Jump to content

Πως θα ξεκλειδώσω το Mio C220;


giorgospilot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το ξεκλειδώσα με τον 2ο τρόπο που αναφέρει ο κανένας άλλος και στην οθόνη μου πετάει ένα μύνημα error.. Τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

pAIDES PROBLHMA PROSPA8HSA NA KSEKLEIDWSW TO MIO MOU C220 MESW THS SELIDAS http://mioheaven.mywebcommunity.org/ KAI TWRA TO MIO TA EXEI PAIKSEI

KANEI RESTART MONO TOU SUNEXEIA KAI MOUBGAZEI ENA MHNYMA hARDWARE ID ERROR

PROSPA8HSA AN EPANAFERW TO LOGISMIKO PALI STHN ARXIKH TOU KATASTASH ALLA DEN TO AFHNEI GIATI KANEI SUNEXEIA RESTART

PLEASE HELP

 

EYXARISTW

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει. Υπάρχουν δύο τρόποι:

 

1) Με αυτοεκτελούμενο αρχείο στην SD

2) Με εγκατάσταση του destinator στην μνήμη του pna

 

Αν ενδιαφέρεσαι θα στο στείλω με e-mail.

 

Και μενα με ενδιαφέρει αλλα ένα link που παιζει πιο κατω δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ πολύ για την Βοήθεια που βρήκα μεσα απο τα ποστ σας!!!

Μηπως μπορει κάποιος να μου πει πως θα βγάλω εικονίδιο στην επιφανεια εργασίας για το Destinator... Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την Βοήθεια που βρήκα μεσα απο τα ποστ σας!!!

Μηπως μπορει κάποιος να μου πει πως θα βγάλω εικονίδιο στην επιφανεια εργασίας για το Destinator... Ευχαριστώ!!!

 

Ιντα θες ορε κοπέλι σε τέτοια κακόφημα μαγαζιά ???????:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σε όλους.Έχω αγοράσει ένα mio c220 στο οποίο μου έβαλε το destinator 7 ο άνθρωπος από το μαγαζί που το πήρα.Όλα δουλεύουν μια χαρά με τους χάρτες.Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν το συνδέεω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει και αν το αναγνωρίσει όταν μπαίνω στο Mio C250 Transfer Hack δεν μου εμφανίζει τι έχει μέσα η κάρτα μνήμης ή η συσκευή.Εγώ βασικά θελω να ξεκλειδώσω την συσκευη για να μπορώ να βάλλω mp3 και φωτογραφίες.όποιος μπορεί να βοηθήσει ασ μου πει γιατι ψάχνω στο internet αλλα δεν βρήκα κάτι να με βοηθήσει.ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pedia thelei kaneis na mou peis pos tha valo kai ego to destinator sto c220 giati den thn paleuei to mio map... exo vrei to programma pou ksekleidonei alla den ksero ti arxeia tou destinator na valo kai pos na ta egkatasthso...plz heeelpppp.....pm me h steilte mou mail....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω ξεκλειδώσει το C220 και έχω περάσει το destinator 7. Ολα μια χαρά μέχρι εδώ. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι το destinator στην αναζήτηση δρόμων είναι case sensitive! (η ίδια έκδοση destinator όταν ανοίξει σε PDA δεν είναι.. )

 

Μια λύση που προτάθηκε είναι η αλλαγή του keyboard.ini ωστε να έχει και μικρά. Αυτό όμως δεν λύνει το πρόβλημα τελείως αφου για να αλλάξεις απο μικρά σε κεφαλάια πρέπει να πατήσεις το κουμπί {AB} 5-6 φορές μέχρι να γυρίσει απο όλα τα mode γραφής.

 

Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει να δουλέψει χωρίς να είναι case sensitive;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Έχω αγοράσει ένα mio c220 στο οποίο μου έβαλε το destinator 7 ο άνθρωπος από το μαγαζί που το πήρα.Όλα δουλεύουν μια χαρά με τους χάρτες.Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν το συνδέεω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει και αν το αναγνωρίσει όταν μπαίνω στο Mio C250 Transfer Hack δεν μου εμφανίζει τι έχει μέσα η κάρτα μνήμης ή η συσκευή.Εγώ βασικά θελω να ξεκλειδώσω την συσκευη για να μπορώ να βάλλω mp3 και φωτογραφίες.όποιος μπορεί να βοηθήσει ασ μου πει γιατι ψάχνω στο internet αλλα δεν βρήκα κάτι να με βοηθήσει.ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.
Έιναι γνωστό πρόβλημα καθώς δέν είναι compatible με vista.. δες κι εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

 

Μολις χτες αγορασα κι'εγω ενα Μιο 220.Αμεσως περασα destintor 7υυ και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος...Το μονο προβλημα ειναι οτι , οταν παω να πληκτρολογησω το ονομα της πολης η της οδου , το πρωτο γραμμα το εμφανιζει αλλα απο εκει και περα δεν με αφηνει να πληκτρολογησω το υπολοιπο ονομα σωστα και ως εκ τουτου δεν μπορω να κσταχωρησω την πολη..Για παραδειγμα...αν θελω να ορισω σαν πολη κατευθυνσης τον Πειραια παταω το γραμμα Π και οταν παω να πατησω το γραμμα Ε (που σημειωτεων εχει ενα συμβολο (+) απο κατω μου βγαζει αυτοματα....δεν βρεθηκαν πληροφοριες πολης...και ετσι μου ειναι αδυνατον να συνεχισω να πληκρολογω τα υπολοιπα γραμματα της λεξης ΠΕΙΡΑΙΑΣ..Το ιδιο μου το κανει και στην οδο...Επισης βλεπω οτι τα φωνηεντα εχουν ολα ενα συμβολο (+) απο κατω..

 

Μπορειτε να μου πειτε τι συμβαινει?Ξερει κανεις?Δεν γινεται να παταω πχ το γραμμα Π και μετα το κατω βελακι και πατημενο για αρκετα λεπτα μεχρι να μου εμφανισει το ονομα τις πολης...

 

Καθε βοηθεια δεκτη.

 

Ευχαριστω.

Nikos
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Ή ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..

Nikos
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατα λαθος εβγαλα το Licence κ τωρα δεν μπορω να μπω στο mio transfer ουτε να κανω recovery μεσω του cd γιατι μου βγαζει fatal error κ κανει συνεχεια μονο του restart η ******* με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τπτ.

Υπαρχει λυση ή να το πεταξω

 

*Επισης βρηκα κ εναν χαρτη 08 της ελλαδας αλλα ειναι κλειδωμενος κ αυτος....Πως ξεκλειδωνει??

Link to comment
Share on other sites

OYΦ ευτυχως βρηκα λυση

Επειδη εχει παρατηρηθει πολλες φορες απο οτι διαβασα κ αλλου η λυση βρισκεται εδω http://www.navimania.gr/showthread.php?t=7188

Link to comment
Share on other sites

Έιναι γνωστό πρόβλημα καθώς δέν είναι compatible με vista.. δες κι εδώ.

 

 

Δεν εχω vista αλλα xp.Μηπως ξερεις τι γινετε σε αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το destinator 7 πανω στο μηχανακι. Πως μπορω να κανω συντομευση στη επιφανεια εργασιας για να μην το τρεχω συνεχεια απο τον file explorer?
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το destinator 7 πανω στο μηχανακι. Πως μπορω να κανω συντομευση στη επιφανεια εργασιας για να μην το τρεχω συνεχεια απο τον file explorer?

 

Απλά μεταφορά κάνω

απο τον Γιάννη του Foroum Navimania

 

"στον φακελο script υπαρχει το destinator.ini

 

GLOBALSETTINGS

ShowMessage = 0

X = 130

Y = 128

Width = 64

Border = 0

BackgroundColor = 000000

BackgroundBitmap = \My Flash Disk\Script\back.bmp

BitmapOffsetX = x

BitmapOffsetY = y

Refresh = 0

Distance = 0

 

ICONXPBUTTON

Command = \My Flash Disk\DestinatorApps\Destinator\Destinator.exe

SizeNormal = 48

SizePushed = 64

ScaleAlpha = 100

IconNormal = \My Flash Disk\Script\destinator.ico

ScaleAlpha = 100

IconPushed = \My Flash Disk\Script\destinator.ico

 

στην τελευταια και προ προ τελευταια σειρα αλλαζουμε το εικονιδιο σε destinator.ico

και στην γραμμη που λεει command= βαζουμε την διαδρομη οπου βρισκεται το destinator.exe"

 

Για κανε μια δοκιμη

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...