Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

diadromi korinthos athina

apo korintho tou lew na me paei athina

os to simeio pou striveis gia Ethinki ok , tote anti omos na mou pei stripse gia ethniki elege na paw eftheia..

 

o autordrive pantos ine ligo for the pouts ..

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eυχαριστω φιλε Τακη, θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω.

 

Tελικα δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα εκδοσης αλλα χαρτων, νομιζω οτι εχω μπερδευτει λιγο.

Ποιοι ειναι οι χαρτες για Ελλαδα? Εχω βρει πολλες εκδοσεις αλλα δεν ξερω ποια να χρησιμοποιησω!!!

Link to comment
Share on other sites

Mε autodrive 1.3 και σωστά νομίζω .UNL κλπ, μου λέει όταν πάω να κάνω αναζήτηση δ/σης ότι απαιτούνται λεπτομερειακοί χάρτες για τη συγκεκριμένη λειτουργία...έχει κανείς ιδέα?

 

EDIT: Άκυρο, κάτι είχα κάνει λάθος..Μπορεί να διαγραφεί

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα κοπων και βασανων, μπορεσα να κανω το προγραμμα να δουλεψει.

Το προβλημα μου ειναι οτι μου βγαζει ενα τελειως ακαταλαβιστικο μενου.

Εχουμε και λεμε απο επανω προς τα κατω:Battery saver

Τεταρτη

σταθμος 2 και Εμφανιση στο χαρτη

travel distance, ταξινομηση, ευρευση

Προσπαθησα να το κανω να δουλεψει αλλα λιγο δυσκολο, μου εβγαλε κατι χαρτες της περιοχης που βρισκομαι αλλα απο κει και περα το χαος

Εχω μεσα στην καρτα τα εξης αρχεια χαρτων:GMAPBMAP.IMG,GREECE_8_GR.FBL,

GMAPSUPP.UNL.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη!

Καθως εψαχνα κατι στο γκαρμιν διαπιστοσα οτι ΕΦΑΓΕ ΚΑΠΟΥ 9 ΕΥΡΩ(καρτοκινητο).

Το 6120c δεν εχει gps!

Το μονο προγραμμα που περασα τις τελευταιες μερες ειναι το "python" που πηγαινε πακετο με μια αλλη εφαρμογη (την οποια κατηργησα.)

Εχει καποιος ιδεα τι συνεβει,η αν εχει καποιος παρομοιο περιστατικο?

Ακουγα που εκανε συνδεση(απο τα ηχεια του υπολογιστη)δεν εδωσα σημασια.

Οταν εκλεισα το γκαρμιν τοτε ειδα οτι ιχε συνδεθει στο δυκτιο......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

προφανως πατησες να κανει υπολογισμο διαδρομης και κατεβαζε δεδομενα σχετικα με την κυκλοφορια.

 

Adria route v2.00 και SCG ROUTE 1.50 προστεθηκαν.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν εχει ξαναναφερθει , εχω την εκδοση autodrive 1.3 σε 4.10.80 και ν95 , εχω ρυθμισει ελληνικα για γλωσσα αλλα οταν παω να βαλω διευθυνση μου βγαζει κατι ακαταλαβιστικα σαν μηνυμα ( που πρεπει να ειναι "Enter your city here" ) και οταν γραφω ονομα δεν βρισκει τιποτα.Ουτε αγγλικα ουτε ελληνικα .Μονο οταν γραφω αλαμπουρνεζικα πχ Υ με 2 τονους η Α με 2 τελιτσες απο πανω, μονο τοτε μου βγαζει αποτελεσματα Ο_Ο any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα κοπων και βασανων, μπορεσα να κανω το προγραμμα να δουλεψει.

Το προβλημα μου ειναι οτι μου βγαζει ενα τελειως ακαταλαβιστικο μενου.

Εχουμε και λεμε απο επανω προς τα κατω:Battery saver

Τεταρτη

σταθμος 2 και Εμφανιση στο χαρτη

travel distance, ταξινομηση, ευρευση

Προσπαθησα να το κανω να δουλεψει αλλα λιγο δυσκολο, μου εβγαλε κατι χαρτες της περιοχης που βρισκομαι αλλα απο κει και περα το χαος

Εχω μεσα στην καρτα τα εξης αρχεια χαρτων:GMAPBMAP.IMG,GREECE_8_GR.FBL,

GMAPSUPP.UNL.

 

Παιδια συγγνωμη αν εχει ξαναναφερθει , εχω την εκδοση autodrive 1.3 σε 4.10.80 και ν95 , εχω ρυθμισει ελληνικα για γλωσσα αλλα οταν παω να βαλω διευθυνση μου βγαζει κατι ακαταλαβιστικα σαν μηνυμα ( που πρεπει να ειναι "Enter your city here" ) και οταν γραφω ονομα δεν βρισκει τιποτα.Ουτε αγγλικα ουτε ελληνικα .Μονο οταν γραφω αλαμπουρνεζικα πχ Υ με 2 τονους η Α με 2 τελιτσες απο πανω, μονο τοτε μου βγαζει αποτελεσματα Ο_Ο any ideas?

 

Ποια version κανατε εγκατασταση?

Κατεβαστε την

GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποια version κανατε εγκατασταση?

Κατεβαστε την

GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX. :)

Αυτην την εκδοση εχω.

Το προβλημα ηταν οτι ειχα σαν γλωσσα τα Αγγλικα (φαινεται καλυτερα το Font).Μονο οταν εχεις τη γλωσσα του τηλεφωνου στο Ελληνικα, μπορεις να εισαγεις διευθυνσεις και διαδρομες, Bug του προγραμματος η του κρακ , τσεκαρετε ιδιοις ομασι >.<

Υ.Γ Οταν λεω γλωσσα τηλεφωνου εννοω αυτη απο τις ρυθμισεις-> Γενικες-->Προσςπ.Ρυθμισεις-->Γλωσσα τηλεφωνου, οχι αυτη που γραφουμε σε μηνυμα και αλλαζει με το πενακι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορώ να δω το υψόμετρο στην θέση που είμαι όταν είμαι μέσα στο garmin?Θέλω να συγκρίνω τα νούμερα με το προγραμματάκι που έχει το ν82 μέσα και σου λεει το υψόμετρο και την θέση για να δώ πιο απο τα δύο είναι πιο στάνταρ...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορώ να δω το υψόμετρο στην θέση που είμαι όταν είμαι μέσα στο garmin?Θέλω να συγκρίνω τα νούμερα με το προγραμματάκι που έχει το ν82 μέσα και σου λεει το υψόμετρο και την θέση για να δώ πιο απο τα δύο είναι πιο στάνταρ...

 

Θα ανοίξεις το Garmin και μετά θα πας να μαρκάρεις το εικονίδιο του σήματος του GPS πάνω αριστερά (αυτό με τις 5 μπάρες).

Αν έχεις σήμα κάποιες από τις μπάρες είναι πράσινες.

Μόλις πατήσεις το εικονίδιο αυτό, σε βγάζει σε μία καινούργια οθόνη στην οποία πάνω δεξιά υπάρχει πάλι το εικονίδιο με τις 5 μπάρες. Το πατάς κι αυτό και σε βγάζει σε νέα οθόνη που λέει: "Λήψη δορυφόρων", όπου υπάρχει ένδειξη "Υψόμετρο".

Ανάλογα με το πόσο καλό σήμα έχεις, η ένδειξη αυτή ανάλογα είναι ακριβής ή όχι. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποια version κανατε εγκατασταση?

Κατεβαστε την

GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX. :)

 

Θα την δοκιμασω και αυτη, αντε να δουμε ποτε θα δουλεψει σωστα!!!

Ευχαριστω για τη βοηθεια παντως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω χάσει την μπάλα... τελικά τι παίζει απο έκδοση χάρτες κτλ κτλ?

παίζει κάπου κάποιο πακετάκι για να το κατεβάσω και να έχω ότι περισότερο μπορώ στο κινητό μου?έχω το Ν95, και θέλω χάρτη πρόγραμμα POI κτλ κτλ...

σόρρυ που το ζητάω αλλά δεν βγάζω άκρη με το post...

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την εκδοση εχω.

Το προβλημα ηταν οτι ειχα σαν γλωσσα τα Αγγλικα (φαινεται καλυτερα το Font).Μονο οταν εχεις τη γλωσσα του τηλεφωνου στο Ελληνικα, μπορεις να εισαγεις διευθυνσεις και διαδρομες, Bug του προγραμματος η του κρακ , τσεκαρετε ιδιοις ομασι >.<

Υ.Γ Οταν λεω γλωσσα τηλεφωνου εννοω αυτη απο τις ρυθμισεις-> Γενικες-->Προσςπ.Ρυθμισεις-->Γλωσσα τηλεφωνου, οχι αυτη που γραφουμε σε μηνυμα και αλλαζει με το πενακι

Θα πρεπει να εχεις την γλωσσα τηλεφωνου και την γλωσσα γραφης στα ελληνικα! Αλλιως δημιουργουνται προβληματα. :)

ρε παιδιά έχω χάσει την μπάλα... τελικά τι παίζει απο έκδοση χάρτες κτλ κτλ?

παίζει κάπου κάποιο πακετάκι για να το κατεβάσω και να έχω ότι περισότερο μπορώ στο κινητό μου?έχω το Ν95, και θέλω χάρτη πρόγραμμα POI κτλ κτλ...

σόρρυ που το ζητάω αλλά δεν βγάζω άκρη με το post...

Στειλε pm στον aristotelhs2060[/member] :)

 

 

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω αναζήτηση στον χάρτη της Ανάβασις που έχει

τους δρόμους και τις πόλεις στα αγγλικά;

 

Έχω τον 3 σε 1 και όταν απενεργοποιήσω του υπόλοιπους και αφήσω μόνο τον

Ανάβασις μου δείχνει τους δρόμους στα αγγλικά αλλά όταν ψάξω για έναν δρόμο

ή πόλη στα αγγλικά δεν βγάζει τίποτα. Αν ψάξω στα ελληνικά μου βγάζει

αποτελέσματα παρόλο που έχω απενεργοποιήσει τον Autodrive :blink:

Link to comment
Share on other sites

ATLAS_CZECH_REPUBLIC_V6

Garmin_East_Africa_Streetmaps

Malta_v2.1

Garmin_Indian_Ocean_Island_Streetmaps_Mauritius

Garmin_TrekMap_GardaDolomiti

προστεθηκαν

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα

 

εχω ενα garmin nuvi 250w και θελω να βαλω τον χαρτη τις αναβασης και να καλιτερεψω τα pois μου

 

μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

ευχαριστω πολλυ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που δουλευουν το προγραμμα και ιδιως αυτοι που ειναι απο θεσσαλια το κατα ποσο καλα καλυπτονται γεωγραφικα οι πολεις της θεσσαλιας.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω αναζήτηση στον χάρτη της Ανάβασις που έχει

τους δρόμους και τις πόλεις στα αγγλικά;

 

Ο χαρτης της αναβασης υπαρχει μονο σε αυτη την εκδοση που εχεις και εσυ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μολις εβαλα στο Ν95 μου το Garmin mobile XT v4.10.80 Multilanguage με map Aυtodrive v1.30. Ολα δουλεβουν μια χαρα αλλα οταν ξεκιναω τα Garmin εχει μια επιλογη που λεει "Για που?" το επιλεγω και παω να βαλω διευθυνση και μου λεει "Χρειαζεστε ποιο λεπτομερεις χαρτες για αυτη τη λειτουργεια". Προφανως κατι μου λειπει η κατι δεν δουλεβει - δεν εχει ρυθμιστει καλα. Μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις την γλωσσα τηλεφωνου και την γλωσσα γραφης στα ελληνικα.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε εμενα δεν ανοιγει το προγραμμα με τον 3 σε 1 χαρτη? Εχω την εκδοση GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX και με τον autodrive 1.3

ανοιγει κανονικα.Με τον 3 σε 1 η τον bluechart ATLANTIC απο ραπιντσεαρ ακαουντ του αρις

δειχνει για 2 3 δευτερολεπτα την αρχικη εικονα του GARMIN και μετα με πεταει στο μενου.(κυκλοφορουν 2 τριπλοι χαρτες , με κανενα δε δουλευει :(

Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης της αναβασης υπαρχει μονο σε αυτη την εκδοση που εχεις και εσυ :)

 

 

Δεν ξέρω αν με κατάλαβες. Ο χάρτης έχει τις πληροφορίες στα αγγλικά.

Οπότε αν θέλω να βρω μία πολή, π.χ. την Πατρα, πως θα κάνω αναζήτηση;

Αν γράψω στο όνομα της πόλης "Patra" μου λέει ότι δεν υπάρχει. Αν γράψω "Πατρα", τότε τη βρίσκει.

Την βρίσκει όμως από τον Ανάβασις ή από τον Autodrive, τον οποίο έχω, εγκατεστημένο (3 σε 1) αλλά απενεργοποιημένο.

 

Το ρωτάω γιατί αν υπάρχει κάποιο χωριό ή δρόμος που έχει ο Ανάβασις αλλά όχι o Autodrive, πως θα το βρώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μολις εβαλα στο Ν95 μου το Garmin mobile XT v4.10.80 Multilanguage με map Aυtodrive v1.30. Ολα δουλεβουν μια χαρα αλλα οταν ξεκιναω τα Garmin εχει μια επιλογη που λεει "Για που?" το επιλεγω και παω να βαλω διευθυνση και μου λεει "Χρειαζεστε ποιο λεπτομερεις χαρτες για αυτη τη λειτουργεια". Προφανως κατι μου λειπει η κατι δεν δουλεβει - δεν εχει ρυθμιστει καλα. Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Πρεπει να εχεις την γλωσσα τηλεφωνου και την γλωσσα γραφης στα ελληνικα.. :)

 

Τα εβαλα στα ελληνικα και τα 2 αλλα δεν λυθηκε το προβλημα. Υπαρχει περιπτωση το Aυtodrive v1.30 ελληνικο να μην εχει πλοηγηση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...