Jump to content

[W810i] Flashing και Customization (xs++)


tfa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανένας και τη διαδικασία για να αλλάξουμε skin στον media player τώρα που πήραμε φόρα;

Δυστυχώς δε γίνεται κάτι τέτοιο...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως:cry:? το μονο που εχω αλλαξει ειναι να κανω αναβαθμιση λογισμικου.ουτε patch μπορω να βαλω? τελοςυπαρχει τροπος να αλλαξω το χρωμα απο brown σε red
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το w810 με χρωμα brown που το γραφει στο xs++ . δεν μπορω να βαλω patch ουτε να κανω flash . μπορει να γινει τιποτα??/:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα και λίγο ποιο πάνω δεν γίνεται τπτ γιατί το κινητό σου είναι brown.Μα καλά που το βρήκες και συ....Παλιά είχα διαβάσει ότι τα κινητά με brown firmwares έχουν κάποια ιδιαιτερότητα που δυστυχώς δεν θυμάμαι :( και δεν δέχονται καμιά μοντιά.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το w810 με χρωμα brown που το γραφει στο xs++ . δεν μπορω να βαλω patch ουτε να κανω flash . μπορει να γινει τιποτα??/:worry::worry:

 

όπως έγραψα και λίγο ποιο πάνω δεν γίνεται τπτ γιατί το κινητό σου είναι brown.Μα καλά που το βρήκες και συ....Παλιά είχα διαβάσει ότι τα κινητά με brown firmwares έχουν κάποια ιδιαιτερότητα που δυστυχώς δεν θυμάμαι :( και δεν δέχονται καμιά μοντιά.

 

στο http://www.se-nse.com λέει πως η brown γίνεται red με πολύ ψάξημο και λίγη τύχη θα το βρεις!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια:lol::lol:. ¨Οποιος θυμάται την ιδιαιτερότητα των κινητών που έχουν firmware brown παρακαλώ...βοήθεια!!!:!::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει τα flash files και οτιδηποτε αλλα patches η αρχεια για se w810i με colour brown και cid 2010 αμα θελει ας τα ανεβασει γιατι εκανα μ@λ@κι@ . το εδωσα σε φιλο να του κανει flash και του φωρτοσε λογισμικο του k800i και τωρα δεν ανοιγει καν:mad:.υ:hypno:παρχει τροπος να το διορθωσω?:hypno:
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει τα flash files και οτιδηποτε αλλα patches η αρχεια για se w810i με colour brown και cid 2010 αμα θελει ας τα ανεβασει γιατι εκανα μ@λ@κι@ . το εδωσα σε φιλο να του κανει flash και του φωρτοσε λογισμικο του k800i και τωρα δεν ανοιγει καν:mad:.υ:hypno:παρχει τροπος να το διορθωσω?:hypno:

 

ναι υπαρχει. βρες ενα κ800 και ανοικτο συνδεσε το στον υπολογιστη σου να φορτωσει τον bootloader ου τηλεφωνουγια να το δει ως κ800 και μετα του περνας το κανονικο λογισμικο.:lol::)

:)
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο κινητό δεν μπορώ να βρω. Στη σελίδα http://www.se-nse.com γράφει τρόπο, πως μπορώ να το επαναφέρω και να του κάνω flash καθώς και αλλαγή firmware σε se w810i με color brown. Όποιος μπορεί να βοηθήσει και να ανεβάσει τα αρχεία εδώ γιατί δεν είναι τόσο προχωρημένα τα αγγλικά μου.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Στα brown κινητά δεν μπορείς να περάσεις μοντιές ούτε flasharisma. είναι κλειδωμένο. Γι αυτό προσπάθησα να αλλάξω το χρώμα του και να το κάνω red. Αλλά με λάθος υπολογισμό τώρα το κινητό ούτε που ανοίγει. Ξέρει κανείς πως γίνεται η αλλαγή αυτή; :wacko::wacko:

Αν ξέρει κάποιος ας ανεβάσει αναλυτικές οδηγίες και τα αρχεία για flasharisma. Ευχαριστώ.:O:O:O:O:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΚΕΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ :!::!:ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.:hypno::hypno:

ΕΧΩ ΕΝΑ W810I ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΗΣ SEUS. ΧΘΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ FLASHARO ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΝΟΣ ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝ.ΕΙΝΑΙ CID49 ΜΕ COLOUR BROWN. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ COLOUR ΑΠΟ BROWN ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ RED .ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ FLASH KAI PATCHES ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ .:lol:

 

VODAFONE LIVE ,I MODE, WIND:rocket::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως δεν ξέρω πρώτη φορα ακουω W810 brown.

Γιατί δεν πήρες το κανονικό W810 και πήρες το brown ?

Link to comment
Share on other sites

Με το brown δεν εννοούμε το χρώμα :P αλλά το EROM που έχει το κινητό,όπως το δικό σου είναι RED αυτουνού έτυχε (κακώς) να είναι brown....Γίνεται να αλλάξει EROM αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται...
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Με το brown δεν εννοούμε το χρώμα :P αλλά το EROM που έχει το κινητό,όπως το δικό σου είναι RED αυτουνού έτυχε (κακώς) να είναι brown....Γίνεται να αλλάξει EROM αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται...

...έστω, να βγάλει την EROM από το κινητό του, να την κάνει κόκκινη και να την ξαναβάλει, δε γίνεται;

:)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Να ξανακάνω 2 ερωτησούλες που με ενδιαφέρουν αλλά δεν απαντήθηκαν...

Thanx!

 

Ήθελα να αλλάξω τις start up και shut down εικόνες και αρχικά έκανα φυσικά τη χαζομάρα να σβήσω το splash μέσα απο το xs++ αντί απλά να το αντικαταστήσω. Έτσι, τώρα υπάρχει μεν η εικονίτσα που ήθελα να βάλω, αλλά αφού πρώτα εμφανιστεί κενή λευκή οθόνη (σα να θέλει να φορτώσει εικόνα που πολύ απλά δεν υπάρχει) για αρκετά δευτερόλεπτα.

 

Φαντάζομαι δεν υπάρχει τρόπος να γίνει restore του αρχικού splash για να μη βλέπω αυτή την άδεια λευκή οθόνη κ εκνευρίζομαι απο τη βλακεία που έκανα, ε; :rolleyes:

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να αλλάξουμε και τη splash και τη STARTUP_IMAGE_SEMC για να δουλέψει η 'χακεριά' (εγώ πάντως την εικόνα που ήθελα, την έχω και ως splash και ως startup_image μέσα )

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα w810i με erom brown kai cid 49.οποιος ξερει ας ανeβασει αναλυτικες οδηγιες καθως flash files για να το κανω red.2ον η καμερα δεν δουλευει . ανοιγει και υστερα απο λιγο κλεινει μονη της.οποιος ξερει ας απαντησει:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

@actorius

 

Λοιπόν δες λίγο αυτό το θεμα γράφω τι πρέπει να κάνεις ακριβώς για να δουλέψει.Θα χρειαστείς να εφαρμόσεις πρώτα το πατς και μετά βάζεις ότι στατική εικόνα 8ες για splash με όνομα splash.png .

 

Για restore που λες αν κάνεις αυτά που λέω στο λινκ και βάλεις μια άλλη εικόνα 8α είσαι gg.

 

Τέλος η STARTUP_IMAGE_SEMC εινόνα μπορείς να την ρυθμίσεις και μέσα από το κινητό είναι η 2η εικόνα που φαίνεται μόλις ανοίξεις το κινητό και μπορεί να είνια ότι θέλεις στατική,animation ή και μπορείς να την απενεργοποιήσεις.

 

btw αν θυμάμαι είχες ρωτήσει αν μπορεί να αλλάξει το skin του media player ;;; Ναι γίνεται (με τον εύκολο τρόπο) αν βάλεις πάλι ένα πατς το sysgfx patch....Αφού το βάλεις κάνεις ένα φάκελο στην

μνήμη του κινητού>διάφορα>gfx και εκεί βάζεις τις εικόνες για να αλλάξεις το skin.Πάρε και τις εικόνες τις έχω χωρίσει σε κατηγορίες μιας και μπορείς να αλλάξεις και άλλα πραγματα,αν 8ες.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

tfa άρχοντας ρε φίλε! Σ'ευχαριστώ.

 

Πες μας όμως αναλυτικά το path που πρέπει να φτιάξουμε το φάκελο gfx για να αλλάξουμε skin στον player και τι rename πρέπει να γίνει στις εικόνες (αν πρέπει να γίνει ή τις βάζουμε με τα ονόματα τους πχ E7D3.png, E7D4.png κλπ) για να τις αναγνωρίσει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχ'η οι εικόνες δεν χρειάζονται να τις αλλάξεις όνομα απλά τις βάζεις και είσαι οκ.Τώρα το path είναι:

 

Στη μνήμη του κινητού:other>φάκελο gfx>εικόνες.

 

Αυτά και καλή επιτυχία. :)

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Τfa απο κάτω που γράφεις να μην κάνουμε update με το Seus αυτό ισχύει και για το δικό μου το κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

Χμ δεν νομίζω γιατί τα δικά μας είναι λίγο παλιά ^^.Αλλά τουλάχιστον για w580,k800,w850 έχει αναφερθεί ότι μερικοί μέσω SEUS έχουν αναβαθμιστεί σε CID53.Γι αυτό είναι παντελώς άχρηστη η online αναβάθμιση. :)
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [W810i] Flashing και Customization (xs++)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...