Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρει μεταχειρισμενο το Ν73 λογο οτι το δικο μου ηπιε πορτοκαλαδα:rolleyes: και βλεπω οτι αυτο ειναι παρα πολυ αργο!

Ειναι παντα φορτωμενο στην αρχειο ο player ενω ειναι το απλο Ν73, το εκανα αναβαθμιση και εβαλα την ν4.0735.3.0.2 αλλα τιποτα ειναι πιο αργο και απο celeron :lol: τι να το κανω (εκτος απο το να τ πεταξω)? το δικο μου ηταν σφεντονα και ειχε μενου απο την ΤΙΜ.

Μια βοηθεια ρε......:(

 

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ την κάρτα μνήμης. Έκανες κ την αναβάθμιση... Άρα μόνο η μνήμη μένεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδες εχω ενα προβληματακι και παλι με το κινητο οταν μιλαω με καποιον στο κινητο τον ακουω με δυσκολια δεν ειναι απο τις ρυθμισεισ το προβλημα αλλα απο hardware ξερει κανεισ τη μπορω να κανω μονος μου χωρις να το στειλω για επισκευη μεσω εγγυησης?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες εχω ενα προβληματακι και παλι με το κινητο οταν μιλαω με καποιον στο κινητο τον ακουω με δυσκολια δεν ειναι απο τις ρυθμισεισ το προβλημα αλλα απο hardware ξερει κανεισ τη μπορω να κανω μονος μου χωρις να το στειλω για επισκευη μεσω εγγυησης?

Αν είναι θέμα hardware, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Πληροφοριακά αναφέρω πως η εναλλαγή από 3G σε GSM και το αντίθετο επιφέρουν πολλές φορές τέτοια προβλήματα κατά τη διάρκεια των κλήσεων.

Καλό θα ήταν να δοκιμάσεις να γυρίσεις το δέκτη μόνο σε GSM, και παρατήρησε αν συνεχίζει να γίνεται αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει η καρτα.. οταν λες οτι την εκανες φορματ θελεις να πεις πως διεγραψες τα παντα και τα ξαναπερασες απο την αρχη η τα κρατησες στο pc σου και τα ξαναεστειλες πισω? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση..? οταν παω να βαλω to username kai to pass ωστε να συνδεθω στο ιντερνετ διπλα εχει και κατι αλλο που λεει κατι για το ν73 και ζητα user kai pass. μηπως μπορω να μπω με το κινητο στο ιντερνετ ετσι και αν ναι πως θα βρω το username kai to pass???
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση..? οταν παω να βαλω to username kai to pass ωστε να συνδεθω στο ιντερνετ διπλα εχει και κατι αλλο που λεει κατι για το ν73 και ζητα user kai pass. μηπως μπορω να μπω με το κινητο στο ιντερνετ ετσι και αν ναι πως θα βρω το username kai to pass???

Δεν γίνεσαι λίγο πιο συγκεκριμένος...

Δεν κατάλαβα τίποτα!:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

sorry...

 

λοιπον.... για να συνδεθω στο ιντερνετ με τον υπολογιστη μου πρεπει να παω και να γραψω to e-mail mou kai to pass apo kato. εχει αλλη μια επιλογη που απο εξω γραφει ν73 usb modem (οτα) οταν μπαινω μου ζητα ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης. τι ακριβως ειναι αυτο??? πιστευω να εγινα περισσοτερο κατανοητος και παλι συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, το κινητο μου παρουσιαζει ενα προβλημα. απο τοτε που το αγορασα δεν δουλευει σαν 3G κινητο. δεν "πιανει" δηλαδη καθολου 3G σημα, ενω στο 6680 μου ειναι στο φουλ. εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου και η καρτα υποστηριζει ταχυτητες 3G.

επισης ειναι rm-133. οποιος ξερει παρακαλω ας βοηθησει επειδη αγορασα το κινητο γι αυτο το σκοπο...!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις στο κινητο σου hard format μηπως και στρωση? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις στο κινητο σου hard format μηπως και στρωση? :)

 

οχι. σε περιπτωση που κανω και δεν πετυχει τι αλλο μπορει να φταιει;;;

ευχαριστω για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να σου πω :O δοκιμασε το ποτε δεν ξερεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οχι. σε περιπτωση που κανω και δεν πετυχει τι αλλο μπορει να φταιει;;;

ευχαριστω για τη βοηθεια!

Δοκίμασε να κάνεις, δεν ξέρεις.

Ίσως είναι και πρόβλημα του Antenna Switch...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις, δεν ξέρεις.

Προσωπικά όμως μου μοιάζει πρόβλημα του Antenna Switch.

 

για εξηγησε μου αν μπορεις.. αν δηλαδη υπαρχει τετοιο προβλημα τι κανω;;

Link to comment
Share on other sites

για εξηγησε μου αν μπορεις.. αν δηλαδη υπαρχει τετοιο προβλημα τι κανω;;

Δεν μπορείς να κάνεις εσύ κάτι, απλά το πας σε Nokia Shop για service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πας για service δοκιμασε να κανεις hard format οπως σου ειπαμε και παραπανω.. ποτε δεν ξερεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πας για service δοκιμασε να κανεις hard format οπως σου ειπαμε και παραπανω.. ποτε δεν ξερεις :)

 

θα εκανα αλλα φοβαμαι μηπως χαθουν ολα...

Link to comment
Share on other sites

θα εκανα αλλα φοβαμαι μηπως χαθουν ολα...

Κρατάς ένα back up πριν και μετά κάνεις format.

Θεωρείς πως αν το πας στη Nokia δεν θα χαθούν...

Ούτως ή άλλως θα πρέπει να πάρεις back up.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς ένα back up πριν και μετά κάνεις format.

Θεωρείς πως αν το πας στη Nokia δεν θα χαθούν...

Ούτως ή άλλως θα πρέπει να πάρεις back up.

το ξερω αυτο απλα ειναι κουραστικο να ξαναβαλω ολεσ τισ εφαρμογεσ!

Link to comment
Share on other sites

sorry...

 

λοιπον.... για να συνδεθω στο ιντερνετ με τον υπολογιστη μου πρεπει να παω και να γραψω to e-mail mou kai to pass apo kato. εχει αλλη μια επιλογη που απο εξω γραφει ν73 usb modem (οτα) οταν μπαινω μου ζητα ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης. τι ακριβως ειναι αυτο??? πιστευω να εγινα περισσοτερο κατανοητος και παλι συγνωμη.

 

 

kaneis??:O

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο απλα ειναι κουραστικο να ξαναβαλω ολεσ τισ εφαρμογεσ!

Εαν θελεις να δοκιμασεις να το φτιαξεις απο μονος σου πριν το πας για service τοτε θα πρεπει να κουραστεις και λιγο!! Αλλιως θα το πας για service και μπορει να τα σβησουν και ολα και να ξανα χρειαστει να τα περασεις η να σου πουν αφησε το μερικες μερες εδω. Εγω στην θεση σου μεχρι τωρα θα ειχα ξεκινησει να το κανω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τελευταία version 6.85.14.1 του PC suite, το κινητό συνδέεται μέσω bluetooth ή με το καλώδιο, αλλά ο συγχρονισμός δεν δουλεύει... τι μπορεί να φτάει

 

και μια έρωτηση ακόμα :)

 

πως κλειδώνει το πληκτρολόγιο αυτόματα (μετά από κάποιο χρονικό διάστημα);

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

πως κλειδώνει το πληκτρολόγιο αυτόματα (μετά από κάποιο χρονικό διάστημα);

Χρειάζεσαι εφαρμογή για να το κάνεις αυτό.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Epocware Handy Keylock.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...