Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To αν μπορεις να πιασεις DVB-T2 ή οχι ειναι καθαρα θεμα δεκτη και οχι κεραιας.Οι ιδιες κεραιες που πιανουν DVB-T μπορουν να πιασουν και DVB-T2 αρκει να ειναι συμβατος ο δεκτης της τηλεορασης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To αν μπορεις να πιασεις DVB-T2 ή οχι ειναι καθαρα θεμα δεκτη και οχι κεραιας.Οι ιδιες κεραιες που πιανουν DVB-T μπορουν να πιασουν και DVB-T2 αρκει να ειναι συμβατος ο δεκτης της τηλεορασης.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..μία παλιά τβ της έχω εναν δέκτη DVB-T2 H.265 HEVC FULL HD, η μία τβ ειναι DVB-S2, DVB-T2 κ η άλλη DVB-T2C

οπότε από αυτό που λες η κεραία δε παίζει ρόλο κ από tv είμαι καλυμμένος??

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει DVB-T2 δεκτη η τηλεόραση είσαι κομπλέ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα ... πρόκειται για την: XIAOMI FIMI PALM GIMBAL CAMERA 2 την έχει κάποιος να ανοίξουμε κουβεντούλα εδώ ?
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγόρασα πρόσφατα τον digoo zxg30 και ήθελα να ρωτήσω τους πιο έμπειρους, λέει στην περιγραφή του, πως μπορεί να συνδεθεί με ip camera.. μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως γίνεται αυτο;
 

thank you!

Edited by Serpico
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned
  • 4 weeks later...

Ελπίζω να γράφω στο σωστό thread.

Έχει αγοράσει κάποιος ebook (τα οποία απ' ότι έχω καταλάβει έχουν όλα DRM ως ασφάλεια), και να μπορέσει να το μετατρέψει σε MOBI για να το στείλει στην εφαρμογή της Kindle για Android;

Διαβάζω αρκετά βιβλία που βρίσκω σε .pdf με το Google Books, αλλά έχω παρατηρήσει ότι μάλλον κάτι λάθος συμβαίνει κατά το upload, και λείπουν κάποιες σελίδες (είναι εκεί, αλλά είναι κενές).
Την ίδια ώρα μέσα στο .pdf οι σελίδες υπάρχουν κανονικά.

Έτσι ως δικλείδα ασφαλείας στέλνω τα .pdf και στο Kindle app για Android και διαβάζω την σελίδα που λείπει από το Google Books.

Ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ αποκλειστικά το Kindle ως ereader είναι επειδή τις σελίδες των .pdf τις εμφανίζει μόνο σε άσπρο φόντο, ενώ το Google Books σε μαύρο φόντο που με βολεύει περισσότερο.

Αν και πιστεύω πως το upload των αγορασμένων epub από βιβλιοπωλείο δεν θα είναι το ίδιο προβληματικό με αυτό των .pdf στο Google Books, γνωρίζετε αν μπορείς να μετατρέψεις το EPUB με DRM σε MOBI;

Έχω δει στο internet πως υπάρχει πρόγραμμα για αφαίρεση του DRM, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποιος.

Ευχαριστώ, και συγνώμη για το μεγάλο post.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας..... 

Ψάχνω ένα TV box το οποίο θα χρησιμοποιηθεί μόνο για παρακολούθηση ελληνικών τηλεοπτικών σταθμών μέσω internet. 

Είδα αυτό 

Amazon Smart TV Stick Fire TV Stick Lite 2020 Full HD με Wi-Fi / HDMI και Alexa 

Θα βλέπουν τηλεοπτικούς σταθμούς με αυτό ?? 

Έχετε υπόψη σας κάτι άλλο μόνο για χρήση τηλεόρασης ??? ( παρακολούθηση ελληνικών τηλεοπτικών σταθμών ) 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...