Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας,

κατέβασα σήμερα από το γνωστό μαγαζάκι την Garmin 5.00.60 standalone en-gr

και πήγα να την βάλω στο e71 όπου πριν έιχα κάνει full reset και μετά πέρασα από nokia club το τελευταίο λογισμικό 300.21.012

Δυστυχώς....πάταγα να ξεκινήσει η εφαρμογή και μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου έβγαινε η αρχική οθόνη.......

ξέρει κανείς κάτι?

 

 

τελικά πέρασα την 5.00.50 ........

 

 

μήπως είναι ακόμη σε αρχικό στάδιο η 60?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας,

κατέβασα σήμερα από το γνωστό μαγαζάκι την Garmin 5.00.60 standalone en-gr

και πήγα να την βάλω στο e71 όπου πριν έιχα κάνει full reset και μετά πέρασα από nokia club το τελευταίο λογισμικό 300.21.012

Δυστυχώς....πάταγα να ξεκινήσει η εφαρμογή και μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου έβγαινε η αρχική οθόνη.......

ξέρει κανείς κάτι?

 

 

τελικά πέρασα την 5.00.50 ........

 

 

μήπως είναι ακόμη σε αρχικό στάδιο η 60?

 

Ισχυουν τα ιδια και σε αυτο το θεμα :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2905689#post2905689

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζακι ανεβηκε το exe αρχειο της original version. Οποιος ενδιαφερεται μπορει να το βρει.

Στο rapidshare ηδη το ρηξαν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.θελω να περασω τους καινουργιους χαρτες 3-1 .πως θα το κανω;θα διαγραψω πρωτα τους προηγουμενους; η θα κανω πανω σε αυτους αντιγραφη-επικολιση;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ρυθμίσεις προτείνετε για κάποιον που χρησιμοποιεί το Garmin ως πεζός; (πχ τρισδιάστατος προσανατολισμός, προς βορρά ή προς πορεία; αυτόματο ζουμ στο ΟΝ;)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω εγκατεστημένο το Garmin Mobile XT 5.00.60 στο Ν95-1 μου και μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσα τους χάρτες: City Navigator Europe NT V9 και CYMPS v8 χωρίς κανένα πρόβλημα. Πριν 1-2 εβδομάδες εγκατέστησα την καινούρια ενημέρωση από το CYMPS v11 με αποτέλεσμα τώρα ο χάρτης της Κύπρου να είναι άχρηστος. :mad: Όλα τα στοιχεία στο χάρτη παρουσιάζονται μονό με τα αρχικά τους γράμματα (π.χ. Nicosia – N ) και στην αναζήτηση με το αρχικά&??????? (π.χ. N??????a) .Συνάντησε κάνεις αυτό το πρόβλημα? Στην προσπάθεια μου να βγάλω άκρη παρατήρησα ότι αλλάζοντας το Font του χάρτη (CYMPS v11) στο MapSource (EDIT/PREFERENCES/CHANGE MAP FONT) σε Bitstream Vera Sans, τα οποίο είναι 1 από τα font που υπάρχει στο folder Garmin (στο κινητό), συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και στο MapSource. Επίσης ούτε βάζοντας τον παλαιότερο χάρτη λύνετε το πρόβλημα!! :dizzy: To firmware του Ν95 μου είναι το τελευταίο V31.0.017 και υποστηρίζει ελληνικά (product code 0536076 - Greece / Cyprus).

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω στο Garmin οκ τις πολεις και τις οδους τις ψαχνεις ευκολα...Τα χωρια πως διαολο τα βρισκεις???Στον 3 σε 1 εννοω ενω βλεπω οτι το εχει μεσα ( Ελληνικη εκδοση χαρτη) δεν καταλαβαινω πως πρεπει να αναζητησης ενα χωριο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω στο Garmin οκ τις πολεις και τις οδους τις ψαχνεις ευκολα...Τα χωρια πως διαολο τα βρισκεις???Στον 3 σε 1 εννοω ενω βλεπω οτι το εχει μεσα ( Ελληνικη εκδοση χαρτη) δεν καταλαβαινω πως πρεπει να αναζητησης ενα χωριο!!!

 

Εύκολα, Προς τα που > Πόλεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω εγκατεστημένο το Garmin Mobile XT 5.00.60 στο Ν95-1 μου και μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσα τους χάρτες: City Navigator Europe NT V9 και CYMPS v8 χωρίς κανένα πρόβλημα. Πριν 1-2 εβδομάδες εγκατέστησα την καινούρια ενημέρωση από το CYMPS v11 με αποτέλεσμα τώρα ο χάρτης της Κύπρου να είναι άχρηστος. :mad: Όλα τα στοιχεία στο χάρτη παρουσιάζονται μονό με τα αρχικά τους γράμματα (π.χ. Nicosia – N ) και στην αναζήτηση με το αρχικά&??????? (π.χ. N??????a) .Συνάντησε κάνεις αυτό το πρόβλημα? Στην προσπάθεια μου να βγάλω άκρη παρατήρησα ότι αλλάζοντας το Font του χάρτη (CYMPS v11) στο MapSource (EDIT/PREFERENCES/CHANGE MAP FONT) σε Bitstream Vera Sans, τα οποίο είναι 1 από τα font που υπάρχει στο folder Garmin (στο κινητό), συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και στο MapSource. Επίσης ούτε βάζοντας τον παλαιότερο χάρτη λύνετε το πρόβλημα!! :dizzy: To firmware του Ν95 μου είναι το τελευταίο V31.0.017 και υποστηρίζει ελληνικά (product code 0536076 - Greece / Cyprus).

Καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Δοκιμασες να κατεβασεις ξανα τον χαρτη η καποια παλιοτερη εκδοση σου για να δεις τι συμβαινει? Επισης δοκιμασε να δωσεις στον χαρτη μια απο τις αλλες 2 ονομασιες..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το GMobileXT 5.00.50 στο Ν79 μου. Ακολούθησα οδηγίες και λειτουργεί κανονικά έχοντας τους 3 σε ενα 1 χάρτες. Από εκεί και πέρα δεν μπόρω να το προσανατολίσω. Όταν ανοίγω "Προβ. χάρτη" μου βγάζει το αυτοκινητάκι στην Αθήνα, ενω εγώ μένω Θεσ/νικη. Γίνεται να το βάλω αυτόματα να βρει την θέση μου; Και γενικά τι πρέπει να κάνω για να ξέρει ανα πάσα στιγμή που είμαι;

Συγγνώμη αν ρωτάω απλά πράγματα αλλά είμαι αρχάριος σε τέτοιου είδους software :O

Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα σε ολους.θελω να περασω τον garmin xt 5.....50 απο που θα κατεβασω ολο το προγραμμα κομπλε και που θα βρω οδηγιες εγκαταστασης.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Για να βρει την θεση σου πρεπει πρωτα να βρει δορυφοροους. Αν βρει θα σου δειξει ακριβως που εισαι.

Καθε φορα που το ανοιγεις μεχρι να βρει δορυφορους θα σε δειχνει εκει που το εκλεισες τελευταια φορα.

Να βρησκει αυτοματα την θεση σου λιγο δυσκολο γιατι θελει να χεις πολυ καλο δεκτη gps.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Δοκιμασες να κατεβασεις ξανα τον χαρτη η καποια παλιοτερη εκδοση σου για να δεις τι συμβαινει? Επισης δοκιμασε να δωσεις στον χαρτη μια απο τις αλλες 2 ονομασιες..

 

Διάγραψα εντελώς το GMAPSUPP.IMG από την κάρτα και εγκατέστησα παλαιότερες εκδόσεις αλλά δυστυχώς καμία διαφορά. Αν με άλλες ονομασίες εννοείς, gmapprom.img & gmapsup2.img και αυτό το δοκίμασα... :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω περασει την 5.00.60 εκδοση και χθες περασα επιτυχως και τον τελευταιο 3-1 χαρτη.οταν ομως ανοιγω τωρα το garmin δεν πρασινιζουν οι μπαρες.μονο η πρωτη και αυτη σε κοκκινο.πρασινιζουν μονο οταν ξεκινησω την πλοηγιση.δηλαδη οταν χαραξω πορεια.τι συμβαινει; ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους,

 

Εγκατέστησα το Garmin xt mobile 5.00.50 σε νοκια 5800, δουλευει κανονικά θέλω όμως και χάρτες ευρώπης. Γνωρίζει κάποιος εαν και που μπορώ να βρώ ? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και για οσους ταξιδευουν στην ΕΕ ας κατεβασουν τον Garmin City Navigator Europe NT 2010 απο τορρεντς (O-Demonoid) ειναι πολυ πιο καλος απο τον 2009 και πολυ μικροτερος (1.7gb)..

Για οσους σκεφτονται να πανε Ελβετια για το ματς της Εθνικης τον Σεπτεμβρη οδικως ειναι απαραιτητο :)

 

Φιλε μου κάνει και για την 5.00.50 mobile ??

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα, Προς τα που > Πόλεις

 

Μα δεν τα βγαζει ετσι.χωρια που υπαρχουν τον χαρτη οταν πας Πολεις.. σου ζηταει οδο μετα .. οδους τα χωρια δεν εχουν και αν βαλεις ονομα χωριου δεν σε βγαζει... τι να πω...

 

Φιλε μου κάνει και για την 5.00.50 mobile ??

 

ναι οι χαρτες λειτουργουν σε ολες τις εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τα βγαζει ετσι.χωρια που υπαρχουν τον χαρτη οταν πας Πολεις.. σου ζηταει οδο μετα .. οδους τα χωρια δεν εχουν και αν βαλεις ονομα χωριου δεν σε βγαζει... τι να πω...

 

[ATTACH]14527[/ATTACH] [ATTACH]14528[/ATTACH] [ATTACH]14529[/ATTACH] [ATTACH]14530[/ATTACH]

 

Τα κάνεις αυτά και δε στα βγάζει έτσι;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδώ και πολύ καιρό (και έχοντας στο ενεργητικό μου αρκετές εγκαταστάσεις του συγκεκριμένου προγράμματος) να βάλω την έκδοση 5.00.60 αλλά κάνει συνέχεια "Αναζήτηση συσκευής GPS", πατάω άκυρο και μου βγάζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατό το ξεκλείδωμα των χαρτών χωρίς έγκυρο αναγνωριστικό μονάδας". Προφανώς δεν έχει ξεκλειδωθεί το GPS, δηλαδή το αρχείο SW.UNL είναι λάθος. Το συγκεκριμένο αρχείο όπως και τα υπόλοιπα .UNL αρχεία τα δημιουργώ με το ΚΕΥ***.exe. Σκέφτομαι όμως μήπως το συγκεκριμένο σπαστήρι επειδή είναι παλιό και δεν δημιουργεί σωστούς κωδικούς. Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Παλιά έβαζα στον atlantic χάρτη τον κωδικό 254 και τώρα τον κωδικό 355. Στις εκδόσεις που κατέβασα (stadalone) δεν υπάρχαν μέσα καινούργια σπαστήρια. Υπάρχουν κάπου αλλού;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Mε την εκδοση 1,5 του key-gen εισαι ενταξει.

Αν και τα unl μου τα ειχα κανει με παλιοτερο και ομως λειτουργει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκες μήπως δεν φταίει η γεννήτρια αλλά ο κωδικός που χρησιμοποιείς; Αν έβαλες το αναγνωριστικό κάρτας δοκίμασε και το ΙΜΕΙ και αντίστροφα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκες μήπως δεν φταίει η γεννήτρια αλλά ο κωδικός που χρησιμοποιείς; Αν έβαλες το αναγνωριστικό κάρτας δοκίμασε και το ΙΜΕΙ και αντίστροφα.

 

Δοκίμασα και την έκδοση 1.5 και πάλι μια από τα ίδια. Θα δοκιμάσω το ΙΜΕΙ (κάτι που δεν το σκέφτηκα).

 

Δοκίμασα και την έκδοση 1.5 και πάλι μια από τα ίδια. Θα δοκιμάσω το ΙΜΕΙ (κάτι που δεν το σκέφτηκα).

 

Ούτε και το ΙΜΕΙ δουλεύει, να υποθέσω ότι για το IMSI ούτε λόγος να γίνεται.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και το ΙΜΕΙ δουλεύει, να υποθέσω ότι για το IMSI ούτε λόγος να γίνεται.

 

Δοκιμασε το και εκεινο. Ειχα δοκιμασει σε ενα 5800 και αν θυμαμαι καλα λειτουργουσε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το και εκεινο. Ειχα δοκιμασει σε ενα 5800 και αν θυμαμαι καλα λειτουργουσε.

 

Τι να πω τώρα, δούλεψε με το IMSI :blink:. Ευχαριστώ παίδες για τις ιδέες σας :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...