Jump to content

[Επίσημο] Motorola MOTO Z10


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγκατεστησα το Outook μονο και μονο γι΄αυτο και εκανα τη μεταφορα.

 

Ομως εν τελη το πουλησα κι εγω, γιατι μου επεσε πολυ πολυπλοκο.

Δεν ειμαι εγω για smartphones και symbian...

αφου μονο κλησεις κανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα μπορει να μου πει καποιος που στο μενου εχει την επιλογη για να εμφανιζεται ή οχι ο αριθμος του κινητου μου οταν καλω καποιον.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορει να μου πει καποιος που στο μενου εχει την επιλογη για να εμφανιζεται ή οχι ο αριθμος του κινητου μου οταν καλω καποιον.

 

Πληκτρολογείς τον αριθμό και [Επιλογές --> Απόκρυψη αριθμού μου]. Αν θέλεις μόνιμη απόκρυψη, διαβάζεις 2-3 tutorials και ξεκινάς τα πρώτα σου βήματα στο modding! Hello Moto... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει περίπτωση να βρούμε flash Ελληνική αλλά οχι Cosmote?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει περίπτωση να βρούμε flash Ελληνική αλλά οχι Cosmote?

 

Αυτό το ψάχνω και εγώ εδώ και αρκετό καιρό αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

yparxei tropos sto dexi pliktro sintomeysis na figei to link gia to cosmote myview kai na mpei kapoia alli sintomeysi?kai programmata poy mporoyme na broyme?

 

Όχι. Εκτός και αν βρεθεί αυτό που γράφει ο steliosk παραπάνω (δηλ. unbranded και unlocked flash με ελληνικά).

Για προγράμματα κοίτα σε sites με java εφαρμογές καθώς και προγράμματα για UIQ3 και ειδικότερα για Z8/Z10.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ακόμα και να υπήρχε/υπάρχει f/w που είναι unbranded για το Z10 εκείνοι είναι υποχρεωμένοι να σου περάσουν f/w με τις τροποποιήσεις της εκάστοτε εταιρείας (Wind/VF/Cote) που προϋπήρχε στη συσκευή και αυτό κάνουν.

 

Η μόνη μας ελπίδα, αν υπάρχει, είναι να διαρρεύσει κάτι "από μέσα"... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το κινητό αυτό είναι το ίδιο με το μοτορολα Ζ10;το βρήκα σε oteshop 150 σε προσφορά.λέτε να είναι καμιά μούφα;
Link to comment
Share on other sites

Ποιό κινητό εννοείς;

 

Γενικά, οι προσφορές του OTEshop είναι μια χαρά, δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις μούφα. Απλώς έχε υπ'όψη σου ότι μπορεί η συσκευή που θα πάρεις να έχει branding της Cosmote, χωρίς να είναι όμως κλειδωμένη στο δίκτυό της.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας που μπορούμε να βρούμε skins και προγράμματα γι' αυτό το κινητό;

 

Για skins δες εδώ

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια τι λεει το κινητο καλο; το εχω παραγγελει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το Ζ8 για δέκα μήνες και ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Το μόνο μείον που με ενοχλούσε ήταν ότι δεν έχει δυνατότητα φωνητικής κλήσης (ούτε το Ζ10 έχει) που σημαίνει ότι στο αυτοκίνητο με το bluetooth στο αυτί για να καλέσω κάποιον έπρεπε πάντα να το κάνω μέσω του τηλεφώνου.

 

Θα έκανα μετάβαση στο Ζ10 αλλά το μοντέλο που έχω έχει το δεξιό smart key κλειδωμένο στο MyView της Cosmote και μου είναι παντελώς άχρηστο. Αν έβρισκα κάποιο firmware να το ξεκλειδώσω ίσως να το είχα αξιοποιήσει.

 

Το πόσο ικανοποιημένος θα μείνεις από το Ζ10 εξαρτάται και από τις απαιτήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω ακουσει πως ειναι λιγο αργο. ισχυει;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω ακουσει πως ειναι λιγο αργο. ισχυει;

 

Καλησπέρα.

 

Είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ αργό αν κατανοήσεις πως μιλάμε για ένα τηλέφωνο Symbian, UIQ. Αν δεν είχες ποτέ στο παρελθόν τέτοιο τηλέφωνο, θα σου φανεί αργό. Σε διαφορετική περίπτωση, γνωρίζεις ακριβώς τι να περιμένεις. Να σου πω την αλήθεια μου, ο μόνος λόγος που το έδωσα, είναι για να πάρω touch (είχα φάει κόλλημα εκείνη την εποχή με τα touch)! Κατά τ' άλλα είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που πέρασαν από τα χέρια μου. Μη σου πω ότι το ψιλομετάνιωσα κιόλας που το έδωσα... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια σου. κοιτα επειδη δεν το εχω ψαξει: ενα windows mobile κινητο ειναι πιο γρηγορο απο ενα symbian?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, επειδή κάτι έχει πάθει το LG μου και ψάχνω κάτι μέχρι να γίνει, βρήκα ενα Z10, δεν με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο στις λειτουργίες προγραμματων αλλά στις βασικές λειτουργίες ενος κινητού.Κλήσεις μυνημάτα κτλ Θα έχω πρόβλημα σε αυτά?Επισης σημαντικό να μην χάνψ κλησεις.Επισης η μπαταρία του πόσο κρατάει?
Link to comment
Share on other sites

[...] δεν με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο στις λειτουργίες προγραμματων αλλά στις βασικές λειτουργίες ενος κινητού.Κλήσεις μυνημάτα κτλ Θα έχω πρόβλημα σε αυτά?Επισης σημαντικό να μην χάνψ κλησεις.Επισης η μπαταρία του πόσο κρατάει?

 

Κρίνοντας από το Ζ8 μου δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η μπαταρία του εμένα κρατούσε 3-4 μέρες με μέτρια χρήση.

 

Μπορείς να κοιτάξεις αν σε ενδιαφέρει και το ΖΝ5 που στοιχίζει επίσης 100 ευρώ στην προσφορά του e-cosmote.gr. Συγκριτικά με το Ζ10 πλεονέκτημά του είναι η 5MP κάμερα και το WiFi, μειονέκτημά του η έλλειψη 3G/HSDPA.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη βοήθεια.Τώρα το είδα στο site της cosmote αλλα δεν ξέρω πως αγοράζεις.Είναι με σύνδεση η σκέτη συσκευή?Απλά βάζω στοιχεία δηλαδή και μου έρχετε σπίτι?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του κινητού? Δέχεται εφαρμογές από το Sony Ericsson G900?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...