Jump to content

HP iPAQ Voice Messenger ως GPS Navigator


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ειναι στα 60 ευρο ειναι καλα, παιζει ομως με το 514, το εχει δοκιμασει κανεις;

εκεινο το λινκ που χαθηκε ........ θα παω στην Νικολουλη να μας το βρει !!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οσον αφορα τον receiver που θα θελες ν αγορασεις θα σου προτεινα το ebay.com. το πολυ με 35-40 ευρω παιρνεις μεχρι και δεκτη με ενσωματωμενα φοτοβολταικα να φορτιζει με τον ηλιο. κατι που ειναι τελειο και δοκιμασμενο:) .

οσον αφορα το προγραμμα που λεει ο φιλος, τρεχει τελεια πραγματικα αν και δε το περιμενα! κανει πολυ γρηγορα τα παντα στο συγκεκριμενο κινητο που το δοκιμασα και ειναι πολυ βολικο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οσον αφορα τον receiver που θα θελες ν αγορασεις θα σου προτεινα το ebay.com. το πολυ με 35-40 ευρω παιρνεις μεχρι και δεκτη με ενσωματωμενα φοτοβολταικα να φορτιζει με τον ηλιο. κατι που ειναι τελειο και δοκιμασμενο:) .

οσον αφορα το προγραμμα που λεει ο φιλος, τρεχει τελεια πραγματικα αν και δε το περιμενα! κανει πολυ γρηγορα τα παντα στο συγκεκριμενο κινητο που το δοκιμασα και ειναι πολυ βολικο!

 

Σε ευχαριστω πολυ. τελικα πηρα ενα qstarz με τον οποιο το 514 συνεργαζεται καλα.Απο navi software υπαρχει τιποτα που να δουλευει χωρις touch;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, δεν σου χει στειλει το παλικαρι το link με το destinator 6? αν οχι, πες μου να το ανεβασω εγω να στο στειλω σε μνμ. ειναι τελειο το προγραμα.και δε θελει τπτ απο εγκαταστασεις. copy paste τον φακελο μεσα στη micro sd και ετοιμος! αριστο.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, δεν σου χει στειλει το παλικαρι το link με το destinator 6? αν οχι, πες μου να το ανεβασω εγω να στο στειλω σε μνμ. ειναι τελειο το προγραμα.και δε θελει τπτ απο εγκαταστασεις. copy paste τον φακελο μεσα στη micro sd και ετοιμος! αριστο.

 

Θα σου ημουν υπόχρεος !!!! στειλτο με pm thanks......:D

Εχω δοκιμασει ενα 6.1 αλλα πολυ περιορισμενο ειναι σε ενδειξεις αποστασεις - διαδρομες κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα pm το link και σε μένα παρακαλώ, ένας φίλος θα κάνει τη δουλειά του και θα σας ευγνωμονεί...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα pm το link και σε μένα παρακαλώ, ένας φίλος θα κάνει τη δουλειά του και θα σας ευγνωμονεί...

 

telika to link den pezi enai dead.... kaneis allos;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε deeptreck σε ευχαριστω πολυ.Το δοκιμασα και ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που είχα το 6.1 με τον ιδιο ακριβως χαρτη .Τι γινεται τελικα μονο ενα κυκλοφορει......
Link to comment
Share on other sites

gia destinator einai to mono. kai malista sth zoula kathws den exei kykloforhsei epishma (oso to parakolouthousa to thema , twra de xerw an vghke prosfata) kai einai kai version prosarmosmenh gia sp. an to parathrhseis, fainetai pws den einai oloklhromeno apo apopsh emfanishs, twra sa programa, gia sp ikanopiitiko fainetai, kai leitourgiko.

sorry gia ta greeklish alla eimai sto kinhto kai grafw grhgorotera etsi

Link to comment
Share on other sites

gia destinator einai to mono. kai malista sth zoula kathws den exei kykloforhsei epishma (oso to parakolouthousa to thema , twra de xerw an vghke prosfata) kai einai kai version prosarmosmenh gia sp. an to parathrhseis, fainetai pws den einai oloklhromeno apo apopsh emfanishs, twra sa programa, gia sp ikanopiitiko fainetai, kai leitourgiko.

sorry gia ta greeklish alla eimai sto kinhto kai grafw grhgorotera etsi

 

ααα... μάλιστα καλα κατάλαβα οτι κατι δεν παει καλα, δεν εμφανιζει 3d - αποστασεις - δεν λεει "φτασατε τον προορισμό σας" - night view κ.α. Επισης στο manual του 6.1 δειχνει τελειως διαφορετικα πραγματα.

 

Παντως με νεο χαρτη απο 7 παιζει (λιγο το δοκιμασα).

 

Μαλλον θα πρεπει να βρουμε skin "φτιαγμενο" για αναλυση 176Χ220 που να δουλευει χωρις touchscreen απο εκδοση 7 ή μηπως ζηταω πολλα απο ενα SmartPhone !!!

 

οσο για τα greeklish no problem my friend :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά καλήσπερα

έχω βάλει στο HP iPAQ514 το destinator 6 sp (για smartphone) έχω πάρει το gps receiver qstarz BT-Q1200 solar με bluetooth, το destinator ανοίγει και παίζει, το HP αναγνωρίζει μέσω bluetooth το gps receiver, όμως το destinator δεν βλέπει το gps. Μάλλον είναι θέμα θύρας αλλά στο destinator δεν βλέπω κάποια επιλογή. Έχεις κανένας καμιά ιδέα

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τπτ. απλα ανοιγεις το αρχειο destinator.ini του φακελου dest και φροντιζεις να εχει τις ιδιες ρυθμισεις το port κ το baudrate (ταχυτητα) με τον receiver που χεις συνδεσει και ρυθμιζεται απο τις συσκευες bluetooth!
Link to comment
Share on other sites

Για εξομοίωση touchscreen υπάρχουν οι εφαρμογές FakeCursor (free) και SPHelper (commercial). Επίσης κυκλοφορεί και ανεπίσημη έκδοση Destinator 6 για Smartphones που δε χρειάζεται touchscreen για τη λειτουργία της.

 

γεια σε ολους. Οκ με το Destinator 6 στο 514 αλλα η αναλυση του 514 που ειναι 176χ220 δεν σου δειχνει ολη την εικονα του destinator. Εχει κανεις καμια ακρη πως θα φτιαξω skin 176χ220 ή που μπορει να βρω ?

Link to comment
Share on other sites

ααα... μάλιστα καλα κατάλαβα οτι κατι δεν παει καλα, δεν εμφανιζει 3d - αποστασεις - δεν λεει "φτασατε τον προορισμό σας" - night view κ.α. Επισης στο manual του 6.1 δειχνει τελειως διαφορετικα πραγματα.

 

Παντως με νεο χαρτη απο 7 παιζει (λιγο το δοκιμασα).

 

Μαλλον θα πρεπει να βρουμε skin "φτιαγμενο" για αναλυση 176Χ220 που να δουλευει χωρις touchscreen απο εκδοση 7 ή μηπως ζηταω πολλα απο ενα SmartPhone !!! :D

 

 

ναι ρε παιδια skin για 176χ220 που 8α βρουμε ...εχω κανει το δυκτιο ανω κατω αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι.... skin θελουμε...... η ας μας πει καποιος πως να το φτιαξουμε (ολοι απο ενα χερακι θα το βαλουμε !!!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...