Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Αυτή την έκδοση ξεπεράστικε το πρόβλημα που είχε και έκανε disconnect απο τους δορυφόρους;
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε Αυτή την έκδοση ξεπεράστικε το πρόβλημα που είχε και έκανε disconnect απο τους δορυφόρους;

 

nai..:D

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και μιλήσαμε για το εσωτερικό gps, Ν73 δεν έχεις; Ή μήπως προετοιμάζεσαι για το Ν82; :) ;)

 

Μάλλον αυτό είναι mirror.

Έτσι δεν είναι gianpithio???? :lol::p:p

 

Για ενα φιλο ρωταω που εχει το Ν95 και θα του το περασω.

 

Οσο για εμενα εχω κανει προπονηση στο Ν73 μου με το sygic και garmin :lol: οταν ειναι να κλειδωσει το gps δεν ξερω τι γινεται :(

 

Οταν παρω το Ν82 θα ειναι τα πρωτα προγραμματα που θα περασω, ευτυχως κοντευουν οι μερες μεχρι της 10 φεβρουαριου θα το εχω :food: :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Όταν με το καλό κυκλοφορήσει κάποιος νέος χάρτης, άξιος λόγου, θα ενημερώσω το πρώτο πόστ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση σχετικά με την κατανάλωση ισχύος.. παρατηρώ ότι με την χρήση του προγράμματος ο χρόνος εκφόρτισης της μπαταρίας στο N95 μειώνεται δραματικά.. το έχει παρατηρησεί και κανείς άλλος αυτό το γεγονός?

 

μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο sygic που εξοικονομεί ενέργεια???

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση σχετικά με την κατανάλωση ισχύος.. παρατηρώ ότι με την χρήση του προγράμματος ο χρόνος εκφόρτισης της μπαταρίας στο N95 μειώνεται δραματικά.. το έχει παρατηρησεί και κανείς άλλος αυτό το γεγονός?

 

μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο sygic που εξοικονομεί ενέργεια???

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

yparxi rrythmisi,omos einai logiko na symbi auto me th mpataria,ean to xrisimopois synexia pare ena fortisti aytokinitou,edw to ppc kai den exei megalh diarkia.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ibiza2003 που ειναι η επιλογη που λες? μεσα στης ρυθμισεις/ ρυθμισεις οθονης/ .. και κατεβαζεις την φωτεινοτητα? :)

 

Edit

Και μεσα στης προσθετες ρυθμισεις βλεπω την επιλογη χαμηλο GPS και καποιες αλλες επιλογες παρακατω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@ibiza2003 που ειναι η επιλογη που λες? μεσα στης ρυθμισεις/ ρυθμισεις οθονης/ .. και κατεβαζεις την φωτεινοτητα? :)

 

rythmiseis/prosthetes rythmiseis/epomeno/diax.energias.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιο έχεις; Το ρωσικό ή το υπογεγραμμένο; Γιατί εγώ με το ρωσικό, μία και μοναδική φορά που το χρσημοποίησα με τον εσωτερικό δέκτη του Ε90, μου έκανε 2-3 αποσυνδέσεις αλλά χωρίς να το πειράξω έβρισκε το σήμα μόνο του. Αλλά πιστεύω οτι δεν φταίει η εφαρμογή αλλά ο εσωτερικός δέκτης του Ε90. Δεν το έχω βλέπετε και σε ιδιαίτερη εκτίμηση.

 

Μάλλον, μαζί με το απλό Ν95, ίσως είναι οι συσκευές με τον πιο μούφα δέκτη GPS που έχει φορεθεί ποτέ σε συσκευή. Πάντα, όποια συσκευή και αν χρησιμοποιώ, έχει δεν έχει αυτή εσωτερικό δέκτη, έχω ενεργοποιημένο το LD-3W της Nokia και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το ρωσσικο γιατι γενικα προτιμω τις εκδοσεις με κωδικο παρα τις σπασμενες για λογους λειτουργικοτητας.μολις το εβαλα δουλευε μια χαρα και εβρισκε αμεσως δορυφορους.αν εχανε τη συνδεση την εβρισκε αμεσως.τωρα εκτος του οτι κανει αρκετη ωρα να βρει δορυφορους (στιγμα δηλαδη γιατι δορυφορους αρχιζει και βρισκει αμεσως) αμα ξεσυνδεθει δε ξανασυνδεεται.μαλλον θα το απεγκαταστησω και θα το ξαναβαλω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θέλω,

 

Έκανα την εγκατάσταση Νούμερο 1 και έχω βάλει στην κάρτα τον φάκελο και μέσα στον φάκελο έχω βάλει και τον χάρτη μαζί με τα grc και μου λέει όταν ανοιγώ την εφαρμογή ότι δεν υπάρχει χάρτης. Καμία ιδέα έχετε

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θέλω,

 

Έκανα την εγκατάσταση Νούμερο 1 και έχω βάλει στην κάρτα τον φάκελο και μέσα στον φάκελο έχω βάλει και τον χάρτη μαζί με τα grc και μου λέει όταν ανοιγώ την εφαρμογή ότι δεν υπάρχει χάρτης. Καμία ιδέα έχετε

 

paidia i odigies einai safestates,TON FAKELO MAPS TON BAZOUME XORIA KAI OXI MESA STON FAKELO SYGIC.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

exo n82 kai katebasa apo 11 selida.bazo kanonika tous dio fakelous stin karta mnimis ksexorista maps kai sygic episis kai setting.ini sto sygic kai .mlm sto maps xima o grc einai mesa sto maps me fakelo auto. meta kano egkatastasi sto programa kai otan to anoigo apo tis efarmoges mou anabosbinei h othonh kai telos. ti mporei na ftaiei??? euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει προγραμμα και χαρτες αλλα εχω σκυλομπερδετει με την εγκατασταση! μηπως θα μπορουσε να μου στειλει καποιος ενα guide (αν υπαρχει?). Εχω το Ν82.
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει προγραμμα και χαρτες αλλα εχω σκυλομπερδετει με την εγκατασταση! μηπως θα μπορουσε να μου στειλει καποιος ενα guide (αν υπαρχει?). Εχω το Ν82.

 

Φίλε μου είναι πανεύκολο. Απορώ πώς μπερδεύτηκες. :confused:

 

Δες εδώ. Προτείνω να ξεκινήσεις από την αρχή.

Ακολούθησε τις οδηγίες για την "Εγκατάσταση 1". Κατέβασε όλα τα αρχεία που αναφέρονται μέσα σε αυτή την ενότητα (όχι αυτά που λέει στην "Εγκατάσταση 2") και κατέβασε και αυτό που λέει στο τέλος του post "Συνημμένα αρχεία".

 

Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες που αναφέρονται και θα τα καταφέρεις.

Κι εγώ το Ν82 έχω και το έχω εγκαταστήσει. Είναι απίστευτη εφαρμογή. :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα ελεγα περισσοτερο οτι δεν εχω καταλαβει πως να κανεις sign την εφαρμογη. Τεσπα θα το ψαξω, σε ευχαριστω.
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

exo n82 kai katebasa apo 11 selida.bazo kanonika tous dio fakelous stin karta mnimis ksexorista maps kai sygic episis kai setting.ini sto sygic kai .mlm sto maps xima o grc einai mesa sto maps me fakelo auto. meta kano egkatastasi sto programa kai otan to anoigo apo tis efarmoges mou anabosbinei h othonh kai telos. ti mporei na ftaiei??? euxaristo.

 

Στο 1 ποστ γραφει αναλυτικα τι πρεπει να κανεις, κανε οτι λεει εκει αφου πρωτα κανεις πληρη απεγκατασταση τα προηγουμενα αρχεια :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να συμφωνήσω με όλους όσους λένε οτι το sigic ειναι απο τα πιο ΟΜΟΡΦΑ, και γρήγορα προγράμματα πλοήγησης,

 

Αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να το εμπιστευτώ,

χτες που ήμουν πάνω στην Βασ. Σοφίας, του είπα να με πάει στην ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ, και αντι να με φέρει απο βασ. σοφίας, να βγω στην ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ, και μετα στην λεοφ. μαραθώνος, (και ενώ του είχα πει να αποφύγει τα διόδια... προφανώς της αττικής οδού) με πήγαινε απο κάτι δρόμους... δεν ξέρω....

 

το "αποφυγή" διοδίων καταρχήν λειτουργει όταν του λές ΝΑΙ?

 

μοίπως φταίει οτι εγώ είχα την παλιά version του sigic και απλά εγκατέστισα την καινούργια και άφησα τους χάρτες ώς έχει?

 

 

επίσης, νομίζω πως είναι πολύ ασταθές πρόγραμμα...

δηλαδή, όταν είσαι σταματημένος στα φανάρια, σου λέει οτι πάς με 5-6 χλμ, και αρχίζει και δίχνει οτι κάνεις κύκλους...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριεσ?

1ον ζοθμαρει με τα 123....9 αλλα και εκει δεν ειναι το καλυτερο ζοομ οπςσ οταν μεγενθηνεις σφου εχεις επιλεξει διαδρομη....

μηπςσ υπαρχει καποιοσ αλλοσ τροποσ?

2ον οταν βαλω τον μεγαλο χαρτι, κολαει παρα πολυ! κανει 2 ςρεσ δεν υποφερετε.. με εσας το ιδιο συμβαινει?

3ον αν επιλεξς εναν προορισμο μετα πως το ξετσεκαρο?

γιατι μετα καθε φορα το μονο που μπορς να κανς ειναι να επιλεκσς τον τελικο προορισμο και αγαναχταω.....

 

αυτα μεχρι τςρα ευχαριστω//...

α! χρηση του με νοκια ν82

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριεσ?

1ον ζοθμαρει με τα 123....9 αλλα και εκει δεν ειναι το καλυτερο ζοομ οπςσ οταν μεγενθηνεις σφου εχεις επιλεξει διαδρομη....

μηπςσ υπαρχει καποιοσ αλλοσ τροποσ?

2ον οταν βαλω τον μεγαλο χαρτι, κολαει παρα πολυ! κανει 2 ςρεσ δεν υποφερετε.. με εσας το ιδιο συμβαινει?

3ον αν επιλεξς εναν προορισμο μετα πως το ξετσεκαρο?

γιατι μετα καθε φορα το μονο που μπορς να κανς ειναι να επιλεκσς τον τελικο προορισμο και αγαναχταω.....

 

αυτα μεχρι τςρα ευχαριστω//...

α! χρηση του με νοκια ν82

 

Θα σου απαντήσω μόνο στο ότι σου κολλάει με το μεγάλο χάρτη.

Κι εμένα κολλούσε στην αρχή, αλλά έφταιγε το κινητό μου.

Αφού το φορμάρισα (μνήμη τηλ. + κάρτα μνήμης), εγκατέστησα τα πάντα και τώρα δουλεύουν όλα ρολόι, και το Sygic φυσικά πάει σφαίρα.

Ίσως θα πρέπει να το δοκιμάσεις (αφού φυσικά κάνεις τα δέοντα, δηλαδή backup όσων αρχείων χρειάζεσαι κλπ κλπ). ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω μόνο στο ότι σου κολλάει με το μεγάλο χάρτη.

Κι εμένα κολλούσε στην αρχή, αλλά έφταιγε το κινητό μου.

Αφού το φορμάρισα (μνήμη τηλ. + κάρτα μνήμης), εγκατέστησα τα πάντα και τώρα δουλεύουν όλα ρολόι, και το Sygic φυσικά πάει σφαίρα.

Ίσως θα πρέπει να το δοκιμάσεις (αφού φυσικά κάνεις τα δέοντα, δηλαδή backup όσων αρχείων χρειάζεσαι κλπ κλπ). ;)

 

nai file mou den exw problhma me kamia allh efarmogh kai to kinito genika den eixe kanena problhma stis upoloipes meta......

einai 3 hmerwn....

sthn prwth wra mou eixe kanei restart 3 fores akomh kai an empena sthn ekthesh kolouse.....nokia...panta problhmatiki

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Συγκριση χαρτων&εφαρμογων.Σημερα το πρωι απο το χωριο που μενω στην Ημαθια χρειαστηκε να παω Καστορια σε διευθηνση που δεν ηξερα γιατι δεν εχω ξαναπαει στην πολη αυτη.Για να παω εβαλα τον Auto Drive(Garmin) με πηγε μπροστα στην πορτα!!!Επιστροφη εβαλα Sygic...Ηταν για τα μπαζα ο χαρτης τι αναστροφες, τι πηγαινε απο κει μ΄λεγε,ημαρτον δεν μπορουσε να με βγαλει στον κεντρικοτερο κομβο την Εγνατια οδο!!Σε καποιο μερος προς την Κλεισουρα οντως χαθηκα απο δικο μου λαθος.Με ξελασπωσε ο AutoDrive.Μεσα στην πολη ολοι καλοι φενονται επαρχια ομως???Αυτα συγκριτικα.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...