Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τι ειδα κυκλοφορησε η εκδοση 5.00.10 !στην επισημη σελιδα της GARMIN ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ λοιπον!

 

Changes made from version 5.00.00 to 5.00.10:

 

 

  • Provide support for Samsung INNOV8 (i8510).
  • Change default vehicle icon to blue car.
  • Correct an application shutdown when frequently recalculating a route.
  • Correct the displayed speed limit value for some specific roads.
  • Correct the blank green screen displayed when switching to the map page.
  • Improve the layout of the Local Search capability.
  • Improve the layout of the map page for the Nokia E90 screen size.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Changes made from version 5.00.00 to 5.00.10:

 

 

  • Provide support for Samsung INNOV8 (i8510).
  • Change default vehicle icon to blue car.
  • Correct an application shutdown when frequently recalculating a route.
  • Correct the displayed speed limit value for some specific roads.
  • Correct the blank green screen displayed when switching to the map page.
  • Improve the layout of the Local Search capability.
  • Improve the layout of the map page for the Nokia E90 screen size.

 

Πρεπει να περιμενουμε να κυκλοφορησει και το sis,ας ελπισουμε οτι δεν θ'αργησουν τα παιδια στο xxxxxx!τελικα οι εκδοσεις λογισμικου ειναι πιο συχνες και απο τις εκδοσεις χαρτων!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περιμενουμε να κυκλοφορησει και το sis,ας ελπισουμε οτι δεν θ'αργησουν τα παιδια στο xxxxxx!τελικα οι εκδοσεις λογισμικου ειναι πιο συχνες και απο τις εκδοσεις χαρτων!

 

Μόλις το κατέβασα από το site της εταιρίας, το εγκαθιστώ και θα ενημερώσω

 

Τα αρχεία που μας ενδιαφέρουν βρίσκονται στον φάκελο GMobileCard

 

Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε επιτυχώς και οι χάρτες δουλεύουν όπως πριν

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα από το site της εταιρίας, το εγκαθιστώ και θα ενημερώσω

 

Τα αρχεία που μας ενδιαφέρουν βρίσκονται στον φάκελο GMobileCard

 

Χωρις το sis δεν γινεται τιποτα το εχω προσπαθησει ηδη ,σημερα ,αλλα και σε παλαιοτερες εκδοσεις! Γραφει 'η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογους ασφαλειας'

Link to comment
Share on other sites

Χωρις το sis δεν γινεται τιποτα το εχω προσπαθησει ηδη ,σημερα ,αλλα και σε παλαιοτερες εκδοσεις!

 

Υπάρχει το sis στο φάκελο GMobileCard τον οποίο θα βρεις αν αποσυμπιέσεις το exe αρχείο που κατεβάζεις από το site της εταιρίας ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το sis στο φάκελο GMobileCard τον οποίο θα βρεις αν αποσυμπιέσεις το exe αρχείο που κατεβάζεις από το site της εταιρίας ;)

Στο Apps,Symbian ,Res που συνηθως ειναι ,απο τα παιδια οι εκδοσεις ,δεν το βρισκω!λειτουργει σ'εσενα η 5.00.10?

Link to comment
Share on other sites

Στο Apps,Symbian ,Res που συνηθως ειναι ,απο τα παιδια οι εκδοσεις ,δεν το βρισκω!λειτουργει σ'εσενα η 5.00.10?

 

Ναι λειτουργεί η 5.00.10

 

Δε βρίσκεις το sis αρχείο μέσα στο φάκελο GMobileCard; :confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί η 5.00.10

 

Δε βρίσκεις το sis αρχείο μέσα στο φάκελο GMobileCard; :confused:

Οχι φυλο και φτερο το εκανα!που το βρισκεις?

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυλο και φτερο το εκανα!που το βρισκεις?

 

Ας τα πάρουμε από την αρχή..

 

Κατεβάζεις από το site της garmin αυτό το αρχείο

Το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου

Δημιουργούνται κάποιοι φάκελοι και κάποια αρχεία, εσύ κρατάς μόνο τον φάκελο GMobileCard

 

Μέσα στον φάκελο αυτό υπάρχει το sis και οι φάκελοι Garmin, private, resource και sys

Τους φακέλους αυτούς τους κάνεις επικόλληση στο κινητό ώστε να αντικατασταθούν τα αρχεία τις προηγούμενης έκδοσης (απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις προηγούμενη έκδοση εγκατεστημένη)

Και μετά εγκαθιστάς το sis αρχείο και έχεις την 5.00.10

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα @dmarccos μολης κατεβασα τα αρχεια και το .sis υπαρχει κανονικα στο φακελο GMobileCard οπως γραφεις και παραπανω. Αυριο θα το δοκιμασω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε από την αρχή..

 

Κατεβάζεις από το site της garmin αυτό το αρχείο

Το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου

Δημιουργούνται κάποιοι φάκελοι και κάποια αρχεία, εσύ κρατάς μόνο τον φάκελο GMobileCard

 

Μέσα στον φάκελο αυτό υπάρχει το sis και οι φάκελοι Garmin, private, resource και sys

Τους φακέλους αυτούς τους κάνεις επικόλληση στο κινητό ώστε να αντικατασταθούν τα αρχεία τις προηγούμενης έκδοσης (απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις προηγούμενη έκδοση εγκατεστημένη)

Και μετά εγκαθιστάς το sis αρχείο και έχεις την 5.00.10

Για σιγα γιατι θα φλιπαρω!κατ'αρχας χωρις καρτα συνδεδεμενη δεν προχωραει,η αποσυμπιεση λοιπον μονο στην καρτα μνημης, η με το τηλεφωνο συνδεδεμενο η το card reader, εκει λοιπον βρισκω το sis της προηγουμενης εκδοσης (5.00.00)και οχι η (5.00.10)το εχω δοκιμασει ηδη πριν το αναφερω στο forum για την καινουργια εκδοση, σε 3 καρτες!σημειωτεον δεν αμφιβαλλω για τα λεγομενα σου!τυφλος ημην και ανεβλεψα!ολο καλα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για σιγα γιατι θα φλιπαρω!κατ'αρχας χωρις καρτα συνδεδεμενη δεν προχωραει,η αποσυμπιεση λοιπον μονο στην καρτα μνημης, η με το τηλεφωνο συνδεδεμενο η το card reader, εκει λοιπον βρισκω το sis της προηγουμενης εκδοσης (5.00.00)και οχι η (5.00.10)το εχω δοκιμασει ηδη πριν το αναφερω στο forum για την καινουργια εκδοση, σε 3 καρτες!

 

Μη το τρέχεις το exe αρχείο, κάνε απλά αποσυμπίεση με ένα πρόγραμμα όπως το winrar :shifty:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Για σιγα γιατι θα φλιπαρω!κατ'αρχας χωρις καρτα συνδεδεμενη δεν προχωραει,η αποσυμπιεση λοιπον μονο στην καρτα μνημης, η με το τηλεφωνο συνδεδεμενο η το card reader, εκει λοιπον βρισκω το sis της προηγουμενης εκδοσης (5.00.00)και οχι η (5.00.10)το εχω δοκιμασει ηδη πριν το αναφερω στο forum για την καινουργια εκδοση, σε 3 καρτες!σημειωτεον δεν αμφιβαλλω για τα λεγομενα σου!

 

Εσυ το κανεις install γι αυτο θελει καρτα μνημης. Κανε δεξι κλικ και extract files..

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 5,00,10 και παλι αλλαξαν την γρμματοσειρα (δεν εχουν να κανουν κατι αλλο??):p..

ειναι μικροτερη κ μου βγαινουν τα ματια για να δω

κατα τα αλλα δουλευει οκ, αυριο θα την δοκιμασω καθ οδων

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 5,00,10 και παλι αλλαξαν την γρμματοσειρα (δεν εχουν να κανουν κατι αλλο??):p..

ειναι μικροτερη κ μου βγαινουν τα ματια για να δω

κατα τα αλλα δουλευει οκ, αυριο θα την δοκιμασω καθ οδων

 

Δεν άλλαξαν γραμματοσειρά, πήγαινε στα εργαλεία, ρυθμίσεις, Οθόνη και άλλαξε το μέγεθος γραμματοσειράς σε μεσαίο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα οι εκδοσεις λογισμικου ειναι πιο συχνες και απο τις εκδοσεις χαρτων!

 

 

Οι τυποι μας εχουν σαλταρει κανονικα! Βαλανε τα γυαλια στις χαρτογραφικες εταιρειες! :p Λογικα αυτη ειναι minor upgrade εξου και το 5.00.10 και οχι πχ 5.10.00

 

 

Παντως μεχρι να φτασουμε παλι στην 5.20.20 υπολογιστε ποσες αναβαθμισεις εχουμε να κανουμε...:lol:

 

Μια απορια που την ειχα παντα... ενα αρχειο GarminDevice.xml μεσα στο φακελο Garmin χρησιμευει καπου? Αυτο αλλαζει απο εκδοση σε εκδοση? Ή δεν χρειαζεται καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Οι τυποι μας εχουν σαλταρει κανονικα!

 

Το bug στις ρυθμισεις δρομολογησης το διορθωσανε?

 

Ναι το διορθωσαν!

Ευχαριστουμε @dmarccos!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ...

 

Έβαλα κάποια ΡΟΙS μέσα και ενώ απο τα πρόσθετα > προσαρμοσμένα ΡΟΙ δείχνει το καθένα κανονικά(με εικόνες), όταν είμαι σε προβ. χάρτη δεν μου δείχνει τίποτα παραμόνο αυτά που έχει ο χάρτης gmapsupp.img.

 

Και αναβάθμιση που έκανα μόλις απο 4,10,60 σε 5,00,10 πάλι τα ίδια.

 

Όπου λέει στις ρυθμίσεις κάτι σχετικό με ΡΟΙ, το έχω ενεργοποιημένο.

 

Είναι λογικό?

 

ΥΓ. Παίζει ρόλο με ποιόν τρόπο τα έβαλα? Γιατί εγώ κατέβασα το poiloader και επειδή δεν μπορούσε να συνδεθεί με το κινητό μου, πάτησα προσαρμοσμένος φάκελος, βρήκε τα αρχεία .gpx και .bmp και έφτιαξε ένα αρχείο poi.gpi. Αυτό το έβαλα στο garmin/poi.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ...

 

Έβαλα κάποια ΡΟΙS μέσα και ενώ απο τα πρόσθετα > προσαρμοσμένα ΡΟΙ δείχνει το καθένα κανονικά(με εικόνες), όταν είμαι σε προβ. χάρτη δεν μου δείχνει τίποτα παραμόνο αυτά που έχει ο χάρτης gmapsupp.img.

 

Και αναβάθμιση που έκανα μόλις απο 4,10,60 σε 5,00,10 πάλι τα ίδια.

 

Όπου λέει στις ρυθμίσεις κάτι σχετικό με ΡΟΙ, το έχω ενεργοποιημένο.

 

Είναι λογικό?

 

ΥΓ. Παίζει ρόλο με ποιόν τρόπο τα έβαλα? Γιατί εγώ κατέβασα το poiloader και επειδή δεν μπορούσε να συνδεθεί με το κινητό μου, πάτησα προσαρμοσμένος φάκελος, βρήκε τα αρχεία .gpx και .bmp και έφτιαξε ένα αρχείο poi.gpi. Αυτό το έβαλα στο garmin/poi.

 

 

υπαρχει επιλογη νομιζω στις ρυθμισεις για το αν θα φενονται τα poi.

 

την 5.00.10 την εχει δουλεψει κανεις? ειναι ενταξει?

λιγο πιο πανω διαβασα οτι διορθωθηκε το προβλημα με την πλοηγηση. εννοουμε το καθυστερημενο στιγμα στι χαρτη?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε. ας δοκιμασουν οσοι την εβαλαν να δουμε τι γινεται με το στιγμα.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την νέα έκδοση και μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικά, ιδέες? Τα fonts δεν είχαν ελληνικά μέσα?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες απο πάνω τους νέους φακέλους και έκανες εγκατάσταση στο νέο sis; Μήπως ξέχασες να περάσεις το sis;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η έκδοση 5.00.10 που υπάρχει στο xxxxxxxxxx είναι αυτόνομη?

Μπορούμε να κάνουμε και καθαρή εγκατάσταση με τους φακέλους μας που δίνουν ή μόνο update είναι?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...