Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το λευκό λέω δεν θυμάμαι πως το ανέφεραν στα αγγλικά titanium ή κάπως αλλιώς πάντως το πουλάγανε σε μερικά eshop.

 

edit

αυτό είναι

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εδινε η κοσμοτε σε λευκο, το εχω δει απο κοντα..οκ ενα διαφορετικο χρωμα..δεν καταλαβαινεις τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει σε λευκό; Νόμιζα οτι δεν υπήρχε. Είναι όντως λευό ή απλά είναι λίγο πιο ανοιχτόχρωμο απο το ασημί;
Link to comment
Share on other sites

μονο το πισω μερος ειναι λευκο..ναι ειναι λευκο! ετσι φαινοταν τουλαχιστον εκει που το ειδα...παντως ηταν πολυ ανοιχτοχρωμο αν οχι λευκο..
Link to comment
Share on other sites

μονο το πισω μερος ειναι λευκο..ναι ειναι λευκο! ετσι φαινοταν τουλαχιστον εκει που το ειδα...παντως ηταν πολυ ανοιχτοχρωμο αν οχι λευκο..

Ναι,το εχω δει και γω... αλλα νομιζω οτι δεν ειχε κυκλοφορισει επισημα στην Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

γιατι οποτε παω να εγκαταστισω themes μου βγαζει ''το πιστοποιητικο εχει λήξει'' ???

 

δοκιμασε να πας την ημερομηνια λιγο πισω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι οποτε παω να εγκαταστισω themes μου βγαζει ''το πιστοποιητικο εχει λήξει'' ???

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει σε λευκό; Νόμιζα οτι δεν υπήρχε. Είναι όντως λευό ή απλά είναι λίγο πιο ανοιχτόχρωμο απο το ασημί;

 

Εγώ ήθελα σαν τρελός να πάρω το μαύρο, αλλά δεν το έβρισκα πουθενά. Βρήκα ένα τελευταίο σε μια βιτρίνα που είναι ασημί μπροστά και άσπρο πίσω. Μήπως έτσι είναι το ασημί? Νομίζω μόνο 2 χρώματα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το κανονικό ασημί έχει ίδιο χρώμα μπρος-πίσω. Το μαύρο το θεωρώ ασύγκριτα πιο όμορφο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το κανονικό ασημί έχει ίδιο χρώμα μπρος-πίσω. Το μαύρο το θεωρώ ασύγκριτα πιο όμορφο.

 

και εγω το μαυρο εχω.. ειναι απιθανο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα σαν τρελός να πάρω το μαύρο, αλλά δεν το έβρισκα πουθενά. Βρήκα ένα τελευταίο σε μια βιτρίνα που είναι ασημί μπροστά και άσπρο πίσω. Μήπως έτσι είναι το ασημί? Νομίζω μόνο 2 χρώματα υπάρχουν.

το ασπρο εχεις. εχει ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο; γιατι μπορει ο THEO_LEGEND να εχει δικιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδα αμα το παρω θα σκασω το 300αρι γιατι εφαγα την επ.της κοσμοτε με το w595 σα βοδι.τι λετε.επισης αμα το παρσ σε ενα χρωμα μπορα εστω και σε νοκια σοπ να το αλλαξα στο αλλο???καρ6τα μνημης ως νπου το χετε βαλει και τελος σε μουντιρμα - πλαισο ειναι απιραχτο-απο μενου κοσμοτε κλπ?ρωταω γιατι εκιε ειναι πιο φτινο
Link to comment
Share on other sites

το ασπρο εχεις. εχει ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο; γιατι μπορει ο THEO_LEGEND να εχει δικιο.

 

Μπροστά είναι τελείως ασημί και πίσω ένα περίεργο άσπρο-κρεμ, όχι ανοιχτό άσπρο δηλαδή. Στο πληκτρολόγιο έχει και Ελληνικά και Αγγλικά.

Θα ήθελα κι εγώ να το αλλάξω σε μαύρο (σαν το Swiftάκι σου), αλλά αν το στείλεις στη Nokia... δε νομίζω να συμφέρει η αλλαγή. :rolleyes:

 

 

 

Edit:

http://dailymobile.files.wordpress.com/2008/04/nokia-n82-black-vs-nokia-n8-white04.jpg

Τώρα που είδα την φωτογραφία αυτή, κατάλαβα τη διαφορά. Δεν έχω το άσπρο, το δεξιά έχω, το πιο άσχημο. Θέλω το μαύρο! :(

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά είναι τελείως ασημί και πίσω ένα περίεργο άσπρο-κρεμ, όχι ανοιχτό άσπρο δηλαδή. Στο πληκτρολόγιο έχει και Ελληνικά και Αγγλικά.

Θα ήθελα κι εγώ να το αλλάξω σε μαύρο (σαν το Swiftάκι σου), αλλά αν το στείλεις στη Nokia... δε νομίζω να συμφέρει η αλλαγή.

 

http://cgi.ebay.com/New-FULL-Housing-Cover-Keypad-For-Nokia-N82-BLACK-Tool_W0QQitemZ320367003801QQihZ011QQcategoryZ146495QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

New FULL Housing Cover Keypad For Nokia N82 BLACK +Tool

 

price: US $19.98

 

Package Included:

 

1. Front cover x 1

2. Middle covert x 1

3. Back cover x 1

4. Keypad x 1

5. Parts set x 1

6. Free Opening Tool x 1

7. Free Cellphone Screw Driver T6 x 1

http://i3.ebayimg.com/04/i/001/2e/fb/cca9_1.JPG

 

 

http://i.ebayimg.com/02/%21BP+byig%21Wk~$%28KGrHgoOKj4EjlLm%28n4WBJ2hOrPGHw~~_1.JPG

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είδα την φωτογραφία αυτή, το κατάλαβα. Δεν έχω το άσπρο, το δεξιά έχω. Θέλω το μαύρο! :(

Το λευκο μακραν το καλυτερο για μενα....οταν ειχα παει να παρω το ν82 ζητησα το λευκο(του διευκρινησα οτι δεν εννοω το ασημι) και μου ειχε πει οτι θα αργησει να το φερει γιατι λιγα κομματια υπαρχουν,,,κανα 2 βδομαδες,,,και τελικα πηρα το μαυρο επειδη τοτε δεν μπορουσα να περιμενω τοσο χρονικο διαστημα.

υ.γ. και το μαυρο που εχω τωρα αλλα και το λευκο που ειχε για δειγμα εκει ειχαν αγγλικο πληκτρολογιο..οχι πως με νοιαζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδα αμα το παρω θα σκασω το 300αρι γιατι εφαγα την επ.της κοσμοτε με το w595 σα βοδι.τι λετε.επισης αμα το παρσ σε ενα χρωμα μπορα εστω και σε νοκια σοπ να το αλλαξα στο αλλο???καρ6τα μνημης ως νπου το χετε βαλει και τελος σε μουντιρμα - πλαισο ειναι απιραχτο-απο μενου κοσμοτε κλπ?ρωταω γιατι εκιε ειναι πιο φτινο

Να το πάρεις, δεν θα μετανιώσεις.

Όσο αφορά το χρώμα, αλλαγή γίνεται, αλλά είναι αρκετά δύσκολη και σίγουρα δεν τη κάνεις μόνος σου.

Χρειάζεται να το πας σε Nokia Shop, φυσικά με σχετικό αντίτιμο.

Κάρτα μνήμης δέχεται πρακτικά μέχρι 16GB, θεωρητικά μέχρι 32GB.

Την αγορά μιας κάρτας βάλε τη στο πρόγραμμα διότι αυτή που έχει η συσκευασία είναι προβληματική. Δες αυτή ή αυτή.

Η Cosmote παρεμβαίνει σε ορισμένα κινητά, απλά προσθέτοντας μία συντόμευση στο μενού, και σε καμία περίπτωση δεν είναι σαν το Vodafone Live της Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω πολυ.βοντα δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω.η κοσμοτε βαζει μι βιου εικονιδιο στο μενου και συντομευση στα πληκτρα και απο τι μου παν το χει ετσι γιατι ειναι συσκευη μι βιου...οποτε παω για μουλτιραμα μιας και το πλαισιο εχει <<σχεσεις>> με κοσμοτε και μπορει να το χει ετσι.ανυτε λογικα στο τελος της βδομααδας θα το χω στα χερια μου αμα ειναι...μια ερωτηση ακομα γιατι παιζςει να μπερδευτηκες.οπι καρτες που μου δινεις ειναι 4σαρα και 8αρα και μου λες πως παει μεχρι και 32 αλλα στανταρ πιανει 16
Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω πολυ.βοντα δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω.η κοσμοτε βαζει μι βιου εικονιδιο στο μενου και συντομευση στα πληκτρα και απο τι μου παν το χει ετσι γιατι ειναι συσκευη μι βιου...οποτε παω για μουλτιραμα μιας και το πλαισιο εχει <<σχεσεις>> με κοσμοτε και μπορει να το χει ετσι.ανυτε λογικα στο τελος της βδομααδας θα το χω στα χερια μου αμα ειναι...μια ερωτηση ακομα γιατι παιζςει να μπερδευτηκες.οπι καρτες που μου δινεις ειναι 4σαρα και 8αρα και μου λες πως παει μεχρι και 32 αλλα στανταρ πιανει 16

 

το τηλεφωνο δεχεται καρτες με χωρητικοτητα μεχρι 32 GB αλλα αυτην την στιγμη στην αγορα κυκλοφορουν μεχρι 16αρες.

απλως φανταζομαι ο Itchrist86 σου προτεινε την 4αρα και την 8αρα θεωρωντας οτι σε καλυπτουν (για κινητο μιλαμε, ποση μνημη χρειαζεσαι) και αφου πλεον τις βρισκεις και σε λογικες τιμες.

βεβαια κανεις δεν σε εμποδιζει να αγορασεις και την αντιστοιχη 16αρα.

αν θελεις προτιμησε τις sandisk καθως οι περισσοτεροι εδω τις χρησιμοποιουμε απροβληματιστα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Ομορφα,αντε να κατσει αυτο που θελω και το πηρα το κινητακι

Ασφαλως και η 4αρα ειναι μια χαρα,4αρα εχω και τωρα,απλα δε με χαλαγε παραπανω...

Λοιπον παιδια να στε καλα,ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... θελω την βοηθεια σας αν ειναι δυνατον. εσβησα απο την καρτα τοθ n82 τα παντα γιατι ειχε κολλησει(καλως ή κακως) και τωρα δεν εχω χαρτες. πως θα γινει να βρω ολα τα αρχεια που ειχε η καρτα οταν το αγορασα το κινητο? χαρτες κλπ. θελω να κανω και εγκατασταση τους garmin και δεν βρισκω τον φακελο root. please help me . :S
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... θελω την βοηθεια σας αν ειναι δυνατον. εσβησα απο την καρτα τοθ n82 τα παντα γιατι ειχε κολλησει(καλως ή κακως) και τωρα δεν εχω χαρτες. πως θα γινει να βρω ολα τα αρχεια που ειχε η καρτα οταν το αγορασα το κινητο? χαρτες κλπ. θελω να κανω και εγκατασταση τους garmin και δεν βρισκω τον φακελο root. please help me . :S

Μεσω της σουιτας του νοκια περασε το νοκια μαπς και θα εχεις κανονικα τους χαρτες..

 

για το γαρμιν αν το κανεις εγκατασταση διμιουργουνται μονοι τους οι απαραιτητοι φακελοι...αν οχι τους διμιουργεις εσυ:) ολα βρισκονται μην ανυσηχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

μπαινω εδω , παταω download για το nokia map loader και στο παραθυρο που ανοιγει δεν μου λεει πουθενα κατεβασμα. μονο close μου λεει. http://europe.nokia.com/A4984199

 

μπορω να το βρω αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ορίστε: http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/NokiaMaploaderSetupENU.exe

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ορίστε: http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/NokiaMaploaderSetupENU.exe

 

ευχαριστω παρα πολυ αδερφε... τωρα ειναι ολα οκ. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...