Jump to content

LG KE500


My_Immortal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα . Η διαχείριση συσκευών βλέπει τον δίσκο αλλα δεν εμφανίζεται πουθενά ο αφαιρούμενος δίσκος για να τον ανοίξω

Σημείωση : Λειτουργικό Vista

 

Κανείς για βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η Μάνα μου έχει το συγκεκριμένο κινητό (LG KE500) και όταν το συνδέω με το PC μου το εμφανίζει κανονικότατα μάλιστα έχω δώσει και την ονομασία LG KE500 και όταν το συνδέω βγάζει το όνομα του ώς συνδεμένο στον υπολογιστή.Αλλά πρίν το συνδέσω εγκατάστησα το μικρό πράσινο δισκάκι που είχε.Χρησιμοποιώ WINDOWS XP MEDIA CENTER EDITION/PROFESSIONAL (Χρησιμοποιώ και τα δύο λειτουργικά συστήματα) SERVICE PACK 3!:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια...μπορω να μεγαλωσω τα μηνυματα που στελνω...γιατι τα στελνω μισα δηλ να ειναι πανω απο 160χαρακτιρες...εθχαριστω

 

sorry φίλε αλλά αυτό δε γίνεται......:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν βαραίνω την κουβέντα, αλλά δυστυχώς έχω σοβαρό πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό...

 

Το πρόβλημα είναι ότι κάνει επανεκκίνηση μόνο του, άλλοτε την ώρα που δεν χρησιμοποιείται και βρίσκεται σε αναμονή (4-5 φορές την ημέρα, από όσο μπόρεσα να παρακολουθήσω), και άλλοτε (και πολύ πιο συχνά) την στιγμή που προσπαθώ να καλέσω κάποιο νούμερο... Μάλιστα την μία μέρα που το δοκίμασα μετά το τελευταίο service, αυτό το έκανε στις 4 από τις 5 κλήσεις που επιχειρούσα...

 

Το ακόμα χειρότερο είναι ότι όταν κάνει επανεκκίνηση την ώρα που βρίσκεται σε αναμονή, φαίνεται μεν να εχεί ξαναανοίξει κανονικά - χωρίς να ζητήσει όμως τον κωδικό της sim - παρόλα αυτά δεν μπορεί να δεχτεί κλήσεις και το καταλαβαίνω μόνο όταν το κλείνω και το ξαναανοίγω, οπότε μου έρχονται μαζεμένα όλα τα μυνήματα από τις αναπάντητες...

 

Το έχω 4 μήνες τώρα και απλά ανεβοκατεβαίνει στην Αθήνα - από Κομοτηνή - για σέρβις, ενώ έχει σταλεί και μία φορά στο σέρβις της Θεσσαλονίκης.

Τις 2 φορές από ότι γράφεται στις αποδείξεις, έγινε απλά αναβάθμιση του λογισμικού. Τις άλλες 2 όμως ήρθε με νέο ΙΜΕΙ, που σημαίνει - θεωρητικά πάντα - ότι αντικαταστάθηκε όλο το εσωτερικό τμήμα. Παρόλα αυτά καμιά διαφορά...

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα την πρώτη εβδομάδα που, βάσει εγγύησης γίνεται άμεση αντικατάσταση της συσκευής, και τώρα είμαι αναγκασμένος να το στέλνω συνέχεια στο service...

 

Το δοκίμασα και με άλλη κάρτα sim αλλά καμιά διαφορά.

 

Διάβασα διάφορες παρόμοιες περιπτώσεις, όλες με άλλα μοντέλα, πιο εξελιγμένα συνήθως, που έχουν και πιο σύνθετο λογισμικό, αλλά οι πιο πολλές αντιμετωπίζονταν με την εγκατάσταση νεότερης έκδοσης...

 

Αντιμετώπισε κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν βαραίνω την κουβέντα, αλλά δυστυχώς έχω σοβαρό πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό...

Το πρόβλημα είναι ότι κάνει επανεκκίνηση μόνο του, άλλοτε την ώρα που δεν χρησιμοποιείται και βρίσκεται σε αναμονή (4-5 φορές την ημέρα, από όσο μπόρεσα να παρακολουθήσω), και άλλοτε (και πολύ πιο συχνά) την στιγμή που προσπαθώ να καλέσω κάποιο νούμερο... Μάλιστα την μία μέρα που το δοκίμασα μετά το τελευταίο service, αυτό το έκανε στις 4 από τις 5 κλήσεις που επιχειρούσα...Το ακόμα χειρότερο είναι ότι όταν κάνει επανεκκίνηση την ώρα που βρίσκεται σε αναμονή, φαίνεται μεν να εχεί ξαναανοίξει κανονικά - χωρίς να ζητήσει όμως τον κωδικό της sim - παρόλα αυτά δεν μπορεί να δεχτείκλήσεις και το καταλαβαίνω μόνο όταν το κλείνω και το ξαναανοίγω, οπότε μου έρχονται μαζεμένα όλα τα μυνήματα από τις αναπάντητες...

Το έχω 4 μήνες τώρα και απλά ανεβοκατεβαίνει στην Αθήνα - από Κομοτηνή -για σέρβις, ενώ έχει σταλεί και μία φορά στο σέρβις της Θεσσαλονίκης.

Τις 2 φορές από ότι γράφεται στις αποδείξεις, έγινε απλά αναβάθμιση του λογισμικού. Τις άλλες 2 όμως ήρθε με νέο ΙΜΕΙ, που σημαίνει - θεωρητικά πάντα - ότι αντικαταστάθηκε όλο το εσωτερικό τμήμα. Παρόλα αυτά καμιά διαφορά...

Δυστυχώς δεν πρόλαβα την πρώτη εβδομάδα που, βάσει εγγύησης γίνεται άμεση αντικατάσταση της συσκευής, και τώρα είμαι αναγκασμένος να το στέλνω συνέχεια στο service...

Το δοκίμασα και με άλλη κάρτα sim αλλά καμιά διαφορά.

Διάβασα διάφορες παρόμοιες περιπτώσεις, όλες με άλλα μοντέλα, πιο εξελιγμένα συνήθως, που έχουν και πιο σύνθετο λογισμικό, αλλά οι πιο πολλές αντιμετωπίζονταν με την εγκατάσταση νεότερης έκδοσης...

Αντιμετώπισε κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητο;

μήπως του έχεις ρίξει καμοιά τρελή τούμπα???Συνήθως τότε κάνουν επανεκοινήσεις τα κινητά στο άκυρο...;):rolleyes:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

μήπως του έχεις ρίξει καμοιά τρελή τούμπα???Συνήθως τότε κάνουν επανεκοινήσεις τα κινητά στο άκυρο...;):rolleyes:

 

Η αλήθεια είναι ότι μια καλούτσικη τούμπα την έφαγε, αλλά αυτό έγινε μετά από τον 1ο-2ο μήνα, ενώ το πρόβλημα το είχε από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του LG KE500.Πολύ ωραίο κινητό όπως και τα περισσότερα κινητά της LG.Το μόνο πρόβλημα μου είναι το εξής:Μέσα στο κουτί εκτός απο φορτιστή,hands-free είχε ένα καλώδιο usb και ένα cd με drivers.Όταν εγκατέστησα τους drivers έκανα restart στον υπολογιστή και μετά σύνδεσα το κινητό.Όταν όμως το συνδέω μου βγάζουν μήνυμα τα Windows ότι δεν αναγνωρίζουν τη συσκευή και δεν τη ''βλέπουν'' με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αποθηκεύσω τίποτα.Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να λειτουργήσει;;;:worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
μηπως εχεις vista και οφειλετε εκει το προβλημα;

 

Όχι.Μέχρι στιγμής έχω Windows XP Media Center Edition 2005/Professional.Το ίδιο μου συμβαίνει και με ένα LG KF600.Ενώ έχω κάνει κανονική εγκατάσταση του προγράμματος από το cd τα Windows μου βγάζουν σφάλμα!.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς άν γίνεται αντικατάσταση του γυαλιού της οθόνης του KE500 και αν ναι πόσο κοστίζει;:worry:.Ευχαριστώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Από χθές άρχισε να μου κάνει επανεκκινήσεις στο άκυρο.Εκεί που το έχω κλειδωμένο ξαφνικά που βγάζει το logo της LG και ανοίγει κανονικά πάλι αλλά χωρίς να μου ζητάει κωδικό (pin).Τι συμβαίνει;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Από χθές άρχισε να μου κάνει επανεκκινήσεις στο άκυρο.Εκεί που το έχω κλειδωμένο ξαφνικά που βγάζει το logo της LG και ανοίγει κανονικά πάλι αλλά χωρίς να μου ζητάει κωδικό (pin).Τι συμβαίνει;:worry:

μήπως το έχεις φορτώσει πολύ,ή καμοιά τρελή τούμπα?:worry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

μήπως το έχεις φορτώσει πολύ,ή καμοιά τρελή τούμπα?:worry:

 

Από μνήμη έχει ελεύθερη περίπου στα 3mb.Το είχα ρίξει μια φορά από ύψος 1-1,20 μέτρα.Αλλά αυτό είχε γίνει το καλοκαίρι.Τώρα άρχισε τα restart's.Πολύ φοβάμαι ότι θα στραφώ αλλού...:)

Link to comment
Share on other sites

Από μνήμη έχει ελεύθερη περίπου στα 3mb.Το είχα ρίξει μια φορά από ύψος 1-1,20 μέτρα.Αλλά αυτό είχε γίνει το καλοκαίρι.Τώρα άρχισε τα restart's.Πολύ φοβάμαι ότι θα στραφώ αλλού...:)

αν είναι ακόμα στην εγγύηση στείλε το για μια αναβάθμηση...;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

αν είναι ακόμα στην εγγύηση στείλε το για μια αναβάθμηση...;)

Είναι όμως 100% σίγουρό ότι θα λυθεί το πρόβλημα με μία αναβάθμιση;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως 100% σίγουρό ότι θα λυθεί το πρόβλημα με μία αναβάθμιση;:worry:

όχι αλλά δεν εχεις να χάσεις τπτ,θα ρθουν στο σπίτι σου να το πάρουν και στο σπίτι θα στο επιστρέψουν...Οπότε ούτε απ'το σπίτι σου δε χρειάζεται να βγεις...;):pΆσε που αν τους πεις απλά ότι κολλάει και θες να στο φτιάξουν και επιπλέον μια αναβάθμιαη,και αναβάθμιση θα στο κάνουν και θα ψάξουν για οποιοδήποτε πρόβλημα μπορεί να έχει...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

@pythagoras_7

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Χθές μου ξανάπεσε κάτω,έκανε restart και τώρα είναι ok.Δεν μου έχει ξανακάνει restart από χθές το βράδυ.Τελικά παρατήρησα ότι restat's κάνει ότι τελειώνει και αναβοσβήνει η μπαταρία.Το μόνο κακό από το πέσιμο είναι ότι μου χαράκτηκε το σήμα της LG και γενικά όλη η μπάρα κάτω από την οθόνη ενώ ούτε μπορώ να δω τι γράφει η οθόνη με τόσες γρατζουνιές.:lol:.Ξέρει κανείς πόσο κάνει η αλλαγή οθόνης;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα προβληματάκι με το εν λόγω κινητό. Δεν αναγνωρίζει την micro sd καρτα που τοποθέτησα, έχεις κανείς λύση?
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σπαστικό κινητό τελικά.Και με ενεργή τη λειτουργία ''Εξοικονόμηση ενέργειας'' που υποτίθεται ότι κρατάει την μπαταρία για πιο πολύ ώρα ζωντανή το φορτίζω κάθε 2 μέρες.Φανταστείτε να απενεργοποιήσω και την ''Εξοικονόμηση ενέργειας''.Κάθε μέρα θα το φορτίζω.Υπάρχει περίπτωση θα έχει πρόβλημα η μπαταρία και να πρέπει να πάρω καινούργια;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...