Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Compass GiveAway

 

TheroBmeter

 

Δείτε τις παραπάνω εφαρμογές. Αξίζουν :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

καλα ενταξει απλα γαματο το προγραματακη σου δειχνει μεχρι και τιν θερμοκρασια της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ήθελα τη βοήθεια σας όσον αφορά τη συσκευή μου blackberry 8520.

είμαι συνδρομήτρια cosmote και πραγματικά παίρνω τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών αλλά δε φαίνονται και πολύ ενημερωμένοι. οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

1ον. όσον αφορά το bluetooth είναι αλήθεια ότι δε μπορω να στειλω η να λάβω αρχεία (φωτογραφίες, τραγούδια κτλ.), διότι έτσι μου είπαν από τη cosmote.

 

2ον. πως μπορω να βάλω application?ξερω ότι στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία, αλλά για παράδειγμα μία φίλη μου έβαλε το whatsapp. το θέμα είναι ότι της το έβαλε ένας φίλος της και δε μπορεί να μου πει πως.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ήθελα τη βοήθεια σας όσον αφορά τη συσκευή μου blackberry 8520.

είμαι συνδρομήτρια cosmote και πραγματικά παίρνω τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών αλλά δε φαίνονται και πολύ ενημερωμένοι. οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

1ον. όσον αφορά το bluetooth είναι αλήθεια ότι δε μπορω να στειλω η να λάβω αρχεία (φωτογραφίες, τραγούδια κτλ.), διότι έτσι μου είπαν από τη cosmote.

 

2ον. πως μπορω να βάλω application?ξερω ότι στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία, αλλά για παράδειγμα μία φίλη μου έβαλε το whatsapp. το θέμα είναι ότι της το έβαλε ένας φίλος της και δε μπορεί να μου πει πως.

 

1oν. Μπορεις να λαβεις και να στειλεις αρχεια μεσω bluetooh . (Δεν φανταζομαι οτι το 8520 εχει διαφορα απο τα αλλα μοντελα).

2ον. Μπορεις να βαλεις app , η αγοραζοντας τα απο την εκαστοτε εταιρεια κατευθειαν , η μεσω app word , μονο τις free , αρκει να το εχεις εγκατεστημενο στο κινητο σου.

Αν κανω κατι λαθος μπορει καποιος να με διορθωσει:)

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

1oν. Μπορεις να λαβεις και να στειλεις αρχεια μεσω bluetooh . (Δεν φανταζομαι οτι το 8520 εχει διαφορα απο τα αλλα μοντελα).

2ον. Μπορεις να βαλεις app , η αγοραζοντας τα απο την εκαστοτε εταιρεια κατευθειαν , η μεσω app word , μονο τις free , αρκει να το εχεις εγκατεστημενο στο κινητο σου.

Αν κανω κατι λαθος μπορει καποιος να με διορθωσει:)

 

επειδη το έψαξα τελικά το bluetooth των blackberry δεν λειτουργει για μεταφορά δεδομένων...

όσον αφορά το app world δε μπορω να το εγκαταστησω με τιποτα...ξέρει κανεις πως γίνεται?δε μπορώ καν να το βρω!

Link to comment
Share on other sites

επειδη το έψαξα τελικά το bluetooth των blackberry δεν λειτουργει για μεταφορά δεδομένων...

 

Στις ρυθμίσεις bluetooth βρίσκεις και κάνεις pair την συσκευή που θέλεις να στείλεις ή να σου στείλει data. Μόλις τελειώσεις μπορείς να στείλεις ότι θέλεις σε αυτή τη συσκευή απλά επιλέγοντας το αρχείο και πατώντας το bb κουμπί διαλέγεις το αποστολή με bluetooth. Εαν θέλεις να σου στείλουν πρέπει να πας στο file manager να επιλέξεις την κάρτα μνήμης ή την εσωτερική μνήμη, πατάς το bb κουμπί και επιλέγεις receive via bluetooth ή λήψη μέσω bluetooth. (και σε αυτή την περίπτωση πρέπει να έχεις κάνεις pair την συσκευή που θέλει να σου στείλει)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις bluetooth βρίσκεις και κάνεις pair την συσκευή που θέλεις να στείλεις ή να σου στείλει data. Μόλις τελειώσεις μπορείς να στείλεις ότι θέλεις σε αυτή τη συσκευή απλά επιλέγοντας το αρχείο και πατώντας το bb κουμπί διαλέγεις το αποστολή με bluetooth. Εαν θέλεις να σου στείλουν πρέπει να πας στο file manager να επιλέξεις την κάρτα μνήμης ή την εσωτερική μνήμη, πατάς το bb κουμπί και επιλέγεις receive via bluetooth ή λήψη μέσω bluetooth. (και σε αυτή την περίπτωση πρέπει να έχεις κάνεις pair την συσκευή που θέλει να σου στείλει)

 

σε ευχαριστω πάρα πολύ μόλις κατάφερα.(περιττο να σου πω οτι στη cosmote δε ξερουν τι τους γινεται, ολοι μου παν οτι δε γινεται μεταφορα δεδομενων!!!)

Edited by Giota_
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πάρα πολύ μόλις κατάφερα.(περιττο να σου πω οτι στη cosmote δε ξερουν τι τους γινεται, ολοι μου παν οτι δε γινεται μεταφορα δεδομενων!!!)

 

γιωτα καλησπερα αυτο που λες ειναι αληθεια αλλα δεν φταινε αυτη απλα σε βοηθανε σε απλα πραγματα εχουνε αγνοια

Link to comment
Share on other sites

γιωτα καλησπερα αυτο που λες ειναι αληθεια αλλα δεν φταινε αυτη απλα σε βοηθανε σε απλα πραγματα εχουνε αγνοια

 

ναι απλά πήρα τρεις φορές το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και πήγα και σε μεγάλο και κεντρικό κατάστημα cosmote . Στο τμήμα εξυπηρέτησης πιστεύω θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος που να ξέρει...Αν δε καθομουν να το ψαξω ακομα θα νομιζα οτι δε γινεται να στειλω δεδομένα.ευτυχως κατάφερα να κατεβασω και το app world !!! Μια τελευταία ερώτηση αν την ξέρεις...το 8520 υποστηριζει google maps?

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις.

1) περασα το googlemaps αλλα δεν μπορω να ωρω απο που ενεργοποιητε το gps!!!

μου βγαζει το σημειο που βρισκομαι (στο περιπου) με βαση το δικτυο.

2) Skype δεν υπαρχει?!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις.

1) περασα το googlemaps αλλα δεν μπορω να ωρω απο που ενεργοποιητε το gps!!!

μου βγαζει το σημειο που βρισκομαι (στο περιπου) με βαση το δικτυο.

2) Skype δεν υπαρχει?!!

 

1. options>advavce options>GPS

 

2. Μόνο σε 3d applications που πρέπει να πληρώσεις όπως IM+ κτλ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

1. options>advavce options>GPS

 

2. Μόνο σε 3d applications που πρέπει να πληρώσεις όπως IM+ κτλ

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση

 

Αλλη μια ερωτηση, γινετε να μην σβηνει ο φωτισμος οταν εχω ανοιχτο το googlemaps, οπως με το ΒΒmaps?

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησο κατη αμα ξερεται κανα ραδιοφωνο που να παιζει ελληνικους σταθμουσ υπαρχει για το 8900 μου
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

παιδια σωστε με. ψαχνω να βρω απεγνωσμενα το CONJOLA SYNC που συγχρονιζει τις επαφες απο το gmail μου.

Ειναι freeware , τα λινκ που βρισκω ειναι νεκρα.

καμια βοηθεια για να βαλω τις επαφες απο ξανα στο blackberry απο το gmail??????

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο θες αυτή την εφαρμογή; Μπορείς να το κάνεις κατευθείαν με το Google Sync εδώ και καιρό...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησο κατη αμα ξερεται κανα ραδιοφωνο που να παιζει ελληνικους σταθμουσ υπαρχει για το 8900 μου

 

Nobex Radio Companion

 

Τόσο αργά που απάντησα βέβαια δεν ξέρω αν είχες βρει ήδη κάποιο (είμαι μόλις 2 μέρες χρήστης ΒΒ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Ξέρει κάποιος εάν υπάρχει πρόγραμμα που κάνει το blackberry μας να λειτουργεί ως wifi hotspot?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δεί κάτι για blackberry.

Ωστόσο κάνω quote ένα post στο κρακberry που μου φάνηκε λογικό:

 

Hotspot on a WiFi BlackBerry will never happen due to one reason, security.

 

There is more to the BlackBerry's data network that most know about or even care to know but in a nutshell the network that BlackBerrys use has at least two layers, RIM's data network and the wireless provider's data network including if your device is activated on BES, a third network which is your company's intranet network. The end result is that the data communication is very secure and this security is the cornerstone to BlackBerrys that makes them different than any other mobile data device.

 

Most non-BlackBerry device such as iPhones and Android devices operate on a model based one data network, the wireless provider's network.

 

If tethering wasn't bad enough, the concept of introducing WiFi hotspot off a BlackBerry is something that makes the people at RIM cry as it opens up their data network to outside world in manner that has never been done before.

 

While it might be possible on a technical side to write a WiFi AP program for the BlackBerry it’s more of a policy or RIM’s policy to not allow such andit's something that I doubt that no one will ever see for some time (if ever) as RIM desires their network to remain closed only BlackBerry devices.

 

While the non-business market has exploded with retail user's using their BlackBerrys for everything BUT email and calendar, BlackBerrys were only intended to be used for secure email, calendar and contacts which is something they do VERY well; the first priority of RIM is assure that nothing stands in the way of that.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει αναβάθμιση των GOOGLE MAPS (έκδοση 4.4.0). Απλά ανοίξτε την εφαρμογή και θα σας εμφανιστεί.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν office για BlackBerry - http://ow.ly/18ooCE

 

Πρόλαβα και το κατέβασα χθες!

Προσοχή μην αλλάξετε στη φόρμα παραγγελίας τη χώρα, γιατί αν βάλετε Ελλάδα θα φύγει η έκπτωση. Από διεύθυνση έβαλα και εγώ ότι μου κατέβηκε...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το έχω την επόμενη βδομάδα το κινητό, μπορώ να το κατεβάσω τώρα το πρόγραμμα στον υπολογιστή και να το περάσω στην συσκευή όταν το πάρω? Για να μην τελειώσει η προσφορά..

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα έκδοση για την εφαρμογή FB για Blackberries 1.8.049.

 

Κατεβάστε από το AppWorld ή ΟΤΑ από εδώ http://bit.ly/facebook49

 

(Σε 9000 δουλεύει μια χαρά & είναι και αισθητά γρηγορότερο από τις προηγούμενες εκδόσεις - Επίσης εντόπισε μόνο του κοινές επαφές από τον κατάλογο μου με τους φίλους στο FB και έκανε τη σύνδεση ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...