Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια συγνωμη αλλα δεν μπορώ να βρω χάρτη τουρκιας και φευγω για ΠΟΛΗ σε μιαμιση ωρα μηπως τον εχει καποιος να μου το στειλει?

εκδοση Sygic 7.0 σε nokia N82.

Σας ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά παιδιά παίζει η έκδση 7.7 με τον χάρτη των 54ΜΒ? Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή μού ζητάει να επιλέξω χάρτη και δεν τον αναγνωρίζει. Μήπως τελικά πρέπει να γυρίσω στην 7.6? :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά παίζει η έκδση 7.7 με τον χάρτη των 54ΜΒ? Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή μού ζητάει να επιλέξω χάρτη και δεν τον αναγνωρίζει. Μήπως τελικά πρέπει να γυρίσω στην 7.6? :what:

 

Με την 7.71 παίζει μια χαρά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την 7.71 παίζει μια χαρά...

 

Από ό,τι έχω διαβάσει, χρειάζονται κάποιες αλλαγές στο αρχείο .mlm του χάρτη για να παίξει σωστά.

Μήπως ξέρει κανείς ποιες αλλαγές χρειάζονται;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι έχω διαβάσει, χρειάζονται κάποιες αλλαγές στο αρχείο .mlm του χάρτη για να παίξει σωστά.

Μήπως ξέρει κανείς ποιες αλλαγές χρειάζονται;

 

Δεν έκανα καμία αλλαγή και δούλεψε μία χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ πάρα πολύ μαζί του, μου την έσπασε και έβαλα ξανά την έκδοση 7.60 με το χάρτη των 54ΜΒ. Έτσι κι αλλιώς δεν το πολυχρησιμοποιώ το Sygic.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάνο, μόλις σήμερα δοκίμασα το sygic μετά απο πάρα πολύ καιρό (με την έκδοση 7.71) και έμεινα έκπληκτος με το πόσο καλή δουλειά έχει γίνει. Είναι απίστευτα εύχρηστο και ταχύτατο. Δώστου και άλλη ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Παροτο ειναι σε γενικες γραμμες ενα πολυ ολοκληρωμενο προγραμμα, κατι το οποιο με αποτρεπει να χρησιμοποιησω το sygic κ ξαναγυρναω στο garmin καθε φορα ειναι ο τροπος αναζητησης οδων. Το οτι αν ξερεις δηλαδη το ονομα καποιου δρoμου, κ το που περιπου ειναι δε μπορεις να κανεις αναζητηση μονο με το ονομα του δρομου! Συγκεκριμενο παραδειγμα: αν θες καποιον δρομο κοντα στο δελτα του φαληρου, θα πρεπει να ψαξεις κ στο φαληρο, και στον αλιμο, κ οπου αλλου συνορευει! Υπαρχει καποιος τροπος να ψαξουμε σε ολες τις κοντινες πολεις και δεν τον εχω βρει....?

 

Bonus question!

McGuider απο drive εχουν τελικα καμμια διαφορα στις ιδιες εκδοσεις λογισμικου?

Link to comment
Share on other sites

Παροτο ειναι σε γενικες γραμμες ενα πολυ ολοκληρωμενο προγραμμα, κατι το οποιο με αποτρεπει να χρησιμοποιησω το sygic κ ξαναγυρναω στο garmin καθε φορα ειναι ο τροπος αναζητησης οδων. Το οτι αν ξερεις δηλαδη το ονομα καποιου δρoμου, κ το που περιπου ειναι δε μπορεις να κανεις αναζητηση μονο με το ονομα του δρομου! Συγκεκριμενο παραδειγμα: αν θες καποιον δρομο κοντα στο δελτα του φαληρου, θα πρεπει να ψαξεις κ στο φαληρο, και στον αλιμο, κ οπου αλλου συνορευει! Υπαρχει καποιος τροπος να ψαξουμε σε ολες τις κοντινες πολεις και δεν τον εχω βρει....?

 

Bonus question!

McGuider απο drive εχουν τελικα καμμια διαφορα στις ιδιες εκδοσεις λογισμικου?

Χτες το τσέκαρα στο δρόμο και εμένα μου έκανε το άλλο κουλό.Καταρχήν δε με άφηνε να αλλάξω γλώσσα μέσα από το πρόγραμμα και αναγκαζόμουν να βγω έξω από το πρόγραμμα για να αλλάξω γλώσσα και μετά να ξαναμπώ να γράψω την οδό και επίσης σε κάποια φάση εκεί που ήταν να γράψω την οδό, μου έβγαζε νούμερα αντί για γράμματα.Δεν ξέρω τι κόλλημα τρώει.

Πάντως για το Ν95, βλέπω τρελή διαφορά στιν ακρίβεια του στίγματος σε σχέση με το GARMIN.Πολύ καλύτερο με το SYGIC.

Το έχετε προσέξει και εσείς??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με καποιες πρωτες εντυπωσεις νομιζω οτι ειναι γενικα λιγο πιο γρηγορη και πιο σταθρη απο τη προηγουμενη. Η προηγουμενη μια φορα μου ειχε κολλησει και μου ειχε βγαλει ενα σφαλμα αυτη ακομα οχι. Βεβαια αυτη δεν την εχω δοκιμασει ενδελεχως σε σχεση με τη προηγουμενη. Αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ειναι σιγουρα λιγο πιο γρηγορη.
Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω οτι υπαρχουν δυο εκδοσεις του χαρτη των 54mb . Μια σε μορφη .pac που εχει φτιαχτει και δουλευει αψογα και μια σε μορφη φακελου που δουλευει μονο με την εκδοση 7.199. οποτε διαλέγετε και παιρνετε.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι και όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει γιατι έχω φρικάρει.Κάθε φορά που πηγαίνω να φορτώσω κάποιον χάρτη (οποιονδήποτε) μου βγάζει μηνυμα "unexcepted error" και με πετάει έξω απο την εφαρμογή.Αυτό γίνεται με την 7.71 σε Ν82
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του BUG με την επιλογή γλώσσας που περιγράφω πιο πάνω, υπάρχει κάποια λύση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ichrist, κανε απεγκατάσταση, διέγραψε τους φακέλους και κανε εγκατάσταση ξανά από την αρχή. Αν συνεχίζει να σου κάνει το ίδιο, κατέβασε από αλλού τα αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Ολο νεες εκδοσεις ειναι αυτο τοSygic ! Ανεβηκε νεα 7.71.3630 απο BINPDA. Nα δουμε τι λεει κ αυτη
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει πιο καινουργιο build και χωρις προβληματα "φαρμακωμενο" οπως εχει αναφερθει. χεχε
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει πιο καινουργιο build και χωρις προβληματα "φαρμακωμενο" οπως εχει αναφερθει. χεχε

Καλησπέρα,

πάντως και η "φαρμακωμένη" έκδοση όταν της βάλεις πολλά pois βγάζει "unexpected error".

Eαν φορτώσεις πιο λίγα λειτουργεί άψογα.

Ισως να δημιουργεί προβλημα καποιο συγκεκριμένο poi αλλα δεν μπηκα σε διαδικασία να το ψάξω.

Τα pois τα βρήκα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240747&page=6 post 225.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψαγμένοι συμφορουμίτες μια ερώτηση: σε ένα Ε63 έχω περάσει το sygic, έφτιαξα τον κωδικό και πάω να τον περάσω αλλά ότι και να κάνω το qwerty πληκτρολόγιο του Ε63 μου βγάζει μόνο γράμματα και όχι αριθμούς. Έχει βρει κανείς κάποια λύση? Ευχαριστώ προκαταβολικά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε το αρχειο settings.ini με το notepad και προσθεσε μονος σου τα γραμματα - αριθμους που θελεις. Δες το παρακατω αρχειο και θα καταλαβεις..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2214328#post2214328

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε το αρχειο settings.ini με το notepad και προσθεσε μονος σου τα γραμματα - αριθμους που θελεις. Δες το παρακατω αρχειο και θα καταλαβεις..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2214328#post2214328

Μήπως ξέρεις αν το έχει κάνει από τους δικούς μας ήδη γιατί άνοιξα το αρχείο και δεν το πολυέπιασα πως πρέπει να το κάνω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τον mirrorofsorrow το ειχαμε κανει αυτος ασχοληθηκε περισσοτερο γιατι ειχε το Ε90

 

Απλα ανοιξε το settings.ini και προσθεσε τα γραμματα και τους αριθμους που λειπουν. Δες αυτο για το Ε90 και θα καταλαβεις..

 

 

Edit

Δες και το παρακατω link θα σε βοηθησει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171153#post2171153

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...