Jump to content

LG KU990: Java παιχνίδια, εφαρμογές & Hacks


Stephen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω τα windows 7 .το θέμα ειναι οτι δεν μου αναγνωρίζει το κινητό και δεν μπορώ να το διαλέξω στον EFS MEDIA BUILDER.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπραβό παιδιά ευχαρίστω για της συμβουλές μήπως ξέρει κανείς αν μεγαλόνει η μνήμη απο 2 γιγα σε 4?
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα όλα τα θεματα απο το theme manager λιγο η πολυ έχουν τα κολλήματα τους και τα προβληματακια τους...κανενα δεν ειναι οπως τα original.. Edited by nicolle
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια καλισπερα..συγνωμη για το προηγουμενο ποστ μου στα greeklish αλλα ητανε το 1ο μου post..μια ερωτηση θελω να κανω...μετεφερα απο τον υπολογιστη στο lg κατι βιντεο σε μορφη avi. αλλα δυστυχως δεν μου τα αναγνωριζει...μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Κάντα divx με το FormatFactory (μπορείς να περάσεις και subs αν θές)

 

Έτσι θα παίξουν, και θα τρώνε περίπου το μισό απ' όσο έτρωγε το αντίστοιχο .avi βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Κάντα divx με το FormatFactory (μπορείς να περάσεις και subs αν θές)

 

Έτσι θα παίξουν, και θα τρώνε περίπου το μισό απ' όσο έτρωγε το αντίστοιχο .avi βίντεο.

 

φιλε matt exw κατεβασει το Divx αλλα δεν μ μετετρεπει τα avi. μπορει να μην ειναι και το σωστο,δεν ξερω..αν θες στειλε μ ενα link...

 

ευχαριστω

'

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις απο εδω το format factory : http://format-factory.en.softonic.com/

 

Αφου το ανοιξεις στην αρχικη οθονη πας αριστερα πανω εκει που λεει ''ολα σε κινητό τηλέφωνο'' και μετα διαλέγεις τη μάρκα κινητού σου στην προκειμένη περίπτωση LG KU990i ή στο LG MP4 320X240 MPEG4 και ακολουθεις τα βήματα για να προσθεσεις το αρχειο avi που θελεις και στο μετατρέπει γρήγορα σε mp4 τη μορφη που αναγνωρίζει το κινητό. Πραγματικά απο τα καλύτερα και γρηγοροτερα προγραμματα για αυτη τη δουλεια και οχι μονο, κατα τη γνωμη μου.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ.

 

θα ηθελα να ρωτησω αν στο κυ990ι οι εταιρειες κλειδωνουν το java. Ρωταω διοτι ενω βαζω τα jar αρχεια στην εξωτερικη μνημη, αυτα δεν εκκινουν για εγκατασταση. επισης παρατηρησα οτι στο ΜΕΝΟΥ-ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ειναι τσεκαρισμενο το Cosmote Java.

 

μηπως πρεπει να ξεκλειδωσω κατι?

Link to comment
Share on other sites

έχω τα windows 7 .το θέμα ειναι οτι δεν μου αναγνωρίζει το κινητό και δεν μπορώ να το διαλέξω στον EFS MEDIA BUILDER.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ?
Καλησπερα φιλε μου δεν εχει σχεση που εχεις windows 7 και εγω εχω δεν εχεισ εγκαταστησει τους drivers για το κινιτο σου στον υπολογιστη σου να παρε το λινκ http://rapidshare.com/files/216998741/KU990_USBdriver.rar:lol::D:w00t::kill::rocket::shoot::tease::music:
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω ρε ****το τι γινεται????

 

περναω τα jar στην καρτα. το κινητο τα βλεπει, παταω εκκινηση και δεν γινεται τιποτα.....

το κινητο το πηρα αποο κοσμοτε σοπ. κλειδωνουν και το java?

 

pls help!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω ρε ****το τι γινεται????

 

περναω τα jar στην καρτα. το κινητο τα βλεπει, παταω εκκινηση και δεν γινεται τιποτα.....

το κινητο το πηρα αποο κοσμοτε σοπ. κλειδωνουν και το java?

 

pls help!!!

ΚΑλησπερα δεν εχει σχεσει απο που αγωρασες το κινιτο σου 1.το jar ειναι χαλασμενο και δεν κανει εκκινηση 2.αντι για jαr βαλε το java αρχειο τις εφαρμογης η παιχνιδιου 3.αμα θες στειλε μου ενα λινκ με αυτα που κατεβασες να τα εξετασω κι εγω οκ:D:):ninja:

Edited by HACKWORLD
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα δεν εχει σχεσει απο που αγωρασες το κινιτο σου 1.το jar ειναι χαλασμενο και δεν κανει εκκινηση 2.αντι για jαr βαλε το java αρχειο τις εφαρμογης η παιχνιδιου 3.αμα θες στειλε μου ενα λινκ με αυτα που κατεβασες να τα εξετασω κι εγω οκ:D:):ninja:

 

1. τα jar αποκλειεται να ειναι χαλασμενα, διοτι τα δοκιμασα σε lg gt 500 και δουλευουν κανονικα

2. τι εννοεις το java αρχειο??? τι καταληξη εχει?

3. κατεβασα το λινκ με τυα παιχνιδια που δινει στην πρωτη σελιδα του θεματος.

 

κατι παιζει με την συσκευη. δεν εξηγηται αλλιως. απο αυριο παει στην LG στους αμπελοκηπους για ανβαθμιση η επισκευη η οτι αλλο ειναι να γινει.

Link to comment
Share on other sites

1. τα jar αποκλειεται να ειναι χαλασμενα, διοτι τα δοκιμασα σε lg gt 500 και δουλευουν κανονικα

2. τι εννοεις το java αρχειο??? τι καταληξη εχει?

3. κατεβασα το λινκ με τυα παιχνιδια που δινει στην πρωτη σελιδα του θεματος.

 

κατι παιζει με την συσκευη. δεν εξηγηται αλλιως. απο αυριο παει στην LG στους αμπελοκηπους για ανβαθμιση η επισκευη η οτι αλλο ειναι να γινει.

καλημερα απο τα παιχνιδια που εχω καποια τελιονουν σε καταληξη jad kai ta alla jar εχεις προσεκσει καποιο αλλο προβλημα σε αλλο τομεα του κινιτου?:respect::clap::what: Edited by HACKWORLD
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω μια ερωτηση, για οποιον ξέρει. Θέλω να βάλω καινουργιο firmware (εχω κανει backup το λογισμικο του KU990i μου κλπ, ειμαι πανέτοιμη) και επειδη στο φορουμ (το mygreatphone.com) βρίσκω μονο ΚU990 firmware, ήθελα να ρωτήσω, μπορώ να βάλω Κu990 firmware στο KU990i κινητό μου? Θα δουλέψει ή πρεπει να βρω firmware που να γραφει KU990i στο αρχείο .dz σωνει και καλα? σας παρακαλώ, αν καποιος ξερει!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγκτέστησα το theme manager 3.2 και είμαι πολυ ευχαριστημένη αλλα εχω ενα πρ΄βλημα. Κάθε θέμα που βάζω εχει μέσα και απ το silver. Για παράδειγμα πατώ το πράσινο κούμπι να δω τις κλίσεις και εχω το φόντο του silver ή στη δημιουργία μηνύματος. Ετσι πρέπει να είναι;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το thememanager βασιζεται στο θεμα silver οταν το αντικαταστησεις απλα ειναι ενα αλλο θεμα αλλα ουσιαστικα ειναι μια αλλη version tou theme silver ok kalytera bale to cyl manager ειναι πιο γρηγορο και ευχριστο απο το thememanger 3.2

:lol::D:ninja::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το cyl manager. Όντως καλύτερο. Ευχαριστώ πολύ:)

μπορεις να αλλαξεις και τα dialpad δηλαδη οταν πατας να παρεις τηλεφωνο αλλαζουν τα κουμπια με τους αριθμους και ολο το περιβαλον του dialpad:lol::lol::ninja::D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επιδι δεν τα πολυ παω καλα με τα hacks θελω ακριβες πληροφοριες θελω να αλλαξω θεμα στο LG και δεν τα καταφερνω το προγραμα δεν διαβαζει το phone ενω οπος ειπες πρεπει να βγαλουμε τιν μπαταρια.....!

παρακαλω .... οποιος μπορει να με helpari να με κανει /w

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!:wacko::(

 

μπορεις να αλλαξεις και τα dialpad δηλαδη οταν πατας να παρεις τηλεφωνο αλλαζουν τα κουμπια με τους αριθμους και ολο το περιβαλον του dialpad:lol::lol::ninja::D

 

;) επιδι σε βλεπω οτι κατι κανεις ...για πες μου πως δουλευει αυτο το cylMan το κατεβασα και το ετρεξα αλλα ....δεν βγαζω ακρη με αυτο..αν θεσ βοηθα με λιγο!

σε ευχαριστω!:!:

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" για να απαντήσεις σε 2 ή περισσότερους.
Link to comment
Share on other sites

re file twra to pita to til gt omos en ekan opos les na bgalo tin bataria kai ayta na min boro na dw to kinito meso tou upologisti mou???????dne mou to emfanizi gia na epile3w :(

 

Δεν χρειάζεται να βγαλεις την μπαταρία, απλα το συνδεεις με το καλώδιο usb.

Στην σελίδα 15 αυτου του θεματος γραφω αναλυτικα την διαδικασία...σε μενα δουλεψε.

 

Τώρα αν δεν βλεπει καν το τηλέφωνο οπως λες, μήπως δεν έχεις εγκαταστήσει τους USB DRIVERS του τηλεφώνου?????:worry:

Θα τους βρεις εδω http://rapidshare.com/files/145394002/KU990_USBdriver.rar

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βγαλεις την μπαταρία, απλα το συνδεεις με το καλώδιο usb.

Στην σελίδα 15 αυτου του θεματος γραφω αναλυτικα την διαδικασία...σε μενα δουλεψε.

 

Τώρα αν δεν βλεπει καν το τηλέφωνο οπως λες, μήπως δεν έχεις εγκαταστήσει τους USB DRIVERS του τηλεφώνου?????:worry:

Θα τους βρεις εδω http://rapidshare.com/files/145394002/KU990_USBdriver.rar

 

κιτα οταν εχω τιν μπαταρια το διαβαζη απο το προγραμα μεσα δεν καταλαβα τι πρεπει να επιλεξουμε! ?! μηπος πρεπει να περασω κανα αρχει στο κινιτο μεσα? για να μπορω να το διαβασω...! μην με πεις μπουφω αλλα δεν εχω περασει κατι στο κινιτο μιπως γι αυτο????:X:!:

Link to comment
Share on other sites

;) επιδι σε βλεπω οτι κατι κανεις ...για πες μου πως δουλευει αυτο το cylMan το κατεβασα και το ετρεξα αλλα ....δεν βγαζω ακρη με αυτο..αν θεσ βοηθα με λιγο!

σε ευχαριστω!:!:

καλησπερα επειδει ειμαι και καλο παιδι αν θες να σε βοηθησω προσωπικα στειλε μου το msn soy na τα πουμε στο τσακ μπα και να τελιωσεις και γρηγορα οκ:lol::D:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδει ειμαι και καλο παιδι αν θες να σε βοηθησω προσωπικα στειλε μου το msn soy na τα πουμε στο τσακ μπα και να τελιωσεις και γρηγορα οκ:lol::D:ninja:

δεν εχω msn μονο skype...και ονομαζομαι : EL_z0rr015 .

τι να σε πω ρε φιλε νιο8ω χαμενος με τιν ολοι φαση γι αυτο θελω πρωσοπικο help!:X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG KU990: Java παιχνίδια, εφαρμογές & Hacks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...