Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Κωστα καλημερα...

εχω εγκαταστησει το Sygic σε Samsung i560v και δουλευει κανονικοτατα. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχει φωνητικη πλοηγηση, κατι το οποιο βρισκω ανεξηγητο!!!

Κατα τ' αλλα, πρωτα θα κανεις "αυτοματη ευρεση" και μετα θα ενεργοποιησεις το ενσωματωμενο (integrated) GPS. Αν εχεις καποια απορια, μη διστασεις να στειλεις pm....

 

Το έκανα και δεν μου βρίσκει θύρα com.

Μετά έβαλα τη ρύθμιση ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ GPS και βγήκα από το πρόγραμμα.

Έβαλα σε λειτουργία την υπηρεσία WIND PLUS και πήγα στο menu Δεδομένα GPS και το έθεσα σε λειτουργία μου έδωσε 7 μέρες ενεργό αλλά και πάλι έχω πρόβλημα.

 

Επίσης εγώ έχω φωνητική καθοδήγηση (ΑΚΟΥΩ ΦΩΝΕΣ!!!) θα μας τρελλάνουν οι Σλοβάκοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ρε μαγκες

εβαλα τον q3 χαρτη

καλυτερος απο πριν

ομςσ παρατηρησα 3 πραγματα

 

αργει να βρει σημα...κανει κανα τριλεπτο

 

δευτερον, κατεβαινα την αλεξανδρας και μου λεει στην πατησιων λαθος να κανω δεξια ενω εδιχνε να κανω ΑΡΙΣΤΕΡΑ....

 

τριτον.λιγο μετα για περιπου 10 σεκοντ εχανε το σημα και αλλου ειμουνα αλλου εδειχνε κτλ....

 

εχει συμβει αυτο σε κανεναν αλλον?

παντως ομως σαν χαργης πολυ βελτιωμενοσ νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενα αυτά!! Μήπως κόλλησε ξαφνικά το πρόγραμμα? Μήπως δεν είχες δορυφόρους? Στο έχει ξανα κάνει αυτό μετά απο εκείνη την μέρα?

 

Αν ξανα περάσεις απο την ίδια περιοχή και ξανα κάνει το ίδιο τότε μπορεί να έχει πρόβλημα οι χάρτες στο σημείο αυτό.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

να κολησει το προγραμμα δε νομιζω... θα ξαναπερασω απο την περιοχη να δω. παντως μεχρι τωρα γενικα εχω γινει μεςγαλος φαν του προγραμματος....

παιδια νεοι χαρτες καθε ποτε βγαινουν?

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχεις.τρωει κατι τετοια κολληματα.εγω αυτα τα ειχα στον Q2.Οτι ειπες ποιο πανω.τα εκανε και σε εμενα.σημερα εβαλα τον Q3 και δεν ξερω.αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο αυτο.πιστευω θα το ξανακανει.Παντως με τον Q3 πραγματι βλεπω και εγω οτι χανει το σημα και ξαναερχεται ποιο συχνα απο οτι πριν.Παντως ενω πριν οταν επαιρνε καποιος τηλεφωνο μου κολλουσε - σταματουσε δηλαδη η φωνητικη πλοηγηση τωρα δεν μου το κανει
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει νεα εκδοση χαρτη Ελλαδας 2008Q2 για την νεα εκδοση....την εχω αλλα δε τη δοκιμασα.μεγεθος 14mb
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχουμε μπερδευτει.ας εξηγησει καποιος που τα εχει δοκιμασει ολα.....

εχουν βγει νεοι χαρτες,υπαρχουν διαφορες εκδοσεις.......

οπως λενε ποιο πανω καλυτερα μια ποιο παλια εκδοση με καλυτερη πλοηγηση

παρα νεοτερη εκδοση με χειροτερο χαρτη....

 

Ετσι δεν ειναι ? δεν συμφωνουμε σε αυτο ?

 

Οποτε τι κανουμε ? ΕΚΔΟΣΗ 7.19 με τον Q2 ή Q3 ?

 

ή ΕΚΔΟΣΗ 7.52 με τον Q2 εφοσον οπως λετε ο Q3 δεν λειτουργει ?

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο ειναι να βαλεις την εκδοση 7.19 με τον Q3 η 7.52 λειτουργει με ενα μικροτερο χαρτη της εκδοσης Q2 που δεν τον εχω δοκιμασει καθολου.

 

Εγω εχω την 7.19 με τον μεγαλο χαρτη της ελλαδος Q3.

 

Edit:

 

Για να καταλαβεις ο Q3 που λειτουργει με την 7.19 εχει μεγεθος περιπου 58,7 mb και ο Q2 που λειτουργει με την 7.52 εχει μεγεθος 14,0 mb

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την έκδοση 7.19 αλλά μόλις πατάω για να μπει βγαίνει στο μενού κατευθείαν...ξέρει κανενας γιατί?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις λιγο ποιο σαφης για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την παλιά έκδοση (μπορεί και την 7) και την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα τον Q3 χάρτη και μου δούλευε κανονικά. Σήμερα που πάω να ανοίξω το πρόγραμμα ενώ στην αρχή μου λέει "O χάρτης Alla Maps φορτώθηκε" στη συνέχεια δείχνει ένα ασπρόμαυρο χάρτη και σταματάει εκεί. Πηγαίνω στη "Κατάσταση GPS" και δεν βλέπει κανένα δορυφόρο (καμία μπάρα). Στο "υποβοηθούμενο GPS" υπάρχει κανονικά τσεκαρισμένο το "Ενσωματωμένο GPS", στη ταχύτητα επικοινωνίας το "9600", στην "Αυτόματη εύρεση" βρίσκει το ενσωματωμένο GPS αλλά δεν κάνει εύρεση.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ξαναεγκατεστησε το.καποια στιγμη το ειχε κανει και μενα αλλα πρεπει να ηταν δικο μου λαθος για εσβηνα διαφορα αρχεια που δε χρειαζοταν για να μη πιανουν χωρο και κατα λαθος μαλλον εσβησα και κατι που χρειαζοταν..με επανεγκατασταση το ελυσα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ξαναεγκατεστησε το.καποια στιγμη το ειχε κανει και μενα αλλα πρεπει να ηταν δικο μου λαθος για εσβηνα διαφορα αρχεια που δε χρειαζοταν για να μη πιανουν χωρο και κατα λαθος μαλλον εσβησα και κατι που χρειαζοταν..με επανεγκατασταση το ελυσα.

 

Έχω την έκδοση Sygic.Mobile.v7.0.89.S60v3, μήπως υπάρχει νεώτερη έκδοση που να δουλεύει με το χάρτη NaviGreece_2008.03.mlm;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν δεν έγινα κατανοητός....το πρόβλημα είναι ακριβώς το ίδιο με το πρόβλημα στο προγραμμα της garmin εκδοση 4.10.80 που έχει αναφερθεί σ άλλο θέμα χωρίς βέβαι στο συγκεκριμένο προγραμμα να ανοίγει το bluetooth...δηλαδη η εγκατάσταση έγινε κανονικά του προγράμματος αλλά όταν το ανοίγω κάνει λίγο σαν να φορτώνει και μετά κατευθείαν με πετάι στο μενού...το ίδιο προβλημα εχω και με το garmin 4.10.80 αλλά είναι για άλλο θέμα η ερώτηση οπότε δεν επεκτείνομε σ αυτό!ρωτάω μήπως κάποιος φίλος είχε το ιδιο πρόβλημα και γνώρίζει κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το κανεις πληρη απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα απο την αρχη?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δυστυχώς κάνει ακριβώς το ίδιο...θα το δοκίμασω κι άλλες φορές κ ίσως καταφέρω τίποτα :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση προσπαθεις να κανεις εγκατασταση?

Καλυτερα κατεβασε μια αλλη και ξαναδοκιμασε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο ειναι να βαλεις την εκδοση 7.19 με τον Q3 η 7.52 λειτουργει με ενα μικροτερο χαρτη της εκδοσης Q2 που δεν τον εχω δοκιμασει καθολου.

 

Εγω εχω την 7.19 με τον μεγαλο χαρτη της ελλαδος Q3.

 

Edit:

 

Για να καταλαβεις ο Q3 που λειτουργει με την 7.19 εχει μεγεθος περιπου 58,7 mb και ο Q2 που λειτουργει με την 7.52 εχει μεγεθος 14,0 mb

 

εγω βασικα δεν ξερω ποια εκδοσηεχω....μπηκα τωρα στις πληροφοριες και εκει βλεπω:

 

version...........7,0

 

Build...............89D

 

Map version.....5,67

 

αρα μαλλον νομιζω οτι εχω την 7,19.μηπως εχω παλαιοτερη ή ετσι πρεπει να ειναι ? και χρησιμοποιω τον Q3.

μπορει να βοηθησει καποιος? χρησιμοποιω δηλαδη παλαιοτερη εκδοση απο αυτην που λεμε οτι λειτουργει ο Navigreece Q3?

και αν πραγματι χρησιμοποιω παλιοτερη εκδοση πως θα την ψαξω στα γνωστα μαγαζακια? τι τιτλο εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την σωστη version αυτη την στιγμη δεν εχω το sygic στο κινητο μου για το ελεγξω περισσοτερο.

 

Eαν βαλεις νεωτερη version απο αυτην που εχεις τοτε δεν θα τρεχει ο χαρτης Νavigreece Q3 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την σωστη version αυτη την στιγμη δεν εχω το sygic στο κινητο μου για το ελεγξω περισσοτερο.

 

Eαν βαλεις νεωτερη version απο αυτην που εχεις τοτε δεν θα τρεχει ο χαρτης Νavigreece Q3 :)

 

ευχαριστω για την απαντηση gianpithio...........απλα σκεφτηκα οτι αφου μιλαμε για version 7.19 γιατι εμενα μου γραφει 7,0 ? δεν θα επρεπε να λεει 7,19 ? αν παντως το δεις στο κινητο σου πες μου σε παρακαλω τι σου γραφει εσενα μεσα στο μενου στις πληροφοριες εκει που λεει :

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SYGIC

 

ευχαριστω για την απαντηση gianpithio...........απλα σκεφτηκα οτι αφου μιλαμε για version 7.19 γιατι εμενα μου γραφει 7,0 ? δεν θα επρεπε να λεει 7,19 ? αν παντως το δεις στο κινητο σου πες μου σε παρακαλω τι σου γραφει εσενα μεσα στο μενου στις πληροφοριες εκει που λεει :

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SYGIC

 

Και μένα λέει V7.0 (αλλα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω βάλει την 7,19!)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα λέει V7.0 (αλλα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω βάλει την 7,19!)

 

εγω παντως στα γνωστα μαγαζακια βρισκω στην αναζητηση μονο εκδοση 7.52

ψαχνω 7,19 για να το ξαναπερασω για σιγουρα αλλα δεν εχει.....μονο 7.52

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στα γνωστα μαγαζακια βρισκω στην αναζητηση μονο εκδοση 7.52

ψαχνω 7,19 για να το ξαναπερασω για σιγουρα αλλα δεν εχει.....μονο 7.52

Η έκδοση 7.199 υπάρχει κανονικά στο xxxxxxxxxxxx. Ψάξε για το thread που λέει Best greek map for Sygic, στο ποστ του Άρη. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο man ....το βρηκα.thnks

 

 

panosz75 μπες λιγο και δες αν δεν σου κανει κοπο απο το μενου εκει που λεει....

 

σχετικα με το sygic εσενα δηλαδη εκει που λεει version σου δειχνει 7,19 ? ή και

 

σε εσενα λεει 7,0 ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο man ....το βρηκα.thnks

 

 

panosz75 μπες λιγο και δες αν δεν σου κανει κοπο απο το μενου εκει που λεει....

 

σχετικα με το sygic εσενα δηλαδη εκει που λεει version σου δειχνει 7,19 ? ή και

 

σε εσενα λεει 7,0 ?

Κι εμένα γράφει αυτό που λες εδώ. ;)

 

Πάντως κι εμένα ο Navigreece 2008 Q3 δουλεύει μια χαρά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...