Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα δεν γινετε χρηση του garmin απο το Ν73? δε μπορεις να εχεις αναζητηση οδων?

 

Αν αγοράσεις ένα εξωτερικό GPS module που θα το συνδέσεις με το Ν73 με Bluetooth, μπορείς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοείς πανοραμικός??

Αν κατάλαβα κατα την διάρκεια της πλοήγησης ανοίγεις το zoom και μένει εκέι που το θές...

ενταξει το βρηκα,διαλεγω "προς ιχνος" και ειναι καθετα επανω απο τη διαδρομη

και κατι αλλο...στην πλοηγηση ειναι λιγο off το σημα αλλα χωρις πλοηγηση δειχνει καλυτερα.μονο που ενω ειμαι σε μια διασταυρωση ακριβως,με δειχνει σωστα αλλα επανω επανω που αναγγελει την επομενη οδο αργει να δειξει την επομενη.το εχετε παρατηρησει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωρίζει κανεις αν μπορούμε να κάνουμε ενημέρωση για την κίνηση μέσω wi-fi ή gprs χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα στο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

exeis link gia to forum afto ?

http://www.mapforum.gr/

 

παιδια γνωρίζει κανεις αν μπορούμε να κάνουμε ενημέρωση για την κίνηση μέσω wi-fi ή gprs χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα στο προγραμμα?

Δυστυχως για Ελλαδα δεν δουλευει.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μην παιδεύεσαι τσάμπα. Το πρόγραμμα είναι για Symbian 9.1 ενώ το Ν70 είναι 8.0. Δεν το δέχεται.

 

 

 

Δεν ξέρω ποια Windows, έχεις φίλε tacolla, αλλά από προεπιλογή τα Windows (δυστυχώς) δεν δείχνουν τις καταλήξεις των αρχείων. Πήγαινε πάνω στα μενού της "Εξερεύνησης των Windows" και ψάξε για "Επιλογές φακέλων" ή κάτι παρόμοιο.

Στα Vista θα το βρεις στο Οργάνωση > Επιλογές φακέλων και αναζήτησης > Προβολή (tab)

Εκεί θα βρεις ανάμεσα σε πολλές άλλες και την επιλογή "Απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων" ή κάτι παρόμοιο. Ξετσεκάρισέ την ώστε να εμφανίζονται οι καταλήξεις των αρχείων και πάτα ΟΚ.

Μετά πήγαινε στο αρχείο και κάνε δεξί κλικ > Μετονομασία και άλλαξε την κατάληξη (μετά την τελεία) σε ό,τι θέλεις.

Μπορείς να ανοξεις ένα σημειωματάριο, Να περάσεις μέσα τον κωδικο και μετα

 

Αποθήκευση ώς--->Ονομα αρχείου abcd.UNL-->Αποθήκευση ώς, Όλα τα αρχεία

 

Και θα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν γινετε χρηση του garmin απο το Ν73? δε μπορεις να εχεις αναζητηση οδων?

Μπορεις να βλεπεις το χαρτη και να κανεις αναζητηση, ακομα και να σχεδιαζεις διαδρομες.

Απλως δεν θα σου δειχνει σε ποιο σημειο βρισκεσαι και δεν θα εχεις 'ζωντανη' πλοηγηση.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμίσεις για τους χάρτες έχουν βγεί?

 

Οτι τελευταιο εχει κυκλοφορησει υπαρχει στο 1ο μηνυμα

του θεματος .Για οτι νεοτερο ,ελπιζω να το μαθουμε

απο τα "τσακαλια" μας :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γειά σος παιδιά.

Θα ήθελα να σας κάνω μια άσχετη ερώτηση:

Έχω το 6110, πέρασα το Garmin και τους χάρτες και όλα δουλεύουν ρολόι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πια βάση μπορώ να χρησιμοποιήσω για το αυτοκίνητο; γιατί να το κρατάς στο χέρι είναι λίγο σπαστικό. Έχετε να προτείνετε κάτι που να μην χρειάζετε τρύπες και βίδες:

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση βγηκε για το toponavigator του anavasis για pc ομως.

Το image του ανανεωμενου χαρτη θελουμε.Οποτε παιζει και στο garmin.Την κατεβαζω να δω αλλαγες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θελει την προηγουμενη εκδοση για να εγκατασταθει.γιαυτο ζητησα το αν βρηκε κανεις cd TopoNavigator 3.3.3 για υπολογιστη.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θελει την προηγουμενη εκδοση για να εγκατασταθει.γιαυτο ζητησα το αν βρηκε κανεις cd TopoNavigator 3.3.3 για υπολογιστη.

Και να βρεις την προηγουμενη εκδοση θελει κωδικο απο την Αναβαση για να δουλεψει.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Και να βρεις την προηγουμενη εκδοση θελει κωδικο απο την Αναβαση για να δουλεψει.

 

Άρα περιμένουμε τον κλειδαρά να κάνει τα μαγικά του... :)

Link to comment
Share on other sites

malista ara kati prepei na ftaiei se mena!ti einai omws???exeis kamia idea?na ftaiei tipota o xarths alla pio logiko mou fainetai kati na paizei me to programma!

 

An den sou kanei kopo dokimase ligaki na kaneis to idio pou ekanes me to Y alla na valeis twra gia prwto gramma to T!Telika oute auto mou to bgazei otan paw na grapsw dieuthinsi

Link to comment
Share on other sites

Γειά σος παιδιά.

Θα ήθελα να σας κάνω μια άσχετη ερώτηση:

Έχω το 6110, πέρασα το Garmin και τους χάρτες και όλα δουλεύουν ρολόι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πια βάση μπορώ να χρησιμοποιήσω για το αυτοκίνητο; γιατί να το κρατάς στο χέρι είναι λίγο σπαστικό. Έχετε να προτείνετε κάτι που να μην χρειάζετε τρύπες και βίδες:

 

Παντου μπορεις να βρεις, εγω πηρα απο ενα φαναρι με 5ευρω, αυθεντικη απομιμηση(!) ενος πλαστικου βραχιονα που κολλαει με βεντουζα στο παμπριζ.

To original το ειχα δει στα media markt με 15ευρω

Link to comment
Share on other sites

An den sou kanei kopo dokimase ligaki na kaneis to idio pou ekanes me to Y alla na valeis twra gia prwto gramma to T!Telika oute auto mou to bgazei otan paw na grapsw dieuthinsi

 

to T de to evgale oute se emena.... to evala patondas to apo to pliktro;)

gia na dokimasoun kai alloi na mas poune..

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

to T de to evgale oute se emena.... to evala patondas to apo to pliktro;)

gia na dokimasoun kai alloi na mas poune..

 

Me to pliktro nai mou to bgazei kai mena alla den to katalavainei den kserw isws to vlepei san aggliko kai den mou bgazei odous pou ksekinane apo T kai genika opoio gramma meta kai an patisw apo to eikoniko pliktrologio den mporei na bgalei tin odo!Se sena ebgale tipota?Mipws prepei na rutmisw tin glwssa h to systima eisagwghs sto P1i mpas kai to katalavei??

Link to comment
Share on other sites

Να θυμισω οτι για uiq & P1i υπαρχει αναλογο θεμα στην αναλογη ενοτητα. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194202

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γειά σος παιδιά.

Θα ήθελα να σας κάνω μια άσχετη ερώτηση:

Έχω το 6110, πέρασα το Garmin και τους χάρτες και όλα δουλεύουν ρολόι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πια βάση μπορώ να χρησιμοποιήσω για το αυτοκίνητο; γιατί να το κρατάς στο χέρι είναι λίγο σπαστικό. Έχετε να προτείνετε κάτι που να μην χρειάζετε τρύπες και βίδες:

 

και εγώ ψάχνομαι ακριβώς για αυτό

σήμερα θα κάνω μια βόλτα στα μαγαζια

αν βρω κάτι καλό θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...