Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια ,

 

εχω ενα bold και ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει μια εφαρμογη που θα μου λεει ημερισια / μηνιαια το συνολο των kylobytes που εχω στειλει και εχω λαβει .

 

ο λογος για να ελεγχω την ημερισια / μηνιαια χρηση μου στο wind bis.

 

εχει αναφερθει μια εφαρμογη minimoni αλλα δεν με βολευει λογω δυσχρηστιας.

 

Υπάρχει το mobile data alerter που είναι πιο αξιόπιστο αλλά και πάλι με την συμπίεση των ββ δεν το χρειάζεσαι. Και γω στην αρχή ήμουν επιφυλακτικός αλλά ούτε τα 30mb δεν μπορώ να φτάσω. Τι data plan έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Mobile data alerter, εγώ αυτό έχω στο storm και δουλεύει τέλεια! Αν και στην βοιδαφον δεν το χρειαζόμαστε, που να φτάσεις το 1,5 gb

 

Επειδή είχε γίνει κουβέντα για το Mobile Data Alerter παλιότερα εδώ, για το αν είναι δωρεάν ή όχι, δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα όταν πέρασαν οι 30 μέρες μου ζήτησε να κατεβάσει ένα license από το σερβερ τους, το κατέβασε και τώρα δουλεύει ρολόι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το mobile data alerter που είναι πιο αξιόπιστο αλλά και πάλι με την συμπίεση των ββ δεν το χρειάζεσαι. Και γω στην αρχή ήμουν επιφυλακτικός αλλά ούτε τα 30mb δεν μπορώ να φτάσω. Τι data plan έχεις;

 

εχω το bis tis wind τον 14 ευρω για 250mb το μηνα

Link to comment
Share on other sites

εχω το bis tis wind τον 14 ευρω για 250mb το μηνα

 

μην το κατεβάσεις κάν, είναι ΥΠΕΡαρκετά τα 250. δεν αξίζει να τρώς μπαταρία άδικα. πιστεύω οτι όλοι το ιδιο θα σου πούν

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εφαρμογές δεν έχουν αντίκρυσμα σε blackberry.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το κατεβασα...

 

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οταν εχω wifi και bis μαζι ( που ειναι μονιμο ουτως η αλλως) αν τρεξω τον browser με το wifi μου βγαζει κανονικα αποτελεσματα και μου την εχει πρωτη την wifi συνδεση και ως active, ταυτοχρονα αν τρεξω κατι που θελει μονο bis οπως το gps στο προγραμμα εξακολουθει να μου εχει πρωτη και ενεργη την wifi συνδεση kai den ενημερωνει την non roaming συνδεση που εχει ωε δευτερη,την bis δηλαδη.

 

μονο αν απενεργοποιησω τελειως το wifi τοτε γινεται ενεργη και αρχιζει να μετραει ξεχνωντας τα προηγουμενα...

 

μηπως καποιος ξερει κατι για αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη Ερώτηση: Ποια εφαρμογή για τον καιρό χρησιμοποιείτε? Έχω το accuweather και το βαρέθηκα λίγο. Οποιος μπορεί να έχει και φωτό ακόμα καλύτερα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το κατεβασα...

 

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οταν εχω wifi και bis μαζι ( που ειναι μονιμο ουτως η αλλως) αν τρεξω τον browser με το wifi μου βγαζει κανονικα αποτελεσματα και μου την εχει πρωτη την wifi συνδεση και ως active, ταυτοχρονα αν τρεξω κατι που θελει μονο bis οπως το gps στο προγραμμα εξακολουθει να μου εχει πρωτη και ενεργη την wifi συνδεση kai den ενημερωνει την non roaming συνδεση που εχει ωε δευτερη,την bis δηλαδη.

 

μονο αν απενεργοποιησω τελειως το wifi τοτε γινεται ενεργη και αρχιζει να μετραει ξεχνωντας τα προηγουμενα...

 

μηπως καποιος ξερει κατι για αυτο????

 

φίλε μου ποιό κατέβασες?

edit: συγγνώμη μετά είδα το προηγούμενο ποστ σου.

 

ίσως είναι το θέμα αξιοπιστίας του mini moni Που έχει αναφερθεί απο πολλά μέλη

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη Ερώτηση: Ποια εφαρμογή για τον καιρό χρησιμοποιείτε? Έχω το accuweather και το βαρέθηκα λίγο. Οποιος μπορεί να έχει και φωτό ακόμα καλύτερα.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το bug weater.

Free, today icon & πολύ καλό....συνεργάζεται με το GPS και βρίσκει το που βρίσκεσαι κάθε φορά...χρήσιμο αντί να κάνεις search περιοχές...

 

 

http://farm4.static.flickr.com/3334/3594259597_e82b390697_o.jpg http://farm4.static.flickr.com/3333/3594259599_0236e729fb_o.jpg

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ (OTA Link απευθείας από την συσκευή σας http://blackberry.weatherbug.com/storm/storm.jad :) )

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το bug weater.

Free, today icon & πολύ καλό....συνεργάζεται με το GPS και βρίσκει το που βρίσκεσαι κάθε φορά...χρήσιμο αντί να κάνεις search περιοχές...

 

 

http://farm4.static.flickr.com/3334/3594259597_e82b390697_o.jpg http://farm4.static.flickr.com/3333/3594259599_0236e729fb_o.jpg

 

Μπορείς να κάνεις έναν κόπο και να βάλεις κάποιο λινκ; Thnx

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν? Καλό? Κι εγώ το βαρέθηκα το AccuWeather & δεν το βρίσκω και πολύ αξιόπιστο..

 

Σοβαρά δεν το ξέρετε ή πλάκα μου κάνετε?? :lol::lol:

 

Έχει locations, update server όποτε θέλετε εσείς (1, 2, 4, 8 ώρες), gps location και σας βρίσκει τον καιρό για το μέρος που είσαστε..., icon στο today animate ήλιο, σύννεφα κτλ, είναι δωρεάν, μπορείς να του δώσεις παραπάνω από ένα location, πενταήμερη πρόγνωση με slide up, ημερήσια ανάλυση κτλ

 

Εγώ το θεωρώ πολύ καλό γιατί μου τα δίνει όλα και μάλιστα δωρεάν...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

βαζω το λινκ για τον καιρο και μου βγάζει καποιο error 303 overload,maintenance και κατι τετοια.Συμβαινει και σε καναν αλλο?στο myphone και στο facebook που τσεκαρα παντω μπαινει κανονικα απο τον browser.:confused:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά δεν το ξέρετε ή πλάκα μου κάνετε?? :lol::lol:

 

Έχει locations, update server όποτε θέλετε εσείς (1, 2, 4, 8 ώρες), gps location και σας βρίσκει τον καιρό για το μέρος που είσαστε..., icon στο today animate ήλιο, σύννεφα κτλ, είναι δωρεάν, μπορείς να του δώσεις παραπάνω από ένα location, πενταήμερη πρόγνωση με slide up, ημερήσια ανάλυση κτλ

 

Εγώ το θεωρώ πολύ καλό γιατί μου τα δίνει όλα και μάλιστα δωρεάν...

 

Τώρα που το ξανάβαλα το θυμήθηκα.. Βασικά δεν μου δίνει ακριβώς την τοποθεσία μου, και τα άλλα που προσφέρει τα θεωρώ περιττά, για τον όγκο μνήμης που καταλαμβάνει.. Άσε που το ΤζιΠιΕς εγώ το έχω μονιμως κλειστό...

 

Θα τ'αφήσω για λίγο καιρό και βλέπουμε.. Θενξ πάντως.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν μου δίνει ακριβώς την τοποθεσία μου,

 

Μα πως να στην δώσει εάν έχεις το gps κλειστό?

Άνοιξε το gps, κάνε update location και μετά ξανακλείστο...

Απλώς πες του να μην κάνει κάθε φορά "auto location"

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

@rokko1974: ωραίο πρόγραμμα. Ευχαριστώ πολύ

 

Να 'σαι καλά!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα σήμερα ότι όταν κάνω browsing με τον όπερα για αρεκετή ώρα το κινητό μου φαίνεται κλειστό όταν με καλουν. Το κατάλαβα όταν άρχισαν να μου έρχονται μηνύματα με κλήσεις. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο η είναι η ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα σήμερα ότι όταν κάνω browsing με τον όπερα για αρεκετή ώρα το κινητό μου φαίνεται κλειστό όταν με καλουν. Το κατάλαβα όταν άρχισαν να μου έρχονται μηνύματα με κλήσεις. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο η είναι η ιδέα μου;

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει. Άσε που την έχω βγάλει αυτή την υπηρεσία (lost calls) γιατί δεν ήξερα ποιος ήταν και χρεωνόμουν τζάμπα..

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω παρατηρήσει. Άσε που την έχω βγάλει αυτή την υπηρεσία (lost calls) γιατί δεν ήξερα ποιος ήταν και χρεωνόμουν τζάμπα..

 

Έχε μια τον νου σου κάι αν παρατηρήσεις κάτι κάνε ένα πόστ. Τον όπερα πλέον τον έχω μόνιμα ανοιχτό και αν χάνω έτσι κλήσεις την κάτσαμε

Link to comment
Share on other sites

Έχε μια τον νου σου κάι αν παρατηρήσεις κάτι κάνε ένα πόστ. Τον όπερα πλέον τον έχω μόνιμα ανοιχτό και αν χάνω έτσι κλήσεις την κάτσαμε

 

Λοιπόν το δοκίμασα τώρα μόλις με τον συνάδελφο επί 5' και με καλούσε κανονικά!

Δεν υπάρχει πρόβλημα... Θα έτυχε

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μα πως να στην δώσει εάν έχεις το gps κλειστό?

Άνοιξε το gps, κάνε update location και μετά ξανακλείστο...

Απλώς πες του να μην κάνει κάθε φορά "auto location"

 

Όταν δεν το χρησιμοποιώ το έχω κλειστό.. Προφανώς τώρα που πήγα να δοκιμάσω το ενεργοποίηση πάλι.. :lol:

 

Είμαι Ηράκλειο Κρήτης, και με δείχνει στον διπλανό δήμο... Αυτό απλά..

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν το χρησιμοποιώ το έχω κλειστό.. Προφανώς τώρα που πήγα να δοκιμάσω το ενεργοποίηση πάλι.. :lol:

 

Είμαι Ηράκλειο Κρήτης, και με δείχνει στον διπλανό δήμο... Αυτό απλά..

 

τουλάχιστον σε βγάζει κρήτη, μην τα θές όλα δικά σου.:lol::lol::lol:

εγώ δεν έγω πρόβλημα πάντως. σίγουρα είναι πολυ καλύτερο απο το accuweather.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν το χρησιμοποιώ το έχω κλειστό.. Προφανώς τώρα που πήγα να δοκιμάσω το ενεργοποίηση πάλι.. :lol:

 

Είμαι Ηράκλειο Κρήτης, και με δείχνει στον διπλανό δήμο... Αυτό απλά..

 

Τι να πω... εμένα με βγάζει όπου και να είμαι σωστά, δήμους, επαρχία κτλ :confused:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...