Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις δουλέψει? Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το 4.2

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά.. :cool:

 

Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα blackberry τηλέφωνο (όχι κάποιο συγκεκριμένο) αλλά για να αποχωριστώ τη Symbian 60 5th Edition συσκευή μου θέλω να έχω:

 

1)Πρόγραμμα που να φιλτράρει τις κλήσεις μου, να μην με ειδοποιεί για άτομα που είναι σε μαύρη λίστα:X

 

Ψάξε για το Do Not Disturb από την RiffWare στο App World

 

2)Πρόγραμμα να φιλτράρει τα SMS μου να μην με ειδοποιεί για άτομα που είναι σε μαύρη λίστα ή σε "ειδική" λίστα;)

 

Δεν έχω δει κάτι...

 

3)Πρόγραμμα που να αλλάζει τα προφίλ του κινητού (δυνατό, αθόρυβο, σύσκεψη, κτλ κτλ) με βάση τη τοποθεσία μου μέσω της GSM κεραίας της περιοχής που είμαι εκείνη τη στιγμή ή έστω με προεπιλεγμένες ώρες της ημέρας.. δηλαδή μετά τις 17.00 να γίνετε αθόρυβο..

 

Κάπου έχω σκοντάψει σε κάτι τέτοιο αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ αυτή τη στιγμή...

 

4)File manager για απλή διαχείριση των αρχείων που έχω στο κινητό

 

O Καλύτερος file manager είναι free ;) FileScout λέγεται :happy:

 

Ως πρώην symbian user απλά να σε ενημερώσω ότι τις πιο πολλές εφαρμογές για ΒΒ θα πρέπει να τις πληρώσεις (εκτός αυτές που κυκλοφορούν δωρεάν προφανώς)... Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του Opera Mini 5. Σαφώς βελτιωμένος αλλά.... BETA!

 

http://www.blackberry-experts.net/forum/opera-mini-50-beta-2

 

Πάει να ανοίξει τα λινκ και ασπρίζει η οθόνη, δεν ξέρω γιατί.

Τα 2 bookmarks που είχε από μόνο του τα ανοίγει κανονικά...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

@GiorgosH ευχαριστώ για την απάντηση...

 

καταλαβαίνεις ότι με αυτά τα προγράμματα για Symbian 60 έχω καταρχήν βρει την ησυχία μου και έχω βολευτεί!!! μου είναι δύσκολο να αποχωριστώ το Symbian γι'αυτούς τους λόγους..!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ξερει κανενας κανενα λινκ,για λεξικο,θελω για ελληνικα----> τσεχια...επειδη ετοιμαζω να πα ταξιδι.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις δει???

 

Καλησπερα πρωτα απο ολα και ευχαριστω για την βοηθεια σας (ισως να με παρεξηγησατε,αλλα δεν ειμαι τετοιο ατομο...:O )στο θεμα μας...υπαρχει τιποτα σε free διοτι αυτο πρεπει να το αγορασεις....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι. Δεν ξέρω βέβαια για τη γλώσσα που θες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,υπαρχει προγραμμα να βαλουμε ταινιες στο storm,και κατι αλλο αν γινετε να μου απαντησετε εδω για να μην ποσταρω και αλλου,τελευταια version ποια ειναι ?Εχω καρτοκινητο WIND..........
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,υπαρχει προγραμμα να βαλουμε ταινιες στο storm,και κατι αλλο αν γινετε να μου απαντησετε εδω για να μην ποσταρω και αλλου,τελευταια version ποια ειναι ?Εχω καρτοκινητο WIND..........

 

Ενας τροπος ειναι να εχεις στον υπολογιστη το any video converter και να τις μετατρεψεις σε Mp4 και μετα να τις παιρνας στο τηλεφωνο

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες που έχω αποκτήσει το πρώτο μου smartphone BB 8900 μελετώ καθημερινώς τα θέματα του forum. Εκείνο που θέλω να σας ρωτήσω και συγχωρέστε με αν σας ακουστεί αφελές, είναι το εξής: κατά τη διάρκεια της πλοήγησης στο διαδίκτυο με το ΒΒ 8900 διαπίστωσα οτι ενω μπορώ να επισκέπτομαι σελίδες του τύπου http://www.myphone.gr είναι εξαιρετικά αργο το φόρτωμα των σελίδων ακόμα και αν περιέχουν κείμενα και φωτογραφίες μόνο. Ενδεικτικά σας αναφέρω το portal in.gr H portal enet.gr. Το ερώτημα μου λοιπόν είναι μήπως θα έπρεπε να πλοηγούμαι σε wap σελίδες χωρίς το www προκειμένου να επιτύχω καλύτερη ταχύτητα φόρτωσης? Και αν ναι που θα μπορούσα να βρω τα url's για τέτοιου είδους σελίδες που μπορείς να την φορτώνεις ταχύτερα όταν πλοηγείσαι απο κινητο τηλέφρωνο ΒΒ με πρόγραμμα ΒΙΣ.

 

Σας ευχαριστώ πολύ Χρόνια Πολλά και συγχωρέστε με για τη φλυαρία μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Έχω την εντύπωση ότι (από τη στιγμή που έχεις καλό σήμα βέβαια εκεί που είσαι) το πρόβλημά σου δεν είναι τόσο πρόβλημα, όσο η πραγματικότητα του blackberry. Είναι κάπως αργός ο browser και πολλές φορές αργεί χαρακτηριστικά στο να ξεκινήσει να φορτώνει τη σελίδα. Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι είσαι με gprs και όχι με 3G, αφού δεν υποστηρίζει το 8900.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Έχω την εντύπωση ότι (από τη στιγμή που έχεις καλό σήμα βέβαια εκεί που είσαι) το πρόβλημά σου δεν είναι τόσο πρόβλημα, όσο η πραγματικότητα του blackberry. Είναι κάπως αργός ο browser και πολλές φορές αργεί χαρακτηριστικά στο να ξεκινήσει να φορτώνει τη σελίδα. Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι είσαι με gprs και όχι με 3G, αφού δεν υποστηρίζει το 8900.

 

Οπότε προφανώς δεν μπορεί να γίνει τίποτα ε? :(

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το YouTube δεν λειτουργεί μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας;

 

Απάντηση: http://bit.ly/6GqTnB

Link to comment
Share on other sites

OFFICIAL BBM RELEASE: 5.0.0.55

 

δείτε εδώ

 

Βγήκε επίσημα και η 5.0.0.56... ΟΤΑ

 

 

 

Τα συνεχόμενα updates του ΒΒΜ έρχεται να δικαιολογήσει η RIM με την παρακάτω ανακοίνωση της:

 

http://bit.ly/4stXNy

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρόνια σε όλους και όλες...!

 

Αναζητώ μια εφαρμογή που θα μπορεί να μου δείχνει στην home screen τον καιρό και τη θερμοκρασία σε βαθμούς Κελσίου... έχετε να μου προτείνετε κάτι σχετικό με ή χωρίς κόστος απόκτησης?

 

Ευχαριστώ...!

 

ΥΓ ξέχασα να σας πω οτι αναφέρομαι σε ΒΒ 8900

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά προγράμματα για τον καιρό και αν το υποστηρίζει το θέμα που έχεις μπορείς να το έχεις και στη home screen σαν ένα εικονίδιο που αλλάζει ανάλογα τον καιρό και αναλόγως τη ρύθμιση δείχνει και τη θερμοκρασία ή την κατάσταση του καιρού...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το BerryWeather που δεν είναι δωρεάν αλλά κυκλοφούν αρκετά δωρεάν που κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.. Δοκίμαστε AccuWeather, BB Weather, WeatherEye & WeatherBug.

 

Επίσης έχει και το τηλέφωνο σου από τη 'μαμά' RIM αντίστοιχη εφαρμογή.. Ψάξε στο μενού σου για "WEATHER SETUP".. Εννοείται πως έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία ΒΒ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο 8900 χρησιμοποιω το Accu weather και σε οποιο θεμα και να το βαλω λειτουργει μια χαρα.

Και ακομα καλυτερα εχτες κατεβασα το worldmate απλα φοβερο app !!!!!:happy:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά προγράμματα για τον καιρό και αν το υποστηρίζει το θέμα που έχεις μπορείς να το έχεις και στη home screen σαν ένα εικονίδιο που αλλάζει ανάλογα τον καιρό και αναλόγως τη ρύθμιση δείχνει και τη θερμοκρασία ή την κατάσταση του καιρού...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το BerryWeather που δεν είναι δωρεάν αλλά κυκλοφούν αρκετά δωρεάν που κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.. Δοκίμαστε AccuWeather, BB Weather, WeatherEye & WeatherBug.

 

 

Επίσης έχει και το τηλέφωνο σου από τη 'μαμά' RIM αντίστοιχη εφαρμογή.. Ψάξε στο μενού σου για "WEATHER SETUP".. Εννοείται πως έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία ΒΒ...

 

Ευχαριστώ πολύ Τριφυλλάρα!!!

 

Ησουν κατατοπιστικοτατος εγκατέστησα το Accuweather και σε γενικές γραμμές είναι αυτό που αναζητούσα...

 

Καλή χρονιά και στην ομάδα μας :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...