Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες γνωριζεται τιμη για καπακι μπαταριας?του εσκισα τα ματια:cry: (ΥΓ επειδη εχω καποιο προβλημα και δεν μπορω να ψαξω οποιος εχει χρονο ακομα και απο e bay ας μου στειλει ενα pm)ευχαριστω

Κάνα 5 με 10 € να σου πάει, δεν πιστεύω παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να ανεβασει μια φωτο που να φαινεται ακριβως τι εχει το κουτι του μεσα?

Η συσκευασία περιλαμβάνει:

  • Nokia N82
  • Nokia Battery BP-6MT
  • Nokia Travel Charger AC-5
  • Nokia Music Headset HS-43
  • Nokia Connectivity Cable CA-101
  • Nokia Video Connectivity Cable CA-75U
  • Nokia 2GB microSD Card MU-37**

 

Τώρα φωτογραφία...

Αν θέλεις μπορείς να βρεις στο youtube βίντεάκια με θέμα "Unboxing Nokia N82".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Κλειδώνει πατώντας το πάνω αριστέρα soft key και μετά το αστεράκι. Έτσι κλειδώνει στα πιο πολλά nokia.

 

 

 

Όχι δεν υποστηρίζει rds το ράδιο.

 

υποστηριζει το αντιστοιχο της νοκια το visual radio που ναι μεν ειναι καλυτερο, δε γνωριζω ομως αν ειναι διαθεσιμο και σε ποιους σταθμους

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_Radio

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία περιλαμβάνει:

  • Nokia N82
  • Nokia Battery BP-6MT
  • Nokia Travel Charger AC-5
  • Nokia Music Headset HS-43
  • Nokia Connectivity Cable CA-101
  • Nokia Video Connectivity Cable CA-75U
  • Nokia 2GB microSD Card MU-37**

 

Τώρα φωτογραφία...

Αν θέλεις μπορείς να βρεις στο youtube βίντεάκια με θέμα "Unboxing Nokia N82".

 

 

 

αυτο ακριβως θελω να δω γιατι στο youtube βλεπω οτι ειναι διαφορετικο απο το δικο μου....ο φορτιστης ειναι ο ιδιος με το ν95?δηλαδη ο πολυ μικρος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως θελω να δω γιατι στο youtube βλεπω οτι ειναι διαφορετικο απο το δικο μου....ο φορτιστης ειναι ο ιδιος με το ν95?δηλαδη ο πολυ μικρος.

Αυτός είναι ο φορτιστής που έρχεται με το Ν82.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο φορτιστής που έρχεται με το Ν82.

 

Οντως ειναι μικρος και ζεσταίνεται και πολυ .

 

 

 

Σιγουρα δεν εχει rds το ραδιο;Γιατι σε ερασπορ που εκουγα προχθες εγραφε το ονομα του σταθμου.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι μικρος και ζεσταίνεται και πολυ .

 

 

 

Σιγουρα δεν εχει rds το ραδιο;Γιατι σε ερασπορ που εκουγα προχθες εγραφε το ονομα του σταθμου.

 

θα τον εχεις αποθηκευσει και δεν θυμασε:)και εγω τον εχω αποθηκευσει και μου το βγαζει μονο ετσι;)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

rds δεν εχει σιγουρα και δεν μπορω να το καταλαβω το κολλημα της nokia με το visual radio.μια βλακεια ειναι.....τουλαχιστον το rds και πιο εξυπηρετικο ειναι και εχει κ πλακα......!!

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

θα τον εχεις αποθηκευσει και δεν θυμασε:)και εγω τον εχω αποθηκευσει και μου το βγαζει μονο ετσι;)

Αποθηκευσει τον εχω αλλα δεν εχω γραψει κατι σαν αναγνωριστικο.Θα το δοκιμασω και με σκαναρισμα αν θα μου το βγαλει σε αλλους σταθμους.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως βγαινει το ημερολογιο και η σαρωση wlan απο τη αρχικη οθονη και στη θεση τους αν μπαινουν αλλα? Δε μιλαω για την επιλογη να απενεργοποιησουμε την οθονη αναμονης...
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως βγαινει το ημερολογιο και η σαρωση wlan απο τη αρχικη οθονη και στη θεση τους αν μπαινουν αλλα? Δε μιλαω για την επιλογη να απενεργοποιησουμε την οθονη αναμονης...

 

Δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι, ή όλα ή τίποτα..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι, ή όλα ή τίποτα..

 

Εννοεις τα συγκεκριμενα ή τιποτα ε? Επισης απ'οτι βλεπω δε μπορεις να βαλεις τις εφαρμογες στις συντομευσεις..

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα συγκεκριμενα ή τιποτα ε? Επισης απ'οτι βλεπω δε μπορεις να βαλεις τις εφαρμογες στις συντομευσεις..

Η μόνη αλλαγή που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις τα έξι εικονίδια των συντομεύσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα συγκεκριμενα ή τιποτα ε? Επισης απ'οτι βλεπω δε μπορεις να βαλεις τις εφαρμογες στις συντομευσεις..

 

μπορεις να εχεις την εφαρμογη ενεργη στην οθονη σου με οποιες συντομευσεις εσυ θελεις ;)

 

αλλαζουν απο τις ρυθμισεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα συγκεκριμενα ή τιποτα ε? Επισης απ'οτι βλεπω δε μπορεις να βαλεις τις εφαρμογες στις συντομευσεις..

 

Εννοώ ότι δε μπορείς να επιλέξεις τι θα φαίνεται στη κατάσταση αναμονής,

ή την έχεις ενεργή και φαίνονται οι συντομεύσεις και οι γραμμές (ημερολόγιο, WLAN, αναζήτηση) ή την απενεργοποιείς και δε φαίνεται τίποτα.

 

Φυσικά και μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις στις συντομεύσεις, (Εργαλεία>Ρυθμίσεις>Γενικές>Προσ.ρυθμίσ>Κατάσταση αναμονής>Εφαρ. ενεργ. αναμον.)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δε μπορείς να επιλέξεις τι θα φαίνεται στη κατάσταση αναμονής,

ή την έχεις ενεργή και φαίνονται οι συντομεύσεις και οι γραμμές (ημερολόγιο, WLAN, αναζήτηση) ή την απενεργοποιείς και δε φαίνεται τίποτα.

 

Φυσικά και μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις στις συντομεύσεις, (Εργαλεία>Ρυθμίσεις>Γενικές>Προσ.ρυθμίσ>Κατάσταση αναμονής>Εφαρ. ενεργ. αναμον.)

Εννοω να κανεις

(Εργαλεία>Ρυθμίσεις>Γενικές>Προσ.ρυθμίσ>Κατάσταση αναμονής>Εφαρ. ενεργ. αναμον.) και να βαλεις τις ''εφαρμογες''. Δεν τις βγαζει στη λιστα.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν96 θα υποστηρίζει RDS νόμιζα ότι είχαν βάλει και σε αυτό.

Όχι ότι τους ήταν δύσκολο να βάλουν και στο Ν82 αλλά πιστεύω είναι θέμα marketing.

Για το μαύρο διαβάζω σε forum ότι από 2 Απριλίου θα ξεκινήσει η διαθεσιμότητα σε ορισμένες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το πολυπληκτρο. Οταν παταω να μετακινηθει αριστερα δεν πατιεται πολυ καλα και τις πιο πολλες φορες πατιεται το κεντρικο. Κοιταω μεσα κι εχει μια κιτρινη ζελατινα που πιθανον να το εμποδιζει. Λετε να την κοψω με καμια καρφιτσα ή θα εχει κανα καλωδιακι??
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια στην εκθεση τα εχει ολα χυμα?εχω βαλει το garmin και μου βγαζει εικονιδια μεσα στην εκθεση.στο ν95 δεν γινεται αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το πολυπληκτρο. Οταν παταω να μετακινηθει αριστερα δεν πατιεται πολυ καλα και τις πιο πολλες φορες πατιεται το κεντρικο. Κοιταω μεσα κι εχει μια κιτρινη ζελατινα που πιθανον να το εμποδιζει. Λετε να την κοψω με καμια καρφιτσα ή θα εχει κανα καλωδιακι??

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι... Μια χαρά πατιέται το ποδόπληκτρο.

Τι εννοείς μια κίτρινη ζελατίνα; Υπάρχει μια διαχωριστική ζελατίνα ανάμεσα στη βάση των πλήκτρων και της πλακέτας. Αν εννοείς αυτή μη τολμήσεις και το κάνεις!!!

 

 

καλα ρε παιδια στην εκθεση τα εχει ολα χυμα?εχω βαλει το garmin και μου βγαζει εικονιδια μεσα στην εκθεση.στο ν95 δεν γινεται αυτο.

Ναι η έκθεση σαρώνει όλη τη μνήμη και εμφανίζει ό,τι προορίζεται γι αυτή. Λογικό είναι...

Λογικά το ίδιο γίνεται και στο N95. Δεν μπορεί να μη σου τις εμφάνιζε εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πηρα το απογευμα το καινουριο μου κιν. (απο το πλαισιο με επιδοτηση vodafone) και ειμαι υπερευχαριστημενος.δεν το εψαξα πολυ ακομα αλλα απο την πρωτη ματια,διαπιστωσα οτι βγαζει αψογες φωτος,ειναι αρκετα συμπαγες,ακουστικη και ηχο καθως και ροη στα βιντεο και ποιοτητα εχει πολυ κλη.στα αρνητικα τωρα,δεν καταφερα να το συνδεσω στο ασυρματο router,δεν το εντοπιζε,ουτε απο το router βρηκα το κιν.για progs εκτος απο xxxxxxxxx καπου αλλου....???

 

ηθελα να συμπληρωσω κατι που πηρε το αυτι μου.οι vodafone live symbian συσκευες κανουν αναβαθμιση "στον αερα" απο λογισμικο πειραγμενο απο την vodafone και μεσα απο την vodafone,ετσι ωστε μετα την αναβαθμιση το κιν να ειναι παλι vodafone live.αν ολο αυτο ειναι μουφιτσα ας μου το επισημανει καποιος να το διορθωσω.

 

Καταρχήν αφού το αγόρασες από πλαίσιο δεν είναι vodafone live. Ας το πήρες ε επιδότηση vodafone. Τώρα για την αναβάθμιση νομίζω ισχύει ότι ισχύει για όλες τις branded συσκευές. Αν είναι live έχει διαφορετικό product code και άρα διαφορετικό firmware από τα κινητά με το ελληνικό product code. Τώρα στο κατα πόσο επεμβαίνει σε αυτό η vodafone δεν το ξέρω. Αν και στα symbian δεν έχουν ακουστεί τρελές διαφορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.στα αρνητικα τωρα,δεν καταφερα να το συνδεσω στο ασυρματο router,δεν το εντοπιζε,ουτε απο το router βρηκα το κιν.για progs εκτος απο xxxxxxxxxx καπου αλλου....???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2287674#post2287674

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιασμένος και εγω και δινοντας ενα P1i που ειχα σε ενα συγγενη λεω να το χτυπήσω τώρα μιας και τελικα αμα παρεις υποψην sar και κατι τετοια ειναι ισως το καλυτερο στα λεφτά του.βεβεα αμα ειχε και μια touch screen θα ητανε... τελοσπαντων αξίζει να περιμένω για το μαύρο τι λετε;οσο για αυτό το site το expansys τι παιζει ρε παιδια;βλεπω τα εχει κανα 60€ κάτω.αλλα εχουν εγυυηση μετα;για service me εγυυηση σε ποιον θα απευθυνομαι; δηλαδη θα ειναι οπως στο γερμανο π αμ χαλασει παω του το δινω και το στελνει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιασμένος και εγω και δινοντας ενα P1i που ειχα σε ενα συγγενη λεω να το χτυπήσω τώρα μιας και τελικα αμα παρεις υποψην sar και κατι τετοια ειναι ισως το καλυτερο στα λεφτά του.βεβεα αμα ειχε και μια touch screen θα ητανε... τελοσπαντων αξίζει να περιμένω για το μαύρο τι λετε;οσο για αυτό το site το expansys τι παιζει ρε παιδια;βλεπω τα εχει κανα 60€ κάτω.αλλα εχουν εγυυηση μετα;για service me εγυυηση σε ποιον θα απευθυνομαι; δηλαδη θα ειναι οπως στο γερμανο π αμ χαλασει παω του το δινω και το στελνει;

Ε εγγύηση έχει ως εξής...

Αν η συσκευή είναι από αγορά εντός της ΕΕ έχεις εγγύηση στο hardware, αλλά όχι στο software.

Αν η συσκευή είναι από αγορά εκτός της ΕΕ δεν έχεις εγγύηση ούτε στο hardware, αλλά ούτε και στο software. Σ' αυτή τη περίπτωση θα απευθύνεσαι σε αυτούς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...