Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε κανεις αυτο που προτεινα παραπανω για να μην βγαινει το σπαστικο μηνυμα για το οριο ταχυτητας 3 χλμ/ωρα?

 

και κατι αλλο αν ξερετε καμμια λυση!ενω βαζω στο οχημα το πρωτο πρωτο βελακι και παταω οκ.οταν κλεισω την εφαρμογη και την ξανανοιξω μου δειχνει το μπλε αμαξι!δεν θυμαται την επιλογη με το βελακι!υπαρχει καμμια λυση?

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΒΗΜΑ 6 ΓΙΑ ΤΟ GARMIN ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΕΧΕΙ 3 ΑΡΙΘΜΟΥΣ (ΙΜΕΙ-CARDID-IMS.)ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΕΙΑ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ? ΕΝΤΩ ΜΕΤΑΞΗ ΕΝΩ ΕΤΡΕΧΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΘΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΟΡΤΩΣΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εκανα, μεχρι τωρα δεν μου εχει εμφανιστει κατι αλλα δεν θυμαμαι σε ποιους δρομους εβγαινε η ειδοποιηση ωστε να το συγκρινω..

 

εγω επειδή θυμάμαι τον δρόμο που μου το έκανε... Συνεχίζει να χτυπάει για το όριο των 3 km/h και μετά την ρύθμιση

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας !! θελω να ξεκλειδωσω το εσωτερικο GPS του Ν95 στο garmin unlock generator στο πεδιο "Enter your unit id here" βαζω το card id, το imei η το imsi? μεχρι στιγμης βαζω το card id παταω generate φτιαχνω ενα αρχειο sw.unl στο notepad κανω paste τον κωδικο κανω save βαζω το αρχειο στον φακελο garmin και...τιποτα.... τι κανω λαθος εχω τρελαθει!!!!
Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιήται η φωνητική πλοήγηση στο garnin ?μπερδεύομαι λίγο.

Ευκολα πηγαινε Ρυθμισεις-Ηχος..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. βρε παιδια εγω προσπαθω να κανω να δουλεψει το garmin 4.10.20 sto SE P1i και αντιμετωπιζω τα εξης προβλήματa:

 

Κανω ολα τα βηματα που λεει ο οδηγος σε αυτο το τοπικ το προγραμμα εγκαθίστατε κανονικα. φτιχνω τα αρχειακια οπως πρεπει με το ****** αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα μου βγάζει "cant unlock maps for garmin device with unit id 2833483598"

 

Τι κάνω λάθος?

 

οταν παω να εγκαταστισω την εκδοση 4,10,60 μου βγάζει τοι δεν υπαρχει καρτα στο τηλεφωνο γιαυτο εγκατεστισα την 4,10,20.

 

στο ****** βάζω το 2833483598 για να μου βγάλει τους κωδικους.

Δοκιμασα και το 402510443 που μου εβγαλε στις πληροφοριες την πρωτη φοα που το εγκατεστισα αλλα και παλι τιποτα.

 

Παρακαλω για την βοηθειά σας.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

http://i58.photobucket.com/albums/g269/sAiRous_tkd/gr.gif

http://i58.photobucket.com/albums/g269/sAiRous_tkd/j.gif

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai kali vdomada:p

 

Molis prin ligo teleiwsa to stisimo sto n82 mou kai apoti fainete ligo sta grigora pou epsaksa dn exei dromo apo to xwrio mou gia tin poli:(:(:(

Epeisis otan paw na valw mia dieu8insi gia na me paei se mia poli mou leei kati oti prepei na vrw kai na valw poio leptomereis xartes kai kati tetoia pou dn polikatalava;)

Kata ta alla poli wraio interface to prog kai to gps kleidwnei se kleisto xwro se 5-6 secs;):D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

@sAiRous_tkd μαλλον κανεις καποιο λαθος στην δημιουργια των αρχειων .UNL κανε πληρη απεγκατασταση του προγραμματος και κατεβασε το αρχειο που υπαρχει στο 1 ποστ απο τον @Aisopos εχει μεσα τα αρχεια .UNL ετοιμα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Να κάνω κ εγω μια ερώτηση. Ενω έχω βάλει το garmin στο Ν82 δεν βρίσκει το GPS... Ενώ το πρόγραμμα της Νοκια το αναγνωρίζει αλλα αργεί πολυ να δείξει τους δορυφορους. Αλλα στο Garmin αρνειτε πεισματικα... Καμια λύση???
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο αν ξερετε καμμια λυση!ενω βαζω στο οχημα το πρωτο πρωτο βελακι και παταω οκ.οταν κλεισω την εφαρμογη και την ξανανοιξω μου δειχνει το μπλε αμαξι!δεν θυμαται την επιλογη με το βελακι!υπαρχει καμμια λυση?

 

Και σε μένα το ίδιο, οπότε διάλεξα το 2ο μπλε βελάκι!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας !! θελω να ξεκλειδωσω το εσωτερικο GPS του Ν95 στο garmin unlock generator στο πεδιο "Enter your unit id here" βαζω το card id, το imei η το imsi? μεχρι στιγμης βαζω το card id παταω generate φτιαχνω ενα αρχειο sw.unl στο notepad κανω paste τον κωδικο κανω save βαζω το αρχειο στον φακελο garmin και...τιποτα.... τι κανω λαθος εχω τρελαθει!!!!

 

Θα βάλεις το νούμερο που λέει στο About δίπλα στο "Unlock ESN".

Μήπως το sw.unl που φτιάχνεις δεν έχεις προσέξει και έχει την κατάληξη .txt??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. βρε παιδια εγω προσπαθω να κανω να δουλεψει το garmin 4.10.20 sto SE P1i και αντιμετωπιζω τα εξης προβλήματa:

 

Κανω ολα τα βηματα που λεει ο οδηγος σε αυτο το τοπικ το προγραμμα εγκαθίστατε κανονικα. φτιχνω τα αρχειακια οπως πρεπει με το ****** αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα μου βγάζει "cant unlock maps for garmin device with unit id 2833483598"

 

Τι κάνω λάθος?

 

οταν παω να εγκαταστισω την εκδοση 4,10,60 μου βγάζει τοι δεν υπαρχει καρτα στο τηλεφωνο γιαυτο εγκατεστισα την 4,10,20.

 

στο ****** βάζω το 2833483598 για να μου βγάλει τους κωδικους.

Δοκιμασα και το 402510443 που μου εβγαλε στις πληροφοριες την πρωτη φοα που το εγκατεστισα αλλα και παλι τιποτα.

 

Παρακαλω για την βοηθειά σας.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

 

είσαι σίγουρος ότι οι οδηγίες για το πρόγραμμα αυτό είναι ίδιες και για SOny Ericson?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να βρω την διαδρομη που εχω περασει τους δρομους κτλ σ αυτο το προγραμμα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Paidia loipon:)

 

Mporei kapoios na mou pei poion xarti na perasw mesa sto kinito kai epeisis na mporw na valw dieu8insi tou spitiou mou san afetiria???:!:???

Sugekrimena endiaferomai gia nomo pierias kai na exei olous tou sperifereiakous;):D:):p

 

Sas euxaristw olous gia tin voi8eia

 

Nikolas:happy::cool:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το card id μιας κάρτας?

Εννοείς ενός χάρτη?

 

Το card id σχετίζεται με την κάρτα μνήμης αφού εκεί εγκαθίσταται η εφαρμογή και κάθε κάρτα έχει το αναγνωριστικό της στοιχείο που χρησιμοποιείται από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστική η δουλειά όλων των παιδιών. Αναλυτικότατες οι οδηγίες, η εγκατάσταση (Ν81 8GB) έγινε χωρίς πρόβλημα. Τώρα θα περάσω και τον χάρτη anavasis.......

Καλή συνέχεια..........

SonyEricsson rules... but NOKIA is cool.....
Link to comment
Share on other sites

σε εσας σε ποση ωρα κλειδωνει δορυφορους?εμενα το bt gps κλειδωνει αν ειναι κρυο σε 3-4 λεπτα!αν ειναι ζεστο σε 10 με 20 δευτερολεπτα.εσας?δεν ειναι πολλα τα 3-4 λεπτα?
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το νούμερο που λέει στο About δίπλα στο "Unlock ESN".

Μήπως το sw.unl που φτιάχνεις δεν έχεις προσέξει και έχει την κατάληξη .txt??

 

το unlock ESN υπαρχει καπου.... :confused: μεσα στο about λεει imei:2255571596, imsi: 2011063971 ,card id:7556830.... αν μπορει καποιος ας μου φτιαξει τα αρχεια *.unl γιατι εχω τρελαθει :blink:

Link to comment
Share on other sites

το unlock ESN υπαρχει καπου.... :confused: μεσα στο about λεει imei:2255571596, imsi: 2011063971 ,card id:7556830.... αν μπορει καποιος ας μου φτιαξει τα αρχεια *.unl γιατι εχω τρελαθει :blink:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2222847#post2222847 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

:confused: ti? den katalabainw den yparxei to unlock esn......

 

Η διαδικασια ειναι ξεκαθαρη .Μην τα θελετε ολα ετοιμα .

 

Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σε εσας σε ποση ωρα κλειδωνει δορυφορους?εμενα το bt gps κλειδωνει αν ειναι κρυο σε 3-4 λεπτα!αν ειναι ζεστο σε 10 με 20 δευτερολεπτα.εσας?δεν ειναι πολλα τα 3-4 λεπτα?

 

το ίδιο και σε μένα με το Νοκια LD-3W

3-4 Λεπτάκια τα θέλει σε κρύα έναρξη

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και σε μένα με το Νοκια LD-3W

3-4 Λεπτάκια τα θέλει σε κρύα έναρξη

α οκ γιατι θα πηγαινα να αγορασω το δικο σου για καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Το card id σχετίζεται με την κάρτα μνήμης αφού εκεί εγκαθίσταται η εφαρμογή και κάθε κάρτα έχει το αναγνωριστικό της στοιχείο που χρησιμοποιείται από την εφαρμογή.

 

Αυτό τώρα που το άκουσες???:blink::blink:

Τι σχέση έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή με την κάρτα και τα αναγνωριστικά της κάρτας που λες.

Πουθενά δεν αναφέρθηκε τέτοιο πράγμα σε αυτό το topic.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...