Jump to content

Sygic vs Garmin vs Route66 vs Nokia Maps vs MLS Destinator


EWS
 Κοινοποίηση

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για s60?  

523 members have voted

  1. 1. Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για s60?

    • Sygic Mobile GPS
      89
    • Garmin Maps Mobile XT
      316
    • Route 66
      51
    • Nokia Maps
      52
    • MLS Destinator
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θεμα αυτο ειναι ακομα αστοχο κατα τη γνωμη μου καθως τα δυο πρωτα προγραμματα ακομα εξελισσονται και δεν εχουμε ακομα ακριβη αποψη.παντως το route66 ειναι εκτος συναγωνισμου λογω ελλειπεστατου χαρτη για εκτος Αθηνα φυσικα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον aristotelis αλλά ψηφίζω sygic μόνο και μόνο για το ακριβές στίγμα και τους αναλυτικούς-ελληνικούς χάρτες..
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

παντως απο οτι βλεπω απο την ψηφοφορια ολοι Αθηναιοι ειναι που ψηφισαν.

 

Γιαυτό και το Route66 είναι μπροστά;):D

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

το Garmin Mobile XT ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι στιγμης...

 

υποψην οτι ζω στο εξωτερικο και εκτος του οτι μου ειναι υπερπολυτιμο με εχει εντυπωσιασει καθως εχει μεχρι και το διπλανο σουπερ μαρκετ με τηλεφωνα, το φαρμακειο, το βενζιναδικο της γειτονιας, δεν κανει λαθος στον υπολογισμο της διαδρομης και εχει ακριβες στιγμα.

 

ακομη και εκτος πολης εχει απιστευτες λεπτομερειες... δεν νομιζω οτι καποιος μπορει να μεινει παραπονεμενος απο αυτο το προγραμμα... τι αλλο να περιμενει δηλαδη απο ενα προγραμμα που τρεχει στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

το garmin εχει απολυτο χαρτη αλλα το sygic εχει παρα πολυ ωραια εμφανιση στη πλοηγηση στο μενου και στην ταχυτητα του σαν προγραμμα.οποτε λεω να περιμενουμε πριν παρουμε αποφαση
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια Garmin γιατι:

Πληρης Χαρτης (Ελλαδα - Ευρωπη)

Συμβατο με Ενσωματωμενο GPS

Ευκολο στην Χρηση

 

το garmin εχει απολυτο χαρτη αλλα το sygic εχει παρα πολυ ωραια εμφανιση στη πλοηγηση στο μενου και στην ταχυτητα του σαν προγραμμα.οποτε λεω να περιμενουμε πριν παρουμε αποφαση

 

Για το Sygic εχεις δικο αλλα ειναι ΠΟΛΥ σπαστικο αυτο με τις συχνες αποσυνδεσεις του GPS :mad:

Αν διορθωθει και αυτο με την αναγνωριση του εσωτερικου GPS τοτε το ξανασυζηταμε.

 

Προς το παρον το Garmin για εμενα ειναι κορυφαιο ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το Ν73. Σκεφτομαι να παρω ενα gps receiver αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα. Με ενδιαφερει μονο η Ελλαδα και κυριως η Αττικη. Μπορειτε να μου πειτε ποιο απο ολα ειναι το καλυτερο (Route 66, Garmin, Nokia Maps κτλ)?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις καλυτερα μια ξεχωριστη συσκευη;

 

Γιατι θα μου ερθει πιο ακριβα... Αφου ηδη εχω ενα καλο κινητο, δεν θα ταν καλυτερο να παρω μονο ενα gps receiver?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα μου ερθει πιο ακριβα... Αφου ηδη εχω ενα καλο κινητο, δεν θα ταν καλυτερο να παρω μονο ενα gps receiver?

 

Εγω εχω το N82, αλλα πολυ μικρη η οθονη για να κανεις κατι καλο. Αν θα παρεις gps receiver μαλλον θα το χρειαζεσαι το GPS, σωστα; Τοτε θα ηταν καλυτερη μια ξεχωριστη συσκευη. Φυσικα αν εσενα σε ικανοποιει, τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το N82, αλλα πολυ μικρη η οθονη για να κανεις κατι καλο. Αν θα παρεις gps receiver μαλλον θα το χρειαζεσαι το GPS, σωστα; Τοτε θα ηταν καλυτερη μια ξεχωριστη συσκευη. Φυσικα αν εσενα σε ικανοποιει, τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα!:)

 

Δικιο εχεις... Τι να πρωτοδεις σ αυτη τν οθονουλα?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Για το Sygic εχεις δικο αλλα ειναι ΠΟΛΥ σπαστικο αυτο με τις συχνες αποσυνδεσεις του GPS :mad:

Αν διορθωθει και αυτο με την αναγνωριση του εσωτερικου GPS τοτε το ξανασυζηταμε.

 

Προς το παρον το Garmin για εμενα ειναι κορυφαιο ;)

 

Δηλαδή, το πρόβλημα είναι ότι δεν αναγνωρίζει το εσωτερικό GPS (του Ν95) ή το ότι έχει αποσυνδέσεις ?? Το ρωτάω γιατί εμένα, αν εξαιρέσω ότι αρχεί κάπως μέχρι να βρει δορυφόρο, το sygic μέσα στο κινούμενο αμάξι εντός πόλης δεν έχει χάσει σήμα όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει... Και το εσωτερικό GPS του κινητού το βρήκε από την αρχή αμέσως χωρίς καν να έχω ενεργοποιήσει χάρτες... :worry: :worry:

 

Ένα θέμα επίσης που πρέπει να βαρύνει στην απόφασή μας είναι η αντοχή της μπαταρίας... Ποιό από τα τέσσερα προγράμματα είναι πιο "ελαφρύ" σε πόρους συστήματος και μνήμης, ούτως ώστε να τρώει λιγότερη ενέργεια από το κινητό (πχ. όταν είσαι με μηχανή ή στο δρόμο αυτό είναι σημαντικό, γιατί.... δεν υπάρχει παντού και πάντα ο φορτιστής αυτοκινήτου.... :rolleyes: )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Sygic γιατί το Garmin μετά την εγκατάσταση του σε Ν81,Ν82 κλπ. κρατάει τη # πατημένη σε όλο το κινητό και δε μπορούμε να γράψουμε ούτε μηνύματα!!
Link to comment
Share on other sites

Sygic γιατί το Garmin μετά την εγκατάσταση του σε Ν81,Ν82 κλπ. κρατάει τη # πατημένη σε όλο το κινητό και δε μπορούμε να γράψουμε ούτε μηνύματα!!

 

Τι εννοεις "κραταει τη # πατημενη σε ολο το κινητο"? :confused:

Link to comment
Share on other sites

H # σε όσα series 60 δεν έχουν το πλήκτρο με το μολυβάκι, χρησιμοποιείται σαν μαρκάρισμα. Αν εγκαταστήσεις το Garmin, δημιουργείται ένα conflict, το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα σε όποιο μενού και αν είσαι, το κινητό να συμπεριφέρεται σα να είναι μόνιμα πατημένη η #. Αν πας δηλαδή στην έκθεση και κινείσαι πάνω και κάτω, όλα τα αντικείμενα θα μαρκάρονται.
Link to comment
Share on other sites

H # σε όσα series 60 δεν έχουν το πλήκτρο με το μολυβάκι, χρησιμοποιείται σαν μαρκάρισμα. Αν εγκαταστήσεις το Garmin, δημιουργείται ένα conflict, το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα σε όποιο μενού και αν είσαι, το κινητό να συμπεριφέρεται σα να είναι μόνιμα πατημένη η #. Αν πας δηλαδή στην έκθεση και κινείσαι πάνω και κάτω, όλα τα αντικείμενα θα μαρκάρονται.

 

Αν ειναι ετσι οντως ειναι μεγαλο μειονεκτημα.και δεν λεει να κανεις απεγκατασταση το προγραμμα καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

H # σε όσα series 60 δεν έχουν το πλήκτρο με το μολυβάκι, χρησιμοποιείται σαν μαρκάρισμα. Αν εγκαταστήσεις το Garmin, δημιουργείται ένα conflict, το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα σε όποιο μενού και αν είσαι, το κινητό να συμπεριφέρεται σα να είναι μόνιμα πατημένη η #. Αν πας δηλαδή στην έκθεση και κινείσαι πάνω και κάτω, όλα τα αντικείμενα θα μαρκάρονται.

 

Πριν απο μερικες ημερες ειχες πει οτι κλεινεις με καποιο tasks manager ενα αρχειο tasks και μετα ειναι ολα οκ μπορεις να μου το θυμισεις γιατι θα μου χρειαστει στο μελλον :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες ημερες ειχες πει οτι κλεινεις με καποιο tasks manager ενα αρχειο tasks και μετα ειναι ολα οκ μπορεις να μου το θυμισεις γιατι θα μου χρειαστει στο μελλον :)

 

Οκ για λιγο ,γιατι ξεκιναει παλι απο μονο του .

Μιλαμε για το TSRAutoStart.exe

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...