Jump to content

Πολεμικές τέχνες


SuRfeRCy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θωρακίζεις τον γιο σου μακριά από τσιγάρα και άλλα διαολοπράγματα...;)

(Ξέρω από προσωπική μου εμπειρία).... :O

 

Ασε ναι! μιλας με κάποια η οποία δεν έχει καπνίσει ποτε στη ζωή της!!! δεν πιανω καν το πακέτο με τα τσιγάρα και η μητέρα μου είναι μανιώδης καπνίστρια :mad:

 

Δυστυχώς όμως τα παιδιά όλο και πιο "ηλεκτρονικά" γίνονται, όλο τηλεόραση και πατατάκια, game boy και ηλεκτρονικά και άθληση... μονο στο σχολείο! το βλεπω και απο άλλες μαμάδες στο σχολείο του γιου μου, προτιμουν να τα πανε στον παιδότοπο να χαζοτρεξουν παρά να τα πανε για κολύμπι ή πολεμική τέχνη ή ποδοσφαιρο ή οτιδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 351
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασε ναι! μιλας με κάποια η οποία δεν έχει καπνίσει ποτε στη ζωή της!!! δεν πιανω καν το πακέτο με τα τσιγάρα και η μητέρα μου είναι μανιώδης καπνίστρια :mad:

 

Δυστυχώς όμως τα παιδιά όλο και πιο "ηλεκτρονικά" γίνονται, όλο τηλεόραση και πατατάκια, game boy και ηλεκτρονικά και άθληση... μονο στο σχολείο! το βλεπω και απο άλλες μαμάδες στο σχολείο του γιου μου, προτιμουν να τα πανε στον παιδότοπο να χαζοτρεξουν παρά να τα πανε για κολύμπι ή πολεμική τέχνη ή ποδοσφαιρο ή οτιδήποτε!

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ......

Είμαι σατανικός αντικαπνιστής ......

(Μόλις βλέπω πακέτο με τσιγάρα μου έρχεται να κάνω φόνο):chair::chair::angry::angry:

 

Το judo δεν μου αρέσει και πολύ ...

Είμαι σε σκληρότερο επίπεδο... και μου φένεται πολύ χαλαρό...:p

Δεν θα το πρότεινα ... για αρχή.:)

Link to comment
Share on other sites

χμ... άρα το itf tkd θεωρώ οτι χρειαζόμαστε γιατί ουτως η άλλως δεν θα με ενδιέφερε να το ακολουθήσει σε επιπεδο πρωταθληματικο.... είμαι της άποψης ναι στον αθλητισμό οχι στον πρωταθλητισμό... δεν ξερω ακουω πολλά και φοβάμαι...

 

Το judo γιατί δεν το αναφέρετε? εχω ενα συνάδελφο που με έχει ταράξει για το judo και οτι ειναι το τοπ κλπ η γνώμη σας?

 

 

Το itf tkd δεν είναι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ άθλημα.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει πρωταθλητισμό.

Η σχολή στην οποία ανήκω, βγήκε πρωταθλητής Ελλάδος το 2007.

Έχουμε στο δυναμικό μας 2 πρωταθλητές κόσμου, 1 πρωταθλήτρια

Ευρώπης και 1 πρωταθλήτρια Ελλάδος Εφήβων.

Κάτι που ίσως δέν σε ενδιαφέρει σήμερα, αλλά υπάρχει πιθανότητα να σε ενδιαφέρει στο μέλλον, είναι ότι αν μπεις στους πρώτους 8 στο παγκόσμιο, ή στους πρώτους 6 στο πανευρωπαικό, ή πρώτος στο πανελλήνιο, μοριοδοτήσε. Οι 2 από τους 4 αθλητές μας ήδη ανήκουν στα σώματα ασφαλείας.

 

Θαυμάζω αρκετές παραδοσιακές πολεμικές τέχνες, όπως το muay thai (πολύ σκληρό για μένα), το aikido (θα αρχίσω στα 65 μου), το

kung fu σε οποιαδήποτε μορφή (υπερβολικά δύσκολο, θέλει πολλά χρόνια εκπαίδευση), το karate σε οποιαδήποτε μορφή (από πολύ αργό έως πολύ σκληρό, ανάλογα το είδος), το tae chi (θα αρχίσω στα 75 μου) κ.ά. :)

 

Σέβομαι, αλλά δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα όλα τα αθλήματα "εδάφους" όπως judo, πάλη, submission, grappling, bjj, παγκράτιο, mma, τα οποία θεωρώ πολύ σκληρά αθλήματα με πολλούς τραυματισμούς και δεν πηγαίνουν στο σωματότυπό μου (πολύ γεροδεμένα σώματα με χαμηλό κέντρο βάρους).

Δεν με ενδιαφέρουν καν τέχνες με όπλα τύπου kali, escrima, kendo, arnis κλπ, όπως δεν με ενδιαφέρουν τα capoeira και kickbox

γιατί δεν έχουν κανένα "παραδοσιακό" υπόβαθρο.

 

Διάλεξα το itf tkd, επειδή είναι ταχύτατο, παραδοσιακό, εντυπωσιακό, έχει στοιχεία αυτοάμυνας, το παίζεις όρθιος, έχει 4 αγωνιστικούς τομείς, αυτοπειθαρχεία και είναι το μόνο από τα παραπάνω αθλήματα που είναι semi-contact και όχι full-contact.

Στα τόσα χρόνια που το κάνω δεν έχω τραυματιστεί ποτέ από αντίπαλο και μόνο μία φορά (θλάση στον δικέφαλο) από δικό μου υπερβάλοντα ζήλο :)

 

Όλα αυτά πάντα κατά τη ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου άποψη και χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Το judo δεν μου αρέσει και πολύ ...

Είμαι σε σκληρότερο επίπεδο... και μου φένεται πολύ χαλαρό...:p

Δεν θα το πρότεινα ... για αρχή.:)

 

Φίλε panikk, μάλλον δεν έχεις "παίξει" ποτέ με judoka ;-)

Έχω κάνει κάποιες (αρκετές) προπονήσεις μαζί τους.

Από μεσαία και μακρινή απόσταση έχεις το πάνω χέρι, αλλά πίστεψέ με

ότι από κοντά δεν έχεις καμία πιθανότητα.

Ή θα σε κλειδώσουν, ή θα βρεθείς ξαπλωμένος 5 μέτρα πιό πέρα.

Είναι πολύ σκληρό άθλημα και οι εξαρθρώσεις είναι καθημερινό φαινόμενο.

Όταν είδα τον Ηλιάδη από κοντά πάντως, τρομοκρατήθηκα !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε panikk, μάλλον δεν έχεις "παίξει" ποτέ με judoka ;-)

Έχω κάνει κάποιες (αρκετές) προπονήσεις μαζί τους.

Από μεσαία και μακρινή απόσταση έχεις το πάνω χέρι, αλλά πίστεψέ με

ότι από κοντά δεν έχεις καμία πιθανότητα.

Ή θα σε κλειδώσουν, ή θα βρεθείς ξαπλωμένος 5 μέτρα πιό πέρα.

Είναι πολύ σκληρό άθλημα και οι εξαρθρώσεις είναι καθημερινό φαινόμενο.

Όταν είδα τον Ηλιάδη από κοντά πάντως, τρομοκρατήθηκα !!

 

Σε πιστεύω .... Η κάθε πολεμική τέχνη έχει τα δικά της...μυστικά

Απλά είπα ότι εμένα μου φαίνεται χαλαρόεπειδή είμαι σε σκληρότερο επίπεδο και πάω κάθε μέρα σακατεμένος σπίτι μου όχι ότι είναι είναι χαλαρό

 

 

Αλλα ρε παιδιά πολύ θα ήθελα να γίνει ένας αγώνας με αντιπάλους

από διάφορες πολεμικές τέχνες για να δούμε ποια είναι η καλύτερη :what::what:

 

Το ξέρω και μετα χτύπησα στο κομοδίνο και ξύπνησα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ρε παιδιά πολύ θα ήθελα να γίνει ένας αγώνας με αντιπάλους

από διάφορες πολεμικές τέχνες για να δούμε ποια είναι η καλύτερη :what::what:

 

Το youtube είναι γεμάτο τέτοιες "αντιπαραθέσεις".

Προσωπικά δεν νομίζω να βγαίνει κανένα αξιόλογο συμπέρασμα.

Ένας μέτριος muay thai θα χάσει από έναν πολύ καλό taekwondoka και ένας κακός karateκα θα χάσει από έναν καλό kungfuόκα κ.ο.κ.

 

http://youtube.com/watch?v=JcHKIUuDbCI

http://youtube.com/watch?v=xEGE7tvgd3o

http://youtube.com/watch?v=S3NtPZp6mvI&feature=related

 

κλπ κλπ κλπ

 

Από την άλλη αν πάρεις για παράδειγμα το K-1, οι kyokushinkai karateκα και οι muay thai βασιλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Το youtube είναι γεμάτο τέτοιες "αντιπαραθέσεις".

Προσωπικά δεν νομίζω να βγαίνει κανένα αξιόλογο συμπέρασμα.

Ένας μέτριος muay thai θα χάσει από έναν πολύ καλό taekwondoka και ένας κακός karateκα θα χάσει από έναν καλό kungfuόκα κ.ο.κ.

κλπ κλπ κλπ

Από την άλλη αν πάρεις για παράδειγμα το K-1, οι kyokushinkai karateκα και οι muay thai βασιλεύουν...

 

Ναι έτσι όπως το λες έχεις δίκιο...

Το θέμα είναι να είναι και οι δύο κορυφές σε αυτό που κάνουν ..

 

 

Τώρα για την Κ-1 του 2007 πιστεύω πως ο Ζαμπίδης αδικήθηκε πολύ...

Εσείς τι γνώμη έχετε για την πορεία του Ζαμπίδη στην Κ-1 world maxx ??:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για την Κ-1 του 2007 πιστεύω πως ο Ζαμπίδης αδικήθηκε πολύ...

Εσείς τι γνώμη έχετε για την πορεία του Ζαμπίδη στην Κ-1 world maxx ??:)

 

Αν και είμαι μέλος του fanclub και του forum του ironmike, νομίζω ότι οι πολλές αλλαγές προπονητών δεν του έχουν βγει σε καλό.

 

Για τον αγώνα του με τον kyshenko, εγώ πάλι είδα νίκη του ουκρανού.

Και οι δηλώσεις του Ζαμπίδη μετά τον αγώνα δεν του βγήκαν σε καλό.

Οι φίλοι μας οι Ιάπωνες τον έριξαν πάνω στον Souwer, στη φάση των 32.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι μέλος του fanclub και του forum του ironmike, νομίζω ότι οι πολλές αλλαγές προπονητών δεν του έχουν βγει σε καλό.

 

Για τον αγώνα του με τον kyshenko, εγώ πάλι είδα νίκη του ουκρανού.

Και οι δηλώσεις του Ζαμπίδη μετά τον αγώνα δεν του βγήκαν σε καλό.

Οι φίλοι μας οι Ιάπωνες τον έριξαν πάνω στον Souwer, στη φάση των 32.

 

Αυτό το πιστεύω και εγώ.....

Πάντως είδα τον αγώνα του με τον ουκρανό και πιστεύω ότι αδικήθηκε

Απλά και στους 3 γύρους έβλεπα τον Ζαμπίδη να παίρνει σημεία ...

και πίστευα ότι ήταν ο νικητής και ξαφνικά βλέπω τον διαιτητή να λέει 4 γύρος (Sudden Death)..

Στον 4ο γύρο ο ουκρανός τον πήρε καθαρά τον Ζαμπίδη...

Πάντος το παλικάρι δεν παίζεται ...Είναι απίστευτος...

Είναι ένα από τα είδωλά μου ...

Φιλικά....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή :)

 

Λοιπόν άκουσα όσα μου είπατε και τελικά θα κάνω αυτό που μου προτείνατε, θα τον αρχίσω με tkd στην σχολή ΣΑΤΖΑ (www.satza.gr) που είναι κοντά στο σπίτι μας και που φαίνεται σοβαρή σχολή και με διακρίσεις, πήγα χθες εκεί και παρακολούθησα τα παιδιά 10 ετων + και μου άρεσε γιατί έκαναν ζεσταμα, τρέξιμο πρώτα, γενικά ασχολούνται, γιατί έχω δει και στο αικιντο που παω εγω τα πιτσιρίκια και δεν μου άρεσε :worry:

 

Στην ίδια σχολή κάνουν και hapkido αλλα απο 10 ετών και μετα... βέβαια το είπα στον συνάδελφο που οι γιοι του παίρνουν χρυσα μονίμως (7 + 9 ετων) στο judo και μονο που δεν με μουτζωσε :confused: γιατί θεωρεί οτι στο tkd εχει χτυπήματα, ενώ στο judo δεν χτυπας ποτε :confused:, μα πώς ειναι δυνατόν να πέφτεις και να μην χτυπας? χμ... αυτό ειναι ένα θέμα...

 

Πάντως σας ευχαριστώ πάρα πολυ γιατί με βγάλατε απο ενα δίλλημα :)

 

Φίλε panikk, μάλλον δεν έχεις "παίξει" ποτέ με judoka ;-)

Από μεσαία και μακρινή απόσταση έχεις το πάνω χέρι, αλλά πίστεψέ με ότι από κοντά δεν έχεις καμία πιθανότητα.

Ή θα σε κλειδώσουν, ή θα βρεθείς ξαπλωμένος 5 μέτρα πιό πέρα.

 

Είναι πολύ σκληρό άθλημα και οι εξαρθρώσεις είναι καθημερινό φαινόμενο.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω, ότι αν σε γραπώσει ο judoka την έχεις βάψει! το θέμα ειναι να τον αποκρούσεις πριν σε φτάσει...

 

Οσο για τις εξαρθρώσεις τι να πω!? εδώ στο aikido που έχει στοιχεία judo και λαβες και πιασίματα, αλλα εγω προσωπικα το θεωρώ πιο "ελαφρύ", αν και δεν έχω κανει judo, αλλα έχω δει, έρχονται όλοι με επιδέσμους :( και εμενα ο καρπός μου ήταν off για 1,5 μήνα, στο τέλος οι στολές απο άσπρες γίνονται ασπρές με κοκκινα Χ απο τις εξαρθρώσεις και μερικοί ενώ τα βλέπουν δεν τα σέβονται... τέλος παντων... άλλη ιστορία αυτή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή :)

 

Λοιπόν άκουσα όσα μου είπατε και τελικά θα κάνω αυτό που μου προτείνατε, θα τον αρχίσω με tkd στην σχολή ΣΑΤΖΑ (http://www.satza.gr) που είναι κοντά στο σπίτι μας και που φαίνεται σοβαρή σχολή και με διακρίσεις, πήγα χθες εκεί και παρακολούθησα τα παιδιά 10 ετων + και μου άρεσε γιατί έκαναν ζεσταμα, τρέξιμο πρώτα, γενικά ασχολούνται, γιατί έχω δει και στο αικιντο που παω εγω τα πιτσιρίκια και δεν μου άρεσε :worry:

 

Στην ίδια σχολή κάνουν και hapkido αλλα απο 10 ετών και μετα... βέβαια το είπα στον συνάδελφο που οι γιοι του παίρνουν χρυσα μονίμως (7 + 9 ετων) στο judo και μονο που δεν με μουτζωσε :confused: γιατί θεωρεί οτι στο tkd εχει χτυπήματα, ενώ στο judo δεν χτυπας ποτε :confused:, μα πώς ειναι δυνατόν να πέφτεις και να μην χτυπας? χμ... αυτό ειναι ένα θέμα...

 

Πάντως σας ευχαριστώ πάρα πολυ γιατί με βγάλατε απο ενα δίλλημα :)

 

Η σχολή που διάλεξες είναι WTF tkd.

Σίγουρα δεν θα χρησιμοποιούν τα χέρια.

Παράθεση από το satza :{ Η λέξη Ταεκβοντό σε ελέυθερη μετάφραση σημαίνει "τρόπος να χτυπάς με τα πόδια" }

 

Η λέξεις tae kwon do στ'αλήθεια σημαίνουν : tae=πόδια,

kwon=γροθιά, do=δρόμος, τρόπος, ατραπός.

Σε ελεύθερη μετάφραση δλδ: Ο τρόπος(δρόμος) του λακτίσματος και της γροθιάς.

 

Από κει και μετά, υπάρχουν δύο βασικοί παράγοντες.

Ο πρώτος και βασικότερος είναι ο δάσκαλος.

Στη satza απ'ότι κατάλαβα η δασκάλα ασχολείται αρκετά χρόνια με το tkd, αφού είναι στο 5ο dan και προσωπικά θεωρώ καλό ότι είναι γυναίκα. Νομίζω ότι οι γυναίκες έχουν αρκετά καλύτερη σχέση με τις μικρές ηλικίες.

Θετικότατο επίσης στοιχείο ότι είναι αναγνωρισμένη προπονήτρια απο την Γεν.Γραμματεία Αθλητισμού.

 

Ο σύλλογος είναι αρκετά νέος βέβαια, αφού έχει έτος ιδρύσεως 2005 και δεν φαίνεται πουθενά να έχει σοβαρές διακρίσεις σαν σύλλογος, απλώς ότι η δασκάλα (και όχι master. Στο tkd είσαι master από το 7ο dan) έχει κάποιες προσωπικές διακρίσεις.

Από τις μαύρες ζώνες μην πολυεντυπωσιάζεσαι, αφού στην Ελλάδα (δυστυχώς) δίνονται με αρκετή ευκολία λόγω των διόλου ευκαταφρόνητων εξέταστρων που υποβάλλονται στην ομοσπονδία.

Κανονικά απαγορεύεται να παίρνεις μαύρη ζώνη πριν τα 16 σου και συνήθως σε αυτές τις ηλικίες είναι εικονικές, που σημαίνει ότι ο αθλητής ναι μεν έχει περάσει τις εξετάσεις, αλλά δεν έχει πάρει ακόμα στα χέρια του την βεβαίωση/ταυτότητα του μαυροζωνά.

 

Ο δεύτερος παράγοντας είναι να περνάει καλά ο γυιός σου και να μην βαριέται να πάει στις προπονήσεις (θετικό στοιχείο ότι η απόσταση από το σπίτι είναι πολύ μικρή)

 

Για το aikido είπα σε άλλο μύνημα, ότι θα το ακολουθήσω μετά 65 μου :)

 

Στο wtf υπάρχει πιθανότητα τραυματισμών αφού είναι full contact, δλδ πλήρους επαφής, αντίθετα με το itf που είναι semi contact.

Γι'αυτό βλέπεις knock-out στο wtf, ενώ στο itf η νίκη παίρνεται στα "σημεία" και το δυνατό χτύπημα παίρνει παρατήρηση ή και αποβολή από τον αγώνα.

 

Στα μαχητικά αθλήματα, είναι αρκετά εύκολο να πάρεις κάποιες 2ες και 3ες θέσεις σε φιλικά, ανοιχτά και διασυλλογικά τουρνουά επειδή οι κατηγορίες είναι πάρα πολλές και δεν είναι καθόλου απίθανο να μην υπάρχουν πάνω από 3-4 άτομα στην κατηγορία σου.

 

Στο judo οι τραυματισμοί δεν έρχονται από τα πεσίματα.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Στη satza απ'ότι κατάλαβα η δασκάλα ασχολείται αρκετά χρόνια με το tkd, αφού είναι στο 5ο dan και προσωπικά θεωρώ καλό ότι είναι γυναίκα. Νομίζω ότι οι γυναίκες έχουν αρκετά καλύτερη σχέση με τις μικρές ηλικίες.

Θετικότατο επίσης στοιχείο ότι είναι αναγνωρισμένη προπονήτρια απο την Γεν.Γραμματεία Αθλητισμού.

 

Ναι συμφωνώ, αλλα διάβασα οτι η συγκεκριμένη δασκάλα ειναι σε αναπηρικό καροτσάκι :( έπαθε ενα ατύχημα πριν απο 2 χρόνια και ειναι ανάπηρη η καημένη η κοπέλα :( χωρίς σε καμία περίπτωση να ειμαι ρατσίστρια, μπηπως αυτό επηρεάζει? δηλαδή αν καποιος δεν κανει κατι σωστά, δεν μπορεί να το κάνει με την δασκάλα, ολα θα γίνονται πολυ λεκτικά απ΄οτι καταλαβαίνω.

 

Το τόνίζω ότι την θαυμάζω απεριόριστα και δεν νομίζω να είχα εγω το κουραγιο να διδάσκω αν μακρια απο εδω μου συνέβαινε κατι τέτοιο, το τονίζω για να μην παρεξηγηθώ, προς Θεου!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω, ότι αν σε γραπώσει ο judoka την έχεις βάψει! το θέμα ειναι να τον αποκρούσεις πριν σε φτάσει...

 

Το θέμα είναι ότι προσωπικά εμένα δεν θα προλάβει να με ζυγώσει....;)

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε !!! :devil::devil::devil:

 

Γενικά με τις πολεμικές τέχνες παθιάζομαι τόσο πολύ που τα φιλαράκια μου με θεωρούν τρελό ....

 

Υ.Γ. Πιστεύω ότι καλά έκανες και κατέλιξες στο tkd γιατί το παιδί θα πάρει γερές βάσεις για αργότερα ....

Υ.Γ.2. Ασε τι λέει ο φίλος σου για το judo ... :p:p

(Θα μου πείς τώρα ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετική άποψη από κάποιον άλλο. Εμένα π.χ. δεν μου αρέσει το judo ):)

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ, αλλα διάβασα οτι η συγκεκριμένη δασκάλα ειναι σε αναπηρικό καροτσάκι :( έπαθε ενα ατύχημα πριν απο 2 χρόνια και ειναι ανάπηρη η καημένη η κοπέλα :( χωρίς σε καμία περίπτωση να ειμαι ρατσίστρια, μπηπως αυτό επηρεάζει? δηλαδή αν καποιος δεν κανει κατι σωστά, δεν μπορεί να το κάνει με την δασκάλα, ολα θα γίνονται πολυ λεκτικά απ?οτι καταλαβαίνω.

 

Το τόνίζω ότι την θαυμάζω απεριόριστα και δεν νομίζω να είχα εγω το κουραγιο να διδάσκω αν μακρια απο εδω μου συνέβαινε κατι τέτοιο, το τονίζω για να μην παρεξηγηθώ, προς Θεου!

 

Το μάθημα του tkd δεν μπορεί να γίνει μόνο λεκτικά.

Στις φωτό η κοπέλα φαίνεται πολλές φορές στο αναπηρικό καροτσάκι.

Στο satza/taekwondo/Σάτζα black belt club, φαίνονται 6 παιδιά από 2ο dan και πάνω, που υποθέτω ότι είναι οι βοηθοί της.

Οπότε (υποθέτω πάντα) δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μήπως ξέρει κανείς το πρόγραμμα του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Judo για το 2008;
Link to comment
Share on other sites

Για 5-6 χρονια περίπου έκανα Tae-Kwon-Do !Έφτασα μεχρι κόκκινη ζώνη! Ένα βήμα πριν πάρω την μαύρη τα παράτησα!!;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να το ξεχάσω επιτέλους αρχίζει η K1 world max ....

Στις 9 Απριλίου και ημέρα τετάρτη παίζει ο " iron mike " !!:w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να το ξεχάσω επιτέλους αρχίζει η K1 world max ....

Στις 9 Απριλίου και ημέρα τετάρτη παίζει ο " iron mike " !!:w00t::w00t:

 

Πότε φίλε panikk; Θα το δείξει η tv;

Link to comment
Share on other sites

Πότε φίλε panikk; Θα το δείξει η tv;

 

Δεν ξέρω !!!!

Πέρσι το έβλεπα απο το eurosport τώρα δεν βλέπω τίποτα στο πρόγραμμα !!!!! :mad::mad:

Πάλι απο το youtube θα το δούμε !!!!!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρελή ερευνα που έκανα Μάλλον το δείχνει κ΄ το Eurosport αλλα στο πρόγραμμά του

το λέει KickBoxing αντί για Κ-1 world max

 

( Δεν είμαι απόλυτα συγουρος ) !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρελή ερευνα που έκανα Μάλλον το δείχνει κ΄ το Eurosport αλλα στο πρόγραμμά του

το λέει KickBoxing αντί για Κ-1 world max

 

( Δεν είμαι απόλυτα συγουρος ) !!!!

 

Δε πιάνω eurosort @#$*@$! :mad: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το eurosport δείχνει τους αγώνες με καθυστέρηση 3 εβδομάδων συνήθως.

 

Η μόνη ¨πηγή¨ για να δείτε τους αγώνες με πολύ μικρή καθυστέρηση είναι το internet.

 

Ο ironmike παίζει με τον andy souwer, περσυνό πρωταθλητή και πρωταθλητή του 2005, στη φάση των 16.

 

Η φάση των 8 στις 7 Ιουλίου και οι τελικοί στις 1 Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...