Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλωσόρισες κατ' αρχήν στην κοινότητα του myphone και καλό Πάσχα!:)

 

Δυστυχώς αυτό είναι ένα διαπιστωμένο ενοχλητικό σφάλμα στα παιγνίδια της 3rd edition που παρά τις πολλές αναβαθμίσεις δεν έχει αλλάξει κάτι, τουλάχιστον ακόμα...Σε άλλες εκδόσεις δεν υφίσταται και δεν γνωρίζω γιατί συμβαίνει εδώ...Μέχρι και αν βελτιωθεί υπομονή, χρήση και χρήση αθόρυβου όταν ενοχλεί....:(

Ευχαριστω πολυ. Καταλαβα οτι εδω υπαρχουν ψαγμενοι και προθυμοι να μοιραστουν τις γνωσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με λένε Δημήτρη και η απάντηση είναι το Autolock που θα το βρεις στα γνωστά μαγαζάκια.

Καλωσήρθες στο myphone (και αν μπορείς γράφε ελληνικά).

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

me lene 8anasi kai exw ena sobarw uema me to n73 . ψaxnw edw kai poli kairo to aytomato klidoma mporeite na me boi8isetai ?

 

Πέραν της λύσης μέσω τρίτης εφαρμογής που δόθηκε λίγο πιο πάνω, υπάρχει και κάτι έτοιμο στη συσκευή:

 

- Πηγαίνεις στο μενού των ρυθμίσεων

- Επιλέγεις την κατηγορία "Ασφάλεια"

- Επιλέγεις "Τηλέφωνο και SIM"

- Πηγαίνεις στην επιλογή "Περίοδος αυτόματου κλειδώματος"

- Αμέσως από κάτω υπάρχει ο κωδικός ξεκλειδώματος.

 

* δυστυχώς, με αυτή τη λειτουργία, χρειάζεται να εισάγεις και κωδικό ξεκλειδώματος κάθε φορά που θέλεις να ξεκλειδώσεις το πληκτρολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει δουλεψει το Ν73,με εξωτερικο gps(lw4,lw3)να μας μεταφερει εντυπωσεις?

αξιζει τον "κοπο" ή να δωσω κατι παραπανω να παρω ενα αυτονομο να τελειωνω..??

Link to comment
Share on other sites

paidia tora teleutaia enas filos mou pire metaxeirismeno to music edition alla exei mesa perasmeno to vodafone menu. pos mporo na vro tin diadikasia pou tha ginei fysiologiko n73???? an den ginetai sorry gia to xrono.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να αλλαξεις το Product Code του N73 και να βαλεις το Product Code του απλου η του ΜΕ αναλογα με το ποιο μενου που θελεις να εχει το Ν73 οταν ολοκληρωσεις την αναβαθμιση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

 

Επειδη υπαρχει προβλημα με το καινουριο PC Suite και το ΝSS εαν το εχεις εγκατεστημενο στο pc σου περασε μια παλιοτερη version.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2323858#post2323858

 

Υ.Γ.

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να αλλαξεις το Product Code του N73 και να βαλεις το Product Code του απλου η του ΜΕ αναλογα με το ποιο μενου που θελεις να εχει το Ν73 οταν ολοκληρωσεις την αναβαθμιση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

 

Επειδη υπαρχει προβλημα με το καινουριο PC Suite και το ΝSS εαν το εχεις εγκατεστημενο στο pc σου περασε μια παλιοτερη version.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2323858#post2323858

 

Υ.Γ.

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

 

 

να 'σαι καλα gianpithio:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Καλό μήνα και ότι καλίτερο στον καθένα σας..

Πριν 4 μέρες το αγόρασα και έτσι ναμαι εδώ μαζί σας...

Διαβασα και τις 78 σελίδες του Forum και απ' ότι καταάλαβα καλό είναι να μην πειράξει κανεις κάτι από την συσκευή με VL πριν βγει σοβαρή αναβάθμιση... Βέβαια η ταχύτητα είναι κάτι που με εκνευρίζει αλλά θα προτιμήσω να κάνω υπομονή... μέχρι σοβαρής αναβάθμισης!! Πάντως το NSS με το PCsuite τελευταία έκδοση έχει πρόβλημα.

Τέλος ήθελα σας ρωτήσω με το ραδιόφωνο τι γίνεται; που είναι και πως λειτουργεί;

Στο άμεσο μέλλον θα σας ανεβάσω και διεύθυνση με άπειρα προγράμματα για S60 3 edition. Χρόνια Πολλά σας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Καλό μήνα και ότι καλίτερο στον καθένα

Τέλος ήθελα σας ρωτήσω με το ραδιόφωνο τι γίνεται; που είναι και πως λειτουργεί;

Στο άμεσο μέλλον θα σας ανεβάσω και διεύθυνση με άπειρα προγράμματα για S60 3 edition. Χρόνια Πολλά σας

 

Καλησπερα ,Καλο μηνα και σενα :)

Τι εννοεις τι γινεται με το ραδιοφωνο ,δεν το βρισκεις

στο μενου ? :worry:

Λειτουργει μονο οταν εχεις τα ακουστικα πανω στην συσκευη

(ως κεραια).

 

Τελος να σου πω οτι λινκς προς λογισμικο απαγορευονται.

Επιπλεον ειμαστε οκ με οτι υπαρχει μεχρι τωρα ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Για σχετικες αποριες διαβαζεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και καλη πρωτομαγια. Εχω ενα προβληματακι και αφου δεν εβγαλα ακρη μετα απο αρκετο ψαξιμο, ειπα να ρωτησω εδω.

 

Χθες εκανα το λαθος να θελησω να αναβαθμισω το firmware του Ν73 μου. Κατεβασα λοιπον το NSU και ξεκινησα την διαδικασια. Αφου τελειωσε, ανακαλυψα οτι ειχαν εξαφανιστει τα ελληνικα απο τις γλωσσες. Αρχισα λοιπον να ψαχνω τι γινεται. Βρηκα οτι το κινητο μου δεν ειναι κατασκευασμενο στην Ελλαδα οποτε λογω διαφορετικου product code δεν υπηρχε περιπτωση να κατεβασει το ελληνικο firmware. Κατεβασα τo απαραιτητo προγραμμα (NSS) και αλλαξα το product code σε ελληνικο (0529782). Το θεμα ειναι οτι τωρα επειδη εχω την τελευταια εκδοση του firmware (για product code 0539335) δεν μπορει να κατεβασει την ελληνικη εκδοση, καθως ειναι παλαιοτερη.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να παω στην προηγουμενη εκδοση, η απλως να ξαναβαλω τα ελληνικα, χωρις να παω σε μαγαζι της Nokia?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω επαναφορά backup στο κινητό μετά από ολοκληρωτικό φορμάτ, τα μεταφέρει απο το pc suite στο κινητό, κάνει επανεκκίνηση, και εμφανίζεται ένα μήνυμα ''Εγκατάσταση''. Φαίνεται να κολλάει εκεί, εκτός αν χρειάζεται υπερβολικά πολύ χρόνο. Τι να κάνω?

-Όταν τελειώνει το ''Εγκατάσταση'' εμφάνιζει μήνυμα ''Αδυναμία ....κτλ.''

Χρειάζομαι βοήθεια άμεσα, τουλάχιστον να σώσω τα μηνύματα και τις επαφές.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή το κάνει αυτό.

Για άνοιξε το κινητό χωρίς την κάρτα μνήμης.

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν βγάζει το ''Εγκατάσταση''. Αλλά τα Μηνύματα και οι Επαφές δεν έχουν περαστεί:mad:. Το αρχείο καταγραφής είναι :

ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑΣ:

Ημερομηνία και ώρα: 5/1/2008 10:54:46 PM

Έγινε επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας στο τηλέφωνο: Nokia N73

Έγινε επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας από το αρχείο:

C:\Documents and Settings\Paris\Application Data\Nokia\ContentCopier\Nokia N73_1-5-2008.nbu

 

 

Έγινε επαναφορά του περιεχομένου:

- Αρχεία χρήστη

messenger_s60_3_0_v_2_0_0_signed.sis

Games\RealDice\LInf

Images\Εικόνα0013.jpg

Installs\Backgammon_146RealDice.sisx

Installs\Zensis.PhotoRite.SP.v6.13.S60v3.SymbianOS9.1.Incl.******.Patch-BiNPDA.sis

Installs\serial_IS_0Software.Chess.Genius.v3.00.S60v3.SymbianOS9.1.*****ed-BiNPDA.sis

NEF\NEFConfig.xml

SmartphoneWare\BestProfiles\prevdata.dat

SmartphoneWare\BestProfiles\settings.dat

Sounds\Digital\Κλιπ ήχου.amr

Sounds\Digital\Κλιπ ήχου(01).amr

Videos\Βίντεο000.3gp

Videos\video0004.3gp

Videos\FALL.3gp

- Πλήρη αντίγραφα ασφαλείας

smart2go

 

 

Δεν έγινε επαναφορά του περιεχομένου:

- Πλήρη αντίγραφα ασφαλείας

 

 

Μπορεί κανένας να βοηθήσει? Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εγκατεστησα στο κινητο μου τα εξης προγραμματα: phone guard kai rom pacher. Αμεσως καταλαβα πως η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα! (σε 1 με 2 μερες ενω με την ιδια χρηση μπορει να κρατουσε και πανω απο μια εβδομαδα...!). Υπαρχει περιπτοση να φταιει καποιο απο τα προγραμματα η τα "εφτυσε" η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Το Phone Guardian v2.0 σου δημιουργει αυτο το προβλημα το ειχαμε συζητηση οταν ειχε βγει η εφαρμογη καλυτερα βαλε το v1.0
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Phone Guardian v2.0 σου δημιουργει αυτο το προβλημα το ειχαμε συζητηση οταν ειχε βγει η εφαρμογη καλυτερα βαλε το v1.0

 

ευχαριστω για τη συμβουλη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο κινητο μου.βεβαια μπορει να το εχετε ξαναναφερει απλα λογω στρατου εχω χασει λιγο την παρακολουθηση του θεματος.παλια κατεβαζα αρκετα θεματα και προγραμματα γαι το κινητο και δουλευαν σκεδον ολα.τωρα κατεβασα αρκετα θεματα και δεν λειτουργει σχεδον κανενα!μου βγαζει μηνυμα οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει αν και εχω βαλει απο τις ρυθμίσεις να μην γινεται ελεγχος.μπορει καποιος να βοηθησει?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο κινητο μου.βεβαια μπορει να το εχετε ξαναναφερει απλα λογω στρατου εχω χασει λιγο την παρακολουθηση του θεματος.παλια κατεβαζα αρκετα θεματα και προγραμματα γαι το κινητο και δουλευαν σκεδον ολα.τωρα κατεβασα αρκετα θεματα και δεν λειτουργει σχεδον κανενα!μου βγαζει μηνυμα οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει αν και εχω βαλει απο τις ρυθμίσεις να μην γινεται ελεγχος.μπορει καποιος να βοηθησει?

 

 

Αντε με το καλο , Καλος Πολιτης !

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253298#post2253298

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και καλη πρωτομαγια. Εχω ενα προβληματακι και αφου δεν εβγαλα ακρη μετα απο αρκετο ψαξιμο, ειπα να ρωτησω εδω.

 

Χθες εκανα το λαθος να θελησω να αναβαθμισω το firmware του Ν73 μου. Κατεβασα λοιπον το NSU και ξεκινησα την διαδικασια. Αφου τελειωσε, ανακαλυψα οτι ειχαν εξαφανιστει τα ελληνικα απο τις γλωσσες. Αρχισα λοιπον να ψαχνω τι γινεται. Βρηκα οτι το κινητο μου δεν ειναι κατασκευασμενο στην Ελλαδα οποτε λογω διαφορετικου product code δεν υπηρχε περιπτωση να κατεβασει το ελληνικο firmware. Κατεβασα τo απαραιτητo προγραμμα (NSS) και αλλαξα το product code σε ελληνικο (0529782). Το θεμα ειναι οτι τωρα επειδη εχω την τελευταια εκδοση του firmware (για product code 0539335) δεν μπορει να κατεβασει την ελληνικη εκδοση, καθως ειναι παλαιοτερη.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να παω στην προηγουμενη εκδοση, η απλως να ξαναβαλω τα ελληνικα, χωρις να παω σε μαγαζι της Nokia?

 

Καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω...έχει κανένας από εσάς πρόβλημα στο να λαμβάνει MMS; Έχω τις σωστές ρυθμίσεις, το κινητό δείχνει ότι ξεκινάει να πάρει το MMS και τελικά η διαδικασία δεν ολοκληρώνεται. Όταν κοιτάξω το μητρώο δείχνει ότι έχει γίνει σύνδεση και ότι έχουν κατεβεί κάποια kb, αλλά μέχρι εκεί. Έχει κανείς ιδέα που μπορεί να είναι το πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση να μη μπορεί να λειτουργήσει σωστά το κινητό επειδή δε διαγράφω τα μηνύματα που λαμβάνω. Έχω περίπου 1500 αποθηκευμένα SMS και MMS.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω...έχει κανένας από εσάς πρόβλημα στο να λαμβάνει MMS; Έχω τις σωστές ρυθμίσεις, το κινητό δείχνει ότι ξεκινάει να πάρει το MMS και τελικά η διαδικασία δεν ολοκληρώνεται. Όταν κοιτάξω το μητρώο δείχνει ότι έχει γίνει σύνδεση και ότι έχουν κατεβεί κάποια kb, αλλά μέχρι εκεί. Έχει κανείς ιδέα που μπορεί να είναι το πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση να μη μπορεί να λειτουργήσει σωστά το κινητό επειδή δε διαγράφω τα μηνύματα που λαμβάνω. Έχω περίπου 1500 αποθηκευμένα SMS και MMS.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Mηπως αυτο συμβαινει επειδη εχεις παρα πολλα MMS αποθυκευμενα στο κινητο σου. Διεγραψε μερικα και ξαναδοκιμασε..

 

Εαν θελεις κανε μετονομασια το φακελο Μail2 σε π.χ. Μail21 για να διμιουργιθει καινουργιος φακελος Μail2 και οποτε θελεις να διαβαζεις τα μηνυματα που εχεις κανεις απλος μετονομασια.. :)

Καποιος?

Δεν μπορεις να κανεις κατι θα πρεπει να περιμενεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γειά. Θα θελα να μου λύσετε κάποιες απορίες. Δεν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω animated gif εικόνα για wallpaper? Γίνεται η προφύλαξη οθόνης να ανάβει με κάποιο πλήκτρο όταν το κινητό είναι κλειδομένο χωρίς να εμφανίζεται το κείμενο ξεκλειδόματος? Ακόμη δεν μπορώ να βάλω κάποια άλλη εικόν ή ρολόι εκτος απο τα δύο που έχει? Πως μπορώ να απεγκαταστήσω θέματα που δεν υπάρχουν στην διαχείρηση εφαρμογών? Διάβασα το σχετικό θέμα που λέει οτι γίνεται με το UnSIS, έψαξα και βρήκα ένα UnSIS αλλά δεν κατάγερα κατι. Αν μπορεί ας με βοηθήσει κάποιος. Και κάτι τελευταίο προς το παρών, πόσο πρέπει να κρατάει η μπαταρία? Έχω το κινητό περίπου 2 μήνες και το πρώτο επίπεδο κρατάει 2 μέρες και όλα τα υπόλοιπα "φεύγουν" 1 μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...