Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τι ειναι αυτο που πρεπει να γινει? Γιατι αν εννοεις αυτο που ειδα δεν νομιζω...

 

 

Ο συμβατος χαρτης για το sygic 7.5 ειναι της μορφης .pak?

Λοιπον,εγω το εκανα επιτυχώς,θεωρω,και το λεω αυτο γιατι συγκρίνω τον 2008q4 33324KB,(αρχεία 1 )και ο άλλος 97258KB ,(2009),αρχεία 116!Προσπαθησες να το περάσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως το εκανες εχεις βρει προγραμμα μετατροπης?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εγω το εκανα επιτυχώς,θεωρω,και το λεω αυτο γιατι συγκρίνω τον 2008q4 33324KB,(αρχεία 1 )και ο άλλος 97258KB ,(2009),αρχεία 116!Προσπαθησες να το περάσεις?

 

 

Φιλε για να το ληξουμε το ζητημα εδω γιατι το παλικαρι που εχει ανεβασει το συγκεκριμενο τροπο κανει λαθος και γινεται και ερειστικος επισης, διαβασε αυτα που γραφω στα ποστς και θα καταλαβεις που ειναι το λαθος.

 

Εσυ οταν το εκανες βρηκες μια διαφορα στο χαρτη? Να σου πω εγω, οχι....

 

Γιατι? Γιατι πολυ απλα οταν επιλεγεις και με αυτο τον τροπο τον navigreece ανοιγει ο ιδιος grc.pak που ανοιγε και παλια οταν επελεγες το Mcguider...

 

Ανοιγεις τον ιδιο χαρτη.... δοκιμασε το... επελεξε mcguider ή all maps ή οτι αλλο θελεις και μετα επελεξε navigreece

 

και σηκωσε μου εδω δυο screenshots με διαφορες ή πες μου που ειναι οι διαφορες σε ενα μερος της Ελλαδας για να τις δω κιεγω και να σταματησω....

 

Επισης δοκιμασε να σβησεις τον grc.pak απο μεσα και επελεξε το navigreece και πες μου ανοιγει τιποτα? ΟΧΙ

 

 

Και ολα αυτα βεβαια δεν αναφερονται σεσενα αλλα στον τυπο που το εχει κανει και προσπαθω να του εξηγησω που εχει μπερδευτει, αλλα αντι να το καταλαβει μου τη λεει κιολας.

 

-edit ελπιζω να αναφερομαστε και οι δυο στο θεμα που εχει ανεβει στο thegreekz που o santosan δινει το sygic 7.7 με το navigreece 09

Link to comment
Share on other sites

@karlesg

egw symfono apolyta me to skeptiko sou,ean den diagrafi o mikros xarths kai na liturgisi mono o megalos,tote den yparxei aksiopisti dokimi.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για να το ληξουμε το ζητημα εδω γιατι το παλικαρι που εχει ανεβασει το συγκεκριμενο τροπο κανει λαθος και γινεται και ερειστικος επισης, διαβασε αυτα που γραφω στα ποστς και θα καταλαβεις που ειναι το λαθος.

 

Εσυ οταν το εκανες βρηκες μια διαφορα στο χαρτη? Να σου πω εγω, οχι....

 

Γιατι? Γιατι πολυ απλα οταν επιλεγεις και με αυτο τον τροπο τον navigreece ανοιγει ο ιδιος grc.pak που ανοιγε και παλια οταν επελεγες το Mcguider...

 

Ανοιγεις τον ιδιο χαρτη.... δοκιμασε το... επελεξε mcguider ή all maps ή οτι αλλο θελεις και μετα επελεξε navigreece

 

και σηκωσε μου εδω δυο screenshots με διαφορες ή πες μου που ειναι οι διαφορες σε ενα μερος της Ελλαδας για να τις δω κιεγω και να σταματησω....

 

Επισης δοκιμασε να σβησεις τον grc.pak απο μεσα και επελεξε το navigreece και πες μου ανοιγει τιποτα? ΟΧΙ

 

 

Και ολα αυτα βεβαια δεν αναφερονται σεσενα αλλα στον τυπο που το εχει κανει και προσπαθω να του εξηγησω που εχει μπερδευτει, αλλα αντι να το καταλαβει μου τη λεει κιολας.

 

-edit ελπιζω να αναφερομαστε και οι δυο στο θεμα που εχει ανεβει στο thegreekz που o santosan δινει το sygic 7.7 με το navigreece 09

Αγαπητέ!!!ούτε κατά διάνοια εκει που άναφερεσαι ,ουτε τιποτα άλλο!αυτό που έπραξα άπλό και φαντάζομαι θα συμφωνήσεις μαζί μου ,έφόσον είναι ορθό!Αντικάτέστησα τον τελαυταίο χαρτη ,της εκδοσης 7.7 ή μαλλον αύτό το μοναδικό που κυκλοφόρησε,με τον χαρτη του 2009,(πληκτρολογησα αντικατάσταση,ναι σε όλα)άναφέρομαι στο χάρτη που κυκλοφόρησε ο εξαίρετος ,Aris, στο γνωστό μαγαζάκι!εύχαριστώ για την κατανόηση!

Link to comment
Share on other sites

@karlesg

egw symfono apolyta me to skeptiko sou,ean den diagrafi o mikros xarths kai na liturgisi mono o megalos,tote den yparxei aksiopisti dokimi.

 

 

σορυ αν το ποστ μου φαινεται ακυρο εδω

 

φιλε ibiza2003 αποτι καταλαβα διαβασες το θεμα στο αλλο φορουμ που εχουμε ανοιξει κουβεντα για το ζητημα του sygic με navigreece...

 

πηγαινε τωρα και κατεβασε τους "καινουριους" χαρτες πουχω "φτιαξει"

 

δουλεουν ολοι κανονικα.... και ο navigreece 2015 και ο keftedakia:lol:

 

πολυ απλα το sygic με ολους αυτους ανοιγει τον δικο του grc.pak που ειναι 30κατι MB...

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα το sygic με ολους αυτους ανοιγει τον δικο του grc.pak που ειναι 30κατι MB...

 

akrybos....

 

Αγαπητέ!!!ούτε κατά διάνοια εκει που άναφερεσαι ,ουτε τιποτα άλλο!αυτό που έπραξα άπλό και φαντάζομαι θα συμφωνήσεις μαζί μου ,έφόσον είναι ορθό!Αντικάτέστησα τον τελαυταίο χαρτη ,της εκδοσης 7.7 ή μαλλον αύτό το μοναδικό που κυκλοφόρησε,με τον χαρτη του 2009,(πληκτρολογησα αντικατάσταση,ναι σε όλα)άναφέρομαι στο χάρτη που κυκλοφόρησε ο εξαίρετος ,Aris, στο γνωστό μαγαζάκι!εύχαριστώ για την κατανόηση!

 

mporis na ginis ligo pio safis,se pio xarth akrybos anaferese,k ti akrybos ekanes gia na doulepsi me thn 7.7?

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βολτιτσα σημερα με το νεο προγραμμα-χαρτη κ οφειλω να ομολογησω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος . Γρηγορο κλειδωμα κ επαναπροσδιορισμο διαδρομης κ πολυ ομορφο περιβαλλον. Θελω βεβαια να το δω κ σε κανενα δυσκολο δρομολογιο να δω πως θα τα παει. Y.Γ μπορω να φορτωσω κ αλλα pοi η τα τωρινα ειναι οτι πιο νεο υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

akrybos....

 

 

 

mporis na ginis ligo pio safis,se pio xarth akrybos anaferese,k ti akrybos ekanes gia na doulepsi me thn 7.7?

 

Αναφέρομαι σαύτό το χάρτη NaviGr2009.01.zip του Aris και πληκτρολογώ "αντικατάσταση,ναι σε όλα"και ο χάρτης (2008 q4)που πριν ειναι 33324KB τώρα γίνεται 97258KB !

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σαύτό το χάρτη NaviGr2009.01.zip του Aris και πληκτρολογώ "αντικατάσταση,ναι σε όλα"και ο χάρτης (2008 q4)που πριν ειναι 33324KB τώρα γίνεται 97258KB !

 

:wacko:Τελείως απρόσμενα δουλεύει έβγαλα τον παλιό πέρασα τον καινούργιο του Άρη και δουλεύει αλλά πάλι μόνο με λατινικά γράμματα:lol:στο Ν95

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σαύτό το χάρτη NaviGr2009.01.zip του Aris και πληκτρολογώ "αντικατάσταση,ναι σε όλα"και ο χάρτης (2008 q4)που πριν ειναι 33324KB τώρα γίνεται 97258KB !

kala tha trelathoume telios sto telos,pws einai dynaton ena xarti 33 mb na gini 97mb,apla exeis kai tous 2 xartes kai diabazi to mikro

Παιδια μια ερωτηση , το Sygic παιρνει και χαρτες απο anavasi ? ειναι καλυτερο απο Garmin?

oxi perni xartes apo igo kai destinator

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση , το Sygic παιρνει και χαρτες απο anavasi ?

Οχι

 

ειναι καλυτερο απο Garmin?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kala tha trelathoume telios sto telos,pws einai dynaton ena xarti 33 mb na gini 97mb,apla exeis kai tous 2 xartes kai diabazi to mikro

 

οχι μονο τον NaviGr2009.01 εγω τον παλιο τον αφειρεσα και τον φορτωνει κανονικα πλοηγηση δεν εκανα ακομα αυριο:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

kala tha trelathoume telios sto telos,pws einai dynaton ena xarti 33 mb na gini 97mb,apla exeis kai tous 2 xartes kai diabazi to mikro

 

οχι μονο τον NaviGr2009.01 εγω τον παλιο τον αφειρεσα και τον φορτωνει κανονικα πλοηγηση δεν εκανα ακομα αυριο:)

 

mia stigmi bre paidia,exeis kai sy dld xarti 97 mb;;opos eipe to pedi pio pano,dioti autos eipe oti o xartis ton 33mb ginete 97,pos einai einai dynaton na gini 97 mb afou apo mono tou o q1.2009 einai 65mb;;;episis kapou allou diabasa oti o q1.2009 litourgi me to lic tou q4,telika ti salata exei gini;;;sorry gia to ifos alla psilo exo ta nebra mou me ola afta pou dibazoume tha mas fygi to cervello,eixame kai to derbi...:mad:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω περάσει από του Άρη μόνο τον καινούργιο δεν έκανα αντικατάσταση και είναι 62,4mb και όντως δουλεύει
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

 

mia stigmi bre paidia,exeis kai sy dld xarti 97 mb;;opos eipe to pedi pio pano,dioti autos eipe oti o xartis ton 33mb ginete 97,pos einai einai dynaton na gini 97 mb afou apo mono tou o q1.2009 einai 65mb;;;episis kapou allou diabasa oti o q1.2009 litourgi me to lic tou q4,telika ti salata exei gini;;;sorry gia to ifos alla psilo exo ta nebra mou me ola afta pou dibazoume tha mas fygi to cervello,eixame kai to derbi...:mad:

 

Φίλτατε!οπως το εγραψα πιο πανω,δοκιμάσε το και ας βγαλουμε τα συμπεράσματα!Και μια θερμή παράκληση!οσοι το δοκιμάζουν και υπάρχουν ,αρνητικά ή θετικά άποτελέσματα ας το αναφέρουν!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί. :worry:

Μπορείτε να μου ξεκαθαρίσετε τελικά τι έχουμε?

Η έκδοση 7.7 με τον νέο χάρτη Navigreece 2009Q1, που υποθετικά είναι μόνο για την έκδοση 7.199, τελικά λειτουργεί στην 7.7?

Κι αν συμβαίνει αυτό, το μόνο που κάνουμε είναι να σβήσουμε τον προηγούμενο χάρτη .pak (33MB) και βάζοντας στον ίδιο φάκελο grc όλα εκείνα τα αρχεία που είναι στον φάκελο Navigreece 2009Q1 (62.4ΜΒ)? Και έτσι θα δουλέψει δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να εγκαταστήσω το sygic μετά από θετικά που διάβασα και για να το συγκρίνω με το garmin για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.Δεν κατάφερα ακόμα να το εγκαταστήσω.Κατέβασα από το μαγαζάκι την έκδοση v7.60.731.Ακολούθησα τις οδηγίες του πρώτου post και μέσα στον φάκελλο sygic υπάρχουν 3 φάκελοι drive-res και maps. Μέσα στον maps υπάρχει ο φάκελλος wcl (με 1 αρχείο wcl.pak) και ένα αρχείο All maps.mlm.Δεν έχω βάλει κάποιον άλλο χάρτη για να μη κάνω κάποιο λάθος και σας μπερδέψω πιο πολύ.Μόλις πάει να μπει στο πρόγραμμα μου βγάζει το γνωστό μύνημα unexpected error και εκεί τελειώνουν όλα.Διάβασα προηγούμενα μηνύματα που είχαν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν έχω βάλει κάποιον χάρτη.Μόνο τα παραπάνω αρχεία που ήταν όμως μέσα στο zip που κατέβασα μαζί με το πρόγραμμα.Εχω Νόκια Ν78.(εγκατεστησα το sis μεσα απ το τηλεφωνο)
Link to comment
Share on other sites

Το Ν78 έχω και εγω και δουλεύει τέλεια. Μην βάζεις όλο το φάκελο sygic στην κάρτα μνήμης αλλά κάνε αντιγραφή επικόλληση τους υποφακέλλους του φακέλου και βάλτους χύμα μέστα στην κάρτα μνήμης. τον φάκελο με τον ελληνικό χάρτη βάλτον μέσα στο φάκελο μαπς. θα χρειαστεί να βρεις και το κιτζεν . Ρίξε μια ματιά και σε προηγούμενα ποστ αναφέρονται σχεδόν όλα
Link to comment
Share on other sites

Το Ν78 έχω και εγω και δουλεύει τέλεια. Μην βάζεις όλο το φάκελο sygic στην κάρτα μνήμης αλλά κάνε αντιγραφή επικόλληση τους υποφακέλλους του φακέλου και βάλτους χύμα μέστα στην κάρτα μνήμης. τον φάκελο με τον ελληνικό χάρτη βάλτον μέσα στο φάκελο μαπς. θα χρειαστεί να βρεις και το κιτζεν . Ρίξε μια ματιά και σε προηγούμενα ποστ αναφέρονται σχεδόν όλα

Χύμα τους έχω.Στο φάκελλο sygic πρέπει να έχει κάτι μέσα?

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να έχεις καθόλου φάκελο sygic. θα τον ανοίξεις (στον υπολογιστή σου) και θα πάρεις τους υποφακέλους υποφακέλους και θα τους βάλεις χύμα στην κάρτα μνήμης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...