Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει καποιος να μου πει πιο ειναι το τραγουδι που ακουγεται στο background αυτου του video? :http://www.youtube.com/watch?v=uA8Jydl69oc

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ήθελα να ρωτήσω (ελπίζω να είμαι στο σωστό τόπικ) αν κάποιος έιδε το χθεσινό επεισόδιο στο Μέγκα από την εκδίκηση της ξανθιάς, αυτό με τον παίκτη που κέρδισε 100.000, και γνωρίζει το τραγούδι με το οποίο πρωτοέμπαιναν μέσα οι ξανθιές στο πλατώ και έπαιζε μέχρι και την εμφάνιση της τοπ ξανθιάς, τα αγγλικά μου δεν βοήθησαν καθόλου αν και η τραγουδίστρια έμοιαζε με Lady Gaga ή Kesha και ο άνδρας στο ρεφραίν πρέπει να έλεγε feel my body, rock my body ( ρε γμτ μου είναι πολύ οικείο σαν μελωδία, αλλά από το google τζίφος)

 

:)

 

το βρήκα τελικά, ήταν αυτό -> http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lady_GaGa-Poker_Face.ogg

Edited by Antonio_Almeida_
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως λέγεται το τραγούδι που παίζει στο trailer της σειράς "Οι επιζήσαντες" του ΣΚΑΙ?

 

Ευχαριστώ.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση των Bake Rolls...Μήπως ξέρετε ποιο είναι?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει πιο ειναι το τραγουδι που ακουγεται στο background αυτου του video? :http://www.youtube.com/watch?v=uA8Jydl69oc

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

Το βγάζει με το που ανοίγει το βίντεο το τραγούδι!

Craig Armstrong - The Quiet American

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει με το που ανοίγει το βίντεο το τραγούδι!

Craig Armstrong - The Quiet American

 

Ευχαριστω πολυ Mariel !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος το τραγούδι που ακουγόταν κάποιες φορές στο background στο χθεσινό επεισόδιο του Ελλάδα έχεις ταλέντο (16.04.10)? Είναι τραγούδι '80ς, μάλλον 82-83, στην αρχή μουσική μάλλον electro. Ευχαριστώ

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος το τραγούδι που ακουγόταν κάποιες φορές στο background στο χθεσινό επεισόδιο του Ελλάδα έχεις ταλέντο (16.04.10)? Είναι τραγούδι '80ς, μάλλον 82-83, στην αρχή μουσική μάλλον electro. Ευχαριστώ

Στο video αυτό

http://webtv.antenna.gr/webtv/elladaexeistalentovideo?cid=4g%246_g7o_a_f_c_e%3d

στο 9 λεπτό, πριν εμφανιστούν τα "αγόρια με τους δίσκους"

Edited by mariel19
Link to comment
Share on other sites

Καλή σπέρα φίλοι. Ψάχνω το μουσικό θέμα από το τηλεπαιχνίδι "Η ΦΑΡΜΑ" του MEGA

Και δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Έχω βρει κάποια στοιχειά για τον δημιουργό του

από κάποιο site άλλα δεν ξέρω αν είναι σωστό γιατί δεν βρίσκω άλλο στοιχείο εκτός από τον τίτλο john rekdall III the farm .Μπορεί κάνεις να βοηθήσει ;; :(:(

 

:cry::cry::cry:

Μια βοήθεια καλοί μου άνθρωποι

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση των Bake Rolls...Μήπως ξέρετε ποιο είναι?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

κανενας???? μαλλον ειναι πολυ νεα και δεν εχει ακουστει το τραγουδι πολυ

Θα σου συνιστούσα να έχεις λίγο υπομονή .. και όλα θα βρεθούνε.. δεν είναι όλα τα μέλη 24/7 ...

 

 

εκ της διαχείρισης,

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις το τραγουδακι που ακουγεται στην νεα διαφημιση της κοσμοκαρτας??

What a day - Tobias Froberg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος το τραγούδι που ακουγόταν κάποιες φορές στο background στο χθεσινό επεισόδιο του Ελλάδα έχεις ταλέντο (16.04.10)? Είναι τραγούδι '80ς, μάλλον 82-83, στην αρχή μουσική μάλλον electro. Ευχαριστώ

 

 

Στο video αυτό

http://webtv.antenna.gr/webtv/elladaexeistalentovideo?cid=4g%246_g7o_a_f_c_e%3d

στο 9 λεπτό, πριν εμφανιστούν τα "αγόρια με τους δίσκους"

 

Καλημέρα παιδιά, μήπως κάποιος αναγνώρισε το τραγούδι? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως ξερει κανεις το τραγουδι που επαιξε στο σιριαλ Τυφλομυγα στο καναλι alpha ?

 

Μερικες πληροφοριες που εχω ειναι :

συγκροτημα - JazzDoit

τραγουδι - Κασσανδρα Χαραλαμπη, MC YINKA

 

 

Παρακαλω ελπιζω να βρεθει και οποιος οποια το βρει ας το ανεβασει !!!!!

 

Κανενα νεο ???

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει με το τραγούδι στη διαφήμιση των παγωτών Boss και δε μπορώ να το θυμηθώ με τίποτα :mad:

Είναι παλιό κομμάτι, ορχηστρικό (θα το έλεγε κανείς latin) και κάπου-κάπου ακούγονται βογγητά. Βοηθήστε Χριστιανοί (και αλλόθρησκοι) γιατί κάθε φορά που πετυχαίνω τη διαφήμιση σκαλώνω και νευριάζω με τον εαυτό μου που δε μπορώ να το θυμηθώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση της cosmote με την ατάκα "είναι ωραίο να είσαι ανοιχτός σε όλον τον κόσμο", που είναι όλα ανοιχτά κάμπριο (σπίτια, μαγαζιά κτλ - θυμίζει dogville με nicole kidman) και σε κάποια φάση ένας τύπος κάνει μπάνιο στην μπανιέρα του και του πετάει νερά ένας άλλος που ποτίζει δίπλα και ο τύπος στην μπανιέρα του ανταποδίδει, ξέρει κανείς πως λέγεται;
Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση της cosmote με την ατάκα "είναι ωραίο να είσαι ανοιχτός σε όλον τον κόσμο", που είναι όλα ανοιχτά κάμπριο (σπίτια, μαγαζιά κτλ - θυμίζει dogville με nicole kidman) και σε κάποια φάση ένας τύπος κάνει μπάνιο στην μπανιέρα του και του πετάει νερά ένας άλλος που ποτίζει δίπλα και ο τύπος στην μπανιέρα του ανταποδίδει, ξέρει κανείς πως λέγεται;

Προφανώς αναφέρεσαι στην καινούργια διαφήμιση της Cosmokarta.

Η απάντηση έχει δοθεί λίγο πιο πάνω.

 

Song: What a day - Tobias Froberg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα τραγούδι που έχει παίζει τώρα τελευταία σε βιντεακια-ρεπορταζ του STAR channel. Είναι ενα dance κομμάτι με μια "λεπτη" (αν μπορώ να το περιγράψω έτσι αντρική φωνή..και λεει...i like beautiful girls with beautiful smiles... (για το i like...δεν είμαι και σίγουρος)

 

Αν κάποιος το γνωρίζει θα με βοηθούσε πολυ...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ψαχνω ενα τραγουδι εδω και δυο βδομαδες αλλα δεν μπορω να το βρω!

 

σημερα ετυχε να το ακουσω σε μια διαφημιση του Γερμανου και ζητω την βοηθεια σας!

 

δεν θυμαμαι τι ειχε μεσα η διαφημιση γιατι μονο το τραγουδι ακουσα παντως στο ρεφρεν λεει: Your time is now

 

ξερω πως δεν βοηθησα πολυ αλλα αν καποιος ξερει ας μου πει pleeeeeeeeease!

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...