Jump to content

Futurama (Comedy Central)


thanoskkk
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο αγαπημένος σας ήρωας;  

109 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο αγαπημένος σας ήρωας;

    • Fry
      11
    • Bender
      45
    • Lila
      8
    • Hermes
      4
    • Zapp Brannigan
      5
    • Hubert Farnsworth
      5
    • Amy
      4
    • Kif
      3
    • Dr.Zoidberg
      21
    • Άλλος
      3


Recommended Posts

Καλό, κυρίως επειδή ξέρουμε ότι είναι το τελευταίο futurama που βλέπουμε. Είχε τις καλές στιγμές του.

 

-Stopping Wang isn't the only problem. One of the Dark Ones will stop you from stopping him. So you must stop him from stopping you from stopping him.

-But how can I stop it stop me stop him?

-STOP IT!

:p

 

:protest: Γιατί άλλαξαν τελείως τους τίτλους αρχής;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 111
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαιρετική σειρά.

Μεγάλο λάθος που την ακυρώσανε ( γιατί άραγε; ).

 

Οι ταινίες ήταν μέτριες. Δεν έχω δει ακόμα τη τελευταία αλλά απογοητεύτηκα από τις πρώτες τρεις.

 

Είχε τις δυνατότητες να ξεπεράσει τους Simpsons.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, τους είχε ξεπεράσει. Κυρίως το λέω λόγω της πλοκής της και της εξέλιξης των χαρακτήρων, που είναι κάτι που λείπει από τους simpsons. Δυστυχώς φαίνεται στην Αμερική δεν την εκτίμησαν τόσο..
Link to comment
Share on other sites

Είδα και την τελευταία ταινία και όπως κατάλαβα ξεκαθαρίζει πως δε θα υπάρξει συνέχεια.

Απογοητεύτηκα και με αυτήν.

 

Τη σειρά λάτρεψα και θα την αγοράσω σε DVD.

 

Αγαπημένος μου χαρακτήρας ο Dr. Zoidberg.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι απλώς το αφήνει αναπάντητο.. δν κλείνει απαραίτητα το κεφάλαιο futurama. Από οτι έχω μάθει έχουν πάει καλά τα dvd

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι απλώς το αφήνει αναπάντητο.. δν κλείνει απαραίτητα το κεφάλαιο futurama. Από οτι έχω μάθει έχουν πάει καλά τα dvd

 

Το σίγουρο είναι πως με τέτοιο φινάλε δε θα υπάρξει άλλη ταινία.

 

Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να πάνε καλά πρώτα στην Αμερική και μετά οπουδήποτε αλλού. Χωρίς να είμαι σίγουρος, δεν έχουν πετύχει το στόχο τους.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στο αγαπημενο wikipedia(μην γκρινιάζεται οποιος μου δινει ελπιδα για νεα πραγματα απο το futurama ειναι καλοδεχουμενος...) λεει:

''Since no new Futurama projects are currently in production, the movie Into the Wild Green Yonder currently stands as the Futurama series finale. However, Groening has expressed a desire to continue the Futurama franchise in some form, including as a theatrical film. In an interview with CNN, Groening said that "we have a great relationship with Comedy Central and we would love to do more episodes for them, but I don't know...We're having discussions and there is some enthusiasm but I can't tell if it's just me."Cohen has also stated that he remains hopeful, telling Wired magazine: "I will no longer rule out any possible means of coming back to life, whether through more DVDs, webisodes or episodes... I'm cautiously hopeful."According to both Groening and Cohen, DVD sales may affect the chances of Futurama being revived;in an interview at Anime SuperCon, Billy West claimed that sales of the other titles in the Futurama direct-to-DVD series have been high enough that Fox has been talking about a potential 6th season.''

Link to comment
Share on other sites

Για έκτη σεζόν δε ξέρω. Δε το βλέπω.

Πάντως περισσότερες ταινίες σαν αυτές δε θέλω να δω.

 

Υπήρχε αλήθεια σοβαρός λόγος που τη σταμάτησαν πριν 6 χρόνια;

Είχαν τέτοια ποικιλία προγραμμάτων που δεν υπήρχε χώρος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι όντως ευχάριστα νέα. Δεν το περίμενα.

 

Μόνο δεν είμαι αισιόδοξος για τη ποιότητα. Αμφιβάλλω αν θα είναι στο ίδιο επίπεδο με αυτά του '99-'03 (οι ταινίες το έριξαν κάπως).

 

Μπράβο τους πάντως για το ενδιαφέρον που δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διάβασα σε ένα άρθρο ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να γίνει cast για τις φωνές των χαρακτήρων καθώς ενδέχεται να μην είναι αυτές που ήταν εξ αρχής (λόγω οικονομικών διαφορών νομίζω).

 

Μακάρι να μην ισχύει αυτό. Θα είναι μεγάλη ξενέρα να μην απολαυσούμε (ξανά) τον Bender με την φωνή του John Di Maggio.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα άρθρο ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να γίνει cast για τις φωνές των χαρακτήρων καθώς ενδέχεται να μην είναι αυτές που ήταν εξ αρχής (λόγω οικονομικών διαφορών νομίζω).

 

Μακάρι να μην ισχύει αυτό. Θα είναι μεγάλη ξενέρα να μην απολαυσούμε (ξανά) τον Bender με την φωνή του John Di Maggio.

...ή τη Leela χωρίς τη φωνή της Katey Sagal. Πολύ κακό νέο. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

good news everyone!!!

http://web.mit.edu/thekeri/Public/Pictures/futurama.jpg

το παραδάκι επεσε ζεστο και θα γυρισουν ολοι στα ποστα τους για τα νεα επεισοδια:yahoo::clap::dance::up:

http://www.gotfuturama.com/cgi-bin/Comments.cgi?action=show&NewsID=1249112340,59973&Page=1#ctop

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια, τέλεια, τέλεια!

 

Σήμερα έβλεπα το Anthology of Interest I:

Zoidberg: "My next clue came at 4:15 when the clock stopped. And another came 2 hours later at 4:15 when I found the murdered body of Amy's dead, deceased corpse."

:p

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Κυκλοφόρησαν ήδη τα δύο πρώτα επεισόδια, ως DVDSCR, αριθμημένα ως 6η σεζόν.

 

Η ποιότητα δεν είναι τέλεια, ωστόσο παρακολουθούνται ανετότατα.

 

Το πρώτο επεισόδιο είναι κάπως "εισαγωγικό", όπως και το δεύτερο, που είναι σε μεγάλο μέρος "αφιερωμένο" στον Zapp Brannigan. Έχουν παρόλ'αυτά και τα δύο κάποιες πολύ καλές στιγμές, ενώ γενικότερα χάρηκα που επέστρεψαν! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...