Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Internet μέσω BT και σταθερής γραμμής


bakolaz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ήταν... Παραδίδω τα όπλα... Εγκατέστησα τους Widcomm και το 6680 δν κατάφερα να το συνδέσω με το mRouter... Δανείζομαι το 6600 της αδερφής μου και το σύνδεσα όλα τέλεια!! Στα services το 6600 έχει serial port ενώ το 6680 όχι... Μα είναι δυνατόν...? Δοκίμασα format αλλά τπτ... Μήπως θέλει κανένα flashaρισμα...?:worry:

 

Υ.Γ Στο mRouter κάνει connect στο 6600 αλλά στο 6680 τπτ...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ήταν... Παραδίδω τα όπλα... Εγκατέστησα τους Widcomm και το 6680 δν κατάφερα να το συνδέσω με το mRouter... Δανείζομαι το 6600 της αδερφής μου και το σύνδεσα όλα τέλεια!! Στα services το 6600 έχει serial port ενώ το 6680 όχι... Μα είναι δυνατόν...? Δοκίμασα format αλλά τπτ... Μήπως θέλει κανένα flashaρισμα...?:worry:

 

Υ.Γ Στο mRouter κάνει connect στο 6600 αλλά στο 6680 τπτ...

 

Για δες αυτο φιλε μου :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1186651#post1186651

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nervous κατάφερα σύμφωνα με το παραπάνω topic να συνδέσω κανονικά το κινητό με το mRouter!:happy: Τώρα όμως τι γίνεται... Ανοίγω το Opera ανοίγει η σύνδεση Bluetooth το mRouter γίνεται "μπλέ" και στο Opera λέει "Connecting..." μετά "Contacting Server" (Ανοιχτή η σύνδεση με το pc...) αλλά δν ανοίγει κανένα site και μου πετάει σφάλμα " Info Error Connection closed by remote computer "

 

Κάτι μου βρωμάει εδώ και νομίζω πρέπει να είναι απο pc μεριά... :worry:

 

Έχω τρελαθεί κάθομαι ώρες τρελές googlιζοντας formatαροντας, κάνοντας εγκατάσταση/απεγκατάσταση, restarts κ.α αλλά δν βγάζω άκρη...:(

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nervous κατάφερα σύμφωνα με το παραπάνω topic να συνδέσω κανονικά το κινητό με το mRouter!:happy: Τώρα όμως τι γίνεται... Ανοίγω το Opera ανοίγει η σύνδεση Bluetooth το mRouter γίνεται "μπλέ" και στο Opera λέει "Connecting..." μετά "Contacting Server" (Ανοιχτή η σύνδεση με το pc...) αλλά δν ανοίγει κανένα site και μου πετάει σφάλμα " Info Error Connection closed by remote computer "

 

Κάτι μου βρωμάει εδώ και νομίζω πρέπει να είναι απο pc μεριά... :worry:

 

Έχω τρελαθεί κάθομαι ώρες τρελές googlιζοντας formatαροντας, κάνοντας εγκατάσταση/απεγκατάσταση, restarts κ.α αλλά δν βγάζω άκρη...:(

 

Το ίδιο είχα και γω στην αρχή. Δεν έχω router στη DSL γραμμή μου και το πρόβλημα το έλυσα βάζοντας στο PC το AnalogX. Με το πρόγραμμα αυτό έβαλα ένα proxy ανάμεσα στην DSL και το PC. Ανοιξα μόνο την πόρτα που επιτρέπει HTTP (νομίζω είναι η 6588 για το AnalogX), έδωσα μια συγκεκριμένη ΙΡ στο κινητό από το προφίλ Βt (10.0.0.200) και το έβαλα να συνδέεται μέσω του AnalogX (δηλαδή στο προφίλ Bt όρισα proxy server τον 10.0.0.1 στην πόρτα 6588).Μετά "ως εκ θαύματος" σύνδέθηκε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα και γω στην αρχή. Δεν έχω router στη DSL γραμμή μου και το πρόβλημα το έλυσα βάζοντας στο PC το AnalogX. Με το πρόγραμμα αυτό έβαλα ένα proxy ανάμεσα στην DSL και το PC. Ανοιξα μόνο την πόρτα που επιτρέπει HTTP (νομίζω είναι η 6588 για το AnalogX), έδωσα μια συγκεκριμένη ΙΡ στο κινητό από το προφίλ Βt (10.0.0.200) και το έβαλα να συνδέεται μέσω του AnalogX (δηλαδή στο προφίλ Bt όρισα proxy server τον 10.0.0.1 στην πόρτα 6588).Μετά "ως εκ θαύματος" σύνδέθηκε κανονικά!

 

Φίλε ttlog μήπως μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός...? Ούτε εγώ έχω router στην dsl απλά ένα usb μοντεμάκι έχω... Στο AnalogX πως φτιάχνεις proxy?

 

Νιώθω σαν να είμαι στην βρύση και να μην μπορώ να πιώ νερό!:lol:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ttlog μήπως μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός...? Ούτε εγώ έχω router στην dsl απλά ένα usb μοντεμάκι έχω... Στο AnalogX πως φτιάχνεις proxy?

 

Νιώθω σαν να είμαι στην βρύση και να μην μπορώ να πιώ νερό!:lol:

ρε παιδιά εμένα με το Ν70 και usb modem στην dsl γραμμή μου, συνδέεται κανονικότατα. σ' εσάς γιατί δεν συνδέεται δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

ps.μήπως έχετε κανένα firewall ή antivirus στο pc που μπλοκάρει τη σύνδεση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε Cloud τώρα είδα ότι είσαι και πατριωτάκι, λοιπόν αν θέλεις βοήθεια στείλε μήνυμα να βρεθούμε και να βοηθήσω αν μπορώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα με το Ν70 και usb modem στην dsl γραμμή μου, συνδέεται κανονικότα. σ' εσάς γιατί δεν συνδέεται δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

ps.μήπως έχετε κανένα firewall ή antivirus στο pc που μπλοκάρει τη σύνδεση?

Den yparxei provlima an yparxei firewall h antivirus...

Egw mia xara sundeomai! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

ρε Cloud τώρα είδα ότι είσαι και πατριωτάκι, λοιπόν αν θέλεις βοήθεια στείλε μήνυμα να βρεθούμε και να βοηθήσω αν μπορώ.

 

Πατριδά!!:D

Πάει έτσι μου έρχεται να τα παρατήσω...! Έχω δοκιμάσει ακόμη και format!!!!! ΕΛΕΟΣ! Έχω κλείσει άπειρες ώρες!! Μέχρι και στο 2ο pc(downloader) αλλα ακόμη χειρότερα σε εκείνο μόλις βάζω drivers καταστρέφονται τα windows και φτού απο την αρχή το στήσιμο( Εμ δν έκανα image κ γω με το Ghost ) Παιδιά μάλλον θα το παρατήσω δν ξέρω ειλικρινά δν μπορώ άλλο....:( Πρέπει να το πάρω απόφαση πως δν μπορώ να ποστάρω wirelless απο το κρεβάτι μου!:p

 

Φίλε kollatos να βρεθούμε για κανα coffee :happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Cloud: Sorry που άργησα να απαντήσω. Το AnalogX δημιουργει proxy στο συστημά σου μόλις το τρέξεις. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Απλά ορίζεις στο πρόγραμμα που θέλεις να χρησιμοποιήσει το Internet να συνδέεται μέσω proxy από το AnalogX (όπως έγραψα πιο πάνω, έβαλα το 6600 να συνδέεται μέσω του proxy 10.0.0.1:6588)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kollatos να βρεθούμε για κανα coffee :happy:

 

cloud όποτε θες στείλε μήνυμα. εγώ απογεύματα είμαι ελεύθερος. άντε μπάς και μπορέσω να σε βοηθήσω κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια εγω έχω άλλο πρόβλημα. Ακολουθώ τις οδηγίες άλλα μου λέει οτί έχει ήδη access point Bt, στο opera φαινεται, αλλά για να το διαγράψω/επεξεργαστώ ΔΕΝ υπάρχει στο ιστο. (Ν70). Στο PC έχω Bluesoleil, έχει συνδεθεί κανένας?
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

paidia 3eroume kati gia ekdosh tou gnubox gia Symbian 9.1??

 

dokimasa ola ta links pou brhka sto thread kai kammia ekdosh den tairiazei sto kinhto mou (3250)

 

thanx

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω την εξής απορία...

 

Έχω δυο pc στο σπίτι. Το PC1 έχει παροχή adsl ενώ το PC2 όχι. Μπορώ συνδέωντας το κινητό (6680) στο PC2 με καλώδιο και ταυτόχρονα συνδέοντας το κινητό ασύρματα με το PC1 να παρέχω Internet και στο PC2?

 

Γίνεται? Ή μάλλον δν έχω ξυπνήσει καλά κ λέω άρες μάρες κουκουνάρες...?:p

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Φιλε nervous καλημερα.Προσπαθω να συνδεθω με το Ν70 στο web μεσω PC.

Απο τα αρχεια που χρειαζονται δεν μπορω να βρω το m-router 2 .

Που υπαρχει ή μπορεις να μου το στειλεις;

 

Ευχαριστω πολυ

Γιωργος

gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Paidia kalispera.

 

Molis xtes apoktisa to n70 ME kai apo oti diavasa edw katalava oti tin adsl sindesi mou mporw na tin ekmetaleftw kai me to kinito.Tha sas parakalousa na mou pite ton tropo avto giati den vrika kapou siggekrimena ti akrivos prepei na kanw.Euxaristw ek ton proteron :)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει καταφέρει κανείς με nokia 7610?Έκανα κάποια προσπάθεια αλλά δεν μπορώ να κάνω serial connection με το pc :mad: Μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται από το κινητό!!:blink: Αλήθεια μου λέει?Ή μπούρδες?

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω διαβάσει όλο το thread καθώς και πολλά άλλα και δεν έβγαλα άκρη. Ο καθένας λέει τα δικά του, διαφορετικοί τρόποι σύνδεσης για κάθε s60 κινητό και κάποιοι λένε απλά "συνδέθηκα" χωρίς να μας λένε τι κινητό έχουν. Κάποιος postαρε κάποτε οδηγό αλλά δεν υπάρχει άλλο. Θέλω να συνδέσω το 6600 στο internet του pc (μέσω bt).

Έχω: widcomm drivers, mrouter, dsl, sp2. Δεν κατάλαβα ακόμα εαν στην περίπτωση μου χρειάζεται το analogx.

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για 6600 (όχι για άλλα s60 ή του N70, τον συνάντησα 50 φορές μέχρι τώρα) ή κάποιο Link για να κάνω τη δουλειά μου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν μπόρεσα να συνδέσω το 6600..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω διαβάσει όλο το thread καθώς και πολλά άλλα και δεν έβγαλα άκρη. Ο καθένας λέει τα δικά του, διαφορετικοί τρόποι σύνδεσης για κάθε s60 κινητό και κάποιοι λένε απλά "συνδέθηκα" χωρίς να μας λένε τι κινητό έχουν. Κάποιος postαρε κάποτε οδηγό αλλά δεν υπάρχει άλλο. Θέλω να συνδέσω το 6600 στο internet του pc (μέσω bt).

Έχω: widcomm drivers, mrouter, dsl, sp2. Δεν κατάλαβα ακόμα εαν στην περίπτωση μου χρειάζεται το analogx.

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για 6600 (όχι για άλλα s60 ή του N70, τον συνάντησα 50 φορές μέχρι τώρα) ή κάποιο Link για να κάνω τη δουλειά μου;

Φίλε δυστυχώς έπαψα να ασχολούμαι με το Project :p Με τον gileras1 παλιά είχαμε φτιάξει έναν οδηγό, τον οποίο δεν θυμάμαι αν τον έχω κρατήσει... Ίσως κάποιος που τον έχει κρατήσει να σου τον δώσει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Gia to N70 ti ginete? Mporoume na kanoume kati?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1428469#post1428469

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...