Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι?Σας κανει γρηγορα επαναυπολογισμο το Sygic?Εμενα μου δειχνει λιγο πιο πισω το στιγμα μου απο εκει που ειμαι!Ειναι φυσιολογικο?

 

 

 

Κανεις καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο επαναυπολογισμός σε μένα πάει πολύ καλα σε αντίθεση με την παλιά έκδοση του προγράμματος..

 

Τώρα ος αναφορά την θέση gps με δείχνει με ακλή ακρίβεια πάνω στο χάρτη... Αυτό εξαρτάται και απο πόσουσ δορυφόρους εντοπίζει κάθε φορά το gps.

Σε αντίθεση με το garmin mobile XT που έχω πρόβλημα με τη ακρίβεια της θέσης.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Ο επαναυπολογισμός σε μένα πάει πολύ καλα σε αντίθεση με την παλιά έκδοση του προγράμματος..

 

Τώρα ος αναφορά την θέση gps με δείχνει με ακλή ακρίβεια πάνω στο χάρτη... Αυτό εξαρτάται και απο πόσουσ δορυφόρους εντοπίζει κάθε φορά το gps.

Σε αντίθεση με το garmin mobile XT που έχω πρόβλημα με τη ακρίβεια της θέσης.

 

Προσυπογράφω, τόσο για τον επανυπολογισμό διαδρομής (ταχύτατος), όσο και για την ακρίβεια.

Αν π.χ. έχεις λοκάρει 3 δορυφόρους, τι ακρίβεια να περιμένεις??? Μπορείς να τσεκάρεις κάθε φορά για την ακρίβεια που έχεις αν πας στην καρτέλα "Κατάσταση GPS". Τόσο από τον αριθμό των δορυφόρων, όσο και από την ένδειξη "ακρίβεια" (όσο μικρότερο το νούμερο, τόσο καλύτερα), μπορείς να ξέρεις κάθε φορά τι παίζει. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργησει με το εσωτερικο gps του ν95 χρειαζεται καθε φορα να μπαινω στα settings και να κανω την διαδικασια που παω στις ρυθμισεις gps και παταω αυτοματη ευρεση? Εμενα μονο ετσι ανοιγει. Υπαρχει τροπος να ανοιγει αυτοματα?
Link to comment
Share on other sites

λογικά πρέπει να το κάνεις μια φορά και μετά να συνδέεται απο μόνο του...

 

Αρκεί να σου πώ οτι και εγώ είχα κάτι μπερδέμετα με την εύρεση του εξωτερικού gps μου στην αρχή... δλδ έπρεπε συνέχεια να πειράζω την ρύθμιση που λες... αλλα μετά ξαφνικά έφτιαξε απο μόνο του και δουλεύει ρολόι τώρα

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργησει με το εσωτερικο gps του ν95 χρειαζεται καθε φορα να μπαινω στα settings και να κανω την διαδικασια που παω στις ρυθμισεις gps και παταω αυτοματη ευρεση? Εμενα μονο ετσι ανοιγει. Υπαρχει τροπος να ανοιγει αυτοματα?

 

Όχι, δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεις την διαδικασία κάθε φορά που ανοίγεις την εφαρμογή. ΤΟ κάνεις μια φορά, βλέπεις οτι όντως λειτουργεί με τον εσωτερικό δέκτη και πατάς έξοδο. Πριν βγεί, στο πάνω δεξιό μέρος της οθόνης σου εμφανίζεται μια ένδειξη που σου δείχνει οτι η εφαρμογή αποθηκεύεο τις τελευταίες ενέργειες που πραγματοποίησες.

 

Κάνε και μια επανεκκίνηση το τηλέφωνό σου να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Όσο αναφορά το sign! (κάτι που ομολογουμένως με παίδεψε πάρα πολύ)

 

Στην διαδικασία που ζητάω απο το site να μου δώσει certificate μου βγάζει το εξής μήνυμα όταν φορτώνω το .csr file

"Your request has failed. Reason:

Only one IMEI allowed in certificate request"

 

Πριν ρωτήσετε ειμαι 100% σίγουρος ότι έχω βάλει ένα ΙΜΕΙ στην διαδικάσια!!! (την έχω επαναλάβει πολλαπλές φορές!!)

 

Βοηθήστε με!!!!

Ευχαριστω!!

The undreaming is unchained...

-=Gray Matter=- visit us at musicwave.gr

Link to comment
Share on other sites

στους ρωσους οταν μπαινω στο site για να μου παρεχουν τον κωδικο ξεκλειδωματος,δεν βλεπω κανενα κουτακι στο τελος της σελιδας για να γραψω..παω να κανω new post kai οταν παω να κανω login με το username k pass με πεταει εξω..μπορει κανεις να βοηθησει??ευχαριστω..κι ολα αυτα γιατι δυστυχως δεν ξερω να κανω sign γι αυτο και δεν χρησιμποποιω την πρωτη μεθοδο εγκαταστασης..οποιος εχει την ευγενη καλωσυνη να με βοηθουσε,θα του ημουν ευγνωμων...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση?εχω το sygic και οταν θελω να κανω μια διαδρομη δεν μου εχει την επιλογη συντομοτερη διαδρομη αλλα μονο ταχητερη διαδρομη.Ξερει κανεις τιποτα για αυτο το θεμα
Link to comment
Share on other sites

μπαινοντας στην εφαρμογη γιατι μου λεει οτι οι χαρτες δεν ειναι συμβατοι με την παρουσα εκδοση του λογισμικου,επικοινωνηστε με το info@mapclub.gr τωρα τι κανω??εχω βαλει τον μεγαλο χαρτη...
Link to comment
Share on other sites

Eφτιαξες το φακελο Maps μεσα στην καρτα μνημης? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε masada71 δοκίμασε να κάνεις από την αρχή την "Εγκατάσταση 1" με το φάκελο sign που σου έστειλα πριν λίγο.

Αν υπογράψεις την εφαρμογή και ακολουθήσεις κατά γράμμα τις οδηγίες του πρώτου post, όλα θα πάνε ρολόι. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα σε γνωστη διαδρομη που κανω και αλλαζω επιτηδες κατευθυνση για να το δοκιμασω εχει χαλια επαναυπολογισμο και αργει πολυ!Εκανα format την καρτα μνημης και το επανεγκατεστησα!Τι μπορει να φταει?Οι δορυφοροι που κλειδωνει ειναι γυρω στους 5!Εσας σε ποσουσ κλειδωνει ταυτοχρονα?
Link to comment
Share on other sites

Eφτιαξες το φακελο Maps μεσα στην καρτα μνημης? :)

 

ναι τον εφτιαξα και μαλιστα εκτος του φακελου sygic οπως αναφερουν οι οδηγιες σε ξεχωριστο φακελο...:(

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα σε γνωστη διαδρομη που κανω και αλλαζω επιτηδες κατευθυνση για να το δοκιμασω εχει χαλια επαναυπολογισμο και αργει πολυ!Εκανα format την καρτα μνημης και το επανεγκατεστησα!Τι μπορει να φταει?Οι δορυφοροι που κλειδωνει ειναι γυρω στους 5!Εσας σε ποσουσ κλειδωνει ταυτοχρονα?

 

Έχω κλειδώσει και 9 σε ανοικτό χώρο, αλλά όχι στην πόλη, ήταν στην εξοχή με πολύ ηλιόλουστη μέρα και καθαρό ουρανό.

Ο μέσος όρος μέσα στην πόλη με συννεφιά είναι 5-6. :)

Με Ν82 βέβαια, αυτό είναι ανάλογα και με το τηλέφωνο. Δεν παίζει πολύ αυτό το νούμερο βέβαια.

 

Ναι, μερικές φορές ο επανυπολογισμός είναι αργός.

Αυτό εξαρτάται από τις διαδρομές που έχει να επεξεργαστεί.

Στην Αθήνα π.χ. υποθέτω ότι θα κάνει περισσότερο χρόνο, λόγω των πάρα πολλών δρόμων που έχει να εξετάσει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι το Garmin ειναι πιο γρηγορο σε επαναυπολογισμο?Τι λες file pano?Το εχεις δοκιμασει?
Link to comment
Share on other sites

ναι τον εφτιαξα και μαλιστα εκτος του φακελου sygic οπως αναφερουν οι οδηγιες σε ξεχωριστο φακελο...:(

Eγω στην θεση σου θα τα εσβηνα ολα και θα ξαναεκανα την διαδικασια απο την αρχη οπως σου γραφει και ο @panosz75 ποιο επανω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin δεν το δούλεψα παρά ελάχιστο. Έχει το γνωστό bug με τη δίεση στο Ν82 και το έβγαλα. Πάντως έχει πάρα πολλές δυνατότητες κι εκείνο, από το λίγο που μπόρεσα να δω. Προς το παρόν είμαι μια χαρά με το Sygic, αφού το πήρα απόφαση και άφησα στην άκρη το Nokia Maps μια και καλή. :)

 

Δε μπορώ να συγκρίνω αν δεν τα δουλέψω εξίσου και τα δύο.

Από ότι διαβάζω στο thread του Garmin είναι κι εκείνο πολύ καλό.

 

Πιο πολλά όσον αφορά την σύγκρισή τους (καθώς και του Nokia Maps και του Route66) υπάρχει αφιερωμένο συγκριτικό θέμα, για να μην είμαστε offtopic. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα!!το εγκατεστησα και δουλευει το προγραμμα αλλα εκανα ολες τις πιθανες και απιθανες προσπαθειες να βρει στιγμα με το ενσωματωμενο gps του Ν82 αλλα τπτ!!μου εχει σπασει τα νευρα,σε τετοιο βαθμο,που να πω nokia maps και παλι nokia maps!!κανεις να βοηθησει??:(:mad:
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα!!το εγκατεστησα και δουλευει το προγραμμα αλλα εκανα ολες τις πιθανες και απιθανες προσπαθειες να βρει στιγμα με το ενσωματωμενο gps του Ν82 αλλα τπτ!!μου εχει σπασει τα νευρα,σε τετοιο βαθμο,που να πω nokia maps και παλι nokia maps!!κανεις να βοηθησει??:(:mad:

 

Πραγματικά δεν πάει κάπου το μυαλό μου, δεν καταλαβαίνω γιατί αντιμετωπίζεις το συγκεκριμένο πρόβλημα. Μου φαίνεται περίεργο, γιατί οι περισσότεροι φίλοι εδώ μέσα δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα. Και απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή στο Ν82.

 

Έκανες όσα έχουμε πει για να κλειδώσει δορυφόρους, δηλαδή να βγεις σε ανοιχτό χώρο ακίνητος για κάποια δευτερόλεπτα;

 

Την πρώτη φορά ίσως αργήσει λιγάκι.

Αν κλειδώσει μία φορά, μετά αν κλείσεις το πρόγραμμα και το ξαναανοίξεις, θα κλειδώσει πολύ πιο γρήγορα.

 

Έκανες "καθαρή" εγκατάσταση του Sygic;

 

Όταν ανοίγεις την εφαρμογή, αναβοσβήνει πάνω δεξιά η ένδειξη "ο χάρτης <τάδε> φορτώθηκε";

 

Οποίος άλλος φίλος έχει σκεφτεί κάτι άλλο, ας ενημερώσει ώστε να δώσουμε μια λύση στο φίλο masada71.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν πάει κάπου το μυαλό μου, δεν καταλαβαίνω γιατί αντιμετωπίζεις το συγκεκριμένο πρόβλημα. Μου φαίνεται περίεργο, γιατί οι περισσότεροι φίλοι εδώ μέσα δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα. Και απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή στο Ν82.

 

Έκανες όσα έχουμε πει για να κλειδώσει δορυφόρους, δηλαδή να βγεις σε ανοιχτό χώρο ακίνητος για κάποια δευτερόλεπτα;

 

Την πρώτη φορά ίσως αργήσει λιγάκι.

Αν κλειδώσει μία φορά, μετά αν κλείσεις το πρόγραμμα και το ξαναανοίξεις, θα κλειδώσει πολύ πιο γρήγορα.

 

Έκανες "καθαρή" εγκατάσταση του Sygic;

 

Όταν ανοίγεις την εφαρμογή, αναβοσβήνει πάνω δεξιά η ένδειξη "ο χάρτης <τάδε> φορτώθηκε";

 

Οποίος άλλος φίλος έχει σκεφτεί κάτι άλλο, ας ενημερώσει ώστε να δώσουμε μια λύση στο φίλο masada71.

 

μου εμφανιζει μπαινοντας οτι ο χαρτης "ταδε" φορτωθηκε αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν το δοκιμασα εκτος σπιτιου παρα μονο στο μπαλκονι λιγο το απογευμα σημερα..θα δοκιμασω ξανα αυριο σε ανοιχτο χωρο.ευχαριστω ολους γιατην βοηθεια κ τον Πανο κ βεβαιως τον nervous για την πολυτιμη βοηθεια τους...

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανιζει μπαινοντας οτι ο χαρτης "ταδε" φορτωθηκε αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν το δοκιμασα εκτος σπιτιου παρα μονο στο μπαλκονι λιγο το απογευμα σημερα..θα δοκιμασω ξανα αυριο σε ανοιχτο χωρο.ευχαριστω ολους γιατην βοηθεια κ τον Πανο κ βεβαιως τον nervous για την πολυτιμη βοηθεια τους...

 

Ε αυτό είναι επομένως φίλε μου.

Εγώ όταν πρωτοπήρα το Ν82, βγήκα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου που έχω άθλιο σήμα δορυφόρου και δεν κλείδωνε με τίποτα. Μάλιστα νόμιζα ότι είχα πάρει ελλατωματική συσκευή. :lol:

Τότε βέβαια δεν είχα βάλει ακόμα τo Sygic, αλλά ήμουν ακόμα στο Nokia Maps.

 

Αν βγεις σε ανοικτό χώρο και καθίσεις ακίνητος, με το κινητό όχι εντελώς όρθιο, αλλά να σχηματίζει κάποια γωνία με τον ορίζοντα (45 με 60 μοίρες δίνουν καλά αποτελέσματα), θα δεις ότι θα κλειδώσει πολύ γρήγορα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εφτασα μεχρι και την εγγραφη στο Ρωσικο φορουμ.Την εχω κανει,harley5.Στο επομενο βημα εγραψα τα στοιχεια μου, αλλα δεν ξερω αν το εστειλα σωστα...Σας παρακαλω πολυ το ID μου ειναι:SBFDECCE189A.Βοηθεια...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Ν82
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εφτασα μεχρι και την εγγραφη στο Ρωσικο φορουμ.Την εχω κανει,harley5.Στο επομενο βημα εγραψα τα στοιχεια μου, αλλα δεν ξερω αν το εστειλα σωστα...Σας παρακαλω πολυ το ID μου ειναι:SBFDECCE189A.Βοηθεια...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Ν82

ok περιμενουμε απαντηση

http://3ppc.net/forum/showthread.php?p=42840

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ok περιμενουμε απαντηση

http://3ppc.net/forum/showpost.php?p=42840&postcount=1411

 

Ευχαριστω πολυ nervous!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...