Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[...]αλλο υπαρχει καποιο προγραμμα να βλεπω μεγαλη φωτογραφια επαφης οταν χτυπαει το τηλ[...]

 

Ψάξε για το Full Screen Caller.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα ανακαλυψα οτι εχει καμενο πιξελ η οθονη του τηλ πανω αριστερα εκει που ειναι το ρολοι(τελειως ανεπαισθητο βεβαια) εχει τυχη σε κανενα?

και κατι αλλο υπαρχει καποιο προγραμμα να βλεπω μεγαλη φωτογραφια επαφης οταν χτυπαει το τηλ

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για το pixel, από 3 και πάνω δέχονται να το επιδιορθώσουν μέσω της εγγύησης.

 

Η εφαρμογή λέγεται Best Full Screen Caller.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

... Για τα υπόλοιπα δεν είναι σίγουρο οτι αν συνδεθείς σε ενα δίκτυο θα έχεις και internet, για πολλούς λόγους. Δεν φταίει το κινητό σου πάντως.

 

Ευχαριστώ Loutrikan.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σε μαυρο και ομολογο με κερδισε και σε εμφανιση:)

Απ το να περιμενω τον Αυγουστο(και βαλε)το Ν96 με βλεπω να το χτυπαω γιατι κατα τα αλλα ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος με το ασημι και κυριως με το χρωμα του ειμουν καπως!Μια ερωτηση στους εξπερ του ειδους.Στην εκθεση μου εβγαζε ολες τις φωτο χυμα,υπαρχει τροπος να μη φαινοντε καποιες που δε θελω οταν ανοιγη η εκθεση,η καλυτερα καποια εφαρμογη να κλειδωνει φωτο η φακελους?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα φακελο με ονομα temp κ βαλε εκι οτι θες να μην φαινεται.αλλιως στα γνωστα μαγαζια crypto καπως ετσι λεγεται.
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα φακελο με ονομα temp κ βαλε εκι οτι θες να μην φαινεται.αλλιως στα γνωστα μαγαζια crypto καπως ετσι λεγεται.

 

Eυχαριστω πολυ φιλε μου:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι χρωματα παιζουν αυτη τη στιγμη? Το μαυρο ποτε θα βγει?

 

Από χρώματα, το εξής ένα: ασημί (προς το χρυσαφί μοιάζει, αλλά η επίσημη ονομασία του είναι silver titanium).

Το μαύρο ακόμα αγνοείται, αλλά υποθέτω ότι δε θα αργήσει πολύ ακόμα. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Από τον Ιστό προσπαθώ να ανεβάσω ένα αρχείο 12MB στο Rapidshare (κάνοντας χρήση σύνδεσης internet και μάλιστα σε 3.5G) αλλά μόλις φτάνει στα 5ΜΒ με πετάει έξω στο menu του τηλεφώνου. Είναι θέμα ρυθμίσεων (όγκος, χρονική διάρκεια κ.α);
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από χρώματα, το εξής ένα: ασημί (προς το χρυσαφί μοιάζει, αλλά η επίσημη ονομασία του είναι silver titanium).

Το μαύρο ακόμα αγνοείται, αλλά υποθέτω ότι δε θα αργήσει πολύ ακόμα. :D

 

Φιλε μου κατι σε ασπρο που ελεγαν τα παιδια στα προτα posts του thread? Ειναι διαφορετικο απτο τιτανιουμ η ειναι το ιδιο χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθω τελειως. Πηγα σημερα στο πλαισιο και μου ειπανε πως το κινητο δεν εχει κεραια gps αλλα χρησιμοποιει την κανονικη κεραια για να βρει το στιγμα μεσω των νοκια μαπς και η υπηρεσια χρεωνεται. Επισης μου ειπαν οτι εκανα λαθος που πουλησα το ι560 γιατι αυτο εχει κανονικη κεραια gps. Ας μου πει καποιος που το εχει. Το garmin δουλευει κανονικα στην πλοηγηση απο ενα μερος σε ενα αλλο? Το κινητο εχει κανονικη κεραια gps? Οχι τιποτα αλλο ρε παιδια αλλα ειμουν ετοιμος να το παρω και με γεμισαν ανασφαλειες...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθω τελειως. Πηγα σημερα στο πλαισιο και μου ειπανε πως το κινητο δεν εχει κεραια gps αλλα χρησιμοποιει την κανονικη κεραια για να βρει το στιγμα μεσω των νοκια μαπς και η υπηρεσια χρεωνεται. Επισης μου ειπαν οτι εκανα λαθος που πουλησα το ι560 γιατι αυτο εχει κανονικη κεραια gps. Ας μου πει καποιος που το εχει. Το garmin δουλευει κανονικα στην πλοηγηση απο ενα μερος σε ενα αλλο? Το κινητο εχει κανονικη κεραια gps? Οχι τιποτα αλλο ρε παιδια αλλα ειμουν ετοιμος να το παρω και με γεμισαν ανασφαλειες...

 

Κατ' αρχήν στο Πλαίσιο σου είπαν ΜΠΟΥΡΔΕΣ. :X

Το τηλέφωνο διαθέτει κανονικότατα δέκτη GPS. Απλά διαθέτει και τη δυνατότητα A-GPS (υποβοηθούμενο GPS) για να βοηθάει τη λήψη καλύτερου σήματος όταν δυσκολεύεται να πιάσει δορυφόρους.

Αυτό όμως το κάνεις όταν και αν θέλεις. Το κινητό έχει κεραία GPS.

 

Μήπως προσπαθούσαν να σου πασάρουν κανένα άλλο (ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε, αλλά υπάρχουν και κινητά των 700+ Ευρώ από τη Nokia που έχουν GPS, ή τουλάχιστο νομίζουν πως έχουν, αφού μέχρι να λοκάρουν δορυφόρους, πας για καφέ, κάνεις τα ψώνια της εβδομάδας, και στο τέλος περιμένεις κι από πάνω ;))

 

Παρεμπιτόντως, σχετικά με το Garmin και το πρόβλημα που σου έλεγα το μεσημέρι, μάλλον λύθηκε, αφού βγήκε καινούργια έκδοση που το διορθώνει.

 

Μην διστάζεις φίλε μου, το κινητό είναι σούπερ. Μία πολύ καλή αγορά σε αυτά τα χρήματα. :D

 

Κρίμα πάντως για το Πλαίσιο, νόμιζα ότι αυτοί τουλάχιστο έχουν κάποιες γνώσεις παραπάνω. :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι μουφα φιλε, χάλι νίκελ, δεν ψήνει καφέ! το garmin δεν λοκαρει μεσα σε δευτερολεπτα χωρις να σε χρεωσει και δεν σε παει μεχρι την τελευταια ραχουλα με τον αναβασις, το sygic δεν εχει φοβερο interface και αμεσο λοκαρισμα και αυτο, το υποβοηθούμενο a-gps δεν απενεργοποιειται οποτε γουσταρεις για να μην πληρωνεις τ@β@τζιλικι@, οι εφαρμογες δεν ειναι πολλες, δεν ειναι γ@μ@τες, δεν πουλας μουρη με την αυτοματη περιστροφη και δεν υπαρχει προγραμμα για ακομη περισσοτερη μουρη να κλειδωνει το τηλ και να ξεκλειδωνει με ενα κουνημα, η καμερα του δεν εινια τιποτα ιδιαιτερο.....ειδικα με το photorite δεν θα παθεις πλακα με τον χαβαλε που δεν κανει, το wlan δεν ειναι αξιοπιστο και δεν βρισκει αμεσως οποιο ρουτερ παιζει τριγυρω, φυσικα και δεν παιζει youtube, και πολλα αλλα.....

 

διεγραψε τωρα τα ΔΕΝ και παρτο με κλειστα ματια

ότι έγραψε ο φιλος panosz75 εκτυπωσε τα και τριψτα στην μουρη του πωλητη που στα ειπε αυτα, με κατι τετοια στραβωνω γιατι σχεδον ολοι στα μαγαζια το παιζουν αυθεντιες, ασχετο αλλα θυμαμαι οταν ηθελα να παρω wide screen οταν πρωτοηρθαν, ο πωλητης μου ειπε εινια πολυ καλες αλλα δεν μπαινουν στο bios, χαλαρα μπροστα του εκανα restart μπηκα και έμεινε μ@κ@κ@ς.....

 

η ουσια ειναι οτι η αγορα ηλεκτρονικων θελει ψαξιμο, γιατι οι λεπτομερεις κανουν την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους παιδια το κινητο αποφασιστηκε!!!! Και αυριο αν θελω το κλεινω. Το χρωμα λιγο με χαλαει ειδικα μπροστα στο πληκτρολογιο που καθρεφτιζει και θυμιζει λιγο ταμπακερα. Ελπιζω να μην θιγονται οι κατοχοι γιατι σε λιγο κι εγω σε αυτους θα ανηκω.. Αν ξερει καποιος να μου πει ποτε περιπου ερχεται το μαυρο να δω αν θα το περιμενω...Και παλι ευχαριστω που με βοηθησατε.
Link to comment
Share on other sites

ισως τελικα το χρωμα να φταιει που το χω χαρακτηρισει σαν ενα απο τα πιο ασχημα κινητα.

παντως στο μαυρο δειχνει να ειναι ωραιο,παιζει να το παρω αν οντως θα ειναι ομορφο.

 

http://www.imageshack.gr/files/7zzdw5ci2clntlp0kt8s.jpg http://www.imageshack.gr/files/ffo269ie865d1jh652so.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι μουφα φιλε, χάλι νίκελ, δεν ψήνει καφέ! το garmin δεν λοκαρει μεσα σε δευτερολεπτα χωρις να σε χρεωσει και δεν σε παει μεχρι την τελευταια ραχουλα με τον αναβασις, το sygic δεν εχει φοβερο interface και αμεσο λοκαρισμα και αυτο, το υποβοηθούμενο a-gps δεν απενεργοποιειται οποτε γουσταρεις για να μην πληρωνεις τ@β@τζιλικι@, οι εφαρμογες δεν ειναι πολλες, δεν ειναι γ@μ@τες, δεν πουλας μουρη με την αυτοματη περιστροφη και δεν υπαρχει προγραμμα για ακομη περισσοτερη μουρη να κλειδωνει το τηλ και να ξεκλειδωνει με ενα κουνημα, η καμερα του δεν εινια τιποτα ιδιαιτερο.....ειδικα με το photorite δεν θα παθεις πλακα με τον χαβαλε που δεν κανει, το wlan δεν ειναι αξιοπιστο και δεν βρισκει αμεσως οποιο ρουτερ παιζει τριγυρω, φυσικα και δεν παιζει youtube, και πολλα αλλα.....

 

διεγραψε τωρα τα ΔΕΝ και παρτο με κλειστα ματια

ότι έγραψε ο φιλος panosz75 εκτυπωσε τα και τριψτα στην μουρη του πωλητη που στα ειπε αυτα, με κατι τετοια στραβωνω γιατι σχεδον ολοι στα μαγαζια το παιζουν αυθεντιες, ασχετο αλλα θυμαμαι οταν ηθελα να παρω wide screen οταν πρωτοηρθαν, ο πωλητης μου ειπε εινια πολυ καλες αλλα δεν μπαινουν στο bios, χαλαρα μπροστα του εκανα restart μπηκα και έμεινε μ@κ@κ@ς.....

 

η ουσια ειναι οτι η αγορα ηλεκτρονικων θελει ψαξιμο, γιατι οι λεπτομερεις κανουν την διαφορα.

το αναβασις τι ειναι πλιζ για πειτε
Link to comment
Share on other sites

ισως τελικα το χρωμα να φταιει που το χω χαρακτηρισει σαν ενα απο τα πιο ασχημα κινητα.

παντως στο μαυρο δειχνει να ειναι ωραιο,παιζει να το παρω αν οντως θα ειναι ομορφο.

 

 

μα ειναι πραγματικα πολυ ομορφο το μαυρο,χωρις να τα παραλεμε ;)

 

και μενα αυτο το ζαχαροκρεμκαφετοσκατουλι της 1ης εκδοσης δεν μου αρεσε αλλα :worry:

αναγκαστικα το συνηθισα :lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το αναβασις τι ειναι πλιζ για πειτε

Χάρτης του Garmin είναι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Είμαι και εγώ κάτοχος του Ν82 εδώ και 10 μέρες Χθες έκανα μεταφορά από Win σε Cosmote.

 

Όσο ήμουν στην Win το GPS δούλευε τέλια Από χθες δεν μπορεί να βρει σήμα με τίποτα Ενεργοποίησα και το WAP αλλά και πάλη τζίφος.

 

Κανονικά ακόμα και χωρίς το WAP θα έπρεπε μετά από λίγο να βρει δορυφόρο?

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει...?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι αρκετα εκνευριστικο (για μενα ειναι bug).

 

Οταν τραβαω video και μου βγαζει την ειδοποιηση για χαμηλη σταθμη της μπαταριας,

 

μου σταματαει την ληψη και σωζει το αρχειο.

 

Ειναι αρκετα σπαστικο γιατι σημερα μου «εσπασε»

2 τραγουδια που τραβουσα σε live :rocket:

 

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις καποια αργοπορια στο sygic τελευταια?

 

Αργει να λοκαρει και οταν το κανει, χανει σε ακριβεια και μενει πισω μερικες φορες.

 

Επισης η μπαρα του σηματος ποτε δεν φτανει στο 5 και κυμαινεται στο 2-3 και χανει καποιες φορες το σημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...