Jump to content

[W810i] Flashing και Customization (xs++)


tfa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SuperFunction v6.2 FINAL.Επίσης ρίξε και μια ματιά στο manual που έχει μέσα να πάρεις μια ιδέα από το μενού,τις δυνατότητες κ.λπ.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκιμασα,αλλα το zoom του ειναι ελαχιστο,εως μηδαμινο.

Δοκιμασα και το professional super camera driver αλλα ουτε αυτο εχει zoom... :(

Επισης,μπορω να κανω τα ιδια πραγματα και με ενα k800?Ολα αυτα δηλαδη που περιεχει το 1ο ποστ?

Link to comment
Share on other sites

tfa,να σε ρωτησω κ κατι αλλο...αυτα ακριβως που αναλυεις και στο 1ο ποστ σου,εκτος απο το w810,μπορουν να μπουν κ σ αλλα κινητα?σε k800 πχ?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το INFO.txt που έχει μέσα και 8α καταλάβεις ότι έχει και zoom αλλά και άλλες δυνατότητες ;).btw έχει λίγες μέρες που βγήκε και η SuperFunction v6.3 Final

 

Ναι η διαδικασία παραμένει η ίδια για όλα τα κινητά εκτός από αυτά που είναι cid53,που προς στιγμής υπάρχει άλλος τρόπος.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

help προσπάθησα να βγάλω το vfl από το w810 και τώρα μου βγάζει σφάλμα διαμόρφωσης. τι να κάνω για να το επαναφέρω;;; α δεν εχω κάνει backup

 

 

παίδες το έφτιαξα τελικά

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία που αναφέρεται εδώ μπορεί να γίνει και για το w980i ?

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να το βγάλω απο voda live.

Καμμιά ιδέα?

 

(έχω ποστάρει την ίδια ερώτηση και στο "επίσημο" του κινητού)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο επί πληρωμής αυτήν την στιγμή.Όταν βγει το καινούργιο xs++ νομίζω να υπάρχει δυνατότητα να γίνει και δωρεάν :)
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόνο επί πληρωμής αυτήν την στιγμή.Όταν βγει το καινούργιο xs++ νομίζω να υπάρχει δυνατότητα να γίνει και δωρεάν :)

 

ρε παιδια εγω του εκανα αναβαθμιση (w890)απο το seus και μηηκε μενου της orange...:blink::wacko:

το καλο ειναι οτι εχει πολυ ωραιο μενου γραφικα και γενικα φοντο αλλα δεν εχει ελληνικη γραμματοσειρα.πρεπει μαλλον να το παω σε σερβις αλλα δεν θελω να μου ανοιξουν την συσκευη γιατι μετα θα τριζει ρε ****το και ειναι τζιτζι τωρα δεν υπαρχει κανενας τροπος εκτος απο davinci...filesystem adriatic τουλαχιστον...

:)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κατι εικονιδια για την μπαταρια,τα οποια μπορω να αντικαταστησω με το εικονιδιο που μου δειχνει ποση μπαταρια εχω στο κινητο...Πως μπορω να το αλλαξω?:)
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να βάλεις το sysgfx patch να φτιάξεις έναν φάκελο στο usb/διάφορα/gfx και μέσα θα ρίξεις τις εικόνες που βρήκες (όπου usb είναι η μνήμη τηλεφώνου).Αν δεν λειτουργήσει οι εικόνες είναι για άλλο κινητό ή δεν μπήκε σωστά το patch με το setool
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.

Εχω το κινητακι παροπλισμενο, και θα ηθελα να το ξαναχρησιμοποιησω.. Αλλα εχει ενα προβληματακι στο ακουστικο.. Δεν ακουγεται καθαρα ο συνομιλητης. (Αυτο, μαλλον απο πτωση το'παθε..)

Ξερετε αν αλλαζει το ακουστικο, που και ποσο στοιχιζει περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους.

 

Να πω και εγώ το προβληματάκι μου με το W810i (R4EA031) το οποίο ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει τους φακέλους των εφαρμογών και των παιχνιδιών βγάζοντας μήνυμα "Η ενέργια απέτυχε".

Αφού έκανα μερικά "Master Reset" το πρόβλημα συνέχισε να παραμένει. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση με το SEUS αλλά μου γράφει οτι δεν μπορει να γίνει γιατί είναι ήδη ενημερωμένο το τηλέφωνο με την τελευταία έκδοση. Στην προσπάθειά μου να εγκαταστήσω νέα παιχνίδια ή εφαρμογές τρώω το ίδιο μήνυμα "Η ενέργια απέτυχε". Κατά τα άλλα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, παίζει μουσική, βγάζει φωτογραφίες κλπ.

 

1. Αν δοκιμάσω να το φλασάρω με το xs++ λέτε να συνέλθει;;;;;;;

 

2. Τα παιχνίδια και τις εφαρμογές που υπάρχουν στην Memory Sτick υπάρχει περίπτωση να τα ξαναδώ χωρίς να γίνουν πάλι οι εγκαταστάσεις;

 

3. Αν χρειαστεί να ξαναγίνουν οι εγκαταστασεις θα μπορούσα και με ποιό τρόπο να πάρω τα δεδομένα που έχουν καταχωριθεί σε κάποια εφαρμογή;

 

4. Πως μπορώ να περάσω δεδομένα, παιχνίδια και εφαρμογές από μία κάρτα σε καινούργια και μεγαλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να βάλεις το sysgfx patch να φτιάξεις έναν φάκελο στο usb/διάφορα/gfx και μέσα θα ρίξεις τις εικόνες που βρήκες (όπου usb είναι η μνήμη τηλεφώνου).Αν δεν λειτουργήσει οι εικόνες είναι για άλλο κινητό ή δεν μπήκε σωστά το patch με το setool

 

Πως περναμε ενα patch?

:)

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά,βαριέμαι να ψάχνω στο φόρουμ http://walkmanzone.wordpress.com/2008/08/18/patches-for-db2010/
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους.

 

Να πω και εγώ το προβληματάκι μου με το W810i (R4EA031) το οποίο ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει τους φακέλους των εφαρμογών και των παιχνιδιών βγάζοντας μήνυμα "Η ενέργια απέτυχε".

Αφού έκανα μερικά "Master Reset" το πρόβλημα συνέχισε να παραμένει. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση με το SEUS αλλά μου γράφει οτι δεν μπορει να γίνει γιατί είναι ήδη ενημερωμένο το τηλέφωνο με την τελευταία έκδοση. Στην προσπάθειά μου να εγκαταστήσω νέα παιχνίδια ή εφαρμογές τρώω το ίδιο μήνυμα "Η ενέργια απέτυχε". Κατά τα άλλα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, παίζει μουσική, βγάζει φωτογραφίες κλπ.

 

1. Αν δοκιμάσω να το φλασάρω με το xs++ λέτε να συνέλθει;;;;;;;

 

 

Όλα OK. Με το reflashing λύθηκε το πρόβλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

2. Τα παιχνίδια και τις εφαρμογές που υπάρχουν στην Memory Sτick υπάρχει περίπτωση να τα ξαναδώ χωρίς να γίνουν πάλι οι εγκαταστάσεις;

 

 

Αυτό δεν έγινε.

 

 

3. Αν χρειαστεί να ξαναγίνουν οι εγκαταστασεις θα μπορούσα και με ποιό τρόπο να πάρω τα δεδομένα που έχουν καταχωριθεί σε κάποια εφαρμογή;

 

4. Πως μπορώ να περάσω δεδομένα, παιχνίδια και εφαρμογές από μία κάρτα σε καινούργια και μεγαλύτερη;

 

 

Για τα 2 παραπάνω μήπως υπάρχει καμιά ιδέα??????????????????

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να βάλεις το sysgfx patch να φτιάξεις έναν φάκελο στο usb/διάφορα/gfx και μέσα θα ρίξεις τις εικόνες που βρήκες (όπου usb είναι η μνήμη τηλεφώνου).Αν δεν λειτουργήσει οι εικόνες είναι για άλλο κινητό ή δεν μπήκε σωστά το patch με το setool

 

 

Οταν βαζω οποιοδηποτε patch με το setool2lite το κινητο μετα δεν ανοιγει καθολου... :S

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει το patch που βάζεις,αν προσπαθείς να βάλεις κάτι πατς που αλλάζουν χρώμα μπαταρίας κ.λπ έχουν κάποιο πρόβλημα,αλλιώς κάποιο λάθος θα γίνεται :).Πάντως το sysgfx patch δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

 

btw για να ανοίξει,κάνε απλά flash το MAIN

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει το patch που βάζεις,αν προσπαθείς να βάλεις κάτι πατς που αλλάζουν χρώμα μπαταρίας κ.λπ έχουν κάποιο πρόβλημα,αλλιώς κάποιο λάθος θα γίνεται :).Πάντως το sysgfx patch δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

 

btw για να ανοίξει,κάνε απλά flash το MAIN

 

Αυτο κανω για να ανοιξει,αλλα οποιοδηποτε patch,οπως το να κλειδωνει με κωδικο το κινητο ή ακομα και το sysgfx patch με το που τα βαζω στο κινητο δεν ανοιγει μετα...μηπως μπορω να τα περασω με το xs+3.1?

Link to comment
Share on other sites

Όχι το xs++ προς το παρών δεν περνάει patches...αυτό για το κωδικό αν είναι το confidentiality ή κάπως έτσι πρέπει να ανοίξεις το patch και προς τα κάτω να βάλεις τον κωδικό σου (εκεί που έχει τα ????????).

Χμ τώρα για το sysgfx πρέπει να δουλέψει :p.Αλήθεια τι έκδοση main έχεις ;;;

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

xs++ ή από το κρυφό μενού (>*<<*<*) πληροφορίες λογισμικού ή από τις ρυθμίσεις έκδοση λογισμικού ή κάτι τέτοιο
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

xs++ ή από το κρυφό μενού (>*<<*<*) πληροφορίες λογισμικού ή από τις ρυθμίσεις έκδοση λογισμικού ή κάτι τέτοιο

 

Ποιο ακριβως λες φιλε?:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [W810i] Flashing και Customization (xs++)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...