Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε πως μπορω να περασω τα poi αυτα?? εχω την εκδοση 5 και το σετ 3 σε 1 χαρτων!! Τι καλυτερο εχει η εκδοση 5.20 ??

 

δες εδο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2186789#post2186789

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως γινεται αυτό;

Μπορώ να εχω μια βοήθεια;

Ευχαριστώ...:)

 

Με το Jbak taskman πας στο tools>memory clean.

Link to comment
Share on other sites

φιλε πως μπορω να περασω τα poi αυτα?? εχω την εκδοση 5 και το σετ 3 σε 1 χαρτων!! Τι καλυτερο εχει η εκδοση 5.20 ??

 

Changes made from version 5.00.00 to 5.00.20:

 

 

  • Provide support for Samsung INNOV8 (i8510).
  • Change default vehicle icon to blue car.
  • Correct an application shutdown when frequently recalculating a route.
  • Correct the displayed speed limit value for some specific roads.
  • Correct the blank green screen displayed when switching to the map page.
  • Improve the layout of the Local Search capability.
  • Improve the layout of the map page for the Nokia E90 screen size.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία τα γράφω όλα μαζεμένα για μια ακόμα φορά.

 

 

Tρόπος επίλυσης μειωμένης διάρκειας μπαταρίας μετά από εγκατάσταση Garmin

 

 

 

-Συνδέστε το κινητό στον υπολογιστή σε μαζική αποθήκευση.

 

-Ενεργοποιείστε από το windows explorer να φαίνονται οι κρυφοί φάκελοι και τα αρχεία (ίσως και να μη χρειάζεται αυτό, δε θυμαμαι σίγουρα)

 

-ΠΡΩΤΑ διαγράψτε ή μετονομάστε το cardrunner.dll απο το φάκελο (mmc):\sys\bin

Αυτό το αρχείο δημιουργείται αυτόματα μετά την εγκατάσταση του garmin.

 

 

1ος τρόπος

 

Κάθε φορά που κλείνετε το Garmin και δεν το χρειαζεστε πια, κάντε επανεκκίνηση το κινητό.

 

 

 

2ος τρόπος

 

Κάντε την παραπάνω διαδικασία και αφού κάνετε επανεκκίνηση ανοίξτε το jbak taskman πηγαίνετε menu->tools->processes και δείτε τι διεργασίες τρέχουν.

 

Ανοίξτε και κλείστε το Garmin και δείτε πάλι ποιες διεργασίες έχουν προστεθεί μέσω του jbak.

 

*Αν ΔΕΝ έχετε ενεργοποιημένο το a-gps, θα έχει προστεθεί μία, η TSRAutostart.exe

-πηγαίνετε menu -> tools -> processes

-Επιλέγετε το TSRAutostart.exe

-πηγαίνετε menu -> Program rules

-Τικάρετε το "kill by memory clean"

-ok

 

*Αν έχετε ενεργοποιημένο το a-gps πιθανότατα εκτός από την TSRAutostart.exe να υπάρχουν και άλλες διεργασίες που έχουν προστεθεί και τρέχουν. Βρείτε ποιες ειναι αυτές και κάντε την ίδια διαδικασία από πάνω που κάνατε με την TSRAutostart.exe

 

 

 

Τώρα κάθε φορά που ανοίγετε το jbak taskman επιλέγοντας:

menu -> Tools -> Memory clean

 

αυτό θα "σκοτώνει" το TSRAutostart.exe και όλες τις άλλες διεργασίες που αφήνει ανοιχτές το Garmin

 

 

 

 

 

 

Την έκδοση 1.0 του Jbak Taskman η οποία είναι freeware και SymbianSigned την βρίσκετε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthre...70#post2564170

 

 

 

**Όλα τα παραπάνω έχουν δοκιμαστεί και ισχύουν σε συσκευή Nokia Ν85 με firmware 11.....

**Είναι πιθανόν σε άλλες συσκευές με διαφορετικά firmware κάποιες διεργασίες να αλλάζουν αλλά η κεντρική ιδεά του τι πρέπει να κάνετε παραμένει η ίδια.

 

 

Ελπίζω να τα περιέγραψα αρκετά αναλυτικά και κατανοητά, γιατί δεν παίζει περίπτωση να τα ξαναγράψω! :p

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.20.00 σε 6210 navigator,και δεν ανοιγει καν.δηλαδη παταω πανω στο εικονιδιο και δεν κανει τιποτα.τι συμβαινει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.20.00 σε 6210 navigator,και δεν ανοιγει καν.δηλαδη παταω πανω στο εικονιδιο και δεν κανει τιποτα.τι συμβαινει;

 

Οι εκδόσεις 4 του Garmin δεν πάιζουν σε νεώτερα κινητά με fp2,μόνο οι εκδόσεις 5.

Link to comment
Share on other sites

Changes made from version 5.00.00 to 5.00.20:

 

 

  • Provide support for Samsung INNOV8 (i8510).
  • Change default vehicle icon to blue car.
  • Correct an application shutdown when frequently recalculating a route.
  • Correct the displayed speed limit value for some specific roads.
  • Correct the blank green screen displayed when switching to the map page.
  • Improve the layout of the Local Search capability.
  • Improve the layout of the map page for the Nokia E90 screen size.

 

ωραια βελτιοση κανανε στο ε90 !!! :p δεν μου πεζει καθολου αυτη η εκδοση!!!

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.20.00 σε 6210 navigator,και δεν ανοιγει καν.δηλαδη παταω πανω στο εικονιδιο και δεν κανει τιποτα.τι συμβαινει;

Αν θέλεις 4άρα, θα βάλεις την 4.20.20 που είναι και η μοναδική που τρέχει σε fp2. Από τις 5άρες, τρέχουν όλες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Προσπαθώ να το προγραμματίσω για να πάω Αγόριανη και Αράχωβα και κάνω την αναζήτηση μέσω συλλαβισμού πόλης. Πληκτρολογώ Αγόριανη και μου βγάζει ότι δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

Το ψάχνω από τον ΑΝΑΒΑΣΙΣ και πάλι τα ίδια. Πως πρέπει να το ψάξω;

 

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις 4 του Garmin δεν πάιζουν σε νεώτερα κινητά με fp2,μόνο οι εκδόσεις 5.

 

αυτες εχουν προβλημα με το στιγμα,κολληματα και τετοια;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις που είναι στον χάρτη, πήγαινε πάνω του χειροκίνητα, πάτα αποθήκευση και οκ. Μετά πήγαινε διαχείριση δεδομένων και αγαπημένα, πήγαινε πάνω του και κάνε μετονομασία. Όταν θα ξανανοίξεις το πρόγραμμα για να ταξιδεύσεις, θα πας για που, έσεις μου και θα επιλέξεις το σημείο αυτό που αποθήκευσες.

 

Μπορεί να είναι καταχωρημένο αλλιώς ή καθόλου με αυτό το όνομα και να μην το βρίσκει η αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις που είναι στον χάρτη, πήγαινε πάνω του χειροκίνητα, πάτα αποθήκευση και οκ. Μετά πήγαινε διαχείριση δεδομένων και αγαπημένα, πήγαινε πάνω του και κάνε μετονομασία. Όταν θα ξανανοίξεις το πρόγραμμα για να ταξιδεύσεις, θα πας για που, έσεις μου και θα επιλέξεις το σημείο αυτό που αποθήκευσες.

 

Μπορεί να είναι καταχωρημένο αλλιώς ή καθόλου με αυτό το όνομα και να μην το βρίσκει η αναζήτηση.

 

Ευχαριστώ, νόμιζα ότι έκανα κάποιο λάθος στη διαδικασία του ψαξίματος. Ωστόσο αυτό που λες δεν καταλαβαίνω πως γίνεται. Είμαι στην Αθήνα, πως θα πάω πάνω στο χάρτη στην Αγόριανη και θα την επιλέξω για να αποθηκευτεί στα αγαπημένα;

Sorry αν λέω κουταμάρες, αλλά χρησιμοποιώ το πρόγραμμα μόλις μερικές ημέρες και μόνο στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε προβολή χάρτη και πήγαινε με το πολυπλήκτρο, βρες την τοποθεσία, βάλε τον κέρσορα πάνω στο σημείο που σε ενδιαφέρει και πάτα το αριστερό ειδικό πλήκτρο που γράφει αποθήκευση.
Link to comment
Share on other sites

οι 5αρες σε fp2 λειτουργουν καλα ή μενουμε σε 4;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια.. εχω n95 frim 30. garmin 5 .20 . εσεις για να κλιδοσει δορυφορους μπενετε στο αυτοκινιτο ανιγετε garming και περιμενετε να κλιδοσει? ι πατε θεση gps περιμενετε να βρει δορυφορους και μετα ανιγετε το garming ? γιατι σημερα , ξεκινισα απο πατισια εφτασα συνταγμα και ακομα δεν ειχε βρει....

 

Έχω το N95 8g. Μπαίνεις στο αυτοκίνητο, ανοίγεις το GARMIN πάς απευθείας στο ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ και επιλέγεις που θέλεις να πας. Πατάς ΜΕΤΑΒΑΣΗ και το κλείδωμα των δορυφόρων είναι θέμα 20-25 δευτερολέπτων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,περασα κ γω το garmin xt 4.20.20 στο n78 ολα οκ αλλα οταν προσπαθω να μπω στο χαρτη μου λεει οτι πρεπει να μπω στο garmin com για να κατεβασω χαρτες κλπ.ξεκλειδωσα κ τους υπολοιπους δυο χαρτες αλλα στην καρτα μνημης το χαρτη τον βασικο (gmapbmap) μου τον βγαζει σαν ερωτηματικο!τι πρεπει να κανω??ευχαριστω!κατα τ αλλα ειναι οκ στο μενου κανονικα ξεκλειδωσα κ το gps!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Προσπαθώ να το προγραμματίσω για να πάω Αγόριανη και Αράχωβα και κάνω την αναζήτηση μέσω συλλαβισμού πόλης. Πληκτρολογώ Αγόριανη και μου βγάζει ότι δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

Το ψάχνω από τον ΑΝΑΒΑΣΙΣ και πάλι τα ίδια. Πως πρέπει να το ψάξω;

 

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά

 

 

 

χρόνια πολλά μήπως να γράψεις Επτάλοφος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,περασα κ γω το garmin xt 4.20.20 στο n78 ολα οκ αλλα οταν προσπαθω να μπω στο χαρτη μου λεει οτι πρεπει να μπω στο garmin com για να κατεβασω χαρτες κλπ.ξεκλειδωσα κ τους υπολοιπους δυο χαρτες αλλα στην καρτα μνημης το χαρτη τον βασικο (gmapbmap) μου τον βγαζει σαν ερωτηματικο!τι πρεπει να κανω??ευχαριστω!κατα τ αλλα ειναι οκ στο μενου κανονικα ξεκλειδωσα κ το gps!:rolleyes:

 

εχεις ελλληνικο κειμενο;που μπορω να βρω αυτη την εκδοση;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

οι 5αρες σε fp2 λειτουργουν καλα ή μενουμε σε 4;

Στο Ν78 η 5.00.10 μου δουλεύει καλύτερα από όλες όσες έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα οπως ειπα νωριτερα το 4.20.20 sto n78,περασε κανονικα ελληνικο μενου κ ολα οκ!οταν παω ομως στο για που?να βαλω διευθυνση οικιας εισαγωγη διευθυνσης μου γραφει για τη χρηση της συγκεκριμενης λειτουργιας απαιτουνται λεπτομεριακοι χαρτες,επισκεφθειτε www,garmin.com για περισσοτερες πληροφοριες!μαλλον δεν αναγνωριζει δλδ το βασικο χαρτη!ΗΕlp τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Προσπαθώ να το προγραμματίσω για να πάω Αγόριανη και Αράχωβα και κάνω την αναζήτηση μέσω συλλαβισμού πόλης. Πληκτρολογώ Αγόριανη και μου βγάζει ότι δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

Το ψάχνω από τον ΑΝΑΒΑΣΙΣ και πάλι τα ίδια. Πως πρέπει να το ψάξω;

 

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά

 

 

 

χρόνια πολλά μήπως να γράψεις Επτάλοφος

 

Αν το δοκιμάσεις θα δεις ότι πάλι δεν εμφανίζει τίποτα, δυστυχώς. Για τον ΑΝΑΒΑΣΙΣ θα πρέπει να χρησιμοποιώ λατινικούς χαρακτήρες (κάτι τέτοιο είχα διαβάσει) ή δέχεται και τους ελληνικούς;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα οπως ειπα νωριτερα το 4.20.20 sto n78,περασε κανονικα ελληνικο μενου κ ολα οκ!οταν παω ομως στο για που?να βαλω διευθυνση οικιας εισαγωγη διευθυνσης μου γραφει για τη χρηση της συγκεκριμενης λειτουργιας απαιτουνται λεπτομεριακοι χαρτες,επισκεφθειτε www,garmin.com για περισσοτερες πληροφοριες!μαλλον δεν αναγνωριζει δλδ το βασικο χαρτη!ΗΕlp τι να κανω?

 

εχεις περασει ενα χαρτη 10ΜΒ περιπου και εναν αλλο 66ΜΒ ή 170ΜΒ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει ενα χαρτη 10ΜΒ περιπου και εναν αλλο 66ΜΒ ή 170ΜΒ

 

ο βασικος ναι 10 μβ αλλον δε βλεπω αλλα τον βασικο μου τον εχει σαν ερωτηματικο!

Link to comment
Share on other sites

ο βασικος ναι 10 μβ αλλον δε βλεπω αλλα τον βασικο μου τον εχει σαν ερωτηματικο!

 

οποτε πρεπει να περασεις και ενα χαρτη,τι εννοεις ερωτηματικο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...