Jump to content

Garmin nuvi: Εντυπώσεις για τους χάρτες / συσκευές


catherine23
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ το 205Τ, το θεωρώ πολύ καλή συσκευή. Καλό σήμα και εύχρηστη.

 

Τελικα και εγω αυτο παρηγγειλα μιας κ εχει καταργηθει το αλλο μοντελο

πεμπτη θα το εχω

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

σήμερα αγορασα το Garmin Nuvi 205

δεν εχει φορτιστη σπιτιου αλλα στις αδηγιες λεει 3 επιλογες

 

1.ανταπτορα αυτοκινητου

2.Usb

3.ac adaptor

 

οποτε υποθετω φορτιζει κ με usb στο Pc

 

οταν το ανοιγω φορτωση χαρτη το οποιο λεει θα γινει μονο μια φορα

 

ξεκιναει να γεμιζει η μπαρα κ μετα απο λιγο ειναι σαν να αδειαζει

λεει οτι δεν πρεπει να υπαρχει κανενα εμποδιο

 

οποτε μονο αν βγω καπου εξω θα φορτωσει χαρτες;;

 

χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι καινουργια

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Με USB φορτίζει παντού, δεν νομίζω οτι έχει σχέση το φόρτωμα των χαρτών με το σήμα GPS που πάει η συσκευή σου να πιάσει, αλλά κάντο όπως λέει. Πιθανόν να χρειάζεται έτσι. Δεν θυμάμαι πως το έκανα την πρώτη φορά...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ με το σήμα

οταν σου δινει μια πορεία κ εσυ δεν την ακολουθείς μετα απο κάποιο σημείο αφου υποτιθεται τα χιλιόμετρα μειώνονται δεν θα έπρεπε να αποδεχτει την πορεία που ακολουθείς αντι να προσπαθει νσ σε γυρίσει προς τα πίσω;

 

πια η διαφορά του μικρότερος χρόνος - μικρότερη απόσταση?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Για να σε γυρνάει πίσω, θα πει οτι βρίσκει αυτό την καλύτερη διαδρομή, σύμφωνα με την ρύθμιση που του έχεις κάνει. Κάποια στιγμή, θα σου βγάλει άλλη.

Μικρότερος χρόνος: σημαίνει οτι θα σε πάει απο μεγάλους δρόμους, όπου αυτό πιστεύει οτι θα κάνεις λιγότερο χρόνο για να φτάσεις, σύμφωνα με διάφορα κριτήρια, όπως η ταχύτητα οδήγησης στους συγκεκριμένους δρόμους, πιθανή κίνηση, κλπ.

Μικρότερη απόσταση: σημαίνει οτι θα σε πάει απο δρομάκια (συνήθως) όπου βρίσκει την μικρότερη χιλιομετρική απόσταση για τον προορισμό σου.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το serial number θα το βρεις σε ένα αυτοκόλλητο πάνω στη συσκευή

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ενω στο κινητο κανω κανονικα ξεκλειδωμα στους χαρτες,στο nuvi δεν τους ξεκλειδωνει,παιρνει κανονικα χαρτες 3σε1?πρεπει να κατι διαφορετικο?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω και γω απορία. Θα ρωτήσω τον αντιπρόσωπο της Garmin στην Κύπρο...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
exo edo kai 1 mina to 760 nuvi kai eimai poli eyxaristimenos .alla exo ena problima .exo mia efarmogi to mapinstall kai apo ekei kata lathos metefera ena allo xarti stin syskeyi .alla apo oti blepo mesa sto pc otan syndeo tin syskeyi yparxh o auto drive hellas alla den anoigi mesa sthn syskeyh moy.pos mporo na ton ksana epanafero.eyxaristo an mporei kapios na boithisei.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Γεια σας, έχω ένα gps garmin nuvi 30 και δεν έχει χάρτη Ελλάδας παρά μόνο από άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Πώς μπορώ να εγκαταστήσω το χάρτη της Ελλάδας?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα στην παρέα μας! !!Μένω στην Γερμανία και πριν από λίγους μήνες αγόρασα το garmin nüvi 2545 LMT και δεν έχει για φορτηγό άμα ξέρει κανείς να μου πεις πως θα το κάνω να έχει και για το φορτηγό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...