Jump to content

Metallica


thePRODIGY
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ;  

40 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το καλύτερο τραγούδι του άλμπουμ;

    • That was just your life
      4
    • The end of the line
      0
    • Broken, beat & scarred
      1
    • The day that never comes
      20
    • All nightmare long
      5
    • Cyanide
      0
    • The Unforgiven III
      8
    • The Judas kiss
      0
    • Suicide & Redemption
      1
    • My apocalypse
      1


Recommended Posts

:down::down:

Τώρα το κατεβάζω. Χωρίς να είμαι μεγάλη φαν, απλά μερικά κομμάτια τους μου αρέσουν, είπα να το ακούσω να δω τι παίζει.

 

Μια γεύση που πήρα από το Cyanide, δεν μου άρεσε καθόλου :down:

 

να φανταστω τα κομματια που ξερεις και που σ'αρεσουν ειναι μερικα απο τα πιο μετρια τους οπως τα σουπερ εμπορικα unfrgvn & nothing else matters

:down:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως ο Hetfield έχει χαλάσει πολύ...Το ίδιο και ο Halford.Φωνητικά ο Bruce απέμεινε....

Ο Lars ποτέ δεν ήταν κάτι αξιόλογο ως drummer οπότε..

 

Όπως προείπα,καλό album :D

 

@the prodigy

 

Όχι και μέτριο το unforgiven....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κατεβάζω. Χωρίς να είμαι μεγάλη φαν, απλά μερικά κομμάτια τους μου αρέσουν, είπα να το ακούσω να δω τι παίζει.

 

Μια γεύση που πήρα από το Cyanide, δεν μου άρεσε καθόλου :down:

Πάντως αν περιμένεις κάτι "εύπεπτο", πολύ φοβάμαι ότι δεν θα σου αρέσει ο δίσκος. :)

Link to comment
Share on other sites

οταν ακουσα το album πρωτη φορα, δεν ενθουσιαστηκα...αλλα οσο πιο πολυ τ'ακουω, τοσο πιο πολυ μ'αρεσει:happy:

ξεχωρισα "that was just your life", "broken, beat and scarred" και το "unforgiven III" το οποιο συμπληρωνει την τρομερη τριλογια...

 

metallica, welcome home:)

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

:down::down:

 

να φανταστω τα κομματια που ξερεις και που σ'αρεσουν ειναι μερικα απο τα πιο μετρια τους οπως τα σουπερ εμπορικα unfrgvn & nothing else matters

:down:

 

+fade to black, wherever i may roam και κάποια άλλα που δεν θυμάμαι τίτλους.

 

Όπως είπα, δεν είμαι φαν. Λογικό λοιπόν είναι να μην έχω δώσει βάση σε όλη τη δισκογραφία τους για να ξέρω (κι ούτε με νοιάζει). Τα τραγούδια που ξέρω, έτυχε να τα κατεβάσω, να τα ακούσω και να μου αρέσουν. Απλό.

 

 

Πάντως αν περιμένεις κάτι "εύπεπτο", πολύ φοβάμαι ότι δεν θα σου αρέσει ο δίσκος. :)

 

 

Θα δούμε...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω για τον Hetfield.. ειναι απο τους καλυτερους φωνητικα δισκους οπως εχω γραψει.. Τι περιμενετε? να ουρλιαζει σαν μεθυσμενος 20αρης? :p

 

Οσον αφορα τον Lars, πρεπει να του εκατσε καπως που παρατησε τις ασυμμετρες πρωτοβουλιες και αρχισε να παιζει με παλιους thrash ρυθμους :rolleyes:

 

Μεχρι τις 12 Σεπτεμβρη παντως, δεν μπορει κανεις να πει παραπανω.. Η ποιοτητα δεν ειναι η καλυτερη ενω ο θορυβος στον ηχο ισως ειναι αποτελεσμα κακου ριπαρισματος και οχι μιξης.

 

Ειδομεν.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το νεο αλμπουμ. Μαρεσε σε γενικες γραμμες. Καποια σημεια ξινιζουν αλλα γενικα ωραιο ειναι. Αν και δεν νομιζω ειναι album που θα ακουγεται σε 1-2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν νομιζω οτι ειναι ενα αλμπουμ που θα ακουγεται σε 1-2 χρονια, ηθελα να γραψω. Ξεχασα το 'οτι' :p
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θα το παιζει και το ΜΑΝΤ, σιγουρα.

Μεις θα το αγαπαμε και θα το ξεθαυουμε συχνα πυκνα ομως ευελπιστω. Ο χρονος θα δειξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω για τον Hetfield.. ειναι απο τους καλυτερους φωνητικα δισκους οπως εχω γραψει.. Τι περιμενετε? να ουρλιαζει σαν μεθυσμενος 20αρης? :p

 

Οσον αφορα τον Lars, πρεπει να του εκατσε καπως που παρατησε τις ασυμμετρες πρωτοβουλιες και αρχισε να παιζει με παλιους thrash ρυθμους :rolleyes:

 

Μεχρι τις 12 Σεπτεμβρη παντως, δεν μπορει κανεις να πει παραπανω.. Η ποιοτητα δεν ειναι η καλυτερη ενω ο θορυβος στον ηχο ισως ειναι αποτελεσμα κακου ριπαρισματος και οχι μιξης.

 

Ειδομεν.

 

MAKAPI NA EXEIS DIKIO

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις άκουσα συνοπτικά τα τραγούδια...Η πρώτη εντύπωση είναι ομολογώ απογοητευτική...Έπειτα και από τα σχόλια που είχα ακούσει περίμενα κάτι καλό,όχι κάτι μέτριο...Τα τραγούδια τους είναι σχεδόν ίδια,εκτός από το unforgiven 3,το οποίο μου άρεσε αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με τα προηγούμενα 2...Άκουσα κάποια ακόμα καλά τραγουδάκια βέβαια,αλλά και κάποια απαίσια και άρυθμα...Βέβαια όλα αυτά μετά από ένα γρήγορο άκουσμα...Περισσότερα όσο περνάει ο καιρός...Πάντως μου έδωσε την εντύπωση ότι έβγαλαν ένα δίσκο για να βάλουν κανα γράγκο παραπάνω πριν βγούν στη σύνταξη!!!!!

 

ΥΓ.Μην με φάτε,και εγώ είμαι πορωμένος με το συγκρότημα και φυσικά εξακολουθώ να είμαι...Για μένα μοιράζεται την πρώτη θέση με τους Guns N Roses...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

All Nightmare Long,The Day that never comes,The Unforgiven III,The end of the line.

 

Εξαιρετικά κομμάτια κατ εμέ,οπότε διαφωνώ πως το album είναι απογοητευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανένα κομμάτι δεν το θεωρώ κομματάρα(όπως τα Master of Puppets,Enter Sandman κτλ)...Το The Day That Never Comes όντως είναι καλό τραγούδι,το The End Of The Line μέτριο ενώ το All Nightmare Long ενώ αρχίζει πολύ καλά μετά θεωρώ ότι χαλάει...Γενικά για μένα το album κινείται σε μέτρια επίπεδα...Και με αυτά που άκουσα περίμενα περισσότερα...

 

ΥΓ.Δεν είπα ότι είναι απογοητευτικό ή ίσως δεν το διατύπωσα σωστά...Απογοήτευσε τις προσδοκίες μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις άκουσα συνοπτικά τα τραγούδια...Η πρώτη εντύπωση είναι ομολογώ απογοητευτική...Έπειτα και από τα σχόλια που είχα ακούσει περίμενα κάτι καλό,όχι κάτι μέτριο...Τα τραγούδια τους είναι σχεδόν ίδια,εκτός από το unforgiven 3,το οποίο μου άρεσε αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με τα προηγούμενα 2...Άκουσα κάποια ακόμα καλά τραγουδάκια βέβαια,αλλά και κάποια απαίσια και άρυθμα...Βέβαια όλα αυτά μετά από ένα γρήγορο άκουσμα...Περισσότερα όσο περνάει ο καιρός...Πάντως μου έδωσε την εντύπωση ότι έβγαλαν ένα δίσκο για να βάλουν κανα γράγκο παραπάνω πριν βγούν στη σύνταξη!!!!!

 

Αν ενα συγκροτημα μπορει να σταματησει τωρα και να ταϊσει τα τρισεγγονα του, αυτο ειναι οι κυριοι για τους οποιους μιλαμε τωρα. Αντι να ψαχνουν εταιρειες διανομης κτλ, σας θυμιζω οτι αποφασισαν - ετσι απλα - να αγορασουν ολοκληρωτικα τα δικαιωματα του ντοκιμαντερ "Some Kind Of Monster" - και αυτο ως ενα μικρο παραδειγμα του πλουτου που κατεχουν. Αρα οχι, δεν ειναι για τα λεφτα.

 

Οντως δινει την εντυπωση οτι υπαρχουν 1-2 νοτες επαναλαμβανομενες αλλα ποιος ρεαλιστης θα μπορουσε να περιμενει ενα νεο MOP ή AJFA? Οι στιχοι επισης ειναι απλοϊκοι σε συγκριση με το παρελθον ομως εχουν μια σημαντικη διαφοροποιηση.. ειναι παρα πολυ προσωπικοι.

 

Πιστευω παντως οτι ο συγκεκριμενος δισκος δεν θα πρεπει να περιοριστει αναμεσα στους φανατικους των Metallica. Ειναι αρκετα καλος απλα οχι τοσο καλος οσο καποιος απαιτητικος (και συναμα ονειροπολος) θα περιμενε.

 

Οπως και στο Load/Reload, ενα "αριστουργημα" εαν το εβγαζε ενα οποιοδηποτε αλλο συγκροτημα - και - μια μετριοτητα (σιγουρα πολυ καλη μετριοτητα) επειδη ακριβως το εβγαλαν οι Metallica.

 

Το σιγουρο ειναι οτι οταν ερθουν ξανα στην Ελλαδιτσα μας, θα τρεξουμε να αγορασουμε το εισιτηριο γνωριζοντας οτι θα μας προσφερουν 2,5 γεματες ωρες χτυπηματος και καψιματος :p και οσοι ειχαν παει στο προσφατο Rockwave, το γνωριζουν καλα.

 

Γνωμη μου :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά...Μετριότητα για τους Metallica...Αλλά με κριτήριο τα τραγούδια που έχουν βγάλει είναι μετριότητα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τη μία φορά που το άκουσα μου φάνηκε αρκετά καλό.Μου φαίνεται είναι ο δίσκος που θα έπρεπε να είχαν βγάλει μετά το Reload.Kάλλιο αργά παρά ποτέ πάντως..
Link to comment
Share on other sites

this was just my life, end of the line, day that never comes, suicide and redemptions, unforgiven III τα αγαπημενα μου
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωι πρωι το αγορασα.

Φοβερη η digi pack εκδοση αλλα προτεινω την κανονικη, λογω καλτερης ευχρηστιας και φορητοτητας

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συνεντευξη των Metallica για το μελλον και αλλα φλεγοντα θεματα.

:cool:

 

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον link :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον link :)

 

+1 thanks man

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...