Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K550i ή i-mode σε W610i


Scottas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να κάνω, μου ζητάει το αρχείο s116bus.sys προκειμένου να εγκαταστήσει τους drivers (ως W610)...

 

Εγκαταλείπω...

 

Την Δευτέρα θα το πάω στον Γερμανό. Υποθέτω ότι έχασα την εγγύηση. Αν τους πω ότι πήγα να κάνω Update μέσω του SEUS, παίζει να το πιστέψουν ;

 

Μπορώ να τους ζητήσω να μου το φλασάρουν αυτοί σε W610 ; Ή μήπως να το ξανακάνω K550im και να το κάνω W610 μέσω του wotanserver ;

Τι προτείνετε ;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι και να κάνω, μου ζητάει το αρχείο s116bus.sys προκειμένου να εγκαταστήσει τους drivers (ως W610)...

 

Εγκαταλείπω...

 

Την Δευτέρα θα το πάω στον Γερμανό. Υποθέτω ότι έχασα την εγγύηση. Αν τους πω ότι πήγα να κάνω Update μέσω του SEUS, παίζει να το πιστέψουν ;

 

Μπορώ να τους ζητήσω να μου το φλασάρουν αυτοί σε W610 ; Ή μήπως να το ξανακάνω K550im και να το κάνω W610 μέσω του wotanserver ;

Τι προτείνετε ;;

 

Min kaneis to la8os kai to pas ekei na sto kanoune!!!!

Xreiazete format to pc sou!!!

Pote dn eixa paromoio provlima!!!

Dokimase se allo pc gia na sugoureuteis!!!Kai an to pas telika ston germano na tous peis oti ksafnika mono tou xalase kai peksto trelitsa!!!

Epeisis proteimise na to pas kalitera apeu8eias se ena SE point kai oxi ston germano!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Scottas είσαι γαμάτο τυπάκι !

Χίλια ευχαριστώ σε σένα και τον φίλο σου το Πάνο ! Τελικά το πρόβλημα ήταν στο PC. Δοκίμασα σε ένα άλλο και όλα έγιναν τζιτζί !

 

Τελικά κατάφερα να το φτιάξω ! Και όλα μέσα του XS++.

 

Και πάλι ευχαριστώ παιδιά !!!

Link to comment
Share on other sites

Scottas είσαι γαμάτο τυπάκι !

Χίλια ευχαριστώ σε σένα και τον φίλο σου το Πάνο ! Τελικά το πρόβλημα ήταν στο PC. Δοκίμασα σε ένα άλλο και όλα έγιναν τζιτζί !

 

Τελικά κατάφερα να το φτιάξω ! Και όλα μέσα του XS++.

 

Και πάλι ευχαριστώ παιδιά !!!

 

 

Tipota file mou na se kala!!!:!:

Sto elega egw oti dn itan provlima tou kinitou alla tou pc!!!!:!:

 

Nikolas:D:):p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας καλα μου παιδια...

λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης...:

εχω ενα w610 που παρουσιαζει το κλασσικο προβλημα να αναβει λευκη οθονη και να μην μπαινει σε λειτουργια...

του χω ριξει αρκετα φλασαρισματα, με xs++ και kulankendi κι ενω μου λεει οτι το φλασαρισμα ειναι "succesful" δεν αναβει το κινητο με την καμια...

επισης αυτο που παρατηρησα με το kulakendi ειναι οτι ενω κανει κανονικα το φλασαρισμα οταν παει να κανει finalization τρωει σκαλλωμα και μου βγαζει error...

εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω ή εαν εχω κανει καποια μα....κια πως μπορω να τη διορθωσω?

θενξ εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας καλα μου παιδια...

λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης...:

εχω ενα w610 που παρουσιαζει το κλασσικο προβλημα να αναβει λευκη οθονη και να μην μπαινει σε λειτουργια...

του χω ριξει αρκετα φλασαρισματα, με xs++ και kulankendi κι ενω μου λεει οτι το φλασαρισμα ειναι "succesful" δεν αναβει το κινητο με την καμια...

επισης αυτο που παρατηρησα με το kulakendi ειναι οτι ενω κανει κανονικα το φλασαρισμα οταν παει να κανει finalization τρωει σκαλλωμα και μου βγαζει error...

εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω ή εαν εχω κανει καποια μα....κια πως μπορω να τη διορθωσω?

θενξ εκ των προτερων....

 

 

Dokimase na kaneis erom update!!!

Kata pasa pi8anotita einai apo auto!!!

I ektos an pirax8ike i GDFS kai dn exei gurismo auto pou ekanes alla mono to service mporesei na to kanei!!!

Dokimase kai me wotan!!!

 

Filika

 

Scottas:D:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

mesw wotan mporeis!!!

Patontas to 2 kai to 5 to sundeeis sto kalwdio kai o wotan 8a ton kanei update monos tou!!!;)

Auto isxue toulaxiston gia ta k800i!!!

edit

 

Mporei kapoios na anevasei K550i firmware files CID52???

Estw mono to mediterr fs!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάπου guide για να κάνω το k550im μου, k550i? Δεν νομίζω ότι χρειάζομαι W610i. (Εκτός αν με πείσετε ότι αξίζει το firmware του) To upgrade το θέλω κυρίως για τη java. Επίσης με ενοχλεί που όταν κλείνεις το κινητό σου δείχνει ΚΟΣΜΟΤΕ και IMODE για 5 λεπτά, το βρίσκω λίγο γυφτιά. ("το ξέρω ότι είσαι imode, μπορείς να μην μου το θυμίζεις σε παρακαλώ?")
Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου guide για να κάνω το k550im μου, k550i? Δεν νομίζω ότι χρειάζομαι W610i. (Εκτός αν με πείσετε ότι αξίζει το firmware του) To upgrade το θέλω κυρίως για τη java. Επίσης με ενοχλεί που όταν κλείνεις το κινητό σου δείχνει ΚΟΣΜΟΤΕ και IMODE για 5 λεπτά, το βρίσκω λίγο γυφτιά. ("το ξέρω ότι είσαι imode, μπορείς να μην μου το θυμίζεις σε παρακαλώ?")

 

 

Vasika apo tin stigmi pou xanete i eggisi gt na min to kaneis walkman>???<

Kalitero ixo walkman V2 flash menus 8eleis kai alla?

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Βρε Νίκο-Scottas δεν θεωρείς ότι το ο μισός και πλέον οδηγός είναι άχρηστος.Γιατί να μπλέκει κάποιος με το FAR+SEPF από την στιγμή που έχει βγει το ωραίο και εύκολο xs++ 3.1 .Μερικοί βλέποντας το DOS GUI παθαίνουν αμόκ και λένε τι είναι αυτό.(Για το far μιλάω) άσε και που το PhoneXS είναι παμπάλαιο και είναι και beta.Τεσπα εγώ θα προτείνω η όλη διαδικασία να γίνεται με το XS++ 3.1v.Άσε που το xs++ 3.1 είναι συνδιασμός XS+FAR+SEPF.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορεί κάποιος να ξανα-ανεβάσει τα αρχεία W610i MAIN_GENERIC KAI FS_MEDITERR??? Πειράζω ενός φίλου το κινητό και τα θέλω επειγόντως!!!! Pleaseeee!!!
Link to comment
Share on other sites

http://Scottas.4shared.com

 

pass:scottas:D:):p

 

8a vreis polu apla ta panta:):D:p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
paizei kapoios na anevasei tis odigies alli mia fora giati ewho xathei????

 

thanks

Διάβασε λίγο τα μηνύματα αυτού του θέματος και θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις.

Δε χρειάζεται να γεμίζουν τα θέματα με τις ίδιες ερωταπαντήσεις...

 

Επιπλέον θα σε παρακαλούσα εάν δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος ο οποίος να μην σου επιτρέπει την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων, να μην κάνεις χρήση λατινικών αντ' αυτών καθώς έτσι τα μηνύματα γίνονται δυσανάγνωστα και κουραστικά.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εκανα το flash με το XS++_version 3.1

αλλα με το φαρ δεν μπορο

παταο f11 αλλα ανοιγει αλλο παραθηρο και δεν μπορο να βρο το sefp.

ανοιγει το κινητο αλλα δεν και οταν φτασει να μπει κολαει

δειχνει μονο οτρι εχει σημα και μια μαυρη οθονη

βοητηιστεμε.

η αν ειπαρχει παλι να φλασαρο να το κανω παι κ550

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν το κανες καλά στήσιμο το far...anyway,κάνε πάλι με το xs το παρακάτω...τίκαρε ΜΟΝΟ customization,μοντέλο W850 (ναι,αυτό) και MEDITERR region και flash!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

έχω πρόβλημα ανοίγω το xs++ πατάω connect συνδέω το κινιτό με το πλήκτρο c μετά από λίγο όμως το xs μου λει failed to open..! το βάζω σε usb1.00 θύρα να το βάλω στην usb 2 ?

 

το έκανα και σε θύρα usb 2.00 ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ....

 

μάλλον θα φταίει το usb driver

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό σου και κάνε εγκατάσταση τους flash drivers.Μετά ξανακάνε την ίδια διαδικασία 8α πρέπει να δουλέψει και να αναγνωριστεί από το xs++.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό σου και κάνε εγκατάσταση τους flash drivers.Μετά ξανακάνε την ίδια διαδικασία 8α πρέπει να δουλέψει και να αναγνωριστεί από το xs++.

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω..

 

αφού δεν έχει .exe file πως θα τους εγκαταστησω

?

υ.σ στο κιν ενωεις?>

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K550i ή i-mode σε W610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...