Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοω οτι μου δειχνει την εθνικη οδο αλλα ολους τους μικροτερους δρομους δεν δειχνει κανενα.πως ειναι πχ οταν κοιτας απο πολυ ψηλα που δειχνει μονο τις μεγαλες αρτηριες?ε εγω και ζουμ οταν κανω παλι δεν δειχνει τπτ αλλο

 

Μηπως αυτος ο χαρτης που βλεπεις ειναι ο βασικος;Στο mapsource τι χαρτες βλεπεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα τελικα εναν αλλο χαρτη σκετο χωρις αυτον για την θαλασσα και δουλεψε οκ.ευχαριστω ολα τα παιδια που βοηθησαν.αν εχω καποιο προβλημα θα ρωτησω,και παλι ευχαριστω ομως!!!!
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες Card ID ενοεις το αναγνωριστικο καρτας.Το ρωταω γιατι εγω εβαλα το IMEI και δουλεψε κανονικα.

 

Λειτουργει και με το imei. Tο σωστο ειναι να βαλεις το card id αλλα αφου εκανες την δουλεια σου με το imei δεν υπαρχει προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταδερα και περασα την 4.20.00 και εβαλα και τον νεο χαρτη πανω.

οταν ανοιξα το gps μου εδειξε τον χαρτη της ευρωπης με το αυτοκινητο στην ελλαδα.

παω μετα να του δωσω δ/νση και με ρωταει

"δωστε ονομα πολιτειας" δινω ελλαδα, αττικη, αθηνα τιποτα λεει δεν βρεθηκαν αποτελεσματα.

τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Σβήστο και ξαναπέρασέ το. Λάθος είναι να λέει πολιτεία. Αν στο ξανακάνει, ψάξε για άλλη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβασα το ζιπαρισμενο φακελο τον εβαλα στο κινητο (ν82) ν30.0.

εκανα εγκατασταση πηγα εφαρμογες πατησα ανοιγμα του αλλα δεν... μου βγαζει την πρωτη οθονη που λεεει το ονομα και μετα τπτ....

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης που προϋπάρχει στον φάκελο Garmin (gmapbmap.img, περίπου 10ΜΒ), χρησιμεύει σε κάτι; Το πρόγραμμα δουλεύει και χωρίς αυτόν;
Link to comment
Share on other sites

terry39, τι όνομα έχει ο φάκελος που έβαλες στο κινητό σου, Garmin ή κάτι άλλο;

 

Surveyor, μην τον σβήσεις, χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

terry39, τι όνομα έχει ο φάκελος που έβαλες στο κινητό σου, Garmin ή κάτι άλλο;

 

Surveyor, μην τον σβήσεις, χρειάζεται.

 

το βαλα μετο που μπαινεις στη καρτα μνημης με το card reader (ο υπολογιστης μου)

garmin

+ μεσα εχει

garmin 5_00_20_copy to sd

garminmobilext( garminmobilext.sis)

Link to comment
Share on other sites

Λάθος φάκελο έβαλες. Πρέπει να βάλεις μέσα τον φάκελο που βρίσκεται μέσα στον copy to sd και έχει όνομα garmin. Όχι τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος φάκελο έβαλες. Πρέπει να βάλεις μέσα τον φάκελο που βρίσκεται μέσα στον copy to sd και έχει όνομα garmin. Όχι τους άλλους.

 

μονο?μεσα εχει ενα φακελο apps και 2 υποφακελους...

Link to comment
Share on other sites

μονο?μεσα εχει ενα φακελο apps και 2 υποφακελους...

 

ο φακελος garmin που θα βαλεις στο κιν πρεπει να εχει αυτα τα αρχεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια Με Υγεια Σε Ολους!!!

 

Οκ το βρηκα απο αλλου και το περασα... βρηκα και 290 poi's και τα ετοιμαζω...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρέπει να χω κατι τους χάρτες Symbian : Garmin Mobile XT 5.00.20 S60 και το λογισμικό Symbian : Garmin Mobile XT 5.00.20 S60 για να πάιξει??
Link to comment
Share on other sites

Surveyor, μην τον σβήσεις, χρειάζεται.

 

Κατ' αρχάς, καλή χρονιά σε όλους μας, με υγεία πα΄νω απ' όλα και χαρά!

 

Τον χάρτη δεν τον έσβησα, γιατί ΔΕΝ υπήρχε στην έκδοση που κατέβασα. Αλλά επειδή έχω κρατήσει αρχείο με τις εκδόσεις που έχω χρησιμοποιήσει, μπορώ να τον αντιγράψω - επικολλήσω στο κινητό. Να το κάνω ε;

Link to comment
Share on other sites

Σβήστο και ξαναπέρασέ το. Λάθος είναι να λέει πολιτεία. Αν στο ξανακάνει, ψάξε για άλλη έκδοση.

 

Με την εκδοση 4.20.00 και τον νεο 3 σε 1 χαρτη, δεν ΜΟΥ ανοιγει καθολου η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους και καλή χρόνια. Χθες πήρα το Ε71, πριν από λίγο έβαλα το Garming...

 

το μόνο που δεν είμαι σίγουρος είναι που να βρω χάρτες κτλ για την Κύπρο.. αν ξέρει κάποιος τα φώτα του παρακαλώ...

 

Επίσης.. δεν έχει χάρτες το garming, από μόνο του, πρέπει να βάλουμε extra?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγο εκανα την εγκατασταση του Garmin:up: και συμβαινει το εξης::down::down:Το προγραμμα αρνειται πεισματικα να δει τον 3 σε1 χαρτη και βλεπει μονο τον βασικο.

Εχω κανει ολη την απαιτουμενη διαδικασια που χρειαζεται για τα ξεκλειδωματα(Δεν ειναι η 1η φορα αλλωστε που το κανω) αλλα η εφαρμογη εξακολουθει να εμφανιζει μονο τον βασικο:dizzy:

Καποια βοηθεια?:cry::cry:

 

 

 

Τελικα ειμαι μ@λ.......!

Ειχα ονομασει διαφορετικα τα 2 αρχεια .UNL kai .IMG κατα 1 γραμμα!

Sorry για την αναστάτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει και πιο πριν..πρεπει να το μετονομασεις τον 3σε1 σε GMAPSUPP.IMG οπως και το .UNL του...Αλλαξαν την ονομασια του και δεν ξερω γιατι..Και εμενα το ιδο εκανε και με τα απο μια βολτα στα forum το ανακαλυψα και το διορθωσα,,,

το εκανα και δεν ανοιγει καθολου η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απο ολα.πριν 2 μερες καταφερα επιτελους να βαλω το garmin sto n95 8gb μου και εχω μερικες αποριες.εχτες που το χρησιμοποιησα για λιγο μεσα απο το αμαξι ηταν ολα καλα,ολοι οι δρομοι κομπλε χωρις λαθοι(απο οσο ειδα τουλαχιστον),εβαλα μια διαδρομη και την βρηκε(αν και θελω λιγο εξασκηση σε αυτο το θεμα).το προβλημα ομως ηταν οτι το κινητο εχανε(στην αρχη μονο δεν ξερω γιατι) συνχεια την συνδεση με τον δορυφορο.δλδ ανα 1 χλμ εχανε και το δορυφορο.τον ερβισκε και παλι απο την αρχη.μετα ομως απο 10 περιπου χλμ δεν εκανα καμια αοσυνδεση με το δορυφορο και δουλευε πολυ καλα.εχει και καποιος αλλος με ν95 αυτο το προβλημα.επισης αν το κινητο ειναι μεσα στο αμαξι και μεταξυ του και του δορυφορου περεμβαλεται ενα ανθρωπινο σωμα,η ο ουρανος του αυτοκινητου,η την ωρα που χρησιμοποιεις το gps απαντησεις σε καποια κληση χανεται πολυ ευκολα το σημα με τον δορυφορο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απο ολα.πριν 2 μερες καταφερα επιτελους να βαλω το garmin sto n95 8gb μου και εχω μερικες αποριες.εχτες που το χρησιμοποιησα για λιγο μεσα απο το αμαξι ηταν ολα καλα,ολοι οι δρομοι κομπλε χωρις λαθοι(απο οσο ειδα τουλαχιστον),εβαλα μια διαδρομη και την βρηκε(αν και θελω λιγο εξασκηση σε αυτο το θεμα).το προβλημα ομως ηταν οτι το κινητο εχανε(στην αρχη μονο δεν ξερω γιατι) συνχεια την συνδεση με τον δορυφορο.δλδ ανα 1 χλμ εχανε και το δορυφορο.τον ερβισκε και παλι απο την αρχη.μετα ομως απο 10 περιπου χλμ δεν εκανα καμια αοσυνδεση με το δορυφορο και δουλευε πολυ καλα.εχει και καποιος αλλος με ν95 αυτο το προβλημα.επισης αν το κινητο ειναι μεσα στο αμαξι και μεταξυ του και του δορυφορου περεμβαλεται ενα ανθρωπινο σωμα,η ο ουρανος του αυτοκινητου,η την ωρα που χρησιμοποιεις το gps απαντησεις σε καποια κληση χανεται πολυ ευκολα το σημα με τον δορυφορο?

 

 

Αυτο εχει να κανει με την ποιοτητα αλλα και την τοποθετηση του δεκτη GPS του κινητου. Για παραδειγμα στο Ν95 το απλο πρεπει να εχει ανοιχτο το slide για να πιανεις καλο σημα GPS. Δεν ξερω αν το διορθωσαν αυτο στο 8αρι. Επισης δοκιμασε αν δεν εχεις κανει ακομα μια αναβαθμιση στο firmware της συσκευης. Πολλες φορες με νεοτερα firmware παρατηρειται πολυ καλυτερη αποδοση του δεκτη GPS

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρέπει να χω κατι τους χάρτες Symbian : Garmin Mobile XT 5.00.20 S60 και το λογισμικό Symbian : Garmin Mobile XT 5.00.20 S60 για να πάιξει??

 

Ο χαρτης πρεπει να εχει καταληξη .img και τρεχει σε ολες τις εκδοσεις.

 

Εαν θελεις μπορεις να γινει περισσοτερο συγκεκριμενος για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τον χάρτη δεν τον έσβησα, γιατί ΔΕΝ υπήρχε στην έκδοση που κατέβασα. Αλλά επειδή έχω κρατήσει αρχείο με τις εκδόσεις που έχω χρησιμοποιήσει, μπορώ να τον αντιγράψω - επικολλήσω στο κινητό. Να το κάνω ε;

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα, κάντο. Το ίδιο έκανα με την έκδοση 4.20.20 που δεν είχε τον βασικό χάρτη.

παιδιά πρέπει να χω κατι τους χάρτες Symbian : Garmin Mobile XT 5.00.20 S60 και το λογισμικό Symbian : Garmin Mobile XT 5.00.20 S60 για να πάιξει??

Πρέπει να έχεις συσκευή symbian 9, να κατεβάσεις την έκδοση της εφαρμογής για s60v5 και τους αντίστοιχους χάρτες. Τα βρίσκεις στο xxxxxxxxxxxx.

Επίσης.. δεν έχει χάρτες το garmin, από μόνο του, πρέπει να βάλουμε extra;

Ναι, επιλέγεις και βάζεις τους χάρτες που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...