Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό δεν εχει προβληματα.Αν καποιος θα έλεγε οτι εχει καποια κουσουρια ειναι η μουφα καρτα που δινει η Νοκια,ο χαμηλός φωτισμός της οθονης(σε σχεση πάντα με άλλα ΝΟκια οχι οτι είναι χάλια και απαράδεκτη) και ο μέτριος ήχος(δεν ειναι και walkman phone για να έχεις απαιτησεις).Γενικά είναι ένα απίστευτο κινητό με πολλές δυνατότητες και ειδικά αυτήν την εποχή που το βρίσκεις σε πάρα πολύ καλή τιμή

 

dld na to parw etsi...egw auto pou ipa to ipa gt enas filos m ipe oti exi provlimata kai den m to sinista... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, να το πάρεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα στις ρυθμίσεις του φλας μια επιλογή που λέει "όχι κόκκινα μάτια". Ας ελπίσουμε να δουλέψει. :)

 

Ναι αμε, κατι κανει.. το χρησιμοποιω.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και αλλαξα το πλαστικο καλυμμα οθονης του Ν82 μου σε ενα Νοκια σερβις στον Ευοσμο Θεσσαλονικης . Σε 5 λεπτα η αλλαγη ,με πολυ καλη εξυπηρετηση, και κοστος 13 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

dld na to parw etsi...egw auto pou ipa to ipa gt enas filos m ipe oti exi provlimata kai den m to sinista... :blink:

 

Den exw ellinika sorry gia ta greeklish...

Loipon to N82 den exei problimata, san ti problimata diladi sou eipe?

Sigoura me mia anaba8misi stin teleutaia ekdosi k mia alli karta mnimis den 8a exei oute ena problem...!!

Link to comment
Share on other sites

Den exw ellinika sorry gia ta greeklish...

Loipon to N82 den exei problimata, san ti problimata diladi sou eipe?

Sigoura me mia anaba8misi stin teleutaia ekdosi k mia alli karta mnimis den 8a exei oute ena problem...!!

 

 

δεν μου ειπε ακριβος.... κατι για την οθονη μου ειπε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά η φωτεινότητα της είναι ένα κλικ μικρότερη από άλλα κινητά για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@theohad ειναι παρα πολυ καλη συσκευη την ειχα στα χερια μου περιπου 10 μηνες και αντεξε :O

 

Εαν σε ενοχλει η χαμηλη φωτεινοτητα της οθονης μπορεις να διαβασεις το παρακατω!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2626739#post2626739

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καινουργιο, ανανεωμενο firmware? Γνωριζουμε τιποτα για το ποτε θα εχουμε?

 

Στο Ν95-2 κατι βγηκε απ'οτι διαβαζω, ε? Ψιλο-συμβαδιζουν (συμφωνα και με παλιοτερες αφιξεις firmwares) ή οχι απαραιτητα?

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αγόρασα το ν82 πριν 2 εβδομάδες και εχω ένα παράπονο από την ποιότητα κατασκευής,το πληκτρολόγιο τρίζει και τρίζει αρκετά! Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα η κλασικά ήμουν ο τυχερός εγώ; Επίσης αν το παω στη νοκια προφανώς θα το καλύψει η εγγύηση έτσι; Τέλος καμία ιδέα πόσο καιρό θα το κρατήσουν για να το φτιάξουν;
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου σε γενικες γραμμες οχι.μονο τα πανω κουμπια κανουν κανα κρατς καμια φορα,κατω οι αριθμοι δ εχουν κανενα προβλημα.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αγόρασα το ν82 πριν 2 εβδομάδες και εχω ένα παράπονο από την ποιότητα κατασκευής,το πληκτρολόγιο τρίζει και τρίζει αρκετά! Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα η κλασικά ήμουν ο τυχερός εγώ; Επίσης αν το παω στη νοκια προφανώς θα το καλύψει η εγγύηση έτσι; Τέλος καμία ιδέα πόσο καιρό θα το κρατήσουν για να το φτιάξουν;

 

το δικο μου δεν τριζει, πηγαινε να το δουν καλυτερα. προφανως θα το καλυψει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καινουργιο, ανανεωμενο firmware? Γνωριζουμε τιποτα για το ποτε θα εχουμε?

 

Στο Ν95-2 κατι βγηκε απ'οτι διαβαζω, ε? Ψιλο-συμβαδιζουν (συμφωνα και με παλιοτερες αφιξεις firmwares) ή οχι απαραιτητα?

 

Δυστυχως δεν γνωριζουμε κατι ,οταν βγει σιγουρα θα το μαθεις την ιδια ημερα στο παρον θεμα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αγόρασα το ν82 πριν 2 εβδομάδες και εχω ένα παράπονο από την ποιότητα κατασκευής,το πληκτρολόγιο τρίζει και τρίζει αρκετά! Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα η κλασικά ήμουν ο τυχερός εγώ; Επίσης αν το παω στη νοκια προφανώς θα το καλύψει η εγγύηση έτσι; Τέλος καμία ιδέα πόσο καιρό θα το κρατήσουν για να το φτιάξουν;

 

Και εγω πειρα το ν82 πριν 1 βδομαδα και τριζει πολυ το πληκτρολογιο στα αριστερα πληκτρα με τους αριθμους φευγω και εγω για νοκια δλδ

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου τρίζει και όταν το πήγα στο σέρβις μου ειπαν πως δεν είναι τιποτα σοβαρό και δεν μπορούν να κάνουν κάτι....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε τρίζει, εννοείτε τον ήχο που ακούγεται όταν πατάτε τα πλήκτρα; Δεv είναι κάτι που να σας ανησυχεί.

Ακούγεται η ζελατίνα που παρεμβάλλεται ανάμεσα στη πλακέτα και στη βάση του πλήκτρου.

Με τον καιρό πιστεύω πως θα στρώσει και δεν θα ακούγεται τόσο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να με ενημερώσει όποιος γνωρίζει για ένα πρόβλημα σχετιά με την εγγύηση του τηλεφώνου. Στις 6 Δεκεμβρίου αγόρασα απο την vodafone το τηλέφωνο. Μετά από 3 εβδομάδες μου πέφτει κάτω σε μέρος οπου είχε νερο, η πρώτη μου κίνηση ήταν να το κλέισω. Μετά απο κανα 12ωρο που επιχείρησα να το ανοίξω κοκκίνησε η οθόνη μετά μαύρησε και έκλεισε. Το πάω πίσω στην vodafone και μου είπανε οτι θα πάει για service. Την τελευταία φορά που επικοινώνησα μαζι τους μου είπαν οτι το τηλέφωνο πήγε στο εξωτερικό και οτι το χαρακτήρισαν ως μη επισκευάσιμο και το γυρίζουν πίσω. Από εδω και πέρα τι γίνετε; χαθηκε ετσι 3 εβδομαδων τηλέφωνο? εγω τι μπορώ να κάνω; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου έπεσε και βράχηκε, μη περιμένεις να σε καλύψει η εγγύηση.

Πήγαινε και σε κάποιο Nokia Shop, να πάρεις μια γνώμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να με ενημερώσει όποιος γνωρίζει για ένα πρόβλημα σχετιά με την εγγύηση του τηλεφώνου. Στις 6 Δεκεμβρίου αγόρασα απο την vodafone το τηλέφωνο. Μετά από 3 εβδομάδες μου πέφτει κάτω σε μέρος οπου είχε νερο, η πρώτη μου κίνηση ήταν να το κλέισω. Μετά απο κανα 12ωρο που επιχείρησα να το ανοίξω κοκκίνησε η οθόνη μετά μαύρησε και έκλεισε. Το πάω πίσω στην vodafone και μου είπανε οτι θα πάει για service. Την τελευταία φορά που επικοινώνησα μαζι τους μου είπαν οτι το τηλέφωνο πήγε στο εξωτερικό και οτι το χαρακτήρισαν ως μη επισκευάσιμο και το γυρίζουν πίσω. Από εδω και πέρα τι γίνετε; χαθηκε ετσι 3 εβδομαδων τηλέφωνο? εγω τι μπορώ να κάνω; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δεν θα στο καλύψει με τίποτα εφόσον βράχηκε και σωστά δεν θα στο καλύψουν.

δεν οφείλεται σε βλάβη του ίδιου του τηλεφώνου αλλά σε δική σου αβλεψία.

 

όπως το βλέπω....λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις. Κρίμα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε τρίζει, εννοείτε τον ήχο που ακούγεται όταν πατάτε τα πλήκτρα; Δεv είναι κάτι που να σας ανησυχεί.

Ακούγεται η ζελατίνα που παρεμβάλλεται ανάμεσα στη πλακέτα και στη βάση του πλήκτρου.

Με τον καιρό πιστεύω πως θα στρώσει και δεν θα ακούγεται τόσο.

 

δεν νομιζω να τριζουν τα πληκτρα σε εμενα προσωπικα τριζει το γυρο πλαστικο απο τα πληκτρα οταν το πιεζω (το οποιο σπρωχνετε και προς τα κατω κατι που δεν κανουν αλλα 4 ν82 που εχω πιασει στα χερια μου) Ελπιζω να το καλυπτει η εγγυηση γιατι ειναι πολυ σπαστικος αυτος ο ηχος(ενα τσιριχτο τριχιμο) ειδικα οταν γραφεις ενα μυνημα σε ησυχια

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει διαφορα μεταξυ αυτών:

 

αν ναι σε τι? ποια να παρω? τα 10euro μια χαρά φαινονται....

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τους έγκειται στη κλάση.

Η πρώτη είναι class 2 και η δεύτερη class 4.

Στο κινητό ίσως δεν δεις διαφορά ή θα δεις μικρή, αλλά όταν τη βάλεις σε card reader σύγουρα η διαφορά θα είναι αισθητή.

 

Eγώ πάντως θα προτιμούσα τη premier.

 

-----------------------------

δεν νομιζω να τριζουν τα πληκτρα σε εμενα προσωπικα τριζει το γυρο πλαστικο απο τα πληκτρα οταν το πιεζω (το οποιο σπρωχνετε και προς τα κατω κατι που δεν κανουν αλλα 4 ν82 που εχω πιασει στα χερια μου) Ελπιζω να το καλυπτει η εγγυηση γιατι ειναι πολυ σπαστικος αυτος ο ηχος(ενα τσιριχτο τριχιμο) ειδικα οταν γραφεις ενα μυνημα σε ησυχια

Ok, κατάλαβα.

Πήγαινε το να το δουν σε κάποιο Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Exw ena problem.......!!

 

den mpainei internet se kanena wifi, enw exw apenergopoihsei ta panta......

episis meta apo tin apotixia pou m leei einai sindemeno sinexeia alla internet den fortwnei.. se ola ta wifi to kanei auto... dokimasa k alles perioxes pou douleuoun sigoura...

 

Einai toso polyploko :( pou den mporw na katalabw...... den einai san to N70 , einai arketa pio diskolo telika..... Hard format ekana me enan kwdiko *#7740# kapws etc k ena restart... basika to grafei sto Symbian FAQ ekane epanakinisi, alla eida oti ta eikonidia k ta tilefwna ta 8ymotane.. eprepe mipws na kanw reset me allo sindiasmo? giati eixa kanei format k tin karta mnimis...! :P apla meta apo to hard format emfanistike auto to problem me to WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...