Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα pois παιδια μπορουν να μπουν σε ολους τους χαρτες? π.χ υπαρχουν pois για τους nokia maps?

 

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το Nokia Maps και δεν ξγνωριζω να σου απαντησω.

Καλυτερα να ρωτησεις στο θεμα του Nokia Maps και οχι στο θεμα του Garmin.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Καλησπέρα στο φόρουμ, θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει και που μπορώ να βρω το πρόγραμμα Garmin αλλά και τους χάρτες για Ελλάδα σε πλατφόρμα windows mobile 6 gia HP ipaq, Το έχω εγκατεστημένο στο Ε90 και το συγκεκριμένο φόρουμ με βοήθησε πολύ να ξεπεράσω κάποια τεχνικά ζητήματα :) Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη εάν είμαι οφ τοπικ αλλα δεν ήξερα που αλλου να ρωτήσω για το συγκεκριμένο πρόγραμμα :blink:

 

Εαν ψαξεις στα αποκαλουμενα γνωστα μαγαζακια λογικα κατι θα βρεις. Εχω την εντυπωση πως η γεννητρια κωδικων ειναι η ιδια για ολες της συσκευες. Καλυτερα ρωτησε στο θεμα των windows mobile γιατι εδω οι περισσοτεροι οπως και εγω ασχολουμαστε με το Garmin αλλα για τα Nokia δεν εχουμε της γνωσεις να απαντησουμε για της αλλες συσκευες.

Γειά σας παιδιά..Έχω και εγώ ενά θέμα έβαλα σε Ν95 το 4.10.80 έβαλα και τον autodrive 1.30 unlocked μετά τα gmapsupp.img και αντοιστοιχο unl έχω κανονικά την εικονα του χάρτη και την πλοήγηση αλλά όταν παω να ψάξω με διεύθυνση είναι κλειδωμένο..Τι κάνω λάθος..??

Thanks.

 

Εισαι σιγουρος οτι ο χαρτης δεν θελει ξεκλειδωμα? Δοκιμασε να βαλεις ενα .UNL στο φακελο του Garmin με το ονομα που εχεις δωσει στον χαρτη να δεις εαν στρωσει. Οι οδηγειες υπαρχουν στο 1 ποστ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σας πω ρε παιδια .αντιμετωπιζει κανεις προβλημα στο ξεκλειδωμα του ευρωπαικου και αλλων χαρτων ενω ξερουμε το device id και το mapid στο Garminpc mobile (οχι το garmin xt mobile)?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ο χαρτης δεν θελει ξεκλειδωμα? Δοκιμασε να βαλεις ενα .UNL στο φακελο του Garmin με το ονομα που εχεις δωσει στον χαρτη να δεις εαν στρωσει. Οι οδηγειες υπαρχουν στο 1 ποστ.

 

Την έχω κάνει κανονικά την διαδικασία και έχω περασει και το gmapsupp.unl αλλά πάλι τα ίδια..Έχω περάσει τον autodrive 1.30 unlocked και βάζω map id 822,μήπως είναι λάθος το map id και δεν ξεκλειδώνει?

Link to comment
Share on other sites

Οχι σωστο ειναι :)

 

Καλυτερα δοκιμασε και τον Auto Drive Hellas v1.30 , αφου ξερεις να τους ξεκλειδωσεις..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Pavlour

Γειά σας παιδιά..Έχω και εγώ ενά θέμα έβαλα σε Ν95 το 4.10.80 έβαλα και τον autodrive 1.30 unlocked μετά τα gmapsupp.img και αντοιστοιχο unl έχω κανονικά την εικονα του χάρτη και την πλοήγηση αλλά όταν παω να ψάξω με διεύθυνση είναι κλειδωμένο..Τι κάνω λάθος..??

 

Ο συγκεκριμένος χάρτης δεν χρειάζεται αρχείο unl. Αφού είναι unlocked δουλεύει μόνο με το αρχείο img. Κι εγώ αυτόν έχω βάλει στο Ν95 8GB με 4.10.80 και δουλεύει κανονικά. Τί εννοείς "είναι κλειδωμένο"; Μήπως δεν υπάρχει η διεύθυνση που ψάχνεις; ή μήπως δεν τη γράφεις σωστά; Βοήθα με λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει και γω τον autodrive 1.30 unlocked και δεν λειτουργούσε καθόλου η αναζήτηση.

Δοκίμασε να βάλεις τον κλειδωμένο και κάνε κανονικά τη διαδικασία του κλειδώματος με το .UNL

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω την εκδοση 4.10.80 και οταν εχω gmapsupp2.img με πεταει εξω αν το διαγραψω ολα καλα!χρειαζεται αυτο?γιατι το κανει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω την εκδοση 10.40.80 και οταν εχω gmapsup2.img με πεταει εξω αν το διαγραψω ολα καλα!χρειαζεται αυτο?γιατι το κανει?

 

Μάλλον 4.10.80 θέλεις να πεις και gmapsupp2.img

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις ελληνικα στο Garmin κατεβασε την GarminMobileXT 4.10.80 S60 MultiLanguage Full By DeFconX

 

Ποιον χαρτη προσπαθεις να ξεκλειδωσεις ? Διαβασες το παρακατω απο το 1 ποστ του παροντος ? :)

 

ρε παιδια στο μαγαζι υπαρχουν 2 εκδοσεις by defconx η μια ειναι περιπου 20 μβ και η αλλη γυρο στα 70 μβ εμεις ποια θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος χάρτης δεν χρειάζεται αρχείο unl. Αφού είναι unlocked δουλεύει μόνο με το αρχείο img. Κι εγώ αυτόν έχω βάλει στο Ν95 8GB με 4.10.80 και δουλεύει κανονικά. Τί εννοείς "είναι κλειδωμένο"; Μήπως δεν υπάρχει η διεύθυνση που ψάχνεις; ή μήπως δεν τη γράφεις σωστά; Βοήθα με λίγο.

 

 

Φίλε επειδή ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, εννοεί οτι όταν βάζεις διεύθυνση σου λέει δεν υπάρχουν λεπτομερείς χάρτες κατέβασε τους απο την Garmin! Ενω άμα πας με το βελάκι απλά και κάνεις ζουμ βλέπεις οτι ο χάρτης απεικονίζεται κανονικά δλδ υπάρχει μέσα κανονικά και γράφει autodrive hellas!!!!

Τι κάνουμε γιατί δεν μπορούμε να δώσουμε διεύθυνση??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να βρεθει καποιο manual ειτε Ελληνικο η Αγγλικο???

 

ελληνικο επισημο manual βρισκεται εδω http://rapidshare.com/files/120221659/mafiamanual.zip.html

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, εννοεί οτι όταν βάζεις διεύθυνση σου λέει δεν υπάρχουν λεπτομερείς χάρτες κατέβασε τους απο την Garmin! Ενω άμα πας με το βελάκι απλά και κάνεις ζουμ βλέπεις οτι ο χάρτης απεικονίζεται κανονικά δλδ υπάρχει μέσα κανονικά και γράφει autodrive hellas!!!!

Τι κάνουμε γιατί δεν μπορούμε να δώσουμε διεύθυνση??

 

Δυστυχώς το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω κι εγώ! Λυπάμαι αλλα δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση! Αν βρεις λύση γι'αυτό στείλε μου ενα PM! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτα sim στην οποια υπαρχουν 2 αριθμοι (vodafone together).ενω το προγραμμα λειτουργει τελεια στην μια γραμμη,οταν μεταφερω την αλλη γραμμη και την κανω κυρια,το προγραμμα δεν αναγνωριζει το εσωτερικο gps.μπορει να βοηθησει κανεις?

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος χάρτης δεν χρειάζεται αρχείο unl. Αφού είναι unlocked δουλεύει μόνο με το αρχείο img. Κι εγώ αυτόν έχω βάλει στο Ν95 8GB με 4.10.80 και δουλεύει κανονικά. Τί εννοείς "είναι κλειδωμένο"; Μήπως δεν υπάρχει η διεύθυνση που ψάχνεις; ή μήπως δεν τη γράφεις σωστά; Βοήθα με λίγο.

Φίλε επειδή ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, εννοεί οτι όταν βάζεις διεύθυνση σου λέει δεν υπάρχουν λεπτομερείς χάρτες κατέβασε τους απο την Garmin! Ενω άμα πας με το βελάκι απλά και κάνεις ζουμ βλέπεις οτι ο χάρτης απεικονίζεται κανονικά δλδ υπάρχει μέσα κανονικά και γράφει autodrive hellas!!!!

Τι κάνουμε γιατί δεν μπορούμε να δώσουμε διεύθυνση??

 

Γιατι δεν δοκιμαζετε τον κλειδωμενο autodrive 1.30 οπως σας ειπε και η @Loutrikan.

 

ρε παιδια στο μαγαζι υπαρχουν 2 εκδοσεις by defconx η μια ειναι περιπου 20 μβ και η αλλη γυρο στα 70 μβ εμεις ποια θελουμε?

 

Αυτην που βλεπεις ακριβως οπως την γραφω ,την MultiLanguage.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω το προβλημα σας δεν μπορουσα να κανς αναζητηση διευθυνσης στο garmin και εκανα τα εξης και δουλευει τωρα

 

καταρχην εκανα αυτο που διαβασα να λενε παραπανω περασα το κανονικο χαρτι adh 1.3 οχι τον unlock που ειχα...

 

με το c***k που ειχε μεσα ο φακελος εγκαταστασης εδωσα το card id και πατησα generate και εκανα το ιδιο και κατω δινοντας custom map (822)k πατησα generate

μετα εκανα copy paste ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΩΔΙΚΟΥΣ σε ενα κενο αρχειο του notepad το εκανα save με την ονομασια SW.txt αλλαξα την καταληξη απο txt se UNL και το εβαλα στο φακελο garmin στην μνημη του κινητου χυμα(εκει που ειναι και οι χαρτες οκ?)

 

οταν ξεκινησα το garmin μου ζητησε ενα κωδικο στην αρχη(εβγαλε ενα παραθυρακι και κατι ρωτουσε δεν φαινοταν καθαρα ηταν κομμενη η λεξη και ειπα ναι) ο κωδικος που ηθελε ειναι αυτος που βαλατε στο αρχειο SW.UNL απο το c***k ο δευτερος (απο τον χαρτη δηλαδη).τον περασα(βγαινει το κλασικο παραθυρακι εισαγωγης γραμματων/αριθμων) οπως τον ειχα και μεσα στο αρχειο...με κεφαλαια δηλαδη χωρισ κενα και τα γνωστα και αυτο ηταν...

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μικρό πρόβλημα:πέρασα την 4.10.60 και τους παλιούς 3 σε 1 και οταν κάνω αναζήτηση σπανίως μου δουλεύει το γράμμα Τ σε αναζήτηση.Καμια ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον είναι πρόβλημα του autodrive unlocked γιατί όλα τα υπόλοιπα τα έχω δοκιμάσει..Εχω κάνει όλη την διαδικασία 3 φορές,Θα ψάξω να βρώ τον κλειδωμένο..Σας ευχαριστώ όλους πάντως για την βοήθεια..
Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτα sim στην οποια υπαρχουν 2 αριθμοι (vodafone together).ενω το προγραμμα λειτουργει τελεια στην μια γραμμη,οταν μεταφερω την αλλη γραμμη και την κανω κυρια,το προγραμμα δεν αναγνωριζει το εσωτερικο gps.μπορει να βοηθησει κανεις?

 

Και εγω εχω καρτα 2σε1 cosmote σε(Ν95) ομως δεν εχω προβλημα με το garmin οποια γραμμη και να επιλεξω...Μου εκανε εντυπωση αυτο που λες και το δοκιμασα και "εκτος συνδεσης" και παλι ειναι Ο.Κ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω το εξής πρόβλημα, δεν βρίσκω σήμα με τίποτα, το άφησα περίπου 10 λεπτά αλλά τίποτα!

Πρέπει να ρυθμίσω τίποτα άλλο???

Αυτά που λέει στην 1 σελίδα τα έκανα όλα!

Link to comment
Share on other sites

Επελεξες το εσωτερικο GPS? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με μπερδεψες :O διαβασε το παρακατω για να μου πεις εαν το εχεις ετσι :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246694#post2246694

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...