Jump to content

Δωρεάν SMS μέσω Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mipos exei kataferei kaneis na ftiaksei to neo script-mycosmos gia na doylepsei to smssend tora pou allaksan oles oi rythmiseis toy palioy script? to palio einai edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=992467#post992467 kathos kai oi odigies gia opoion kserei.....
Link to comment
Share on other sites

mipos exei kataferei kaneis na ftiaksei to neo script-mycosmos gia na doylepsei to smssend tora pou allaksan oles oi rythmiseis toy palioy script? to palio einai edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=992467#post992467 kathos kai oi odigies gia opoion kserei.....

Εφόσον παιδιά έχουμε καταφέρει και ανοίγουμε την σελίδα απευθείας χωρίς log in και στέλνουμε αμέσως μήνυμα, ποιος ο λόγος να σκριπτάρουμε το SMssend και μάλιστα αφού αυτό δεν μετράει τα μηνύματα και πρέπει να τα έχουμε στο μυαλό μας και στο περίπου πόσα έχουμε στείλει.

 

Απλά έναν συνειρμό κάνω. :O

Link to comment
Share on other sites

erwthsh-pagida:

 

mporoume na synde8oume sto kainourio site tou mycosmos apo to wap-kinhto mas gia na steiloume SMS?

 

prospa8hsa wap.mycosmos.gr opws kai mail.mycosmos.gr alla eis mathn...

If you can't be strong, then try to be smart... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Απλά γιατι με το πρόγραμμα smssend στέλνεις 10 φορές πιο γρήγορα sms + multiple sms σε πολλούς παραλήπτες και γενικά είναι πολύ πιο ευχρηστο απ'το site του mycosmos.

 

Υποστηριζει 50 περιπου free sms servers αλλά μάλλον 3-4 στέλνουν από Ελλάδα.

 

Οποιος το χρησιμοποιοεί ξέρει την αμεσότητα και ευχρηστία του.

Link to comment
Share on other sites

τελικά παίδες συμπέρασμα βγάλαμε?υπάρχει ή όχι κάποιο τσάμπα site να στέλνει ένα πολύ ικανοποιητικό αριθμό μηνυμάτων περισσότερα απ' όσα δίνουν τα άλλα???
Link to comment
Share on other sites

τελικά παίδες συμπέρασμα βγάλαμε?υπάρχει ή όχι κάποιο τσάμπα site να στέλνει ένα πολύ ικανοποιητικό αριθμό μηνυμάτων περισσότερα απ' όσα δίνουν τα άλλα???

Μόνο το mycosmos.gr είναι που σου προσφέρει 10 sms την ημέρα δωρεάν. Αρκεί να έχεις ένα κινητό Cosmote είτε καρτοκινητό είτε συμβόλαιο και να στείλεις ένα απλό sms για ενεργοποίηση της γραμμής. Δεν είναι ανάγκη να είναι δικό σου. Και ενός φίλου σου. Ένα απλό μήνυμα θα τον επιβαρύνεις μόνο και το μόνο κακό είναι ότι θα φαίνεται ο αριθμός στο τέλος κάθε μηνύματος. Αλλά σε αυτούς που θα στέλνεις θα είναι ενημερωμένοι και δεν θα απαντάνε εκεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το mycosmos.gr είναι που σου προσφέρει 10 sms την ημέρα δωρεάν. Αρκεί να έχεις ένα κινητό Cosmote είτε καρτοκινητό είτε συμβόλαιο και να στείλεις ένα απλό sms για ενεργοποίηση της γραμμής. Δεν είναι ανάγκη να είναι δικό σου. Και ενός φίλου σου. Ένα απλό μήνυμα θα τον επιβαρύνεις μόνο και το μόνο κακό είναι ότι θα φαίνεται ο αριθμός στο τέλος κάθε μηνύματος. Αλλά σε αυτούς που θα στέλνεις θα είναι ενημερωμένοι και δεν θα απαντάνε εκεί. ;)

 

εγω δηλαδη που εχω συμβολαιο στην cosmote μηπωσ μπορεις να μου πεις τι να κανω για να στελνω sms 4 free? :worry:

Link to comment
Share on other sites

εγω δηλαδη που εχω συμβολαιο στην cosmote μηπωσ μπορεις να μου πεις τι να κανω για να στελνω sms 4 free? :worry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=744131#post744131

 

Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, ξαναρώτησε. :)

 

Και για να μην κάνεις κάθε φορά log in κάνε και το παρακάτω για να είσαι μια χαρά. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=744131#post744131

 

Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, ξαναρώτησε. :)

 

Και για να μην κάνεις κάθε φορά log in κάνε και το παρακάτω για να είσαι μια χαρά. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654

loipon stelnw to minima alla mou leei pos den mporei na to epeksergasi kai kati tetia :X

tha dokimasw omos kai apo allo kinito cosmote kai tha sas pw!!!

euxaristw pantos gia tin voithia :)

Link to comment
Share on other sites

To κουφοτερο:

Υπαρχει πατεντα με siemens S55(!!!!!!!!!!!)οπου δουλευει σαν server(!!!!!!!!!!)

kai stelnei SMS απο ΤΙΜ (παραδειγμα), 66% φθηνοτερα.

Αντι 8.40 λεπτα το SMS 2,8 λεπτα !!!!!!!!

Κάτσε ρε φίλε, κάντο λίγο πιο λιανό το πράμα. Εξήγησε λίγο. Από πού στέλνεις με 2,8 λεπτά το μήνυμα; Από το κινητό; Και βάζοντας ποιο κέντρο μηνυμάτων; :confused:

Link to comment
Share on other sites

To κουφοτερο:

Υπαρχει πατεντα με siemens S55(!!!!!!!!!!!)οπου δουλευει σαν server(!!!!!!!!!!)

kai stelnei SMS απο ΤΙΜ (παραδειγμα), 66% φθηνοτερα.

Αντι 8.40 λεπτα το SMS 2,8 λεπτα !!!!!!!!

Αν λές με το πρόγραμμα JSavesms λειτουργεί ακόμα? Το χρησιμοποιούσα κι εγώ κάποτε στο SX1 αλλά έπαψε να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

smssend einai program?

kanenas 8a kanei ti magia na mi stelnoume 10 alla 100 tin imera? :p

Βρες 10 φίλους/γνωστούς, στείλε το μήνυμα ενεργοποίησης και έχεις 10 μηνύματα για κάθε αριθμό. ;)

 

Εγώ αυτό έχω κάνει. Έχω βρει 4 προς το παρόν και μου αρκούν, έτσι έχω 40 μηνύματα την ημέρα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας κάποιο απο τα websites τα οποία έχουν internet-sms σε προνομιακές τιμές;

 

Εκτός αυτού, πώς λειτουργούν αυτές οι εταιρίες με τα internet sms; Τα παίρνουν χονδρική απο τους 3 μεγάλους (στην Ελλάδα) ή βάζουν κανα ιδιαίτερο server;

Αν δεν είναι τόσο πολύπλοκο τόσοι πολλοί που είμαστε εδω μέσα, μπάς στήσουμε κανα μηχάνημα και μας έρχονται τσάμπα... :p

Link to comment
Share on other sites

Βρες 10 φίλους/γνωστούς, στείλε το μήνυμα ενεργοποίησης και έχεις 10 μηνύματα για κάθε αριθμό. ;)

 

Εγώ αυτό έχω κάνει. Έχω βρει 4 προς το παρόν και μου αρκούν, έτσι έχω 40 μηνύματα την ημέρα. :cool:

 

 

na soy pw tin ali8eia to skeftika xtes. gia na doume ti 8a kanoume.

Μαύρη Θύελλα
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας κάποιο απο τα websites τα οποία έχουν internet-sms σε προνομιακές τιμές;

 

Εκτός αυτού, πώς λειτουργούν αυτές οι εταιρίες με τα internet sms; Τα παίρνουν χονδρική απο τους 3 μεγάλους (στην Ελλάδα) ή βάζουν κανα ιδιαίτερο server;

Αν δεν είναι τόσο πολύπλοκο τόσοι πολλοί που είμαστε εδω μέσα, μπάς στήσουμε κανα μηχάνημα και μας έρχονται τσάμπα... :p

 

 

logika de 8a exoun sunergasia me kapoia etaireia apo tis 3? :w00t:

Μαύρη Θύελλα
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα συζητήθηκε από μένα πολλές φορές μερικές σελίδες πριν. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου ( :p ) να λέω ότι πρόκειται για το καλύτερο και αμεσότερο free site για δωρεάν μηνύματα ανά τον κόσμο (στέλνει και εξωτερικό). Η ενεργοποίηση γίνεται μέσω ενός απλού μηνύματος από αριθμό cosmote με αποστολή στο 5000 και γράφοντας OPEN με λατινικούς χαρακτήρες και κεφαλαία γράμματα. Αμέσως μετά σου έρχεται ένας κωδικός στο κινητό και μετά επισκέπτεσαι την σελίδα http://www.mycosmos.gr και στην είσοδο πληκτρολογείς τον αριθμό του κινητού από όπου έστειλες το μήνυμα και ως κωδικό αυτόν που σου εστάλη. Μετά πηγαίνεις αποστολή sms κλπ και στέλνεις με αυτό τον τρόπο 10 δωρεάν μηνύματα την ημέρα. Η ημέρα ξεκινάει στις 00.00 κάθε βράδυ. Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως. :cool:

Τα έκανα όλα αυτά ,μου ήρθε ο κωδικός, μπήκα στο http://www.mycosmos.gr και... μου άνοιξε ένα παράθυρο που λέει "Microsoft Outlook Web Access" και ουσιαστικά βρίσκομαι στην θυρίδα του mail μου στο mycosmos της μορφής 697*******@mycosmos.gr!!!

Τι συμβαίνει; Που υπάρχουν, αν υπάρχουν, τα sms;

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα SMS που στέλνει το MyCosmos είναι Class 2 αντί για 1 που ήταν παλιά κι έτσι έρχονται αθόρυβα και μπαίνουν κατ' ευθίαν στην SIM.

Όσοι δεν βρίσκετε το κουμπί, δείτε το screenshot (προέρχεται από το κάτω-αριστερά κομμάτι της οθόνης).

 

Γιατί το δικό μου menu δεν έχει τις ίδιες επιλογές; Που είναι τα sms; HELP

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το δικό μου menu δεν έχει τις ίδιες επιλογές; Που είναι τα sms; HELP

Α ρε παιδιά δεν παρακολουθείτε το τόπικ... :O Δεν εμφανίζεται γιατί προφανώς ανοίγεις την σελίδα με άλλον εξπλόρερ πλιν του ΙΕ.

 

Μόνο με Ιnternet Explorer εμφανίζεται το μενού ολοκληρωμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...