Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια εφαρμογη που αναγνωριζει τα τραγουδια που ακους. Το ειδα στο revιew του P1.

 

Ενσωματωμένο στο firmware δεν έχει κάτι τέτοιο, αλλά τα πάντα γίνονται με τη κατάλληλη εφαρμογή ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Με χρεωση παντα?

 

Εκτός κι αν υπάρχει free wi-fi πρόσβαση :rolleyes:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!έκανα φορματ την καρτα μνημης (αυτή που είχε το πακέτο) από τον υπολογιστή κ ενώ πέρασα κάποια αρχεία στην αρχή, μετά μόλις πηγα να εγκαταστήσω μια εφαρμογή, με το pc suite δεν με ρωτούσε που να εγκατασταθούν κ τις έβαζε στη μνήμη συσκευής. Μετά μόλις πηγα να κοιτάξω την κάρτα από τα βοηθηματα μου έβγαζε κάρτα μνήμης κατεστραμμένη, κ αν θέλω να τη μορφωποιησω..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!έκανα φορματ την καρτα μνημης (αυτή που είχε το πακέτο) από τον υπολογιστή κ ενώ πέρασα κάποια αρχεία στην αρχή, μετά μόλις πηγα να εγκαταστήσω μια εφαρμογή, με το pc suite δεν με ρωτούσε που να εγκατασταθούν κ τις έβαζε στη μνήμη συσκευής. Μετά μόλις πηγα να κοιτάξω την κάρτα από τα βοηθηματα μου έβγαζε κάρτα μνήμης κατεστραμμένη, κ αν θέλω να τη μορφωποιησω..

Κάνε της format από το κινητό.

Αυτό γίνεται από την εφαρμογή "Μνήμη" πατώντας Επιλογές > Μορφοποίηση κάρτας μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν παίζει αυτό που λέτε.

Εγώ μόλις δοκίμασα την αφύπνιση με προφίλ εκτός σύνδεσης στο οποίο δεν είχα ούτε ήχους προειδοποίησης ενεργοποιημένους ούτε δόνηση. Ακούστηκε κανονικά το ξυπνητήρι.

 

Στην αφύπνιση δεν παίζει ρόλο το προφίλ που θα έχεις, αν θα έχεις ήχους προειδοποίησης ενεργοποιημένους ή όχι.

Το μόνο που διαφέρει είναι αν έχεις επιλεγμένο κάποιο προφίλ με δόνηση, οπότε εκτός από το ξυπνητήρι το κινητό θα βγάλει και δόνηση.

 

Φίλε BURNIN_AMBITION, δες τα εξής:

1) Μήπως έβαλες αφύπνιση με κάποιο έξτρα πρόγραμμα???

Κάποιες από τις εφαρμογές που κυκλοφορούν και παρέχουν αφύπνιση ουσιαστικά την εντάσσουν σε υπενθύμιση ημερολογίου. Οι υπενθυμίσεις ημερολογίου επηρεάζονται από το ενεργό προφίλ.

2) Μήπως ο ήχος που έβαλες είναι σε μορφή που δεν υποστηρίζεται από τη τηλέφωνο???

εθχαριστω πολυ για την απαντηση σου φιλε. νομιζα οτι ειμαι και χαζος. αλλα τελικα ειχα δικιο...

λοιπον αφυπνηση δεν εβαλα με εξτραπρογραμμα φιλε με το κανονικο του κινητου την εκανα. ο ηχοσ που εχω βαλει εχει χτυπησει πολλες φορες οποτε υποστηριζεται. mp3 ειναι

 

αρα συμφωνα με τα λεγομενα σου θα επρπε να χτυπαει...αμ δε....

το περιεργο επισης ειναι οτι εκανε και κατι αλλο. με το που βαζω το κανονικο προφιλ ερχεται μηνυμα(οτι με επαιρναν ενω το ειχα κλειστο). ομως το μηνυμα δε χτυπησε με τον κανονικο ηχο που εχω αλλα με ενα ηχο του κινητου.....

περιεργα πραγματα.....δεν εχει τυχει σε κανεναν αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι θα χαθούν αυτα που ξαναπερασα..υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βρω..γιατί όταν τα περνούσα από τον υπολογιστή στη κάρτα τα έκανα αποκοπή από τον υπολογιστή..
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι θα χαθούν αυτα που ξαναπερασα..υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βρω..γιατί όταν τα περνούσα από τον υπολογιστή στη κάρτα τα έκανα αποκοπή από τον υπολογιστή..

Ξαναβάλε τη κάρτα στο pc, πάρε τα δεδομένα σου και μετά βάλε τη στο κινητό κάνε format και ξαναπέρνα τα δεδομένα σου από το pc.

Όσο για την εφαρμογή, δεν μπορείς να ξαναβρεις το sis;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάλε τη κάρτα στο pc, πάρε τα δεδομένα σου και μετά βάλε τη στο κινητό κάνε format και ξαναπέρνα τα δεδομένα σου από το pc.

Όσο για την εφαρμογή, δεν μπορείς να ξαναβρεις το sis;

 

Συνδεω το κινητό με τον υπολογιστή κ δεν βλέπει την κάρτα..προφανώς η μόνη λύση είναι το card reader,ε?κριμα,βασικα η εφαρμογή δεν με πειράζει, για κάτι φωτογραφίες κ βίντεο στεναχωριεμαι..

Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητό με τον υπολογιστή κ δεν βλέπει την κάρτα..προφανώς η μόνη λύση είναι το card reader,ε?κριμα,βασικα η εφαρμογή δεν με πειράζει, για κάτι φωτογραφίες κ βίντεο στεναχωριεμαι..

Πέρνα τα στην εσωτερική, αν τα χωράει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εθχαριστω πολυ για την απαντηση σου φιλε. νομιζα οτι ειμαι και χαζος. αλλα τελικα ειχα δικιο...

λοιπον αφυπνηση δεν εβαλα με εξτραπρογραμμα φιλε με το κανονικο του κινητου την εκανα. ο ηχοσ που εχω βαλει εχει χτυπησει πολλες φορες οποτε υποστηριζεται. mp3 ειναι

 

αρα συμφωνα με τα λεγομενα σου θα επρπε να χτυπαει...αμ δε....

το περιεργο επισης ειναι οτι εκανε και κατι αλλο. με το που βαζω το κανονικο προφιλ ερχεται μηνυμα(οτι με επαιρναν ενω το ειχα κλειστο). ομως το μηνυμα δε χτυπησε με τον κανονικο ηχο που εχω αλλα με ενα ηχο του κινητου.....

περιεργα πραγματα.....δεν εχει τυχει σε κανεναν αυτο?

Το δοκιμασα και εγω μολις τωρα και δουλευει κανονικα.Εκτος συνδεσης προφιλ(οπως ηρθε απο την νοκια οι ρυθμισεις),ηχο μπ3 απο την καρτα μνημης (αυτον που εχω για ξυπνητηρη) και δουλευει αψογα.Μηπως εχει προβλημα η καρτα μνημης σου;Μηπως κατα λαθος πατησες αφαιρεση καρτας μνημης και σαν ηχους βαζει τους βασικους ηχους απο την μνημη του τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ν82 μου!!!

Ενω το κινητό κάθετε χωρις να το πειράζω είναι συνεχόμενα αναμένο το κόκκινο λεντάκι που ανάβει όταν τραβάω βίντεο!!!Σβήνει μόνο αν ανοίξω την κάμερα και οταν το σβήσω το τηλεφωνο πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να σβήσει:(:X:mad:

Βοηθεια παιδιά!!!!Λέτε να κάνω ένα χάρντ φορματ???

Πως μπορώ να κάνω μπακάπ όλα τα ΣΜΣ μου???

 

Φιλικά

 

Νικόλας:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις format δες το ποστ #10, από το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ.

 

Μπορείς να κρατήσεις back up μέσω του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις format δες το ποστ #10, από το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ.

 

Μπορείς να κρατήσεις back up μέσω του PC Suite.

 

Φιλε μου ξέρω πως γίνετε το φορματ!!!!;)

Απλα ρωτάω για αυτους που έχουν το τηλέφωνο μήπως ξέρουν γιατί συμβαίνει αυτο!!!:X:cry::cry::cry::ninja::worry::blink:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ν82 μου!!!

Ενω το κινητό κάθετε χωρις να το πειράζω είναι συνεχόμενα αναμένο το κόκκινο λεντάκι που ανάβει όταν τραβάω βίντεο!!!Σβήνει μόνο αν ανοίξω την κάμερα και οταν το σβήσω το τηλεφωνο πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να σβήσει:(:X:mad:

Βοηθεια παιδιά!!!!Λέτε να κάνω ένα χάρντ φορματ???

Πως μπορώ να κάνω μπακάπ όλα τα ΣΜΣ μου???

 

Φιλικά

 

Νικόλας:)

Ελενξε μηπως καποια εφαρμογη πχ αναγνωση γραμμικου κωδικα δουλευει χωρις να το εχεις παρει χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites

Ελενξε μηπως καποια εφαρμογη πχ αναγνωση γραμμικου κωδικα δουλευει χωρις να το εχεις παρει χαμπαρι

 

8a dokimasw na to anoiksw xwris karta mnimis gia na dw an sunexisei na to kanei:!:

To afisa stin akri apo x8es to prwi kai xrisimopoiw to luna

 

8a dokimasw kai 8a pw

 

Euxaristw polu

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης που περιέχεται στην συσκευασία παρουσιάζει προβλήματα ;
Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Τη χρησιμοποιώ προσωρινά μέχρι να βγει στην αγορά η 16άρα :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα χαρντ ρεσετ και το προβλημα συνεχίζει!!!:X:mad::mad::mad:

Νοκια σοπ αυριο επειγόντως!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'όλους.

Είμαι κάτοχος ενός Ν 82 εδώ και 3 μήνες . Είναι καταπληκτικό σχεδόν τέλειο τηλέφωνο. Μόνο που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την φωνητική κλήση. Έκανα τα πάντα σχεδόν. Έσβησα ξανάπέρασα τις επαφές μια μια. Συγχρονισμός με κομπιούτερ. Πέρασμα με contacts transfer. Format μνήμης. Τίποτα !

Πιθανόν κάποια απ'τις πολλές εφαρμογές που εχω μπλοκάρει την φωνητική κλήση.

Αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι ας με ενημερώσει.

 

 

 

Και εγω το ίδιο προβλήμα είχα 500+ επαφές η λύση:

Αντιγραφη το επιθέτο και το όνομα στο πεδίου του ονόματος μόνο στο τηλέφωνο απο τότε δουλέυει κανονικά

 

Ευχαριστω αλλα δεν καταλαβα καλα φιλε ko*****ge.

Εννοεις οτι ολο το ονομα (επιθετο και ονομα) γραφεται στο πεδιο

ονομα και δεν χρησιμοποιουμε το πεδιο επωνυμο?

Αν αυτο εννοεις υπαρχει αυτοματος μηχανισμος ή πρεπει να γραφτει

ενα ενα?

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα θελα να με βοηθησετε...Ειμαι FAN των SE εδω και χρονια.Εχω αποφασισει λοιπον αλλαζοντας ταυτοχρονα και εταιρια κινητης (απο VODA σε WIND) να αγορασω το k850i της SE.Βλεποντας ομως τις δυνατοτητες του Ν82,και παρακολουθοντας καποια συγκριτικα οπως π.χ αυτο,αποφασισα να σκεφτω σοβαρα να "αλλαξοπιστισω".Ειναι ενα κινητο -ακριβo μεν- αλλα με φοβερες δυνατοτητες.Θα παρακαλουσα για τις -οσο γινεται αντικειμενικοτερες- γνωμες σας.Να το προτιμησω?
Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξοπιστησα. ειχα το κ800 και δεν το αλλαζα με τιποτα

πριν ειχα w800 k600.

οπως καταλαβαινεισ ειχα κολησει με σε. ομως απο τη μια το τεραστιο σαρ του κ850, απο την αλλη τα πολλα προβληματα που ειχε, κατεφυγα στο ν82

 

ενταξει δεν υπαρχει συγκριση

στις λεπτομερειες τοξεσκιζει η νοκια. ειναι απιστευτη

 

σιγουρα θα πελαγωσεις στην αρχη σαν εμενα ειδικα αν δεν ειχες συμβιαν πριν. ομως δεν ειναι κατι δθσκολο.μαθαινεται. και μετα δε θα ξαναγυρισεις ποτε πισω στο εγγυομαι εγω

 

 

 

ΤΟ ΜΟΝΟ αρνητικοειναι η ευκολια που με το κ800 μπορουσα να δω τις φωτο και τα βιντεο

εδω αν πας με την κλασσικη εκθεση που εχει το ν82 τοτε στα δειχνει ολα χυμα.

οποτε αντε να διαλεξεις τι θες. υπαρχει ενα καλο προγραμματακι που τα ταξινομεις ωραια τα Mp3 kai ta βιντεο οποτε τα βλεπεις μια χαρα σε λιστες, το ψορeplayer ομως σις εικονες δεν υποστηριζει jpeg οποτε εκει θες αλλο προγραμμα.

γενικα δηλαδησου σπαει τα νεθρα σε αυτο το κομματι. ομολογω οτι εχω ξενερωσει. ισως βεβαια να υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα . ή οταν βγει νεα εκδοση του coreplayer na mh se noiazei tipota.

 

ομως ακου

gps apisteuto

apisteuti syndesi me wlan

με μυθικο προγραμματακι,κatebazeiw kai blerpeiw oti uew apo youtube

απιστευτα λεξικα

ngage paixnidia(ακομα δεν εχει πολλα και ειναι τριαλ αλλα ηδη βγαινουν wοrkarounds)

 

εγω δεν το αλλαζω το ν82

για να ειμαι αντικειμενικος σου ειπα το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΑΣΙΜΟ ME TO KINHTO.

MOY EKANE KAI KATI RISTART ALLA MIA BLAKEIA HTAN.

 

ΓΕΝΙΚΑ, χτυπα το φιλε

 

 

 

ps. επειδη μολις το τσεκαρα, jpeg yποστηριζει, λεει,emena moy evgaze error gia arxeio pou htan motionjpeg.δεν καταλαβα πολλα απλα επρεπε να το αναφερω...στο λεω γιατι ηταν φωτος τραβηγμενες με το κ800 μου....

Link to comment
Share on other sites

Σου έχουμε πει οτι κορυφαίο πρόγραμμα για διαχείρηση φωτογραφιών είναι το Resco Photo Viewer αλλά μάλλον το ξέχασες. :)

 

Μην ξεχνάς οτι στο Ν82 (και σε όλα τα 3rd edition βέβαια), μπορείς στην έκθεση να κάνεις αναζήτηση και να βρείς πολύ γρήγορα αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω αλλα δεν καταλαβα καλα φιλε ko*****ge.

Εννοεις οτι ολο το ονομα (επιθετο και ονομα) γραφεται στο πεδιο

ονομα και δεν χρησιμοποιουμε το πεδιο επωνυμο?

Αν αυτο εννοεις υπαρχει αυτοματος μηχανισμος ή πρεπει να γραφτει

ενα ενα?

 

Το κακό είναι αυτό πρεπει να τα γράψεις ενα ενα η αντιγραφή επικόληση

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...