Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω το εξης..

εχω κανει κατα γραμμα την εγκατασταση του Garmin και ολα εχουν φορτωθει και ανοιγουν κανονικα, μονο που στις μπαρες για το σημα εχω μονο μια γραμμη (κοκκινη). αρχικα δεν εχει καθολου και μετα μονο αυτη τη γραμμη..

στο χαρτη γραφει οτι κανει αναζητηση και δεν γινεται κατι αλλο..

τι μπορει να φταιει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άσε το κινητό σε έναν χώρο που βλέπει ουρανό, χωρίς να το πειράζεις, και περίμενε.

 

Έχει πιάσει ποτέ σήμα το κινητό σου, αναεξαρτήτως garmin; Αν όχι, το πρώτο λοκάρισμα χρειάζεται παραπάνω χρόνο. Θέλει υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω το εξης..

εχω κανει κατα γραμμα την εγκατασταση του Garmin και ολα εχουν φορτωθει και ανοιγουν κανονικα, μονο που στις μπαρες για το σημα εχω μονο μια γραμμη (κοκκινη). αρχικα δεν εχει καθολου και μετα μονο αυτη τη γραμμη..

στο χαρτη γραφει οτι κανει αναζητηση και δεν γινεται κατι αλλο..

τι μπορει να φταιει?

ευχαριστω

 

H μια κοκκινη γραμμη σημαινει οτι δεν εχει κλειδωσει ακομη δορυφορο.Αστο λιγη ωρα και μετα δες αν εχουν αναψει οι πρασινες γραμμες. Παντα την πορωτη φορα αργει να κλειδωσει δορυτφορους!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα..εκανα αναβαθμιση τα Poi τις καμερες ταχυτητας και απο τοτε δεν με ενημερωνει οπου υπαρχει καμερα..τα εσβησα τα ξαναεβαλα και παλι τιποτα..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Στην καινουργια εκδοση, το προβλημα με την μπαταρια που ειχε προηγουμενη εκδοση εχει λυθει?

 

Είχες πρόβλημα με την μπαταρία;

Γι αυτό μου κρατάει 1 μέρα στο Ε71.

Ποιάέκδοση του είχες βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Είχες πρόβλημα με την μπαταρία;

Γι αυτό μου κρατάει 1 μέρα στο Ε71.

Ποιάέκδοση του είχες βάλει;

 

Με την 5040 εχει λυθει το προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχα ΡΟΙ για καμερες στην γερμανια ξερει κανεις που θα βρω?

 

Και εγω τις ψαχνω και σε γερμανικα φορουμς αλλα ακομα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τις ψαχνω και σε γερμανικα φορουμς αλλα ακομα τιποτα...

 

Το μονο που εχω βρει ειναι κατι που ακουσει στο ονομα Radarfalle αλλα πρεπει να πληρωσεις για να το κατεβασεις...

http://www.radarfalle.de/software/garmin.php

 

Βρηκα καπου ξεκαρφωτη μια πιο παλια εκδοση του 2007 αν θελεις μπορω να στην στειλω να την δοκιμασεις γιατι εγω τωρα δεν ειμαι γερμανια.

 

Αν βρεις τπτ διαφορετικο share it pls:)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και γω ειμαι οποτε ακυρο .. btw ποια η διαφορα στην καινουργια εκδοση του anavasis 4.11 που βγηκε προσφατα?
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον χάρτη Anavasi v.411 αλλά στο "Σετ χαρτών" και στους λεπτομερείς χάρτες βλέπω ANAVASI Map v.411, E:\GARMIN\46.9MB ενώ ο προηγούμενος χάρτης (v.404) είχε μεγαλύτερο μέγεθος. Επίσης αν πατήσω στο MapSource έχω τσεκαρισμένα μόνο 2 επιλογές, το BlueChart Antlantic v9.5 και τον Auto Drive (Hellas). Μήπως τελικά δεν έχω τον ANAVASI περασμένο ή σας βγάζει τις ίδιες πληροφορίες και σ'εσάς;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα POIs, το αρχείο ήχου πρέπει να ειναι mp3 ή wav για την ηχητική ειδοποίηση?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα POIs, το αρχείο ήχου πρέπει να ειναι mp3 ή wav για την ηχητική ειδοποίηση?

 

Δεν παιρνει custom ηχητικες ειδοποιησεις το garmin mobile xt

Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχα ΡΟΙ για καμερες στην γερμανια ξερει κανεις που θα βρω?

 

Κοίταξε εδώ:

http://poiplaza.com/index.php?p=dc&c=18&lpg=&d=&pg=3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικά POI για κάμερες υπερβολικής ταχύτητας στην Γερμανία (και όχι μόνο) εδώ:

http://www.gps-data-team.com/poi/germany/safety/

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον χάρτη Anavasi v.411 αλλά στο "Σετ χαρτών" και στους λεπτομερείς χάρτες βλέπω ANAVASI Map v.411, E:\GARMIN\46.9MB ενώ ο προηγούμενος χάρτης (v.404) είχε μεγαλύτερο μέγεθος. Επίσης αν πατήσω στο MapSource έχω τσεκαρισμένα μόνο 2 επιλογές, το BlueChart Antlantic v9.5 και τον Auto Drive (Hellas). Μήπως τελικά δεν έχω τον ANAVASI περασμένο ή σας βγάζει τις ίδιες πληροφορίες και σ'εσάς;

 

Εαν βλεπεις τον Αναβαση μεσα στο MapSource τοτε ειναι ολα Ok! Εαν βαλεις τικ στον χαρτη τοτε τον βλεπεις κανονικα. Μην σε απασχολει το μεγεθος του χαρτη δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει το εχουμε συναντησει και σε αλλες ενημερωσεις. Δηλαδει ο παλιοτερος χαρτης να ειναι μεγαλυτερος απο τον καινουριο. Μαλλον παιζει κατι με την συμπιεση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνει custom ηχητικες ειδοποιησεις το garmin mobile xt

 

H default ποια είναι?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα..εκανα αναβαθμιση τα Poi τις καμερες ταχυτητας και απο τοτε δεν με ενημερωνει οπου υπαρχει καμερα..τα εσβησα τα ξαναεβαλα και παλι τιποτα..καμια ιδεα?

 

Δεν μπορει κανεις να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον χάρτη Anavasi v.411 αλλά στο "Σετ χαρτών" και στους λεπτομερείς χάρτες βλέπω ANAVASI Map v.411, E:\GARMIN\46.9MB ενώ ο προηγούμενος χάρτης (v.404) είχε μεγαλύτερο μέγεθος. Επίσης αν πατήσω στο MapSource έχω τσεκαρισμένα μόνο 2 επιλογές, το BlueChart Antlantic v9.5 και τον Auto Drive (Hellas). [/b]Μήπως τελικά δεν έχω τον ANAVASI περασμένο ή σας βγάζει τις ίδιες πληροφορίες και σ'εσάς;
Εαν βλεπεις τον Αναβαση μεσα στο MapSource τοτε ειναι ολα Ok! Εαν βαλεις τικ στον χαρτη τοτε τον βλεπεις κανονικα. Μην σε απασχολει το μεγεθος του χαρτη δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει το εχουμε συναντησει και σε αλλες ενημερωσεις. Δηλαδει ο παλιοτερος χαρτης να ειναι μεγαλυτερος απο τον καινουριο. Μαλλον παιζει κατι με την συμπιεση.

Δυστυχώς το χάρτη της ANAVASIS δεν τον βλέπω μέσα στο Mapsource παρά μόνο τους χάρτες BlueChart Antlantic v9.5 και τον Auto Drive (Hellas) οι οποίοι είναι και "τσεκαρισμένοι". Μήπως το αρχείο που κατέβασα από το Link είναι κατεστραμμένο; Ήδη το κατέβασα 3 φορές αλλά στην αποσυμπίεση στο PC έβγαζε μήνυμα "κατεστραμμένο αρχείο" και μόνο απευθείας στο τηλέφωνο μέσω x-plore έκανα (αν τελικά έκανα) αποσυμπίεση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι καταλαβα εχεις τους μεμονωμενους χαρτες. Δοκιμασε να αλλαξεις τις ονομασιες των χαρτων για να δεις εαν αναγνωριζσει το χαρτη της Αναβασης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το χάρτη της ANAVASIS δεν τον βλέπω μέσα στο Mapsource παρά μόνο τους χάρτες BlueChart Antlantic v9.5 και τον Auto Drive (Hellas) οι οποίοι είναι και "τσεκαρισμένοι". Μήπως το αρχείο που κατέβασα από το Link είναι κατεστραμμένο; Ήδη το κατέβασα 3 φορές αλλά στην αποσυμπίεση στο PC έβγαζε μήνυμα "κατεστραμμένο αρχείο" και μόνο απευθείας στο τηλέφωνο μέσω x-plore έκανα (αν τελικά έκανα) αποσυμπίεση.

Έτσι όπως το περιγράφεις, φαίνεται οτι έχει πρόβλημα το αρχείο που κατεβάζεις. Δοκίμασε να το κατεβάσεις απο αλλού.

Link to comment
Share on other sites

H default ποια είναι?

 

ενα διπλο μπιπ εαν ενεργοποιησεις τις ειδοποιησεις εγγυτητας θα το ακουσεις...

Link to comment
Share on other sites

ενα διπλο μπιπ εαν ενεργοποιησεις τις ειδοποιησεις εγγυτητας θα το ακουσεις...

 

thanks, το βρηκα, εχει 3 επιλογες,

-Ενας ηχος

-Συνεχης- Ειδοπ.ταχυτ.

-Συνεχης-Ολες οι ειδοπ.

Την 3η επιλεγω για να ακουγεται το beep?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition software version 5.00.50

 

.....ηρθε και η καινουρια έκδοση για πληροφορίες και κατέβασμα στην έπίσημη σελίδα της garmin!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...