Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα! και εγω για χαρτη του βελγιου το θελω! για την ακριβεια για χαρτη των Βρυξελλων.

 

μπορεις να μου πεις περισσοτερες λεπτομερειες για το τι χρειαζεται να κανω?

 

υγ.δεν το εχω κανει jailbreak και δεν θα ηθελα να πω την αληθεια..θα χρειαστει..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το βρηκα μονο με χαρτη της ελλαδας και ειναι περιπου 120mb.

το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα..

το jailbreak θα σου χρειαστει...

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο σε εμενα ο χαρτης της ελλαδας μονος του δεν φαινοταν καν!!!!οποτε κατεβασα ολοκληρη την εφαρμογη με ολους τους χαρτες και δουλευει μια χαρα.για να βαλεις την εφαρμογη τζαμπα το να κανεις jailbreak ειναι απαραιτητο και πολυ ευκολο. Αν και για να πω την αληθεια το garmin στο symbian Κινητο μου φαινετε καλυτερο. Αλλα για βοηθεια σαν ενας σκετος χαρτης ειναι καλος!!
Link to comment
Share on other sites

ωραια λοιπον..

 

οποτε κανω ενα jailbreak (με το quickfreedom ασ πουμε?) και μετα που πηγαινω να το κατεβασω..? θα το βαλω στο ipod μεσω itunes? εχω προσπαθησει να διαβασω ολο το thread αλλα δεν τα εχω καταλαβει ολα...

 

ps.δηλαδη, εφοσον κανω jailbreak, το τελευταιο update να το ξεχασω ετσι..?

Link to comment
Share on other sites

Εκανες update στην 3.0 ?

αν οχι καν'το!

αν ναι τοτε θα κανεις jailbreak με το redsnow, μετα απο τη cydia θα εγκαταστησεις το appsync θα κατεβασεις το navigon απο το appulo.us kai θα το κανεις εγκατασταση μεσω itunes

Link to comment
Share on other sites

ωραια λοιπον..

 

οποτε κανω ενα jailbreak (με το quickfreedom ασ πουμε?) και μετα που πηγαινω να το κατεβασω..? θα το βαλω στο ipod μεσω itunes? εχω προσπαθησει να διαβασω ολο το thread αλλα δεν τα εχω καταλαβει ολα...

 

ps.δηλαδη, εφοσον κανω jailbreak, το τελευταιο update να το ξεχασω ετσι..?

Μπορεις με το redsn0w να κατεβασεις την 3.0.

Οπως φαινεται δεν εχεις καταλαβει και πολλα.Το ipsw(το λογισμικο) το φτιαχνει το προγραμμα που εχεις κατεβασει για το κανεις jailbreak.Οταν το φτιαξει περιπου(15 λεπτα)πηγαινεις στο iTunes πατας swift+Restore,παιρνεις το ipsw που δημιουργηθηκε στην επιφανεια εργασιας και κανει αναβαθμιση.Αυτο για την 2.2.1.

Αν θελεις να κανεις την 3.0 πες μας το γιατι εχει διαφορετικη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι μυστικο οτι δεν εχω καταλαβει και πολλα..

 

δεν εχω κανει αναβαθμιση ακομα αλλα θελω να κανω γιατι μου φανηκε οτι αξιζει.

 

την αναβαθμιση να την κανω κανονικα δινοντας και τα 8 ευρουλακια μου?

 

αν εχεις το κουραγιο μου λες την διαδικασια για το redsnow..

 

μετα ολα θα γινονται μεσω itunes e? αυτα που εχω αποθηκευσει εως τωρα θα χαθουν με το jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι μυστικο οτι δεν εχω καταλαβει και πολλα..

 

δεν εχω κανει αναβαθμιση ακομα αλλα θελω να κανω γιατι μου φανηκε οτι αξιζει.

 

την αναβαθμιση να την κανω κανονικα δινοντας και τα 8 ευρουλακια μου?

 

αν εχεις το κουραγιο μου λες την διαδικασια για το redsnow..

 

μετα ολα θα γινονται μεσω itunes e? αυτα που εχω αποθηκευσει εως τωρα θα χαθουν με το jailbreak?

Dεν αξιζει να το αγορασεις απο το iTunes aφου μπορεις να το βρεις και δωρεαν.

Κατεβαζεις το κοκκινο χιονι,το ξεζιπαρεις,ανοιγεις το exe αρχειο που περιεχει,πατας το λογισμικο που εχεις τωρα*,και επομενο,το βαζεις σε DFU MOde με τις οδηγιες που σου λεει και τελος.Τα υπολοιπα γινονται μονα τους!

Ολα αυτα ειναι για την 3.0.Μην γινει κανα μπεδερμα.

*Ποιο λογισμικο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα την 3.0 GM ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο isidorosr20595 meta ekana restore απο το itunes και κατεβηκε η κανονικη και στο τελος jailbreak με το redsnow.αυτα που ειχα τα εχασα γιατι δεν εκανα backup επειδη ειχα διαβασει οτι καποιοι ειχαν προβληματα μετα το restore απο backup που ειχαν κανει απο την 2.2.1

για το redsnow απλα το κατεβαζεις το ανοιγεις και κανεις οτι λεει,απλο.

Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα την 3.0 GM ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο isidorosr20595 meta ekana restore απο το itunes και κατεβηκε η κανονικη και στο τελος jailbreak με το redsnow.αυτα που ειχα τα εχασα γιατι δεν εκανα backup επειδη ειχα διαβασει οτι καποιοι ειχαν προβληματα μετα το restore απο backup που ειχαν κανει απο την 2.2.1

για το redsnow απλα το κατεβαζεις το ανοιγεις και κανεις οτι λεει,απλο.

Εγω ειμαι αυτος!:D:up::bow::respect:(respect!:lol:)

Αυτο με το Restore που εκανες το ειχα αναφερει εγω;Δεν θυμαμαι καθολου.Ειχα στο νου μου να το αναφερω.Το ειχα κανει εγω,oταν περιμενα την Jailbreak.

αυτα που εχω αποθηκευσει εως τωρα θα χαθουν με το jailbreak?

Ναι,αν δεν κανεις backup.

Ξεχασα να το αναφερω πριν!(ειδες nervous;κανω τροποποιηση!)

Link to comment
Share on other sites

ποιο λογισμικο εχω τωρα? να φανταστω ενοεις ποιο λογισμικο για το ipod..? το itunes νομιζω ειναι η απαντηση.. δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο ακομα με την συσκευη..
Link to comment
Share on other sites

η *αλακια ειναι οτι δεν μπορω να τα κανω τωρα γιατι γραφω απο την δουλεια (φτου μου και ντροπη μου) οποτε θα τα δοκιμασω το βραδυ στο σπιτι και θα σου πω αποτελεσμα..ελπιζω να συνεχισω να εχω ipod :)
Link to comment
Share on other sites

ποιο λογισμικο εχω τωρα? να φανταστω ενοεις ποιο λογισμικο για το ipod..? το itunes νομιζω ειναι η απαντηση.. δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο ακομα με την συσκευη..

Settings-General-Info.Δες και πες μας,αν και ειμαι 100% σιγουρος πως εχεις την 2.2.1.

Link to comment
Share on other sites

ααα ναι ναι την 2.2.1 εχω..

Ωραια!(ημουν σιγουρος!)

Το μονο που σου μενει ειναι να κατεβασεις το κοκκινο χιονι και ενα λογισμικο απο το ιντερνετ,οποιο να΄ναι για να μπορεις να το βαλεις στο κοκκινο χιονι οταν σου πει πιο λογισμικο χρησιμοποιεις τωρα.

Κατεβασε το 2.2.1,επειδη χρησιμοποιες αυτο,για να μην γινει κανενα μπεδερμα με το exe και στο καταστρεψει(οχι πως δεν φτιαχνετε).

Γυρω στα 220 MB ειναι.Το πολυ σε 2,30 ωρες θα το εχεις κατεβασει.Το κοκκινο χιονι(redsn0w)δεν ειναι πανω απο 10 ΜΒ και δεν χρειαζεται εγκατασταση!

Link to comment
Share on other sites

αυτη η διαδικασια ειναι για το jailbreak για την 3.0 σωστα? (το 2.2.1 σκετο απο που το κατεβαζω?)

 

 

την 3.0 απο που την κατεβαζω δωρεαν?

 

(feel free να με βρισεις να θες :X)

Link to comment
Share on other sites

αυτη η διαδικασια ειναι για το jailbreak για την 3.0 σωστα? (το 2.2.1 σκετο απο που το κατεβαζω?)

 

 

την 3.0 απο που την κατεβαζω δωρεαν?

 

(feel free να με βρισεις να θες :X)

Γιατι να σε βρισω ρε;!:lol:Πλακα κανω.

Tην 2.2.1 απο εδω: http://ipodtouchgamess.blogspot.com/2008/12/ipod-touch-firmware-22-download-links.html (πως βαζω:να εμφανιζετε το εδω,να παταω και να με πηγαινει σε σελιδα)

Την 3.0 απο εδω: http://download.digiex.net/Apps/iphone-ipod/iPodTouch%202G%203.0%20Gold%20Master%20Final%20-%20iPod2,1_3.0_7A341_Restore.zip

Σελιδα 99.Ειναι δικο post το link:up:

Link to comment
Share on other sites

THANX θα το δοκιμασω σε λιγες ωρες και θα σου πω πως πηγε..

εχω την εντυπωση πως θα κανω παρτυ μετα με την συσκευη που θα εχω..

αρκει να μαθω και πως θα κατεβαζω δωρεαν εφαρμογες στην συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

THANX θα το δοκιμασω σε λιγες ωρες και θα σου πω πως πηγε..

εχω την εντυπωση πως θα κανω παρτυ μετα με την συσκευη που θα εχω..

αρκει να μαθω και πως θα κατεβαζω δωρεαν εφαρμογες στην συνεχεια

Aς στο πω και αυτο:(:rolleyes::)

Πηγαινεις στο cydia,το εικονιδιου του jailbreak που δημιουργηται(χωρις αυτο δεν εχεις τιποτα!).

Πατας Manage,Sources,Edit,Add,γραφεις cydia.hackulo.us,Αdd Source.

Aν θελεις εγκαταστεις και το Instalous που κατεβασεις και εγκατασεις κατευθειας apps&games στο ιΤouch σου!

Link to comment
Share on other sites

απο email ναι,τα ανοιγει.

αλλίως δοκιμασε το documents απο cydia.

 

Φιλε μου επειδη δε ξερω και πολλα.... Αν του περασω pdf αρχεια μεσω υπολογιστη, όπως είναι απο την κατασκευη του, τα διαβαζει ?

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη δε ξερω και πολλα.... Αν του περασω pdf αρχεια μεσω υπολογιστη, όπως είναι απο την κατασκευη του, τα διαβαζει ?

Κοίτα. Μιας και είσαι ακόμα στα πρώτα σου βήματα με το iphone, ο πιο απλός τρόπος ειναι να στείλεις στον εαυτό σου με email τα pdf και να τα δείς μέσα απο την εφαρμογή mail.

Με λίγα λόγια, τα pdf τα βλέπει απο μαμά, αλλα αν θες να τα περάσεις απευθείας είναι άλλος ο τρόπος, με extra εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα καλο προγραμμα που να μετατρεπει το ipod σε εξωτερικο σκληρο?

ειδα οτι υπαρχουν αρκετα μεσω wifi...κανενα με usb υπαρχει?

απο αυτα που εχετε δοκιμασει ποιο ειναι το καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, προσπαθω να βαλω την 3.0 στο ipod μου..

 

κατεβαζω την 3.0 και ακολουθω τις παρακατω οδηγιες:

 

"Unzip the file you downloaded then:

 

1.- Open iTunes (8.2 works best)

2.- Connect your iPhone.

3.- Sync it (it will do the backup automatically).

4.- Press and hold the ctrl key (alt if you're on a mac) and click the Update button.

5.- Select the IPSW file that you just downloaded

 

Your upgrade should be done in about 10-15 minutes."

 

εκει που λεει να πατησουμε update (στο itunes φανταζομαι) κρατωντας πατημενο το ctrl, το κανω αλλα δεν γινεται τπτ..

 

τι παιζει να κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...