Jump to content

Μαύρα Mεσάνυχτα (Mega)


jim19
 Κοινοποίηση

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτηρας?  

244 members have voted

  1. 1. Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτηρας?

    • Θρασος
      47
    • Σιλβη
      34
    • Λενα
      5
    • Αγγελα
      1
    • Πενυ
      30
    • Βασιλης
      6
    • Τζια
      41
    • Ματσουλας
      5
    • Ζαν-Κλοντ
      56
    • Λαζαρος
      19


Recommended Posts

Δεν ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά από τον Ιανουάριο που ξεκίνησε, καθώς ότι άλλο ξεκίνησα φέτος το βαρέθηκα και το παράτησα. Αφότου σιγουρεύτηκα ότι η σειρά αξίζει μιας και το 90% του ίντερνετ έχει να πει μόνο καλά σχόλια, τη κατέβασα και ξεκίνησα να τη βλέπω. Το αποτέλεσμα ήταν να πορωθώ, να δω 10 επεισόδια σε 5 ημέρες και να συγχρονιστώ με το MEGA. Μετάνοιωσα την ώρα που το έκανα. Ήδη είναι ένας μήνας από τη στιγμή που είδα τα πρώτα επεισόδια και το mega έχει δείξει μόλις 2 καινούρια. Απαράδεκτοι και πάλι.

 

Ξανά δε τη ξαναπατάω. Το χειμώνα θα τη βγάζω με ξένες σειρές και τις ελληνικές θα τις βλέπω Απρίλιο και Μάιο και μόνο αν δεν πάνε και για δεύτερη χρονιά!

 

 

Η σειρά ως σειρά πάντως, απλά τα σπάει. Νομίζω πως βρήκαμε τα νέα "εγκλήματα" - εννοείται δεν έχουν σχέση οι δύο σειρές, το λέω από την άποψη ότι μετά από χρόνια θα την έχουμε μάθει απ' έξω και ακόμα θα γελάμε σα να ναι η πρώτη φορά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 712
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως βρήκαμε τα νέα "εγκλήματα" - εννοείται δεν έχουν σχέση οι δύο σειρές, το λέω από την άποψη ότι μετά από χρόνια θα την έχουμε μάθει απ' έξω και ακόμα θα γελάμε σα να ναι η πρώτη φορά!

 

Και μένα μου φέρνει Εγκλήματα στο νου ο προσανατολίσμος της σειράς προς το μαυρό χιούμορ αν και έχει ακόμη πολύ δρόμο να διανύσει και το στάματημα των εξελίξεων προκειμένου να πάει και του χρόνου δεν βοηθάει. Αλλά και τα Εγκλήματα όταν είχαν ξεκινήσει ήταν μια κανονική κωμωδία σταδιακά μεταμορφώθηκαν στην πιο politically incorrect σειρά της ελληνικής τηλεόρασης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το χθεσινο.

ολα τα λεφτα ητανε ο Θρασος...

επιτελους εβαλε ποδι.

ποιος λετε να την εφαγε την σφαιρα στο τελος??:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το χθεσινο.

ολα τα λεφτα ητανε ο Θρασος...

επιτελους εβαλε ποδι.

ποιος λετε να την εφαγε την σφαιρα στο τελος??:ninja:

 

παιζουν 2 σεναριο ή θα την φαει ο θρασος και θα ειναι στο νοσοκομειο για 2-3 επεισοδια ή ο αλλος γιατι δεν μπορει να πεθανει ο πρωταγονιστης

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το χθεσινο.

ολα τα λεφτα ητανε ο Θρασος...

επιτελους εβαλε ποδι.

ποιος λετε να την εφαγε την σφαιρα στο τελος??:ninja:

Χαλαρά την έφαγε ο dealer ώστε ο Θράσσος να χρεωθεί και έναν φόνο ώστε να ανέβει στα μάτια των άλλων ως αδίστακτος και καλά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και'γω ψηφίζω ότι την έφαγε το βαποράκι (άσε που νομίζω ότι τον είδα να γουρλώνει τα μάτια :blink:)... :p :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

εχει επεισοδιο την αλλη βδομαδα και εχει και περιληψη στο site μπειτε να δειτε μην κανω εγω το καρφι
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ο Θράσος γλιτώνει παρά τρίχα αλλά σοκάρεται όταν συνειδητοποιεί ότι έγινε αιτία να χάσει κάποιος τη ζωή του. Η Σιλβή του ρίχνει ηρεμιστικά στο νερό κι ο Θράσος ξυπνάει αργά το πρωί. Ο Λάζαρος και ο Ζαν Κλόντ αναλαμβάνουν να εξαφανίσουν το πτώμα κι έχουν μια παράξενη συνάντηση με την αστυνομία. Η Λένα ανήσυχη και καχύποπτη απ' την αργοπορία του Θράσου πηγαίνει στο μαγαζί και γίνεται έξαλλη όταν τον βλέπει αγκαλιά με τη Σιλβή. Και πάνω που ζητάει εξηγήσεις ο Θράσος καταρρέει. Ούτε η Αγγέλα μπορεί να τον συνεφέρει. Δεν έχει διάθεση για τίποτα. Κλείνεται στο σπίτι και αρνείται να πάει στο μαγαζί. Η Πένυ, γοητευμένη απ' την αυτοθυσία του Νικόλα, καταλήγει τελικά στην αγκαλιά του αγνοώντας το κόλπο που της έστησε. Ο Βασίλης βγαίνει ραντεβουδάκι με τη Τζία και κείνη προσπαθεί να τον ψαρέψει για τα διαμάντια. Η Λένα σίγουρη ότι η Σιλβή θα εκμεταλλευτεί την απουσία του Θράσου απ' το μαγαζί, αποφασίζει να πάει εκείνη στη θέση του. Οι δυο γυναίκες έρχονται αντιμέτωπες

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Πόλυ γούσταρα που τα χώσε ο Θράσος σε Σιλβή και δικηγόρο επιτέλους.:D

 

Και τώρα που μάλλον έβαψε πρώτη φορά τα χέρια του με αίμα (έστω και καταλάθος) η σειρά αποκτά νέο ενδιαφέρον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Πόλυ γούσταρα που τα χώσε ο Θράσος σε Σιλβή και δικηγόρο επιτέλους.:D

 

Και τώρα που μάλλον έβαψε πρώτη φορά τα χέρια του με αίμα (έστω και καταλάθος) η σειρά αποκτά νέο ενδιαφέρον.

 

Εμ καιρος ηταν,αρκετο καιρο περιμεναμε.Ρε παιδια,η Μαλφα παιζει λιγο υστερικα σε σημειο που εκνευριζει, στα τελευταια επεισοδια,ή εμενα μου φαινεται??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η Μάλφα από την αρχή ήταν αρκετά υστερική, ειδικά στα πρώτα επεισόδια που πήγε η Σιλβή να πάρει τα πράγματα της από το σπίτι μετά την κηδεία και μπαίνει στην κρεββατοκάμαρα η Μάλφα τη βλέπει και σκούζει "τι θες εσυ εδώ και δε θα πάρεις τίποτα από δω μέσα" και τέτοια σε σημείο να θέλω να τη χαστουκίσω. Ίσως βέβαια να επιβάλλει αυτη την υπερβολή ο ρόλος...
Link to comment
Share on other sites

Εμ καιρος ηταν,αρκετο καιρο περιμεναμε.Ρε παιδια,η Μαλφα παιζει λιγο υστερικα σε σημειο που εκνευριζει, στα τελευταια επεισοδια,ή εμενα μου φαινεται??

 

Βασικά ο ρόλος της Μάλφα είναι υστερικός. Είναι μια μικροαστή νοικοκύρα που θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα και όταν πέσουν λέφτα στα χέρια της το παίζει βλαχοπλούσια. Και μένα με νευριάζει ο χαρακτήρας γιατί έτσι όμως πρέπει να είναι αλλά η Μάλφα τον παίζει απίστευτα πειστικά κατά τη γνώμη μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο ρόλος της Μάλφα είναι υστερικός. Είναι μια μικροαστή νοικοκύρα που θέλει να ελέγχει τους πάντες και τα πάντα και όταν πέσουν λέφτα στα χέρια της το παίζει βλαχοπλούσια. Και μένα με νευριάζει ο χαρακτήρας γιατί έτσι όμως πρέπει να είναι αλλά η Μάλφα τον παίζει απίστευτα πειστικά κατά τη γνώμη μου.

:!: Παιδιά η Μάλφα είναι ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ!!! Ότι και να της δώσουν να παίξει το κάνει μοναδικά δικό της! Η κοπέλα είναι βουτηγμένη στο ταλέντο!!!

Link to comment
Share on other sites

:!:ΤΖΙΑ! ΤΖΙΑ! ΤΖΙΑ! "και ξερό ψωμί" Γυναικάρα! Όχι αστεία περιμένω συναρπαστικές εξελιξεις με τον μικρό. Τυχερέ Βασιλάκη!!!
Η Τζια ειναι καλη ηθοποιος και σπιρτοζα και εμενα μου αρεσεI.Μου αρεσει το love story της κορης με τον μπατσο και οι διαφοροι ρεαλιστικοι αν και κωμικοι χαρακτηρες..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μπορεί κάποιος εν τάχει να μου κάνει μιά περιληψούλα του επεισοδίου της Δευτέρας 7/4 γιατί έγινε ένα μπέρδεμα με το βίντεο και το έχασα ??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

 

- Ο Θράσος τσακώθηκε με την γυναίκα του γιατί η Σιλβή έμπαινε σπίτι χωρίς εκείνη να το γνωρίζει, αλλά και με τη Σιλβή και τον Ερρίκο που του είπανε ψέματα για τον Αλκέτα

- Η Πένυ βγήκε με τον Νικόλα και... τον ξανάφτυσε (αρχίζει να καταντά κουραστικό, ας πάρει και αυτή μια απόφαση!)

- Η Τζία ξαναβγήκε με τον Βασιλάκη

- Ο Ερρίκος είπε στον Θράσο μερικά από αυτά που "φέρνουν έσοδα" στο μαγαζί.

- Ο Αλκέτας έκλεισε ραντεβού με το βαποράκι του, τον άκουσε η Σιλβή, το είπε στον Θράσο και εκείνος έστησε παγίδα στο βαποράκι με το Λάζαρο και τον Jean-Claude. Τελευταία σκηνή ο Θράσος παλεύει με το βαποράκι, πέφτει ένας πυροβολισμός και η Σιλβή λέει "Θράσο, όχι"

 

 

Αυτά εν ολίγοις!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παντως η σειρα κυλαει σουπερ... στην αρχη νομιζα οτι θα με καταθλιβει, αλλα οχι, εχει γελιο, σε κανει να χαμογελασεις, ακομα και μεσα στη μαυριλα... οι χαρακτηρες ειναι απιστευτα γραμμενοι, πολυ καλοι! και αυτη η βλαντή, ειναι πολυ ομορφη να παρει... :(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

παντως η σειρα κυλαει σουπερ... στην αρχη νομιζα οτι θα με καταθλιβει, αλλα οχι, εχει γελιο, σε κανει να χαμογελασεις, ακομα και μεσα στη μαυριλα... οι χαρακτηρες ειναι απιστευτα γραμμενοι, πολυ καλοι! και αυτη η βλαντή, ειναι πολυ ομορφη να παρει... :(:(

 

οντως πανεμορφη κοπελα!κ καλη στο ρολο της!

 

σημερα εχει καινουργιο?δεν εχω δει τρειλερ!

Link to comment
Share on other sites

οντως πανεμορφη κοπελα!κ καλη στο ρολο της!

 

σημερα εχει καινουργιο?δεν εχω δει τρειλερ!

 

εχει εχει!!!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

οντως πανεμορφη κοπελα!κ καλη στο ρολο της!

 

σημερα εχει καινουργιο?δεν εχω δει τρειλερ!

 

εχει εχει!!!:rolleyes:

 

και εγω το ειδα και οχι μονο εχει αλλα απο αυτο που ειδα σαν να καταλαβα οτι καποιος πεθαινει σημερα!!:blink:

 

 

ααααα και +1 για την Βλαντη!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ κατακαρδα το πηρε ο Θρασος.:p:p

ποιος λετε να κρυβεται πισω απο τα τηλεφωνηματα??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ επειδή δεν το πρόλαβα από την αρχή μπορεί να μου πει κάποιος τι έγινε μέχρι το σημείο που έλεγε η Τζία στο τηλέφωνο: "Μή πειράξεις το Βασίλη!";
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...