Jump to content

CECT P168


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρομαι στο CECT P168 τον κλώνο του i-phone.

Αξίζει ή είναι μάπα? Μάλλον το δεύτερο γιατί με μόνο 100 ευρώ τι ποιότητα να έχει. Όποιος το έχει δει ή ξέρει ας απαντήσει

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφέρομαι στο CECT P168 τον κλώνο του i-phone.

Αξίζει ή είναι μάπα? Μάλλον το δεύτερο γιατί με μόνο 100 ευρώ τι ποιότητα να έχει. Όποιος το έχει δει ή ξέρει ας απαντήσει

 

Δώσε κάποια εικονούλα κάτι...να το δούμε!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο CECT P168 τον κλώνο του i-phone.

Αξίζει ή είναι μάπα? Μάλλον το δεύτερο γιατί με μόνο 100 ευρώ τι ποιότητα να έχει. Όποιος το έχει δει ή ξέρει ας απαντήσει

 

πράγματι φένεται πολύ καλό :cool: το μόνο που με χάλασε είναι η κάμερα μόνο 1.3mp τστστσ:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασε ενας γνωστος μου και το ειδα σημερα. Ενταξει για τα λεφτα του καλο ειναι.

Αναλυτικα: Εχει πολυ δυνατα μεγαφωνα για μουσικη,βιντεο αλλα απο την αλλη δεν εχει καθολου καλο ηχο στα ακουστικα. Επισης δεν μου αρεσε οτι τα μπασα απο τα μεγαφωνα δεν ειναι και πολυ καλα και οτι αν το βαλεις τερμα μερικες φορες τα μεγαφωνα κουδουνιζουν.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι κατι επαθα με το κινητο αυτο...για πες φιλος...πως λειτουργει?εχει αλλα προβληματα?με την ταση στην Ελλαδα υπαρχει προβλημα?κ το κυριοτερο...εχει ελληνικο λογισμικο?

 

ποσο του βγηκε κ απο που?

 

ευχαριστω προκαταβολικα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θα πω ποσο κοστισε, το αγορασε απο ebay και του ηρθε γυρω στα 130 ευρω. Δεν εχει ελληνικο μενου. Ενα ακομα προβλημα του ειναι οτι για να συνδεθει με το bluetooth ακουστικο Sony Ericsson θελει πολυ κοπο. Επισης ενα ακομα μειωνεκτημα ειναι οτι δεν μπορεις να φορτισεις το κινητο αν δεν το συνδεσεις σε usb. Ο μονος εναλλακτικος τροπος φορτισης ειναι να βγαλεις την μπαταρια του και να την βαλεις στον φορτιστη, γι αυτο αλλωστε σου δινουν δυο μπαταριες. Για οτι αλλο θελετε απλα ρωτηστε με.
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θα πω ποσο κοστισε, το αγορασε απο ebay και του ηρθε γυρω στα 130 ευρω. Δεν εχει ελληνικο μενου. Ενα ακομα προβλημα του ειναι οτι για να συνδεθει με το bluetooth ακουστικο Sony Ericsson θελει πολυ κοπο. Επισης ενα ακομα μειωνεκτημα ειναι οτι δεν μπορεις να φορτισεις το κινητο αν δεν το συνδεσεις σε usb. Ο μονος εναλλακτικος τροπος φορτισης ειναι να βγαλεις την μπαταρια του και να την βαλεις στον φορτιστη, γι αυτο αλλωστε σου δινουν δυο μπαταριες. Για οτι αλλο θελετε απλα ρωτηστε με.

 

η βαση φορτισης εχει εισοδο usb οποτε φορτωνεις και της 2 μπαταριες ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν σου δινουν την βαση φορτισης μαζι και πρεπει να την αγορασεις ξεχωριστα. Σου δινουν μονο εναν φορτιστη και ενα καλωδιο usb για το κινητο.
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν σου δινουν την βαση φορτισης μαζι και πρεπει να την αγορασεις ξεχωριστα. Σου δινουν μονο εναν φορτιστη και ενα καλωδιο usb για το κινητο.

 

re file mou i basi fortisis h o fortistis exoun eisodo usb opote me ena kalodio pou sou dinoun kaneis dio douleies h fortizeis apo priza h apo pc aplo einai

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο CECT P168 τον κλώνο του i-phone.

Αξίζει ή είναι μάπα? Μάλλον το δεύτερο γιατί με μόνο 100 ευρώ τι ποιότητα να έχει. Όποιος το έχει δει ή ξέρει ας απαντήσει

καλησπερα φιλε-η μου

το τηλεφωνο αξιζει αλλα αν ξερεις αγγλικα

δεν κοστιζει 100 € αλλα απο 107 (με ems courier)εως 147€ (με Fedex)

αναφερω ενδικτικα το CECT P 168 clone

το καλωδιο για usb υπάεχει σην συσκευασία βλεπε

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5179 kai http://www.DHgate.com συμφερει η πρωτη εταιρία εκτος αν εισται πολυ(3και ανω)και τα παραγγειλεται απο china

Link to comment
Share on other sites

apo oti diavasa gia to kinito auto, vgike se genikh Bash Kalo parolo pou einai Kineziko :)

Sto ebay iparxei me peripou 150 eurw http://search.ebay.de/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=CECT+P168&category0=

 

Egw tha xtipisw gia ton logo oti mporeis na exeis sinxronos 2 SIM Kartes anixtes

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Egw tha xtipisw gia ton logo oti mporeis na exeis sinxronos 2 SIM Kartes anixtes

 

Μπορεις να εχεις 2 sim αλλα δεν γινετε να ειναι και οι 2 ταυτοχρονα συνδεδεμενες. Για να κανεις εναλλαγη πρεπει να πατησεις switch sim και κανει επανεκινηση.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια δεν κατάλαβα πως θα μπορέσω να το παραγγείλω???αν μπορεί κάποιος να μου στείλει pm και να μου πει όλοι την διαδίκσια!!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ας μας πεί κάποιος που το έχει αγοράσει, ελληνικά στα SMS υποστηρίζει; Τ9 ελληνικό έχει; Πως γράφεις μήνυμα; Ανοιγει εικονικό πληκτρολόγιο και χτυπάς τα γράμματα με το πενάκι;
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΝΟΛΟ 127,00€ ΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΑΝ ΕΧΕΙ WINDOWS MOBILE ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ FONTS ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ HACKTHEIPHONE.COM ΠΟΥ ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ!!!!

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΕΧΕΙ TESTARI ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 κάρτες sim που δουλεύουν ταυτόχρονα[/u] ΒΛΕΠΕ http://www.software-magazine.gr/default.asp?id=43&ACT=5&content=228&mnu=43

 

ΚΑΤΑΡΑ ΣΤΟΝ ΛΑΔΕΜΠΟΡΑ ΠΕΤΑΞΤΕ ΕΞΩ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΑΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν κατάλαβα πως θα μπορέσω να το παραγγείλω???αν μπορεί κάποιος να μου στείλει pm και να μου πει όλοι την διαδίκσια!!!

σου δινω τεσσερα site dealextreme.com(το τηλεφωνο εκει ειναι soldout εδω και 10 ημερες αλλα δες το), volsale.com,dhgate.com,milkhoneyland.com(απο αυτο το παργγειλα εγω) υπαρχουν και αλλα ομως να προσεξεις αν εχουν εδρα κινα π.χ.hong kong γιατι υπαρχουν και οι λαδεμπορες καταλαβες

βασικη προυπόθεση να ανοιξεις λογαριασμό σε paypalη αλλο tranceferer

 

καταρα στον λαδεμπορα

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πεί κάποιος που το έχει αγοράσει, ελληνικά στα SMS υποστηρίζει; Τ9 ελληνικό έχει; Πως γράφεις μήνυμα; Ανοιγει εικονικό πληκτρολόγιο και χτυπάς τα γράμματα με το πενάκι;

 

Να γραψεις ελληνικα οχι δεν γινεται μονο greeklish. Δεν ξερω αν μπορεις ομως να του εγκαταστησεις κανενα font ! Το μηνυμα το γραφεις ακριβως οπως λες με virtual keyboard στην οθονη. Εχει μεγαλα "πληκτρα" και μπορεις να γραφεις και με το χερι εκτος απο το πενακι.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλε μισκο σου ηρθε το κινητο>?

 

φιλε σωτηρη μετα απο τοσο καιρο που το εχει ο φιλος σου,ειναι ευχαριστημενος?>

 

υπαρχουν καπου τα χαρακτηριστικα του?gps εχει?wi-fϊ?καποια αλλη λειτουργια καλη του κινητου?

 

ευχαριστω...

 

και το κυριοτερο...αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα...τι κανουμε>?σερβις?αντιπροσωπεια?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλε μισκο σου ηρθε το κινητο>?

 

φιλε σωτηρη μετα απο τοσο καιρο που το εχει ο φιλος σου,ειναι ευχαριστημενος?>

 

υπαρχουν καπου τα χαρακτηριστικα του?gps εχει?wi-fϊ?καποια αλλη λειτουργια καλη του κινητου?

 

ευχαριστω...

 

και το κυριοτερο...αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα...τι κανουμε>?σερβις?αντιπροσωπεια?

 

το μονο προβλημα που εχει το τηλεφωνο ειναι Ο ΓΑΜ.... Ο Εκτελωνισμός ολα τα υπολοιπα λυνονται .ο ανοιχτος κωδικας να ειναι καλα .

το τηλεφωνο εχει ερθει στο τελωνειο απο το πρωι και περιμενω την dhl για να μου πουν αν θα κρατιθει . σε περιπτώση που το κρατίσουν χρειαζονται απο 32 εως ανω των 100 ευρω παιδια EMS για δεματα απο κινα

Τελικα ο γαμ...νος ο ΛΑΔΕΜΠΟΡΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

να πας να το εκτελωνισεις μονος μη πληρωνεις κερατιατικα...πες μας εντυπωσεις και ποσταρε φωτο!
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

φιλε σωτηρη μετα απο τοσο καιρο που το εχει ο φιλος σου,ειναι ευχαριστημενος?>

 

υπαρχουν καπου τα χαρακτηριστικα του?gps εχει?wi-fϊ?καποια αλλη λειτουργια καλη του κινητου?

 

ευχαριστω...

 

και το κυριοτερο...αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα...τι κανουμε>?σερβις?αντιπροσωπεια?

 

Ναι ευχαριστημενος ειναι. Τωρα για τα χαρακτηριστικα του δες εδω

Αν εχει καποιο προβλημα δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι αφου δεν εχει αντιπροσωπεια στην Ελλαδα και πουθενα νομιζω στην Ευρωπη.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

να πας να το εκτελωνισεις μονος μη πληρωνεις κερατιατικα...πες μας εντυπωσεις και ποσταρε φωτο!

 

παιδια το τηλεφωνο τωρα φορτιζει δεν το εχω ψαξει αυριο η μεθαυριο θα εχω κατι να σας γραψω.

το τελωνίο αν εξερεσεις την βλαβη στον εκτυπωτη που ειχαν σου περνει καθαρα 30 λεπτα πρεπει να αλλαξεις 10 κισε εως την παραλαβη κοστος 12,40€(προκυπτει απο τον συντελεστη των 67,00€ )

τωρα Η DHL(...) πληρωθηκε απο εμενα αρχικα με 32,90$ σημερα πριν απο ολες τις διαδικασίες απαιτησε 28,00€ δικαιωμα πρακτορειου

και στο τελος 7,00€ εργατικά το δεμα δεν το παρεδωσε τον χωρο μου ετσι αρα και απο το αρχικό ποσο παλι υπαρχει υπερχρέωση.

τωρα περιμενω κατι με EMS θα γραψω σχετικα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπορέσεις περιμένω να μου πεις για τα sms που λαμβάνει. Να γράψεις ελληνικά δε μπορείς. Να διαβάσεις sms γραμμένα στα ελληνικά μπορείς;

 

ολα τα υπολοιπα λυνονται .ο ανοιχτος κωδικας να ειναι καλα.

 

Τι εννοείς όταν λες "ανοιχτός κώδικας"; Είναι όντως ανοιχτού κώδικα; Μπορεις να έχεις πρόσβαση στο firmware και να το τροποποιήσεις; Εγώ από όσο την έψαξα τη δουλειά άλλο συμπέρασμα έβγαλά! Τα Cect γενικά πρέπει να έχουν όλα φιξ λειτουργικά όπως έχουν και σχεδον όλα τα κινητά που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά! Δε νομίζω να έχεις πρόσβαση να πειράξεις κάτι εκτός αν έχει κανένα γνωστό κόλπο ωστε να το χακέψεις.

 

Αν όντως ισχύει αυτό και το εννοείς όπως κατάλαβα τότε όλα λύνονται όντως. Και ελληνικό πληκτρολόγιο θα βγεί και χίλια δύο άλλα γι'αυτό το κινητό!

 

To CECT 599 το έχετε δει; Είναι πιο καινούργιο μοντέλο, περίπου ίδια τιμή με το P168 αλλά με 1,3 Mp κάμερα, πιο μικρό απο το P168, διαφορετικό μενού και shake control. Επίσης αντιλαμβάνεται πότε έχει περιστραφεί και περιστρέφει το βίντεο που αναπαράγει η την εικόνα που δίχνει. Προσωπικά αν όλα πάνε καλά με τον φίλο που πήρε το P168 τότε μάλλον το 599 θα χτυπήσω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...