμενες πριν το ξεκλειδωσεις???αφου θα το ξεκλειδωσεις και θα δουλευουν κομπλε οι χαρτες,η διαδικασια ειναι παρα πολυ ευκολη στην πραξη,μη κοιτατε τις οδηγιες και πελαγωνετε,σας το λεει ανθρωπος αμορφωτος και ανιδεος απο πολλα πολλα τεχνολογικα,και το garmin,ειναι ολα τα λεφτα του κινητου,στις διακοπες με εκανε μαγκα

 

Καταρχήν έχεις δίκιο για το ψάξιμο στις πίσω σελίδες που πρεπει να κάνουν τα νέα μέλη, απλα όπως προανέφερα γίνονται παρεξηγήσεις για τους λόγους που εγραψα στο προηγούμενο post. Όσον αφορά τις συντεταγμένες του GPS, προσωπικά και προς το παρόν χρειάζομαι μόνο να βρίσκει την τοποθεσία που είμαι γιατι έχω το James connected services που σε περίπτωση ανάγκης σε εντοπίζουν και σου κάνουν φωνητική πλοήγηση ή σου στέλνουν βοήθεια.

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Που λές, vagelisda. Πήρα σήμερα το κινητό και έκανα ότι έχεις γράψει στο μηνύμα σου πιο πάνω, ξεκλείδωσα το κινητό (κανονικά το id του κινητού που βάζεις για να σου δώσει το κωδικό είναι πάντα 10 νούμερα; γιατί εμένα ήταν 9). Έβαλα και κάτι χάρτες, τους ξεκλείδωσα και αυτούς. Πήγα σε ένα ανοιχτό μέρος για 5-10 λεπτά και το έβαλα να μου δείξει για το που είμαι, να μου δώσει δηλαδή τις συντεταγμένες. Δυστυχώς μέχρι να φύγω μου έλεγε πως ψάχνει πιο ακριβές σημα (κάτι έτσι, το έχω στα αγγλικά εγώ). Άυριο που θα έχω παραπάνω ώρα στη διάθεση μου και θα δώ αν δουλέψει. Εσένα πρώτη φορά πόση ώρα σου πήρε για να βρεί σήμα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε,νομιζω οτι επιτελους εισαι σε σωστο δρομο!αυτο που σου γραφει σημαινει οτι ολα τα αλλα ειναι οκ!την πρωτη φορα μπορει να κανει και μιση ωρα,και καθε φορα που το ξεκινας πολυ μακρια απο εκει που ησουν,κανει καποια λεπτα,παντως νομιζω οτι το πετυχες,αυτο με τα 9 ψηφια μου φαινεται καπως περιεργο,αλλα αφου ψαχνει δορυφορους,μαλον ενταξει εισαι,παντως το gps πηρε μπρος.αν τυχον δε δουλεψει,προτεινω φορματ σε καρτα και κινητο και ξανα μανά,το ξερω πως ειναι λιγο μπελας,αλλα ειναι ο μονος τροπος να κατσουν ολα καλα,γιατι καθε φορα που γινεται αποτυχημενη προσπαθεια εγκαταστασης,μενουν σκουπιδια πισω που δεν αφηνουν την εγκατασταση να γινει σωστα
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε,νομιζω οτι επιτελους εισαι σε σωστο δρομο!αυτο που σου γραφει σημαινει οτι ολα τα αλλα ειναι οκ!την πρωτη φορα μπορει να κανει και μιση ωρα,και καθε φορα που το ξεκινας πολυ μακρια απο εκει που ησουν,κανει καποια λεπτα,παντως νομιζω οτι το πετυχες,αυτο με τα 9 ψηφια μου φαινεται καπως περιεργο,αλλα αφου ψαχνει δορυφορους,μαλον ενταξει εισαι,παντως το gps πηρε μπρος.αν τυχον δε δουλεψει,προτεινω φορματ σε καρτα και κινητο και ξανα μανά,το ξερω πως ειναι λιγο μπελας,αλλα ειναι ο μονος τροπος να κατσουν ολα καλα,γιατι καθε φορα που γινεται αποτυχημενη προσπαθεια εγκαταστασης,μενουν σκουπιδια πισω που δεν αφηνουν την εγκατασταση να γινει σωστα

 

Σου έγραφα ενα μήνυμα τώρα φίλε αλλά αναγκάστικα να το σβήσω και να το αλλάξω επειδή το γ****ο ΔΟΥΛΕΨΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Το άφησα ανοιχτό αλλά το απο κάτω της οθόνης άγκιζε το σίδερο του παραθύρου και απο ότι φαίνεται το βοηθάει να δυναμώσει η κεραία του (πρόσεξα πως όταν το σηκώσω πάει απο 3 γραμμες σε μία). Νάσε καλά φίλέ, χωρίς την βοήθεια σου μπορεί και να μην τα κατάφερνα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος,επιτελους,παιζει να εισαι και το πρωτο ευχαριστω,ολοι οι αλλοι μολις δουλεψε ουτε ξαναφανηκαν να βοηθησουν κανα ανθρωπο
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος,επιτελους,παιζει να εισαι και το πρωτο ευχαριστω,ολοι οι αλλοι μολις δουλεψε ουτε ξαναφανηκαν να βοηθησουν κανα ανθρωπο

 

Ε δυστυχώς πάντα υπάρχουν ανθρώπο που κοιτάνε μόνο την πάρτη τους. Είναι ωραίο κινητό όμως και είναι κρίμα να το επιστρέψει κάποιος επειδή δεν καταφέρνει να το δουλέψει. Δεν είναι και δύσκολο, απλά πρέπει να ξέρεις τι να πατήσεις και μετά είναι σκέτη απόλαυση. Γι'αυτό προσπαθώ και εγώ με ότι ξέρω να βοηθήσω.

 

Έπαιξα λίγο παραπάνω με το gps και δούλεψε και το ενσωματομένο το "δεδομένα gps" και ένα άλλο πρόγραμμα που είχα. Το μόνο ρε γμτ που είναι αδύνατο το σήμα του, αν το μετακινήσω απο το παράθυρο πάει απο 5 συνδεδεμένους δορυφόρους σε 1-2 και θέλεις μίνιμουμ 3 για να δουλέψουν τα προγράμματα πλοήγησης. Κάτι θα σκεφτώ όμως, φτάνει που δουλέυει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπωρω να εγκαταστησω τον x-plore?

δοκιμασα πολλες φορες αλλα μου ελεγε οτι ι συσκευη δεν υποστηριζει το αρχειο αυτο,

Link to comment
Share on other sites

παιδια,μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπωρω να εγκαταστησω τον x-plore?

δοκιμασα πολλες φορες αλλα μου ελεγε οτι ι συσκευη δεν υποστηριζει το αρχειο αυτο,

 

Είχα και εγώ κάποτε πρόβλημα με αυτό. Δοκίμασε να το κατεβάσεις απο αλλού και κάποιο σε κάποια φάση θα δουλέψει. Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς για να σου πώ και έκδοση είναι αυτή που δουλέυει επειδή ούτε εγώ το έχω εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι μορφή είναι ο αρχείο που πας να εγκαταστήσεις;; Αν δεν .είναι sis, .sisx σημαίνει ότι δεν έχεις το σωστό αρχείο.

Αν σου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού πρέπει να κοιτάξεις το ανάλογο θέμα για Signing εφαρμοφών στο Subforum των Νοκισ S60.

Μπορείς να το κατεβάσεις και trial από την επίσημη σελίδα τους που όμως δεν έχω πρόχειρη σε αυτή τη φάση, google it.

 

Για το GPS: Έριξα σήμερα μια ματία στο ποστ του vagelisda για το ξεκλείδωμα του GPS και οι οδηγίες του ανθρώπου είναι σαφέστατες. Δεν έχω κάτσει να το ξεκλειδλωσω γιατί έχω το GPS του 3600, αλλά χωρίς λίγο διάβασμα δεν γίνεται τίποτα. Δεν σημαίνει πως είναι για πέταμα η (οποιαδήποτε) συσκευή επειδή κάτι δεν μπορούμε να κάνουμε σωστά.

 

@Anthos, χαίρομαι που βρήκες τελικά την άκρη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια,εβαλα τον x-plore,τωρα προσπαθω για το garmin,o οδηγος του vagelisda ειναι παρα πολυ απλος και ευκολος,ακρει να κανεις οτι λεει(πιο πολυ ωρα εκανα για να αντιγραψω τον φακελο garmin στην καρτα παρα να τον εγλαταστησω).ειχα μια αποτυχια σαν πρωτη φορα που το εκανα(μαλλων δεν ξεκλειδωσα το gps του κινητου).ελπιζω το επωμενο μηνυμα μου να λεει ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!

ευχαριστω πολυ για τις αμμεσες απαντησεις σας παιδια και ενα μεγαλο ευχαριστω στον vagelisda για την δουλεια που εκανε.

[οταν ανοιγω το garmin μου λεει :Αναζητηση συσκευης gps και μετα λεει :δεν βρεθηκαν συσκευες gps,ειμαι σε καλο δρομο ή την εκανα την μ.... μου?]

Link to comment
Share on other sites

Σε καλο δρομο εισαι,θα μαθεις απο τα λαθη σου :p Πηγαινε μυνηματα 443 και 448
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...