Jump to content

MyGuide 3100 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα αυτα που μου ειπες kollatos αλλα παλι τα ιδια.Κατι δεν μπορω να καταλαβω.Μηπως φταιει η καρτα μνημης;Αλλα στον υπολογηστη την βλεπω μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτα που μου εστειλες kollatos και το μηχανημα δουλεψε τελεια,το igo8.3 και το dest8 σε ευχαριστω πολυ.Μηπως μπορεις να μου στειλεις πως θα βαλω το garmin.

Eυχαριστω πολυ προκαταβολικα,αλλα και για τη βοηθεια που μπυ εδωσες για να το ξεκλειδωσω.

Link to comment
Share on other sites

kollatos se parakalw, steile moy to stathero thl. sou na se parw na me bohthiseis an mporeis me to myguide prin me trelanei............. my email Jt_bos@freemail.gr h steile analytika ti na kanw gia na valw sto myguide3100 (eshop) ena apo ta dyo = miomap2008 h destinator 2008 efxaristw poly

 

kamia akrh tha vgaloume ki emeis pou den katexoume apo tetoia? exw to idio kai einai kleidwmeno............

 

kai egw thelw thn lysi sto idio provlimaaaaaaaaaaaa

 

sakis1 se parakalw, na me bohthiseis an mporeis . my email Jt_bos@freemail.gr steile analytika ti na kanw gia na valw sto myguide3100 (eshop) ena apo ta dyo = miomap2008 h destinator 2008 efxaristw poly

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου κατ'αρχήν θέλω να σας πω ότι δεν έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο μηχάνημα.Έπεσε στα χέρια μου ενός φίλου πριν 2 χρόνια και ψάχνοντας το έσπασα.Δεν έχω γνώσεις προγραμματισμού για να ξέρω γιατί δεν τρέχει στον καθένα το σπάσιμο.Το έδωσα σε κάποιους,εάν κατάφεραν κάτι ας ενημερώσουν και τους υπόλοιπους.

Όσοι τα κατάφεραν,λογικά το μηχάνημά τους τρέχει windows ce.Προγράμματα πλοήγησης κυκλοφορούν καμμιά δεκαριά και αν ψάξετε στο δίκτυο θα τα βρείτε,ομοίως και οι χάρτες τους.Destinator και igo θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα,αν και δεν δοκίμασα ακόμα τα πιο πρόσφατα.Υπάρχουν 2-3 εταιρίες που βγάζουν χάρτες,οπότε όπως καταλαβαίνετε πολλά προγράμματα δουλεύουν τους ίδιους χάρτες και δεν έχουν διαφορές μεταξύ τους.Όπως ξέρετε απαγορεύεται να δίνουμε links για παράνομο κατέβασμα αλλά φαντάζομαι θα τα βρείτε εύκολα εκέι που κατεβάζετε ταινίες και τραγούδια κτλ,στα γνωστά site.

Μην φορτώνετε το μηχάνημά σας με πολλά προγράμματα.Δεν έχουν διαφορά.Αν έχεις το destinator 6,ίδιο είναι με το 7 και το 8 όπως και mio με igo.

Εάν κατάλαβα,το μηχάνημα φοράει από τη μάνα του ίδιο χάρτη με igo.Βρείτε χάρτη για igo,όχι igo2008 αλλά 2006.Χτυπήστε στο google "χάρτης,igo,2009" και θα βρείτε.Αντιγράφετε το χάρτη στο φάκελο maps φαντάζομαι(ή κάπως έτσι) και μετά τον επιλέγετε μέσα από το πρόγραμμα.

Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

φιλε kollatos τελικα τα καταφερα και το εκανα να δουλεψει.Η βλακια μου ηταν οτι ειχα βαλει mmc 4GB και ρο συγκεκριμενο δεν διαβαζει πανω απο 2GB.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

sakis1 μηπως μπορεις να μου πεις που τοποθετω τον χαρτη για τομ τομ? δεν τον βλεπει. λεει πως δεν υπαρχει χαρτης. (exw myguide3100) η οποιος αλλος φιλος ξερει κατι σχετικα ας με διαφωτισει ....efxaristw
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φίλοι μου κατ'αρχήν θέλω να σας πω ότι δεν έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο μηχάνημα.Έπεσε στα χέρια μου ενός φίλου πριν 2 χρόνια και ψάχνοντας το έσπασα.Δεν έχω γνώσεις προγραμματισμού για να ξέρω γιατί δεν τρέχει στον καθένα το σπάσιμο.Το έδωσα σε κάποιους,εάν κατάφεραν κάτι ας ενημερώσουν και τους υπόλοιπους.

Όσοι τα κατάφεραν,λογικά το μηχάνημά τους τρέχει windows ce.Προγράμματα πλοήγησης κυκλοφορούν καμμιά δεκαριά και αν ψάξετε στο δίκτυο θα τα βρείτε,ομοίως και οι χάρτες τους.Destinator και igo θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα,αν και δεν δοκίμασα ακόμα τα πιο πρόσφατα.Υπάρχουν 2-3 εταιρίες που βγάζουν χάρτες,οπότε όπως καταλαβαίνετε πολλά προγράμματα δουλεύουν τους ίδιους χάρτες και δεν έχουν διαφορές μεταξύ τους.Όπως ξέρετε απαγορεύεται να δίνουμε links για παράνομο κατέβασμα αλλά φαντάζομαι θα τα βρείτε εύκολα εκέι που κατεβάζετε ταινίες και τραγούδια κτλ,στα γνωστά site.

Μην φορτώνετε το μηχάνημά σας με πολλά προγράμματα.Δεν έχουν διαφορά.Αν έχεις το destinator 6,ίδιο είναι με το 7 και το 8 όπως και mio με igo.

Εάν κατάλαβα,το μηχάνημα φοράει από τη μάνα του ίδιο χάρτη με igo.Βρείτε χάρτη για igo,όχι igo2008 αλλά 2006.Χτυπήστε στο google "χάρτης,igo,2009" και θα βρείτε.Αντιγράφετε το χάρτη στο φάκελο maps φαντάζομαι(ή κάπως έτσι) και μετά τον επιλέγετε μέσα από το πρόγραμμα.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ. ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ MY GUIDE 3100. ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙΣ??????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΩ ΤΗΝ SD, ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕΣΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ. ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

 

παίδες το εργαλείο τα σπάει...

το πήρα κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι με την προσφορά του e-shop

και τώρα τρέχω όποιο πρόγραμμα θελήσω χωρίς πρόβλημα.

μέχρι και το Garmin έπαιξε, αν και με ζόρισε λίγο στο να το σετάρω.

όποιος χρειάζεται βοήθεια για ξεκλείδωμα ας μου πεί

αλλά μην μου ζητάτε links για παράνομο download γιατί δεν μπορώ να σας βοηθήσω σ' αυτό.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ. ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ MY GUIDE 3100. ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙΣ??????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΩ ΤΗΝ SD, ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕΣΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΩ. ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με το ξεκλείδωμα τώρα όμως ενώ το destinator 8 ξεκίνα κανονικά μου λέει gps signal not found μήπως γνωρίζεις γιατί;

 

Καλησπέρα όλα οκ με το ξεκλείδωμα τώρα όμως ενώ το destinator 8 ξεκίνα κανονικά μου λέει gps signal not found μήπως γνωρίζεις γιατί;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σακη1 μπορεις να με βοηθήσεις????

 

Εχω αγοράσει ενα PNA MIO MOOV 500 και δεν ξέρω απο που να κατεβάσω χάρτες ευρώπης και να τους βάλω μέσα.

 

Εχω κάνει βλακεία που αφόρασα PNA????

τι μπορώ να κάνω τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Από τον Ιούλιο κανείς δεν έχει ποσταρει εδω..μάλλον κανείς δεν θα μου απαντησει..:(

Φιλοι, γεια σας, νεο μελος ειμαι, αν και διαβαζω το φορουμ όπως και αλλα πολλα, εδω και αρκετο καιρο, περίπου εδω και τρεις μηνες, οταν αποφασισα να προσπαθήσω να κάνω το Myguide μου 3100 να διαβάσει και τιποτε άλλο, εκτός απο αυτά που ξέρει..

Διαβάζοντας ότι ευρισκα μπροστα μου, προσπάθησα αρκετα, αλλα χωρις αποτέλεσμα, γι αυτό και αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια..

Το 3100 μου αγορασμένο κανα δυο χρονια πριν, το χρησιμοποίησα στην Ελλάδα αλλα σε λιγο καιρό θα χρειαστει να οδηγησω στην Ρωσσία, αλλα τετοιος χαρτης δεν υπάρχει ενσωματωμένος.

Εχω κατεβασμένο το IGO 8.3 και μια SD 2mb στα χέρια μου, υπάρχει καποιος να μου πει τι να κάνω τώρα?

Δεκτό και προσωπικό e-mail grg.poulias@yahoo.gr

Ευχαριστώ προκαταβολικά

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παίδες το εργαλείο τα σπάει...

το πήρα κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι με την προσφορά του e-shop

και τώρα τρέχω όποιο πρόγραμμα θελήσω χωρίς πρόβλημα.

μέχρι και το Garmin έπαιξε, αν και με ζόρισε λίγο στο να το σετάρω.

όποιος χρειάζεται βοήθεια για ξεκλείδωμα ας μου πεί

αλλά μην μου ζητάτε links για παράνομο download γιατί δεν μπορώ να σας βοηθήσω σ' αυτό.

 

Φιλε καλησπερα.

Πες μου σε παρακαλω πως καταφερες να τρεξεις το garmin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα!

 

Έχω το Myguide 3100 go το οποίο δουλεύει με sd card.

Θα ήθελα να ενημερώσω τους χάρτες μου αλλά μιας και δεν έχω ιδέα γενικά από GPS θα ήθελα αν γίνεται να μου πει κάποιος βήμα βήμα τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει..

Έστω και καποια site που να χρειαστεί να διαβάσω

 

Ευχαριστώ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...